Rozālija, Roze

Tukuma, Kandavas un Jaunpils novados oficiālu peldvietu nav (2)

Lai arī šobrīd karstās dienas nomainījis brāzmains vējš un arī mūsu novadu iecienītāko peldvietu krasti ir tukši un klusi, vasaru neviens nav atcēlis un pavisam drīz, tiklīdz laika apstākļi to atļaus, šis vietas būs ļaužu piepildītas.

Konkursā «Tonis-pustonis» uzvar Elīna Žizņevska (1)

24. maijā Kandavas kultūras namā notika 19. starptautiskais jauno dziedātāju konkurss «Tonis-pustonis», kuru organizēja Tukuma vokālā studija «Varavīksne» Anitas Geidānes vadībā.

Festivālā «Dziesmu un deju lietus Irlavā» 

23. maijā Irlavas Studentkalna estrādi pieskandināja bērnu dziedātās dziesmas un raitās dejas – jau sešpadsmito gadu te norisinājās festivāls «Dziesmu un deju lietus Irlavā».

Zemgales vidusskola iegūst 10 000 eiro tehnoloģiju iegādei (5)

22. maijā, RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē notika konkursa «Samsung Skola nākotnei» fināls, kurā piedalījās 10 Latvijas skolu skolotāji, tostarp arī Svetlana Brasnujeva, Aleksandra Leimane, Liene Učelniece un Vladimirs Skuja no Zemgales vidusskolas.

Par drošību, peldoties Melnezerā, katram jādomā pašam (10)

Vasara ir atnākusi. Ļaudis sāk peldvietās pulcējas. Tukuma pilsētā viena no iecienītākajām un faktiski jau arī vienīgā peldvieta ir Melnezers. Taču glābēju pie ezera vēl nav.

Vēlētāju aktivitāte Tukuma novadā – neliela 

Sestdien, 24.maijā, Latvijā notiek Eiroparlamenta deputātu vēlēšanas. Katram balstiesīgajam iedzīvotājam ir jānobalso par vienu no 14 partiju sarakstiem, kuros kopskaitā iekļauti 170 deputāti.

Karsta vēlēšanu diena Slampē 

Vēlēšanu iecirknī nr. 876, kas iekārtots Slampes kultūras pilī pirmie vēlētāji jau septiņos no rīta gaidījuši, lai varētu nobalsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Līdz 12.00 šeit bija nobalsojuši 117 balstiesīgie, kas kopā ar iepriekšējo balsošanu ir 12,5 procenti no reģistrētajiem vēlētājiem.

Gadskārtējā Tukuma koru apriņķa skatē /FOTO/ (8)

Sestdien, 17. maijā, Tukuma Raiņa ģimnāzijā norisinājās gadskārtējā Tukuma koru apriņķa skate. Korus vērtēja Dziesmu svētku virsdiriģenti Edgars Račevskis, Romāns Vanags un Gints Ceplenieks.

Muzeju naktī ļaužu daudz (3)

18. maijā 1.00 noslēdzas gadskārtējā Muzeju nakts, kura šogad aicināja atdot godu Latvijas skaistākajam dārgumam – dzintaram. Un vienlaikus parādīt to jauno vai vērtīgo, ko glabā muzeju, baznīcu, studiju un darbnīcu krātuves.

Piemin uzvaru pār nacismu un Otrā pasaules kara upurus /FOTO/ 

Ceturtdien, 8. maijā, Latvijā atzīmēja Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienu. Šajā dienā – kā ik gadus – Tukuma novada domnieki nolika ziedus padomju karavīru piemiņas vietās Tukumā, kā arī latviešu leģionāriem Lestenes Brāļu kapos.

Jauntukumā jaunieši ar akmeņiem nomētā putnus (23)

Ornitologs Viesturs Ķerus aicināja uz Jauntukumu uzklausīt divas kundzes, kas sašutušas par ūdensvistiņu bendēšanu vietējā dīķī. Dīķis atrodas pie daudzdzīvokļu mājām, bet tajā ligzdojošos putnus terorizējot vietējie jaunieši.

Organizācija «Klausies ar sirdi» tiekas ar draugiem no Gotlandes 

2. maijā Tukuma luterāņu baznīcas diakonijas centrā organizācijas «Klausies ar sirdi» bērni un viņu vecāki, kā arī draudzes skoliņas dalībnieki satikās ar draugiem no Gotlandes komūnas.

Tukuma deju apriņķa tautas deju kolektīvu skate (21)

Pirmdien, 5. maijā, Tukuma kultūras namā notika Tukuma deju apriņķa tautas deju kolektīvu skate, kurā piedalījās Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils novada deju kolektīvi.

Atklāj rakstniekam Kārlim Ķezberam veltītu piemiņas zīmi (1)

Šodien, 4. maijā – Latvijas Neatkarības pasludināšanas dienā, pie Lazdu bibliotēkas Vecmokās atklāja rakstniekam Kārlim Ķezberam veltītu piemiņas zīmi. Turpmāk par rakstnieku te vienmēr atgādinās pie ozolkoka bluķa piekļāvies runčuks, kas apmierināts asina nagus. Rakstnieka mīļais Brencītis.

«Irlavas cālis 2014» – Annija Jēgere 

Aizvadītajā nedēļas nogalē Irlavas kultūras namā pulcējās dziedošie irlavnieki, lai piedalītos mazo vokālistu konkursā «Irlavas Cālis 2014». Šogad tajā piedalījās 10 bērni.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool