Pirmdiena, 2018. gada 19. novembris
Liza, Līze, Elizabete, Betija

Vai sporta bāzes Tukuma novadā – kā Napoleona plāni? (26)

Ikreiz, kad kādā no novada pagastiem tika atklāta jauna sporta būve, tukumniekiem atlika vien noskatīties un skaitīt makā naudiņu, lai brauktu trenēties uz Pūri, Irlavu un citiem pagastiem. Kad pirms gada jaunu sporta zāli atklāja Sēmē, novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs solīja nākamo atklāšanas lenti noteikti griezt Tukumā.

Džūkstē viesojas veselības ministre Ingrīda Circene /FOTO/ (2)

«Papardes zieda» izveidotā un «Grindex» atbalstītā projekta «Veselības stacija: Es augu vesels» ieceri – parādīt un pierādīt, kā iespējams saistoši jauniešiem pastāstīt par attiecībām, atkarībām, veselīgu uzturu un veselīgu dzīves veidu veicinošiem tematiem – atzina arī veselības ministre Ingrīda Circene, kura Džūkstē viesojās trešdien, 16. janvārī.

Par elektrolīnijas Tume-Rīga ietekmi – vēl daudz jautājumu 

9. janvārī Tukuma novada domes konferenču zālē 100 cilvēku apsprieda ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu, kas izstrādāts elektrotīklu savienojuma «Kurzemes loks» 3. posma elektrolīnijai Tume-Rīga. Tā skar daudzas pašvaldības, tāpēc sanāksmē piedalījās ne vien Tukuma un Engures novada iedzīvotāji, bet arī interesenti no Jūrmalas un Pierīgas.

«Irlavas interešu klubiņā» gads pagājis kopīgos pasākumos 

Zvaigžņu dienas priekšvakarā Irlavas kultūras namā pulcējās biedrības «Irlavas interešu klubiņš» kolektīvs, lai kopīgā pasākumā atcerētos aizvadītā gada spilgtākos notikumus un plānotu Jaunā gada pasākumus.

Par biogāzes staciju Slampē diskutē 126 cilvēki (11)

Vakar, 10. janvārī, Slampes kultūras pilī 126 cilvēki bija ieradušies apspriest biogāzes koģenerācijas stacijas būvniecības ieceri un uzklausīt Tukuma novada būvvaldes vadītājas Ivetas Vistapoles un SIA «Ecoepsilon» pārstāvja Ģirta Folmaņa izklāstu par Slampes pagasta «Bezdelīgās» plānoto elektroenerģijas un siltuma ražošanas objektu.

Kāpēc no «Ķīšiem» aizvesti 30 cilvēki? (3)

“Tāds bijis Labklājības ministrijas rīkojums. Ministrijas vēstule Valsts sociālā aprūpes centram «Ķīši» atnāca, šķiet, 27. novembrī, un tajā bija teikts, ka klientu skaits mūsu centrā jāsamazina no 151 uz 121. Tajā pašā rīkojumā bija rakstīts, ka VSAC «Zemgale» filiālē «Īle» klientu skaits jāpalielina par 30.” – sarunā atklāj VSAC «Ķīši» direktore Zigrīda Jampole.

Pūres bibliotēka dāvina Rūdolfa Plēpja koncertu (1)

Jau no senseniem laikiem bibliotēka bijusi vieta, kur smelties un gūt zināšanas. Pasaulē pirmās bibliotēkas veidojās vienlaikus ar rakstības rašanos. Pūres bibliotēkas pirmsākumi meklējami 1892. gadā, kad to dibināja Sadraudzīgā biedrība, kuras mērķis bija rosināt latvisko izglītību un kultūras dzīvi.

SIA «Pure Chocolate» un SIA «Tukuma mēbeles» – «Eksporta un inovācijas balvas 2012» laureāti (3)

Pagājušā gada nogalē divi Tukuma novada uzņēmumi – SIA «Pure Chocolate» un SIA «Daiļrade» meitas uzņēmums SIA «Tukuma mēbeles» – iekļuva konkursa «Eksporta un inovācijas balva 2012» laureātu vidū.

Tukuma novadā realizēs projektus 3 miljonu latu apmērā (2)

Šogad noslēdzas sešu gadu finansēšanas periods (2007-2013). Kā skaidroja Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs, no uzsāktajiem projektiem turpināsies ūdenssaimniecības projekts, kas beigsies šī gada maijā; ielas un tilta rekonstrukcijas darbi Zemītes ielā turpināsies līdz novembrim.

Mūžībā aizgājusi māksliniece Taira Haļāpina 

Skumjās paziņojam, ka mūžībā aizgājusi mākslas zinātniece, gleznotāja, keramiķe, dzejniece TAIRA HAĻĀPINA. Atvadīšanās Tukumā, «Tāles» sēru zālē 2013. gada 3. janvārī no 11.00 līdz 12.00; 14.00 atvadīšanās un izvadīšana Rīgā, I Meža kapu kapličā, Aizsaules ielā 2A.

Jaunmoku pilī – labdarības pasākums «Roka rokā» /FOTO/ (1)

26. decembrī Jaunmoku pilī notika labdarības pasākums «Roka rokā». Pasākumā piedalījās 20 ģimenes no Tukuma un blakus novadiem. Skanīgu koncertu ģimenēm dāvāja mākslinieces Inga Šļubovska (balss) un Agnese Egliņa (klavieres).

Godinot kritušos karavīrus, Andris Bērziņš noliek ziedus Lestenes brāļu kapos 

Valsts prezidents Andris Bērziņš un augstas militārpersonas svētdien, 23. decembrī, piedalījās Ziemassvētku kauju atceres dievkalpojumā Lestenes baznīcā. Brāļu kapos prezidents nolika ziedus pie krusta nezināmajam karavīram un godināja kritušos latviešu leģiona karavīrus.

Svētki sākas Dzirciema skolā /FOTO/ 

Ik gadu Ziemassvētkos mūsu redakcijas rūķus ciemos aicina Dzirciema skolas bērni un skolotāji. Zili balts ielūgums ar laimes pakavu uz vāka mums atgādināja, ka tieši 20. decembrī esam gaidīti uz svētku koncertu.

Tukuma apkārtnē cīņa ar sniegu turpinās 

Lai arī sniega tīrīšanas tehnika Tukuma apkārtnē pēdējās dienās strādājusi no agra rīta līdz vēlam vakaram bez pārtraukuma un nereti arī naktīs, ceļu ir daudz vairāk par tehnikas iespējām, atzīst komunālservisa «TILDe» speciālists Atvars Važa.

Sniega ziņas Tukuma novadā 

Lai arī aizvadītās nedēļas nogalē ielas tīrītas, klajākās vietās joprojām nākas izbaudīt sanesumu radītās braukšanas problēmas.

Pasākumu kalendārs

2018.11.23 | 20:00

Zemnieku un uzņēmēju balle Valdeķos 

2018.11.24 | 15:00

Tikšanās ar māksliniecēm «Durvīs» 

2018.11.24 | 16:00

Senioru balle Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool