Piektdiena, 2018. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Tukumnieki Norvēģijā: ‘Dzīvojam dzīvi un strādājam, lai atgrieztos’ (3)

”Puse sirds man ir Latvijā, bet otra puse šeit – Norvēģijā,” tā savu sakāmo intervijā iesāk tukumniece, medmāsa un podoloģe Līga Strautiņa, kas nu jau četrus gadus par savu Laimes Mātes dāvāto iespēju beidzot dzīvot dzīvi sauc Norvēģiju!

Satiksmes ministrija sveic SIA «Tukuma auto» darbiniekus (2)

26. oktobrī Slampes kultūras pilī 20. dzimšanas dienu atzīmēja biedrība «Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija», kas dibināta 1993. gada 8. novembrī un kas apvieno gandrīz visus Latvijas pasažieru pārvadātājus un lielu daļu taksometru vadītāju.

Kam Tukuma dome nākamgad ņems kredītus 8 miljonu latu apmērā? (41)

Pavisam kopā 2014. gadā Tukuma novada domei paredzēts ņemt kredītus par 8 miljoniem latu, taču par to vēl lems deputāti. Ir plānoti kredīti: miljons latu ielu infrastruktūras sakārtošanai, Ls 500 000 Tukuma 2. vidusskolas sporta laukuma rekonstrukcijai.

Naktī vēl vietām Tukuma novadā turpināsies elektroapgādes atjaunošanas darbi 

Lielākajā daļā Latvijas vētras postījumi jau novērsti. Šobrīd turpinās tehniski sarežģītāko bojājumu novēršana vētras visvairāk skartajos novados Ziemeļkurzemē: Kuldīgas, Talsu un Tukuma novadā, kur elektroapgādes atjaunošana turpināsies arī rīt.

Biedrības «Savai Slampei» talcinieki attīra vietu Slampes parkam /FOTO/ (3)

26. oktobrī biedrība «Savai Slampei» aicināja uz talku visus, kas vēlas izveidot parku. Biedrība, kura izveidojās šī gada maijā, par vienu no saviem mērķiem izvirza dažāda vecuma iedzīvotāju iesaistīšanu pagasta vides sakārtošanā, uzlabošanā un pilnveidošanā.

Mākslai tuvojoties 

22. oktobrī Zemgales vidusskolā norita tikšanās ar gleznotājām Sņežanu Tišleri un Jolantu Balodi. Paldies par tās organizēšanu jāsaka vizuālās mākslas skolotājai Agitai Pavlovskai, turpinot jau mammas – Dzintras Strelčūnas – iedibinātās tradīcijas izstādīt mākslinieku oriģināldarbus skolas gaiteņos.

Praviņu Dzīvajā skolā aizvadīta «Gaismas diena» 

Sestdien, 26. oktobrī, Praviņu Dzīvā skola aicināja visus interesentus uz «Gaismas dienu» – radošajām darbnīcām visas dienas garumā. Pēc “rīta apļa” un kopīgas dziedāšanas Ritas Grinfogeles un Aijas Penderes vadībā lieli un mazi sagāja klasēs un sāka mācīties darīt to, ko iepriekš ne reizi nebija mēģinājuši.

Vētras postījumi Tukumā, Kandavā, Engurē un Jaunpilī /papildināts ar FOTO pl. 10:46/ (9)

Nakts stiprā vēja nodarīties postījumi otrdienas, 29. oktobra, rītā bija manāmi daudzviet. Nolauzti koki un paprāvi koku zari, tāpat kā savu ierasto atrašanās vietu mainījuši atkritumu konteineri, dažādi viegli sadzīves priekšmeti daudzviet pilsētā šķita dabiska parādība.

Sadārdzināsies cena par ūdeni Tukuma novada pagastos (1)

18. oktobrī Tukuma novada domes zālē tika apspriests ūdensapgādes un kanalizācijas tarifa projekts, kuru SIA «Komunālserviss TILDe» bija iesniedzis saskaņošanai Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram. Jaunais tarifs – ūdensapgādei Ls 0,57/m³ + PVN, bet kanalizācijai – 0,73 Ls/m³.

Dejotāji aicina ziedot Tukuma dzīvnieku patversmei (1)

Aicina līdz 18. novembrim ziedot dzīvnieku patversmei Tukumā. Patversmei noderētu kaķu kastes, plastmasas bļodas, rotaļlietas, pavadas, kakla siksniņas, barība kucēniem («Royal canin»), barošanai nepieciešamie trauki, nolietoti palagi un lieli dvieļi.

Kāpēc Veļķos atkal nolaida Čigānu ezeru? (8)

Jautā lasītājs: – Mūs satrauc tas, kas tiek darīts ar Čigānu ezeru Veļķos. Mēs, Mazās Pilskalna ielas iedzīvotāji, domājam, ka tas, kas ar šo ezeru pēdējā laikā notiek, ir apliecinājums pašvaldības darbinieku neprofesionalitātei, ne vien organizējot darbus, bet arī izkontrolējot, lai tie tiktu paveikti kvalitatīvi.

Gatis Celitāns prot akmenī ieraudzīt dzīvās radības 

Pūres Dārzkopības izmēģinājumu stacijas augļu noliktavā Pētera Heimaņa stādu laukumā pie Ventspils šosejas ievērojām interesantas akmens skulptūras: varde, pūces, ezis, kaķis, trauks – putnu dzirdinātava, arī sievietes tēls akmenī ar nosaukumu «Zudušais».

SIA «Lestene» – konkursa «Sējējs 2013» laureāts (4)

Piektdien, 25. oktobrī, Rīgā, atjaunotajā kultūras pilī «Ziemeļblāzma» zemkopības ministre Laimdota Straujuma sveica konkursa «Sējējs 2013» laureātus un vecināšanas balvu saņēmējus – lauksaimniekus, lauku uzņēmējus, mazpulkus un zinātniekus lauksaimniecībā. Tāpat pasākuma laikā pasniedza balvu konkursa nominācijā «Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā».

Kas sakārtos rakumus Lauktehnikā, Birztalas ielā? (1)

Jautā lasītājs: – Jums zvana no Birztalas ielas. Mūsu ielā raka ūdensvadu un kanalizāciju. Darba veicēji pēc tam ielu sakārtoja. Zaļajā zonā uzbēra melnzemi, iesēja zālīti, kas jau sazēla. Tad pēkšņi raka atkal. Šoreiz racēji bija SIA »Telms» darbinieki.

Šokolādes muzejs Pūrē sveic savu 20 000. apmeklētāju 

Trešdien, 23. oktobrī, 16:00 Šokolādes muzejs Pūrē sagaidīja savu 20 000. apmeklētāju Baibu Pecenčuku no Talsiem. Laimīgā muzeja apmeklētāja tika sagaidīta ar ziediem un «Pure Chocolate gardumiem», kā arī, par godu šim notikumam, Baibai Pecenčukai kopā ar saviem kolēģiem bija iespēja baudīt īpašu vakaru jaunajā muzeja restorānā Abavas upes krastā.

Pasākumu kalendārs

2018.09.21 | 9:30

Olimpiskā diena Kandavā 

2018.09.21 | 10:00

«Olimpiskā diena» Tukumā 

2018.09.21 | 13:00

Izrāde «Dželsamīno melu zemē» Tukumā 

2018.09.21 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2018.09.21 | 17:30

Lekcija par veselīgu uzturu Zemītē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool