Trešdiena, 2019. gada 23. janvāris
Strauta, Grieta, Rebeka

Vecmokās skolēni sadarinājuši putnu barotavas 

Ziemas atnākšana mūs katrreiz pārsteidz nesagatavotus, vai ne? Komfortu mīlošais Cilvēks to vien zina, kā pukoties – te autoceļi nav pietiekami notīrīti, te apkures tarifi paaugstināti… Bet palūkojieties uz putniem gaisā!

Kas Tukuma novadā izdarīts 2013. gadā, un kas plānots paveikt šogad? (35)

Sācies daudz pieminētais jaunais plānošanas periods no 2014. līdz 2020. gadam, kurā pašvaldībām būs iespēja piesaistīt dažādu Eiropas programmu finansējumu. Juris Šulcs un Ēriks Lukmans sarunā par to, kā palīdzēt uzņēmējiem; kā novadam veicies ar 2013. gadā solīto darbu izpildi un kas plānots šogad.

Vecmokās izdeg dzīvoklis; māju izdodas glābt /FOTO/ 

Trešdien, 29. janvārī, ap 12.41 Tukuma novada Tumes pagasta Vecmokās, dzīvojamā mājā «Dārīši», izcēlās ugunsgrēks apmestu koka griestu pārsegumā koridorā un mansarda dzīvoklī.

Ko darīt Tukuma pusē šajā nedēļas nogalē 

Kamēr stindzinošais ziemas spelgonis neļauj ilgstoši baudīt ziemas priekus brīvā dabā, šajā nedēļas nogalē Tukuma pusē ir sarūpēti pasākumi, kurus var baudīt iekštelpās.

«Pure Chocolate» Ķelnē prezentē pralinē konfekšu izlases ar 10 garšām (3)

28. janvārī Vācijā, Ķelnē, pasaules lielākās pārtikas izstādes «ISM 2014» ietvaros notika oficiāla «Pure Chocolate» kopprojekta prezentācija. Uzņēmums «Pure Chocolate» sadarbībā ar vienu no zināmākajiem Vācijas šefpavāriem Alfonsu Šūbeku (Alfons Schuhbeck) ir radījis divas izsmalcinātas pralinē konfekšu izlases ar 10 unikālām garšām.

«Dižkabāržu» karjera dēļ Slampe varētu zaudēt vismaz 400 ha pagasta zemes (1)

Pirms nedēļas, 20. janvārī, Slampes kultūras pilī iedzīvotāji tika aicināti uz sākotnējo sabiedrisko apspriešanu, kurā tika informēti par īpašumā «Dižkabārži» plānoto darbību – grants un smilts atradnes ierīkošanu 7,845 ha lielā platībā, iegūstot no tās aptuveni 40 000 m³ derīgā materiāla.

Agronoms Juris Lūsis: “Katrs ir atbildīgs par to, kādā valstī dzīvojam” (1)

Juris Lūsis ir agronoms, aktīvs Atmodas laika dalībnieks. Viņš joprojām cenšas piedalīties arī politiskajās aktivitātēs, jo uzskata, ka katrs ir atbildīgs par to, kādu valsti veidojam, kādā dzīvojam.

Turpmāk taksometrs Tukuma novadā maksās dārgāk 

Tukuma novada domes deputāti lēma par grozījumiem noteikumos «Par maksimālajiem tarifiem pasažieru pārvadājumiem ar vieglo taksometru Tukuma novadā» un pēc taksometru vadītāju lūguma noteica augstākus tarifus.

«Bērzes Strazdu» Vera – latviete ar ukraiņu un moldāvu asinīm – par latviskumu Anglijā (14)

Vera Maļika ir 26 gadus jauna tumeniece, kuras aizbraucējas stāstu varētu nodēvēt par Pelnrušķītes cienīgu pasaku – par to, kā Vera no Slocenes pīles izaugusi par «Bērzes strazdu». Vera Anglijā dzīvo jau 3,5, aizbraukusi uzreiz pēc augstskolas beigšanas.

Vismaz 20 slampeniekiem būs jauni malkas šķūnīši 

Pirms nedēļas Slampes kultūras pilī notika iedzīvotāju sapulce, kurā sprieda par to, kādiem būt viņu malkas šķūnīšiem. Problēma līdz risināšanai nonākusi tāpēc, ka pagājušā gada nogalē daļa šķūnīšu nodega.

Bērnu kolektīvi sadanco Džūkstē /FOTO/ (4)

Piektdien, 24. janvārī, Džūkstes kultūras namā pulcējās pašu, tuvāko kaimiņu un draugu tautas deju kolektīvi, lai kopā iedancotu «Raitu soli – jaunajā gadiņā».

Vai slēgs Pūres Dārzkopības pētījumu centru? (1)

Masu informācijas līdzekļos parādījusies ziņa, ka pēc starptautiskā zinātnisko iestāžu pētījuma rezultātiem paredzēts slēgt Pūres Dārzkopības pētījumu centru. Telefoniski esam uzklausījuši vairāku lauku iedzīvotāju viedokli, piemēram, ka Pūres dārzkopības zinātnes centru gribot nolikvidēt tāpat kā cukurfabriku.

Tukuma dome ar «Dzīvo skolu» līgumu slēgs tikai uz janvāri (12)

Trešdien, 15. janvārī, Tukuma novada domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē tika izskatīts jautājums par līgumu ar biedrības «Tautskola 99 Baltie Zirgi» teritoriālo struktūrvienību «Dzīvā skola». Neizkontrolējamā finanšu izlietojuma dēļ dome plānojusi līgumu ar skolu slēgt tikai uz janvāri.

«Pure Chocolate» piedalās Berlīnes izstādē «Zaļā nedēļa 2014» 

No 17. līdz 26. janvārim Berlīnē notiks gadskārtējā starptautiskā pārtikas izstāde «Zaļā nedēļa 2014» (Internationale Grune Woche Berlin). Izstādē piedalīsies arī Latvija ar savu kopstendu, kur izstādes apmeklētāji varēs nogaršot un iegādāties Latvijā ražotus produktus.

Eduards Beinarovičs: “Grūtības pārvarētas, esam stabilāki” 

Par ieguldījumu lauksaimniecības attīstībā un atbalstu sabiedriskām aktivitātēm Tumes pagastā Tukuma kultūras namā uz pieņemšanu pie domes priekšsēdētāja Jura Šulca bija uzaicināts arī Degoles pagasta lauksaimniecības uzņēmuma «Nītava» vadītājs Eduards Beinarovičs.

Pasākumu kalendārs

2019.01.23 | 10:00

Māmiņu kluba atklāšana Engurē 

2019.01.23 | 17:00

Pērļošanas nodarbība Smārdē 

2019.01.23 | 19:30

Galda teniss Lapmežciemā 

2019.01.23 | 19:30

Volejbols Pūrē 

2019.01.24 | 10:00

Karjeras diena 2. vidusskolā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool