Svētdiena, 2019. gada 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

Sēmē pazuduši divi suņi 

17. novembrī Sēmes apkārtnē pazuduši divi draudzīgi vācu aitas šķirnes suņi. Saimnieki būs pateicīgi par jebkādu palīdzību meklēšanā.

Žaņa Katlapa balvas Harijam Gulbim un Alvim Hermanim (2)

Piektdienas, 21. novembra, vakarā Jaunmoku pilī notika Žaņa Katlapa balvas pasniegšana, kurā tika sumināts dramaturgs Harijs Gulbis – par humāno vērtību apliecinājumu dramaturģijā un režisors Alvis Hermanis – par pilsonisko stāju, kas iedvesmo – mākslā un dzīvē.

Latvijas dzimšanas diena Zentenē 

15. novembrī Zentenes kultūras namā notika valsts svētku svinīgais sarīkojums, kurā piedalījās gan pašmāju ļaudis no Zentenes centra, gan arī no Rindzeles, Dzirciema, Sēmes un Tukuma. Svētku koncertā visus iepriecināja bērnu deju kolektīvs un vokālās studijas «Varavīksne» dalībnieki.

Džūkstenieki svētkos sveic savus pagasta cilvēkus /FOTO/ (19)

Pirmdien, 17. novembrī, Džūkstes kultūras namā pagasta ļaudis no Džūkstes, Pienavas un Lanceniekiem svinēja valsts svētkus. Jau tradicionāli valsts svētkos Džūkstē sumina aktīvus, darbīgus pagasta iedzīvotājus, kurus apbalvošanai izvirzījuši iedzīvotāji.

Talka Vecmoku «Dārīšos», līdzās Lazdu bibliotēkai (2)

15. novembrī Vecmoku «Dārīšos» biedrība «Asni 3139» organizēja talku, kuras laikā tika nomainīti nelielā namiņa verandas sānu dēlīši un sagrābtas lapas. Nelielais namiņš blakus Lazdu bibliotēkai ir pašvaldības īpašums.

Durbes pils katlumājai – spāru svētki (12)

Piektdien, 14. novembrī, Durbes pils katlumāja svinēja spāru svētkus. Konkurss katlumājas ierīkošanai tika izsludināts šī gada maijā un tajā uzvarēja pilnsabiedrība «Delpro-Telms».

Kāpēc virs Tukuma zemu lido lidmašīna? (29)

Jautā lasītājs: – Piektdien, 14. novembrī, virs Tukuma visu dienu zemu lidinās lidmašīna. Tā nav tā saucamā, kāda no mums jau pazīstamajām bitēm, bet gan pavisam citāda. Tāda kā pasažieru, bet mazāka.

Dzirciemā nozagts suns! (4)

Naktī uz 29. oktobri Tukuma novada Sēmes pagasta Dzirciemā no sētas nozagta laikas šķirnes kucīte – atsaucas uz vārdu BETA. Ap kaklu – sarkana siksniņa ar žetonu (Nr. Z18). Sunene ir sterilizēta.

Tukuma novada domes jaunais priekšsēdētājs – Ēriks Lukmans (15)

Trešdien, 5. novembrī, bija nozīmīga Tukuma novada domes ārkārtas sēde, kurā tika izskatīti deviņi darba kārtības jautājumi, tostarp viens par nākamā deputāta stāšanos 12. Saeimā ievēlēta līdzšinēja pašvaldības vadītāja Jura Šulca vietā un vēl viens – par Tukuma novada domes priekšsēdētāja ievēlēšanu.

Tukums sagaidījis savus elektromobiļus /FOTO/ (37)

Piektdien, 31. oktobrī, pie Tukuma novada domes ēkas Talsu ielā 4 pieripoja divi balti «VolksWagen Up!» elektromobiļi. Abas automašīnas domātas darbam pilsētā un tuvējā apkārtnē – ar vienu brauks Tukuma novada sociālā dienesta darbinieki, ar otru – ainavu arhitekte Maija Fogele.

Valentijai Emburei piešķirts Atzinības krusta apbalvojums (11)

Latvijas Republikas Ordeņu kapituls 23. oktobrī nolēma par nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Atzinības krusta V šķiras apbalvojumu Tukuma novada pašvaldības kapitālsabiedrības «Irlavas Sarkanā Krusta slimnīca» ilggadējai direktorei, ārstei internistei Valentijai Emburei.

Kooperatīvs «Augļu nams» Pūrē atklāj jaunu un modernu glabātuvi 

21. oktobrī Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība «Augļu nams» Pūrē izrādīja savu jaunuzcelto augļu noliktavu, ko šajās dienās nodod ekspluatācijā. Uz svinīgo pasākumu ar piemiņas dāvanām bija ieradušies gan kooperatīva biedri, gan celtnieki, pašvaldības un kultūras darbinieki, Lauku Atbalsta dienesta pārstāvji un citi labvēļi.

Zenteniecei Olgai Kenigsbergai – 100! Apsveicam! 

Piektdien, 24. oktobrī, zenteniece Olga Kenigsberga svinēja savu 100. dzimšanas dienu. Kopā ar viņu – meita Ženija, vedekla Rasma, mazmeitas Lilita, Ilze, mazdēls Andris, mazmazbērni Edmunds un Līva, draugi, kaimiņi un pagastļaudis.

Atrasts Spirgus muižas leģendārais piemineklis /FOTO, VIDEO/ (3)

Teika stāsta, ka Spirgus baronam reiz nogrimusi pils. Tajā vietā, kur pils nogrimusi, esot uzcelts stabs ar uzrakstiem. Kad kāds spēšot izlasīt to, kas uz staba rakstīts, pils celšoties augšā.

Tukumā noticis pirmais kamermūzikas festivāls /FOTO/ (1)

«Rudens krāsas mūzikā» izskanējis. Muzikālo saietu rosināja un rīkoja Tukuma Mūzikas skolas skolotāji. Piedalījās jaunie mūziķi no Auces, Tukuma, Ozolnieku un Salgales Mūzikas skolām, Jelgavas Mūzikas vidusskolas, Engures un Iecavas Mūzikas un mākslas skolām.

Pasākumu kalendārs

2019.02.23 | 10:00

Debašu turnīrs Tukumā 

2019.02.23 | 10:00

Skaistumkopšanas nodarbība Lestenē 

2019.02.23 | 10:30

Deju kopmēģinājums Tumē 

2019.02.23 | 13:00

Multiplikācijas filma Tukumā 

2019.02.23 | 13:00

Sporta pēcpusdiena Zemītē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool