Rozālija, Roze

Tukumnieki var nodot lapas 

Līdz 1. novembrim iedzīvotāji sagrābtās koku lapas bez maksas var aizvest un nodot SIA «Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrībā «Piejūra»», Dienvidu ielā 2. Samaksu par lapu nodošanu sedz pašvaldība. Ja iedzīvotāji paši lapas aizvest nevar, tiek piedāvāta iespēja izmantot SIA «Eco Baltia vide» transportu.

Saimniek, atsaucies! (1)

Vairākas dienas «Valguma pasaules» (Engures novads) ceļa gala apkaimē nosalis, nobijies un izbadējies klīda dalmācietis. Klīda, līdz viņu pamanīja un par nelaimē nonākušo dzīvnieku patversmei paziņoja Šlokenbekas muižas pārvaldniece.

Slampē skolēnu autobusa šoferis nobraucis gulbi neuzmanības dēļ (122)

Jautā lasītājs: – Autobusa šoferis, kurš ved skolniekus Slampes pagastā, tīši sabrauca gulbi – gulbja tēvu, un palika gulbju māte ar diviem jaunajiem gulbjiem. Gulbji dzīvo Slampes dīķos. Tas viss ir uzņemts bildēs, un tās uzņēma cilvēks, kurš bija klāt tajā brīdī. Komunālā dienesta cilvēki mirušo gulbi aizveda un apraka.

Tukuma novads saņem humāno palīdzību no Nīderlandes 

Pagājušajā nedēļā Tukuma novada dome saņēma humānās palīdzības kravu no Nīderlandes, kuru kā dāvinājumu izglītības iestādēm atsūtījis ilggadējais sadarbības partneris Kors Vouda (Cor Wouda) no biedrības «Humaneth Noord-Holland».

Pūrē – par vienu lauksaimniecības zinātņu doktoru vairāk (4)

Konkursa «Sējējs» balvai viens no septiņiem izvirzītajiem pretendentiem grupā «Zinātne lauku attīstībai» ir Pūres Dārzkopības izmēģinājumu centra vadītājs, pētnieks, agronomijas zinātņu doktors Jānis Lepsis ar pētījumu «Ābeļu veģetatīvās un ģeneratīvās produktivitātes vērtējums dažādos dārza tipos».

Pamestā benzīntankā izglābj akā slīkstošu suni (15)

Tukuma dzīvnieku patversme: “Saņēmām zvanu no jauniešiem, kuri piestājuši pamestajā benzīntankā «Trest» uz Ventspils šosejas, 10 km no Tukuma, kur no gruntsūdens akas dzirdama žēla vaidēšana. Pieejot tuvāk, atklājās, ka akā iekritis vai iemests suns, kuru neviens nemeklē…

Tukuma domnieku atalgojums augustā (19)

Mūsu laikraksta interneta mājas lapas komentāros izlasījām, ka jau pāris mēnešus Tukuma novada domes mājas lapā neesot apskatāmas domes amatpersonu algas. Otrdien, 17. septembrī, pārliecinājāmies, ka tiešām atalgojuma lapu atvērt nebija iespējams – tās vietās bija lasāms paziņojums par kļūdu.

Bērni darbu iemācās strādājot (1)

Pašās vasaras beigās un nupat septembrī Dzirciema internātskolas 7. klases skolēni kopā ar skolotāju Mudīti Neimani brauca ciemos pie savu klasesbiedru Gata un Lāsmas audžuvecākiem Evitas Bērziņas, Aivara Rožinska un Ligitas un Ēvalda Pīterniekiem Cēres pagasta «Brančos».

Tukumnieki Dānijā: “Protams, – mājas sajūta ir Latvijā…” (10)

Divi 22 gadus jauni puiši – Jānis Goba un Aigars Mežnieks – līdzīgi kā viņu vienaudze un citas mūsu publikācijas varone Katrīna Gulbe (lasiet 23. augusta laikrakstā) drīz pēc vidusskolas absolvēšanas nolēma dzīves pieredzi vispirms sasmelties ārpus Latvijas robežām. Un arī viņu izvēle pēc pārdomām, kur un kā doties, nosliecās par labu Dānijai.

Tukuma Dzīvnieku patversme septembrī 

Steidzami meklējam mājas diviem nepilnu gadu jauniem brālīšiem. Runčuki ir ļoti kārtīgi, mīlīgi, gudri un skaisti, un paklausīgi. Brāļi pat zina, ka nedrīkst, kur pagadās, nagus asināt. Viņi vēlētos dzīvot kopā un netikt šķirti, puikas ir kastrēti. Var dzīvot gan mājā, gan dzīvoklī.

Tukuma novadā skolēnus pārvadās bez maksas (3)

Atbilstoši Tukuma novada domes izstrādātajiem noteikumiem «Kārtība, kādā Tukuma novada pašvaldība sedz transporta izdevumus vispārējās izglītības iestāžu izglītojamajiem», šobrīd novadā bez maksas uz skolu brauc visi pamatskolēni, taču no šī mācību gada bez maksas varēs braukt arī vidusskolēni.

Seniori var pieteikties bezmaksas datorapmācībai Tumē 

Līdz 30. septembrim ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma var pieteikties bezmaksas datorapmācības nodarbībām. Lai pieteiktos mācībām, jāzvana pa tālruni 80000822, bet reģistrācijas anketu var aizpildīt interneta mājas lapā www.piesledzieslatvija.lv.

Sportiski aktīva nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē 

Šajā nedēļas nogalē Tukuma puse pulcēs soļotājus, riteņbraucējus un autobraucējus, kā arī viņu līdzjutējus. Sestdien, 21. septembrī, jau no 9.00 rītā pie Tukuma ledus halles, Stadiona ielā 3, Tukumā norisināsies Modra Liepiņa kausa izcīņa soļošanā.

Atkritumu lietas Tukumā – joprojām miglā tītas (14)

Dažu nedēļu laikā esam uzklausījuši vairāku desmitu iedzīvotāju sūdzības par norēķiniem ar SIA «Eco Baltia vide». Lielākie iedzīvotāju iebildumi ir par to, ka viņi par atkritumiem ir samaksājuši “uz priekšu” – līdz gada beigām, bet tagad saņēmuši rēķinus, turklāt par to pašu periodu.

Svētdien Tukumā notiks MTB maratona intrigas atrisinājums 

Svētdien, 22. septembrī, Tukumā noslēgsies tautas populārākā riteņbraukšanas sacensību seriālā – MTB maratona sezona. Pēdējā posmā īpaši intriģējoša solās būt cīņa par godalgām «Skandi Motors» distancē vīriešu konkurencē un komandu vērtējumā – starp «Rietumu – Delfin» un «ZZK» vienībām.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool