Svētdiena, 2018. gada 18. novembris
Doloresa, Aleksandrs

Tumē noritējis “Ēdamo pagastu saiets” 

Sestdien, 2. jūlijā, Tumes pagastā norisinājās 13. Ēdamo pagastu saiets, kura ietvaros Tumē ieradās viesi no Pampāļiem, Kūku pagasta, Bārbeles un Zirņiem.

Neatrod Zemgales vidusskolas direktoru (3)

Ceturtdienas, 30. jūnija, Tukuma novada domes sēdē secināts, ka pat divās konkursa kārtās nav izdevies atrast jaunu Zemgales vidusskolas direktoru. Šai situācijai minēti vairāki iemesli – tai skaitā izglītības zemais prestižs, iespējams, pārāk augstās prasības konkursa nolikumā, kā arī it kā tendenciozas publikācijas «Neatkarīgajās Tukuma Ziņās». Domes deputāti nolēma atļaut Izlgītības pārvaldei meklēt kandidātus Zemgales vidusskolas direktora amatam pārrunu ceļā. Atgādinām, ka līdzšinējais skolas direktors Vladimirs Skuja darbu ir uzteicis un piekritis strādāt skolā līdz augustam.

Slampē vēlas ierīkot rotaļlaukumu 

Izstrādāts projekts, lai Slampes pirmsskolas izglītības iestādē «Pienenīte» ierīkotu rotaļlaukumu pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem.

Viesosies Nīderlandes vēstnieks 

Rīt, 17. maijā, Dzirciema internātpamatskolu apmeklēs Nīderlandes vēstnieks V. E. Jurians Krāks (V.E. Jurriaan Kraak). Skola pagājušajā gadā saņēmusi Nīderlandes sabiedriskās organizācijas «Humaneth» palīdzību, un jūnija sākumā atkal tiek plānots sūtījums, kurā būs grīdas segums, veļasmašīnas un datori. Cik zināms, arī Latvijas vēstnieks Nīderlandē Māris Klišāns apmeklējis «De Brug» skolu, līdz ar to iespējams, ka […]

Naudu par Zentenes pili maksā pa daļām (3)

Līdz šodienai, 6. maijam, Zentenes pils (īpašums «Skolas pils») izsoles uzvarētājam un potenciālajam īpašniekam Sergejam vai Bezstuževam bija jāsamaksā visa naudas summa par šo īpašumu (Ls 13 000 bija iemaksāti līdz izsolei, pēc tās bija jāsamaksā Ls 118 000). To paredzēja Tukuma domes pieņemtais lēmums domes sēdē 28. aprīlī.

Ģ. V. Kristovskis piedalās Meierovica pieminekļa sakopšanas talkā 

Šodien Sēmes pagastā talkotāji pulcējās divās vietās – pirmā Latvijas Republikas ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica piemiņas vietā Brizulē un pie Senču ozola Kaivē.

Talkai Jaunsātos – pieci gadi (2)

Lielā talkošana Abavniekos Jaunsātu pagastā sākās 9.00 no rīta. Vispirms Pūres un Jaunsātu pagasta pārvaldes vadītāja Santa Heimane mastā pie pagastmājas uzvilka karogu, kas veltīts gan Lielajai talkai, gan piecu gadu jubilejai, kopš jaunsātnieki aizsākuši talku tradīciju.

SIA «Pure Food», iespējams, tiek pārdota beļģiem (12)

Redakcijai kļuvis zināms, ka, iespējams, jau šodien, 26. aprīlī, tiks parakstīts līgums par pagasta lielākā uzņēmuma un nodokļu maksātāja SIA «Pure Food» pārdošanu. Par to pagājušās nedēļas pēdējās darbadienas sapulcē savus darbiniekus informējis uzņēmuma dibinātājs un īpašnieks Aivars Žimants.

Par tukšiem dzīvokļiem, Zentenes pili un komunālām problēmām 

11. aprīlī Zentenes pagastā notika iedzīvotāju sapulce. Tajā piedalījās Tukuma novada domes un Sēmes un Zentenes pagastu pārvaldes pārstāvji, sanāksmi vadīja pārvaldes vadītāja Silvija Rabkēviča.

Zentenes pils izsole notikusi 

Vakar, 12. aprīlī, Tukuma novada dome rīkoja Zentenes muižas izsoli. Atbilstoši izsoles noteikumiem, kas tika apstiprināti februāra Tukuma novada domes sēdē, tās sākuma cena bija Ls 130 000, izsoles solis Ls 1000, nodrošinājuma maksa 10% no sākuma cenas – Ls 13 000. Tā līdz izsoles dienai bija samaksāta.

Pūrenieku putnu būrīšus liks abos pilsētas parkos (3)

Šodien 11. aprīlī, Pūres pirmsskolas izglītības iestādes «Zemenīte» bērni kopā ar savām skolotājām Anitu Beķeri, Solveigu Gaili un Maritu Bētiņu atveda dāvanu Tukuma novada domei – 17 putnu būrīšus. Tos darinājuši bērnudārza bērnu vecāki un dārziņa pavārs Viesturs Gūtšmits, savukārt kokmateriāli dabūti vietējā zāģētavā.

Praviņās – ar domām par jaunu skolu un jaunām metodēm (12)

Otrdien, 5. aprīlī, uz sanāksmi par Praviņu pamatskolas turpmāko nākotni un iespējamo alternatīvās skolas izveidošanu stāstīja Drustu tautskolas «99 Balti zirgi» vadītājs Ojārs Rode un biedrības «Tautskola 99 Baltie zirgi» pārstāvji Silva Balode un Reinis Ziļevs. Viņi Praviņās plāno veidot Drustu skolas filiāli.

Degoles pagasta iedzīvotāju sapulcē (8)

28. martā notika Degoles pagasta iedzīvotāju sapulce. To vadīja Tumes un Degoles pagastu pārvaldes vadītāja Lidija Legzdiņa, tajā piedalījās novada domes priekšsēdētāja vietnieks Indulis Zariņš, domes deputāti Arvīds Driķis, Artis Jomerts un Saeimas deputāts Aivars Volfs.

Iepazīstinās ar alternatīvās izglītības iestādes ideju Praviņu pamatskolā (2)

Rīt 5. aprīlī, 13.00 Praviņu pamatskolā notiks sapulce, kurā interesenti tiks iepazīstināti ar alternatīvas izglītības iestādes ideju. Domes priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Lukmans stāstīja, ka iecerējis sanāksmē piedalīties, lai varētu skaidrot domes viedokli un iespējas. Viņš arī ieplānojis 7. aprīlī doties uz kādu skolu Ikšķilē, kas jau īsteno alternatīvu apmācības programmu. Par šo jautājumu tikšot runāts […]

Pūres dārzkopības izmēģinājumu centrā notiek ābolu izstāde (2)

Pūres dārzkopības izmēģinājumu centrā pašlaik vērtēšanai sakārtota dažādu krāsu un šķirņu ābolu izstāde. Augļi ir izņemti no glabāšanas kamerām, un tiek vērtēta gan to krāsa, gan garša, gan citi kvalitātes rādītāji.

Pasākumu kalendārs

2018.11.18 | 11:00

Svētku skrējiens Tukumā 

2018.11.18 | 11:00

Simtgades velobrauciens Pūrē 

2018.11.18 | 11:00

Valsts svētki Tukumā 

2018.11.18 | 15:30

Valsts svētki Kandavā 

2018.11.18 | 19:00

Valsts svētki Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool