Piektdiena, 2019. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Putnu dienās Jaunmokās 

Kad putni dedzīgi skandina savus treļļus visapkārt, skaidrs, ka pavasaris klāt ar Putnu dienām. Jaunmoku pils ļaudis jau vairākus gadus aicina pie sevis gan ornitologus, gan skolēnus uz jauku pasākumu. Šoreiz bija sabraukuši Tumes, Džūkstes un Zemītes skolu ļaudis.

Zemītes, Irlavas un Pūres bērni stāda priedītes (2)

Pirmdien, 14. aprīlī, Zemītes pamatskolas Vides pulciņa dalībnieki skolotājas Lauras Bergmanes vadībā un zaļi domājošie piekritēji devās stādīt priedītes Latvijas valsts mežos.

Jāņupītes dabas takā Dzirciemā iestāda 1800 ozolus /FOTO/ (10)

Ceturtdien, 10. aprīlī, Tukuma novada domes un citu organizāciju ļaudis valsts mežu Zemgales mežsaimniecības Engures iecirknī (jeb Zentenes pagasta Dzirciema «Kaziņās») viena hektāra platībā iestādīja ozolu mežu.

Irlavā aizsākts projekts «Aktīvs iedzīvotājs – laimīgs iedzīvotājs!» 

Trešdien, 9. aprīlī, biedrība «Irlavas interešu klubiņš» aizsāka jau piekto projektu, kuram dots nosaukums «Aktīvs iedzīvotājs – laimīgs iedzīvotājs!». Sporta nama zālē satikās dažāda vecuma kundzes un jaunkundzes, lai, iespējams, pirmo reizi tā pa īstam atvēlētu laiku sev

Zenteniekus satrauc pils, Pastariņa muzejs, Rindzele un atkritumu izvešana 

Pirmdien, 7. aprīlī, Zentenes kultūras namā notika gadskārtējā iedzīvotāju sapulce, kurā Sēmes un Zentenes pagastu pārvaldes vadītāja Silvija Rabkēviča stāstīja par pērn padarīto un šogad plānoto, par kultūras darbu pastāstīja tā organizatore Anita Zēne.

«Satiec savu meistaru» Tukuma un Jaunpils novados /FOTO; VIDEO/ 

«Satiec savu meistaru» svētdien, 6. aprīlī, norisinājās visā Latvijā. Mūsu žurnālisti pabija pie meistariem Pūrē, Jaunpilī un Tukumā.

Birznieku dzimta satiekas «Bisniekos» 

Šodien Pastariņa muzejā Zentenes pagasta «Bisniekos» satikās rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša tuvinieki un atcerējās viņu 143. dzimšanas dienā.

Zemgales vidusskolas skololāji apgūst video un animāciju veidošanu 

Maijā noslēgsies vērienīgākās skolotāju bezmaksas digitālās mācības programmā «Samsung Skola nākotnei». Tajā 120 skolotāji un direktori no visas Latvijas jau četrus mēnešus apgūst digitālās prasmes un gatavo digitālo pārmaiņu projektus savai skolai.

Irlavā atklāts Kopienu centrs /FOTO/ (6)

Kopienu centrs Irlavā par Tukuma novada budžeta naudu piektdien, 28. martā, durvis vēra pagastmājā.

Kur tu esi, mans saimniek?! (3)

Pirmdien, 24. martā, 19.00 ceļa posmā Klapkalnciems-Ragaciems, mežā atrasts vilka tipa suns, kuram ap kaklu bija brezenta siksna. Suns ir labi barots, taču mežā gulēja bezspēkā.

Pūres sieviešu vokālajam ansamblim «Smaidas» – 20 gadu jubileja /FOTO/ (5)

“Vienkārši un nesatricināmi”, kā Raimonda Paula dziesmā, jau 20 gadus Pūrē dzied sieviešu vokālais ansamblis «Smaidas». Teju vienmēr kvartetā – lai vajadzības gadījumā varētu satilpt vienā automašīnā; teju visos pasākumi – jo gan ansamblī, gan individuāli meitenes kuplina Pūres sabiedrisko dzīvi.

Sēmē vecvecāki sporto kopā ar mazbērniem 

Pavasara gaidās un 8. marta izskaņā Sēmes sākumskolā pulcējās pirmsskolas grupu vecvecāki, bērni un arī vecāki. Visiem gribējās būt klāt šai lielajā dienā, kad mazbērni aicināja savas vecmāmiņas un vectētiņus kopā ar viņiem pasportot.

Skolēnu skatuves runas un literāro uzvedumu konkursā Slampē /FOTO/ (21)

Trešdien, 19. martā, Slampes kultūras pilī norisinājās skolēnu skatuves runas un literāro uzvedumu konkurss. Tā tēmas atbilstoši nolikumam bija ieteikts saistīt ar ģimeni, skolu, tautu, valodu, dzimto pusi, tēvzemi un Latviju.

Ko prot tavā pagastiņā? (7)

Šādu jautājumu 14. marta vakarā pašdarbības kolektīviem uzdeva Tumes kultūras darba organizatores Liene Bēniņa un Maruta Čauva, aicinot viņus parādīt to, kas pa gadu sastrādāts, kas interesants un kas pašiem devis gandarījumu.

Laukos sākušās traktortehnikas apskates 

Kaut gan mūs pārsteidzis tāds pamatīgāks cīruļputenis, tomēr laukos gatavojas gaidāmajai pavasara un vasaras darbu sezonai. Lai lielie pavasara lauku darbi varētu sākties, traktortehnikai jābūt darba kārtībā – tā atrādāma valsts inspektoriem ikgadējā tehniskajā apskatē.

Pasākumu kalendārs

2019.04.19 | 10:00

Dievkalpojums Kandavā 

2019.04.19 | 11:00

Krusta ceļš Kandavā 

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool