Rozālija, Roze

Imanta Ziedoņa piemiņas raidījumi Latvijas radio 

Nedēļā, kad dzejniekam Imantam Ziedonim apritētu 80. gadskārta, Latvijas Radio programmās skanēs gan viņa dzeja, gan jauni muzikālie darbi ar dzejnieka vārdiem.

Kur talkot Tukuma novadā? 

Piektdien, 26. aprīlī, 10.00 biedrība «Irlavas interešu klubiņš» uzliks ziņojumu dēļus Vaskos, Sātos un Irlavā. Skolēni sakops skolas teritoriju, bet bērnu nama audzēkņi strādās Studentkalnā pie estrādes. Savu māju apkārtni sakops daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji.

Vecmoku alejas – iezīmētas un aizsargātas 

24. aprīlī Lazdu bibliotēkas vadītāja Irēna Pavloviča aicināja domubiedrus un biedrības «Asni 3139» pārstāvjus sakopt Vecmoku alejas un uzlikt pie tām Dabas aizsardzības pārvaldes izsniegtās norādes.

Baltajā dienā Jaunmoku pilī /FOTO/ 

Svētdien, 21. aprīlī, Jaunmoku pils bija ietērpusies baltā un kļuvusi ne vien par Baltās dienas pasākuma, bet arī par kāzu mājvietu. Šajā dienā katrs varēja kļūt par improvizētu kāzu viesi, tikties ar jauno pāri un sagatavoties kāzu svinēšanai.

Vai laiks dedzināt raganas? (11)

Februārī uzsākām rakstu sēriju par to, kā un kāpēc luterāņu mācītājam Raitim Evamoisam izdevās atcelt latvisko tradīciju pasākumu Engures pirmsskolas izglītības iestādē «Spārīte». Uzklausījām dažādus viedokļus un Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa atzina, ka kļūdījies, respektējot mācītāja aicinājumu un iesakot bērnudārza vadītājai atcelt pasākumu.

Tukumā iesniegti visi saraksti (4)

22. aprīlī 18.00 noslēdzās deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana. 19. aprīlī tika iesniegti vēl divi saraksti. Kopā Tukumā iesniegti seši saraksti.

Brīvdienās kūla degusi 270 ha plašā teritorijā 

Aizvadītajās brīvdienās, no 20. aprīļa 6:30 līdz 22. aprīļa 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 439 izsaukumus. Kopumā dzēsti 354 ugunsgrēki, to skaitā 277 kūlas ugunsgrēki, veikti 47 glābšanas darbi, bija arī 34 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkā cietuši trīs cilvēki.

Tukuma novadā mācību grāmatas un darba burtnīcas nebūs jāpērk (7)

Tukuma novada Izglītības pārvalde informē, ka visiem skolēniem un viņu vecākiem – ne mācību grāmatas, ne darba burtnīcas nākamajam, 2013./2014., mācību gadam jāpērk nebūs, – to iegādāsies skola.

30. aprīlī būs izmaiņas Jūrmalas un Tukuma vilcienos 

«Pasažieru vilciens» informē, ka 30. aprīlī noteiktas izmaiņas Jūrmalas un Tukuma virziena elektrovilcienu kustības sarakstos. Vilcienu saraksti tiks mainīti saistībā ar dzelzceļa sliežu ceļu remontdarbiem posmā Priedaine-Dubulti no 9:05 līdz 15:15.

Tukumā – vēl trīs deputātu kandidātu saraksti (78)

17. un 18. aprīlī Tukuma novada vēlēšanu komisijai tika iesniegti trīs deputātu kandidātu saraksti: «Tukuma pilsētai un novadam», «Zaļo un Zemnieku savienība» un «Reformu partija».

Pūres centrā vienuviet – 33 stārķi /FOTO/ (8)

Pirmdien, 15. aprīlī, Pūres bērnudārza audzinātājas Lienīte un Anita dodoties pastaigā ar bērniem, pagasta centrā satika stārķus. Daudz stārķu. Saskaitot – precīzi 33.

Latviju raksti Rūtas Stradas jostās Jaunmokās 

Jaunmoku pils Zīmes centrā no 15. aprīļa līdz 28. jūlijam apskatāma izstāde, kurā savus darbus izrāda Latvijas Amatnieku konkursa «Zelta rokas 2011» laureāte, audēja Rūta Strada. Izstādē redzamas 24 dažādu novadu rakstainās jostas, īpašu vietu atvēlot Lielvārdes jostu rakstiem.

Pastariņa muzejā atklās Latvijā pirmo etnoarheoloģijas izstādi 

20. aprīlī 13.00 Pastariņa muzejā (Tukuma novada, Zentenes pagasts «Bisnieki», Dzirciems) notiks izstādes «Etnoarheoloģija «Bisnieku» viensētā» atklāšana. Izstādes vitrīnās un stendos apkopotas arheoloģijas, etnogrāfijas un vēstures ziņas par «Bisnieku» viensētu no 17. gs. sākuma līdz 20. gs. 20. gadiem.

Anitai Apinei – skaista jubileja! /FOTO/ (4)

15. aprīlī apaļu jubileju atzīmēja Anita Apine, bez kuras nnav iedomājama vairāku pašdarbības kolektīvu dzīve. Viņas vadībā Smārdes, Slampes, Pūres un Zantes pagastā cilvēki iesaistījušies folkloras kopās un godā tautas tradīcijas.

Saeimas deputāti testē Tukuma un Engures novadu ceļus (12)

Pagājušajā piektdienā, 12. aprīlī, biedrība «Latvijas Ceļu būvētājs» aicināja Saeimas deputātus un žurnālistus apskatīt ceļus Tukuma un Engures novadā. Aicinājumam atsaucās vien divi deputāti Andrejs Elksniņš no «Saskaņas centra» un Edmunds Demiters no «Reformu partijas».

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool