Trešdiena, 2019. gada 23. janvāris
Strauta, Grieta, Rebeka

Edgars Račkovskis: “Iemācīties var visu, vajag tikai gribēt strādāt!” (1)

10. janvārī Tukuma kultūras namā notika domes priekšsēdētāja Jura Šulca īpašā pieņemšana, uz kuru tika aicināti uzņēmēji, kas veicinājuši novada attīstību, atpazīstamību un iedzīvotāju labklājību.

Iedzīvotāju sanāksmē spriedīs par šķūnīšiem Slampē 

Ceturtdien, 16. janvārī 17.30, Slampes kultūras pilī notiks iedzīvotāju sanāksme, kurā tiks runāts par šķūnīšiem. Pirms jaunā gada daļa šķūnīšu negaidīti nodega, skatam paverot ne īpaši patīkamu ainu pašā ciemata centrā.

Pateicības diena Tukumā /FOTO/ (1)

Jau desmito gadu Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs janvāra sākumā rīko īpašu pasākumu, kuru ielūgumā apzīmē ar vārdiem “Gadu mijas svinīgā pieņemšana”, bet ko viņam pašam labprātāk patīk saukt nedaudz amerikāniski – par Pateicības dienu. Šogad tā notika piektdien, 10. janvārī.

Dzīvnieku patversme janvārī (1)

Zvans no Jauntukuma, izmisusi sieviete zvana , ka pie ārdurvīm sēž divi kaķi. Nav jau nekāds brīnums, bet mājas iedzīvotāji neatpazina attēlā redzamos kaķīšus. Tomēr lielas bažas rada viņu veselības stāvoklis. Daktere nevarēja noteikt viņu vecumu, jo ir slikti zobiņi un kaķīši ir novājējuši, jo katrs svēra nedaudz pāri kilogramam.

Tukuma novadā sveiks pensionārus apaļās jubilejās (2)

Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs sacīja, no šī gada janvāra plānots atgriezties pie senas tradīcijas un sveikt novada seniorus apaļās jubilejās. Apsveicamo vidū būs pensionāri, kuri sasnieguši 75 un lielāku “apaļo” vecumu.

Kā zirga gads iesācies Džūkstes zirgaudzētavā «Skudru staļļi» 

Tā kā 2014. gads ir zirga gads, tad arī mēs piedāvājam tikšanos ar zirgkopības entuziastiem Daigu Podēnu un Ignatu Lahu no Džūkstes pagasta. Brīnišķīgi, ka Daiga un Ignats spējuši realizēt dzīvē savu sapni par zirgiem, kas tik daudziem bērnībā izsapņots un dažādu iemeslu dēļ tā arī palicis tikai sapnis.

Ugunsgrēks sabojājis nesen izremontēto Slampes kopmītnes ēku (5)

Dažas dienas pirms gadu mijas – 27. decembrī, ugunsnelaime plosījās pašvaldības īpašumā esošās kopmītnes ēkā Slampes pagastā. Ugunsgrēks noticis vienā no 1. stāva istabiņām, taču neviens tajā nav cietis.

Slampē noklīdusī Čiepa – atradusies! (1)

Slampē pazudusī sunīte – pekiniete Čiepa ap 15.30 atradusies. Saimnieki saka paldies visiem labajiem ļaudīm.

Tā Jauno gadu sagaidīja Tukumā, Kandavā un Milzkalnē! /FOTO/ (4)

Tukumā Jauno gadu sagaidīja galvenokārt pilsētas centrā Brīvības laukumā un Katrīnas laukumā pie svētku eglēm, vērojot svētku salūtus. Pirms tam ieklausoties valsts vadoņu un pilsētas mēra Jura Šulca uzrunās.

«Irlavas interešu klubiņš» sarūpē dāvanas Irlavas pansijas iemītniekiem 

Ziemassvētki nu jau aizvadīti, un ceļš atvērts jaunam gadam, taču ir vēl mirklis laika, lai atskatītos uz svētku laikā padarīto. Ik gadu biedrības «Irlavas interešu klubiņš» dalībnieces sarūpē dāvanas Irlavas pansijas ļaudīm.

Kādi bija Slampes zemnieku kriminālnoziegumi 18. gadsimtā? (2)

Šie vēstures avoti glabājas Latvijas Valsts vēstures arhīvā, un ir vienīgie dokumenti, kuros sniegts 18.gs. zemnieku sadzīves apstākļu un mentalitātes detalizēts apraksts. Tiesā izskatītie gadījumi atklāj zemnieku dzīves tumšo, netīkamo un traģisko pusi.

SIA «Kalnāji» Slampes pagastā nosvinējusi 20 gadu jubileju 

17. decembrī Tukuma novada Slampes pagastā SIA «Kalnāji» svinēja savu 20. dzimšanas dienu. Uz jubileju tika aicināti draugi, kolēģi, sadarbības partneri. Jubilejas reize bija arī tāds kā jauns pagrieziena punkts lauku lielsaimniecības attīstībā, jo šajā vasarā saimniecībā tika nodota ekspluatācijā lielferma 500 slaucamām govīm.

Gada nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē 

Vecais gads aizsteidzies lieliem soļiem. Kā ikkatru gadu, stāvot pie tā sliekšņa, secinām, ka, ir daudz pieredzēts. Varam izdarīt dažādu secinājumus un iecerēt jaunas apņemšanās, lai nākamais gads būtu vēl labāks, krāšņāks un priecīgāks. Mēs arī esam sarūpējuši pasākumus, kas sniegs patīkamu svētku noskaņu un lustes līdz rīta gaiļiem!

Zemgales kultūras pilij – 35 /FOTO/ (3)

Kā jau jubilejas reizēs pienākas, it īpaši, ja “gaviļniece” – pils, kas cieši jo cieši saistīta ar kultūras dzīvi, pasākuma oficiālā daļa tika veltīta savstarpējiem apsveikuma vārdiem un dāvanām. Gada garākā nakts – 21. decembris – tika izvēlēta, lai ar vērienu ieskandinātu Ziemassvētkus un vienlaikus atzīmētu Zemgales vai, pareizāk sakot, Slampes kultūras pils 35. dzimšanas dienu.

Svētku dievkalpojumi mūsu novados (1)

Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā 22. decembrī 11.00 Adventa ceturtās svētdienas dievkalpojums ar Svēto Vakarēdienu – pieaugušo kristību un iesvētes dievkalpojums. Dievkalpojumu vadīs mācītājs Mārcis Zeiferts. Dziedās draudzes liturģiskais ansamblis.

Pasākumu kalendārs

2019.01.23 | 10:00

Māmiņu kluba atklāšana Engurē 

2019.01.23 | 17:00

Pērļošanas nodarbība Smārdē 

2019.01.23 | 19:30

Galda teniss Lapmežciemā 

2019.01.23 | 19:30

Volejbols Pūrē 

2019.01.24 | 10:00

Karjeras diena 2. vidusskolā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool