Piektdiena, 2019. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Džūkstes pagasta «Geidas» apmeklē ietekmīgs Eiroparlamenta deputāts 

Šodien Džūkstes pagasta zemnieku saimniecībā «Geidas» pie saimniekiem Gundegas un Oskara Jēkabsoniem viesojās Eiroparlamenta deputāts Alberts Dess, viņu pavadīja Latvijas Eiroparlamenta sekretāre Sandra Kalniete un Zemkopības ministrijas speciālisti.

Koncertā vāc ziedojumus Sātu baznīcas ērģelēm 

Svētdien, 19. augustā, Sātu baznīca sadarbībā ar Brīvo akadēmiju aicināja ļaudis uz koncertu, kura ienākumi tiks novirzīti 18. un 19. gadsimtā būvēto ērģeļu remontam.

Tukuma pievārtē atklāts golfa laukums 

Šodien, 18. augustā, Tumes pagasta “Odiņos" svinīgi atklāja jauno pļavu golfa laukumu. Laukums atrodas netālu no pilsētas, braucot pa Kandavas ielu uz Jaunmokām.

Atrasta Kārļa XI laika monēta 

Jau rakstījām, ka ar Valsts kultūrkapitāla fonda un pašvaldības atbalstu Pastariņa muzejā uzsākti arheoloģiskie izrakumi. To mērķis bija precizēt 18. gadsimtā būvētās vienlenķa klēts situāciju pēc ģeogrāfu veiktajiem mērījumiem – zemes skenējumiem. Taču šonedēļ uzietas vēl senākas, ar 17. gadsimtu datējamas ēkas "pēdas."

«Bitīte» Degolē strādās ilgāk 

Pēc vecāku lūgumu deputāti pagarināja darba laiku bērnu uzraudzības grupai «Bitīte», kas ir Tumes un Degoles pagasta pārvaldes struktūrvienība.

Jaunmoku pilī – Muižnieku turnīrs 

Otrdien, 14. augustā, Jaunmoku pils uzņēma Latvijas piļu un muižu asociācijas ikgadējā Muižnieku turnīra dalībniekus no lielām un mazām muižām – Vilces, Rūmenes, Jaunpils, Durbes+Pils torņa, Vecmokām, Gārsenes, Varakļāniem, Cesvaines, Dundagas, Aizputes, Bīriņiem un Tāšiem.

Jaunsātnieki meklē labākos sportā un īpašumu sakopšanā 

Aizvadītās nedēļas nogalē – no 10. līdz 12. augustam – Jaunsātu pagasts svinēja svētkus. Tie sākās ar bērnu dienu, kad mazajiem pagasta iedzīvotājiem bija iespēja gan darboties radoši, gan piedalīties rotaļās un baudīt citus priekus. Pēc tam bija kārta sportiskajai sestdienai ar sporta svētkiem, bet svētdien bija svētku koncerts, Ingemāras Treijas gleznu izstādes atklāšana un skaistāko sētu un puķu dobju saimnieku godināšana.

Sēmes angāru nojauks (1)

26. jūlijā notika Tukuma novada domes sēde, kurā deputāti izskatīja jautājumu par Sēmes angāra nojaukšanu un atbalstīja uzņēmuma «SIA «Brīvzemnieki-melior» vēlmi šo darbu uzņemties.

Pastariņa muzejā meklē senu klēts vietu 

No 30. jūlija Pastariņa muzejā Zentenes pagastā uzsākti arheoloģiskās izpētes darbi – Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta zinātniskais asistents Rūdolfs Brūzis kopā ar palīgu komandu nolēmuši atsegt bijušo klēts vietu.

135 cilvēki ir pret «Latvenergo» plāniem 

Pagājušajā nedēļā Tukumā, Slampē un Smārdē notika elektropārvades tīklu savienojuma «Kurzemes loks» 3. posma Tume – Rīga (Imanta) ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma sabiedriskās apspriešanas sanāksmes. Tajās iedzīvotāji varēja izteikt savu viedokli par vienu no piecām a/s «Latvijas elektriskie tīkli» plānotajām elektrolīniju alternatīvām, kuras tiek piedāvātas, lai šādu savienojumu, kas skartu arī Tukuma novada teritoriju, izveidotu.

Ozolnieku ciemats svinēja svētkus (1)

Piektdienas, 3. augusta vakarā biedrība «Mēs – Ozolnieku ciemam» aicināja ļaudis uz kopīgiem svētkiem.

Sūdzas par nesaņemtām pārtikas pakām 

Pēc tam, kad 27. jūlija laikrakstā uzrakstījām, ka Tukuma novadā – pilsētā un pagastos (dažos šodien, dažos parīt, 3. augustā) – uzsākta Eiropas Komisijas piešķirto pārtikas paku izdalīšana vistrūcīgākajiem, vairāki iedzīvotāji interesējušies, kāpēc viņiem nedod pirmajā pusgadā pienākošās pakas. Citas ģimenes jau tās saņēmušas.

Slampē būs sanāksme par elektrolīniju (1)

Ceturtdien, 2. augustā, 18.00 Slampes pagasta iedzīvotāji aicināti apspriest elektropārvades tīklu savienojuma «Kurzemes loks» 3. posma ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu.

Liels solis ceļā uz tīrāku ūdeni Abavnieku ciemā 

Trešdien, 30. maijā, Abavnieku centrā tika demonstrēta rekonstruētā ūdens atdzelžošanas iekārta. Uz šo tikšanos komunālais dienests bija aicinājis pašvaldības, firmas «Watex», preses un iedzīvotāju pārstāvjus.

Mazliet netipiska Sporta diena Zemgales vidusskolā 

Šodien 30. maijā, spītējot drēgnajam un vējainajam laikam, Zemgales vidusskolā notika ikgadējā Sporta diena – šoreiz nedaudz atšķirīgāka kā citās reizēs, jo tās organizēšanā un uzdevumu plānošanā aktīvi iesaistījās jaunsargu organizācija, kā arī valsts Zemessardzes un Nacionālo Bruņoto spēku Rekrutēšanas centra pārstāvji.

Pasākumu kalendārs

2019.04.19 | 10:00

Dievkalpojums Kandavā 

2019.04.19 | 11:00

Krusta ceļš Kandavā 

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool