Ceturtdiena, 2018. gada 15. novembris
Undīne, Leopolds, Unda

Tukumā «Rimi» veikala jumts rūsē un deformējas; «Baboon Bar» nav nodots ekspluatācijā (72)

Tukuma novada domes būvinspektori pārbaudījuši pilsētā topošās jaunbūves un arī daļu no pēdējos piecos gados uzceltajām ēkām. Par pārbaudes rezultātiem jau noziņots Ekonomikas ministrijai, taču atsevišķās vietās pieprasīti papildu ekspertīzes slēdzieni.

Tukuma dome piešķir 10 000 latu Upīša pamatskolai un Tumes vidusskolai (3)

Tukuma novada domes deputāti piešķīra Ls 7 315,57 Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolai, lai tā varētu sakārtot telpas bērnu ēdināšanai uz vietas skolā. Par šo naudu sakārtos telpas, ierīkos ventilāciju, nopirks aprīkojumu un, piemēram, ķeblīšus, kuri pēc tam noderēs jaunajā piebūvē.

«Jēkaba grava» – pirmā slēpošanas trase Kurzemē, kas sākusi sezonu (1)

Slēpošanas un snovborda trase «Jēkaba grava» Sēmes pagastā ir pirmā Kurzemē (trešā Latvijā un – ātrāk atvēries Žagarkalns Drabešos (Cēsu nov.) un «Baiļi» Valmierā). Ceturtdien, 12. decembrī, 16.00 trases darbinieki bija gatavi uzņemt pirmos apmeklētājus.

Izdots Māras Zālītes pirmais romāns «Pieci pirksti» par dzejnieces bērnību 

Izdevniecības «Mansards» jaunajā grāmatnīcā Rīgā otrdien, 10. decembrī, tika vērta vaļā Māras Zālītes pavisam īpašā grāmata, viņas pirmais romāns «Pieci pirksti». Klāt bija Rīgas rakstnieki, novadnieki, slampenieki, tukumnieki, Māras radi un plašais viņas daiļrades cienītāju pulks.

Pūres šokolādes muzejs šogad saņēmis vairākus tūrisma apbalvojumus (6)

6. decembrī Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) ikgadējā Latvijas tūrisma foruma ietvaros nosauca konkursa «Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2013» uzvarētājus. Kategorijā veselības un labjūtes tūrisms par labāko tika atzīts Šokolādes muzejs Pūrē, kas savu darbu uzsāka tikai šīgada sākumā.

Bērnu sporta svētki Irlavā /FOTO/ 

Jau trešo gadu Irlavas kultūras nams sadarbībā ar sporta namu organizē sporta svētkus bērniem. Šogad tie notika 3. decembrī un tajos piedalījās sešas komandas, kopā 102 dalībnieki no bērnudārza «Cīrulītis» grupiņām «Knīpas», «Ežuki» un «Sprīdīši», Lestenes filiāles grupiņas «Kausis», kā arī Irlavas vidusskolas 1. un 2. klases.

Kultūras un izklaides pasākumi šajās brīvdienās Tukumā 

Ziemas laiks dažkārt kļūst mierīgāks, pieklust daba un cilvēki, taču Tukumā viss notiek uz pilnu klapi! Visi dejot gribētāji aicināti piektdien, 6. decembrī, 16.00 uz mūsdienu deju tusiņu Tukuma kultūras namā, taču 19.00 Slampes kultūras pilī notiks optimistiski muzikāls koncertuzvedums «Džimlai Rūdi rallallā».

Ignats Doniks: ‘Esam iesākuši, apstāties nedomājam’ 

Lestenes pagasta «Strazdiņos» viesojamies jau otro reizi. Pirms vairākiem gadiem šeit dārzeņkopības saimniecību nodibināja tēvs un dēls Ignats un Jānis Doniki. Jāņa bizness bija sīpolu audzēšana, bet Ignats audzēja zemenes, lauka dārzeņus, tostarp ķiplokus…

Recenzija: Ē. M. Remarks «Trīs draugi» Liepājas teātra izpildījumā (7)

Recenzija: Ē. M. Remarks «Trīs draugi» Liepājas teātra izpildījumā, kas Slampes kultūras pilī tika skatāma svētdien, 24. nvoembrī. Aplausi bija ilgi, bet vienmērīgi. Zāle pilnum pilna, un skatītāji, šķiet, mīļuprāt laiciņu vēl kavētos iluzorajā – režisora, aktieru, scenogrāfa, gaismotāju un skaņuvīru pārradītajā Remarka «Trīs draugu» pasaulē.

Tukumā vispirms vērtēs būvobjektus, pēc tam – uzceltās ēkas (5)

Kopš Zolitūdes traģēdijas pagājušas 5 dienas. Pilnas sēru, klusuma, pārdomu un arī jautājumu. Pirmkārt, kā kaut kas tāds varēja notikt, un otrkārt, vai kaut kas tāds nevar atgadīties kādas citas pilsētas vai pagasta veikalā, skolā, kultūras namā, sporta zālē vai kādā citā būvē?

Glābēji un mediķi no Tukuma bija gatavi doties uz Zolitūdi (4)

Kā «NTZ» pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona Brigādes komandieris Dainis Bērziņš, notikuma vietā «Maximas» lielveikalā Tukuma daļas ugunsdzēsēji glābšanas darbos nebija iesaistīti.

Tukuma lielā Ziemassvētku egle šogad būs no Tumes pagasta «Mazbērziņiem» (2)

Savu egli atvēlēt Tukumam «Mazbērziņu» (Tumes pagastā) saimnieki Jānis un Rita Remeiķi izlēma, lai arī citi varētu priecāties par to skaistumu, kas daudzus gadus desmitus iepriecinājis viņus pašus. Šonedēļ koku apskatīs “koku” komisija, bet nākamajā nedēļā egli nozāģēs.

Par Latviju, rudeni un mīlestību (1)

Par Latviju, kas lepna par cilvēkiem, kas bagāta ūdeņiem un mežiem un kas skaista visu gadalaiku krāsās, 15. novembra vakarā valsts svētku pasākumā Jaunsātu pagastā dzejā un dziesmās runāja Jaunsātu skoliņas skolēni un skolotāji, kā arī tautas nama vokālie ansambļi «Kaprīze» un «Prelūdija».

Mārtiņdienas un Lāčplēša dienas noskaņās Lestenē 

Mārtiņdienas pēcpusdienā un Lāčplēša dienas priekšvakarā lestenieki un viesi pulcējās tautas namā, lai satiktu novadnieci Astrīdi Ivasku, klausītos dzeju viņas lasījumā, noskatītos divas dokumentālās filmas par viņas dzīvi, darbu un ģimeni – Marutas Jurjānes veidoto «Vēju loki» un Silvestra Gaižūna – «Astrīde un Ivars Ivaski pasaules ceļos».

Šodien svētkus svin kultūras darbinieki 

Šodien, 7. novembrī, 13.00 Engures kultūras namā savus svētkus svinēs novadu kultūras darbinieki. Tajos būs gan pārsteigumi, gan apsveikumi apaļās darba jubilejās, gan sirsnīgas sarunas ar kolēģiem no paša novada vai pārnovadiem.

Pasākumu kalendārs

2018.11.15 | 13:00

Lasījumi Jaunpils bibliotēkā 

2018.11.15 | 14:00

Dārzkopju cildināšana Jaunpilī 

2018.11.15 | 17:00

Meierovica pieminekļa atklāšana Tukumā 

2018.11.15 | 20:00

Basketbols Lapmežciemā 

2018.11.16 | 12:30

Valsts svētu koncerts Cērē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool