Meldra, Meldris, Melisa

Atklāj rakstniekam Kārlim Ķezberam veltītu piemiņas zīmi (1)

Šodien, 4. maijā – Latvijas Neatkarības pasludināšanas dienā, pie Lazdu bibliotēkas Vecmokās atklāja rakstniekam Kārlim Ķezberam veltītu piemiņas zīmi. Turpmāk par rakstnieku te vienmēr atgādinās pie ozolkoka bluķa piekļāvies runčuks, kas apmierināts asina nagus. Rakstnieka mīļais Brencītis.

«Irlavas cālis 2014» – Annija Jēgere 

Aizvadītajā nedēļas nogalē Irlavas kultūras namā pulcējās dziedošie irlavnieki, lai piedalītos mazo vokālistu konkursā «Irlavas Cālis 2014». Šogad tajā piedalījās 10 bērni.

Lielā talka Slampes pagastā 

Slampes pagasta centrā iedzīvotājus uz Lielo talku aicināja biedrība „Savai Slampei”. Tika sakopta vecā Slampes kroga vieta un bezsaimnieka īpašums ūdenskrātuves krastā.

Pūres bērni palīdz avotam tecēt uz Abavu (3)

Piektdien, 25. aprīlī, Pūres bērnudārza «Zemenīte» bērni, jautrā Sauleszaķa pavadīti, devās pētīt, kur rodas ūdens Abavā, kur tek strautiņi un kur avotiņš – ar tīru, dzidru ūdeni. Un, protams, palīdzēt tam tecējumā uz upi.

Irlavas bērnunama audzēkņi un darbinieki jau talko (2)

Tukuma novada Irlavas pagasta J. Raiņa bērnunama ļaudis katru dienu talko. Savu pagalmu tīru tur. Arī ārpus tā atkritumus savāc. Bērnunama direktore Sanita Auziņa savējos, irlavniekus, uzteica.

Slampes teātris Lieldienas sagaida ar pirmizrādi /FOTO/ 

Slampes amatierteātris Lieldienu laikā saviem ļaudīm dāvināja pirmizrādi – Annas Brigaderes iestudējumu «Sievu kari ar Belcebulu». Kā pastāstīja režisore Ivonna Bredovska, iestudējot izrādi, pirmo reizi viņai laimējies sapulcināt rekordlielu aktieru ansambli

Lieldienu Zaķis satiek Vienības ļaudis 

Lieldienu rītā, kad saulīte jau bija sākusi savu silto iznācienu, Lieldienu zaķis Liene Bēniņa un folkloras kopa «Avots» ar skanīgām dziesmām modināja Vienības centra ļaudis.

Slampē notika folkloristu sadziedāšanās 

Slampes kultūras pilī marta beigās notika folkloristu sadziedāšanās. Viesus uzņēma vietējā folkoras kopa «Pūrs». Katru folkloras grupu sagaidīja ar dziesmu, jestru mūziku un cienastu. No Ventspils novada bija atbraukuši Popes folkloras kopas «Pūnika» un Puzes pagasta folkloras kopa «Sītava».

Tukumā atslēdz apkuri (2)

Ar Tukuma novada domes rīkojumu no piektdienas, 18. aprīļa, Tukumā tiek pārtraukta apkures sezona. Kā skaidroja novada domes izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis, tā kā Lieldienās tiek solīts silts laiks, ticis izdots rīkojums par apkures pārtraukšanu, kas vispirms attiecas uz iestādēm.

Par derīgo izrakteņu ieguvi Slampē vairāk jautājumu nekā atbilžu 

Ceturtdien, 10. aprīlī, Slampes kultūras pilī norisinājās smilts un smilts-grants atradņu «Dižkabārži» (īpašumā «Dižkabārži») un «Skabārži» (īpašumā «Ozoliņi») sākotnējā sabiedriskā apspriešana, kuru pēc atradņu īpašnieka SIA «Z Group» pasūtījuma organizēja projekta izstrādātājs SIA «Firma L4».

Konkurss 5. klasēm «Esi gudrs – būsi vesels!» – Tukumā /FOTO/ 

Otrdien, 15. aprīlī, Tukuma kultūras namā norisinājās jau trešais konkurss 5. klasēm «Esi gudrs – būsi vesels!», kuru Tukuma, Engures un Jaunpils novada skolēniem rīko Kurzemes Mutes veselības centrs sadarbībā ar Tukuma novada Izglītības pārvaldi.

Kā Tukuma lidlauka darbības paplašināšana ietekmēs vidi (43)

9. aprīlī Smārdē un 10. aprīlī Tukumā tika publiski apspriests, kā Tukuma lidlauka darbības paplašināšana ietekmēs vidi. Kā klātesošiem stāstīja novērtējuma izstrādātāja – SIA «Latekoil» pārstāvis Valdis Feldbergs, iepriekš bija modelēta lidostas darbība bez speciāliem nosacījumiem.

Putnu dienās Jaunmokās 

Kad putni dedzīgi skandina savus treļļus visapkārt, skaidrs, ka pavasaris klāt ar Putnu dienām. Jaunmoku pils ļaudis jau vairākus gadus aicina pie sevis gan ornitologus, gan skolēnus uz jauku pasākumu. Šoreiz bija sabraukuši Tumes, Džūkstes un Zemītes skolu ļaudis.

Zemītes, Irlavas un Pūres bērni stāda priedītes (2)

Pirmdien, 14. aprīlī, Zemītes pamatskolas Vides pulciņa dalībnieki skolotājas Lauras Bergmanes vadībā un zaļi domājošie piekritēji devās stādīt priedītes Latvijas valsts mežos.

Jāņupītes dabas takā Dzirciemā iestāda 1800 ozolus /FOTO/ (10)

Ceturtdien, 10. aprīlī, Tukuma novada domes un citu organizāciju ļaudis valsts mežu Zemgales mežsaimniecības Engures iecirknī (jeb Zentenes pagasta Dzirciema «Kaziņās») viena hektāra platībā iestādīja ozolu mežu.

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool