Meldra, Meldris, Melisa

Tukuma lidlaukā prezentē reaktīvo «Baltic Bees» lidmašīnu, kura nosaukta Raimonda Paula vārdā /FOTO/ (53)

Svētdien, 1. martā, Tukuma lidlauka teritorijā bāzētā «Baltic Bees» reaktīvo lidmašīnu pilotāžas komanda aicināja uz savas sestās lidmašīnas prezentāciju. Pēc tradīcijas katrai lidmašīnai tiek dots kāda slavena cilvēka vai nacionālā varoņa vārds.

Tukuma novadnieks izdot grāmatu «Ukraina. Dzīvība, nāve un iekšējā revolūcija» (9)

Piektdien, 27. februārī, Ķīpsalas izstāžu zālē Rīgā darbu sāk ikgadējā Latvijas Grāmatu izstāde. Iezīmīga bija arī Tukuma novadnieka Imanta Liepiņa nule kā izdotās dokumentālās grāmatas «Ukraina. Dzīvība, nāve un iekšējā revolūcija» atklāšana sestdien, 28. februārī.

Plāno remontēt Tukuma novada pagastu ceļus (6)

Sākti priekšdarbi, lai Tukuma novads varētu saņemt 3 miljonus eiro lauku ceļu sakārtošanai. Šī nauda domāta, lai atjaunotu grantēto ceļu segumus un līdz ar to mazinātu smagās tehnikas radītās sekas. Februāra sākumā finansējums šim mērķim Briselē apstiprināts un patlaban tiek izstrādāti Ministru kabineta noteikumi.

Durbes pils, atsakoties no Vāgūža, tiek pie katlumājas (5)

Trešdien, 25. februārī, ekspluatācijā tika nodota Durbes pils katlu māja. Tas ir pirmais objekts, kas rekonstruēts pēc tam, kad Tukuma novada domes deputāti pieņēma lēmumu atteikties no Vāgūža būvniecības, lai vispirms sakārtotu pils kompleksā esošās ēkas.

Mūžības ceļos devies Jurģis Skulme (1)

Mūžības ceļos 87 gadu vecumā aizsaukts izcils mākslas un dzīves skarbo loku pazinējs, mākslinieks un disidents JURĢIS SKULME (13.11.1928 – 25.02.2015, Rīga). Iespējams, bez viņa drosmīgās rīcības mēs šodien nevarētu runāt, domāt, sapņot par Lestenes kā Latvijas simbola pilnīgu atjaunošanu.

«Lai skan akordeons» Tukuma Mūzikas skolā 

Piektdien, 20. februārī, Tukuma Mūzikas skolu pieskandināja Tukuma Mūzikas skolas, Tukuma 2. pamatskolas un Kandavas Mākslas un mūzikas skolas akordeonisti. Par jauku tradīciju kļuvusi ilggadējā akordeonspēles skolotāju Daigas Akmanes-Moricas-Okmanes, Ingrīdas Čarbartes, Dzintras Lindes un Daigas Zariņas sadarbība un kopīga koncerta rīkošana kādā no trim skolām.

Tukuma bibliotēkā apskatāma ceļojošā fotoizstāde «Latvijas mazās gaismas pilis» 

24. februārī 14.00 Tukuma bibliotēkā atklāj fotoizstādi «Latvijas mazās gaismas pilis». Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības (Biedrība) un arhitekta Jāņa Dripes veidotajā fotoizstādē var iepazīties ar 59 Latvijas bibliotēkām, kas pēdējos 10 gados piedzīvojušas pozitīvas pārmaiņas.

Diskutē par Tumes pagasta «Līduma» un «Pārupes» pievienošanu Tukumam (4)

Otrdien, 17. februārī, Tukuma domes zālē notika jau otrā saruna par Tukuma pilsētas un Tumes ciema robežām. Uz šo sarunu, kā 2. februāra sanāksmē tika solīts, tika aicināti «Līduma» un «Pārupes» – apbūvēto mazdārziņu rajonu – zemes īpašnieki, lai pārrunātu, kur viņi vēlas būt – pie Tukuma vai palikt Tumes ciemā, kur šīs teritorijas ir šobrīd.

Kādas bijušas Jura Šulca pirmās 100 dienas Saeimas deputāta krēslā (14)

100 dienas – tieši tik daudz 12. Saeimas deputāta amatā aizvadījis bijušais Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs. Lai gan 17 gadus pašvaldības vadītāja amatā nevar salīdzināt ar trim mēnešiem Saeimā, runājot Satversmes vārdiem, tieši tagad viņam uzticēta vislielākā vara valstī – tautas priekšstāvja pienākumi.

«Karlsons» Draugu dienā ciemos uzaicina Dzirciema internātpamatskolu 

Lauktehnikas pirmskolas izglītības iestādes «Karlsons» bērni un darbinieki jau trešo gadu februāra vidū rīko Draugu dienu. Svētkos pie mums ciemojās Dzirciema internātpamatskolas audzēkņi, kas darbmācības skolotāja Kārļa Šeiniņa vadībā atveda saviem mazajiem draugiem pašgatavotas rotaļlietas.

Tukumā notikusi vokālās mūzikas konkursa «Balsis» 1. kārta /FOTO/ 

Ceturtdien, 12. februārī, Tukuma 2. pamatskolā norisinājās vokālās mūzikas konkursa «Balsis» pirmās kārtas konkurss. Tajā piedalījās 11 vokālie ansambļi no Tukuma, Pūres, Tumes un Engures.

Tukuma un Kandavas vieglatlēti Latvijas «U-16» čempionātā (3)

Aizvadītajās brīvdienās, 7. un 8. februārī, Tukuma Sporta skolas un Kandavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlēti veiksmīgi startēja Latvijas čempionātā «U-16» vecuma grupā, kas notika Rīgas sporta manēžā.

Ēriks Lukmans – 100 dienas Tukuma domes priekšsēdētāja amatā (10)

Ir pagājušas 100 dienas, kopš Tukuma novada domi vada Ēriks Lukmans. Tāpēc uz sarunu viņu aicinājām vismaz triju iemeslu dēļ. Pirmkārt, par Tukuma novada pašvaldības vadītāju zinām ļoti maz, bijis pilsētas domes izpilddirektors un vairāk nekā vienu sasaukumu – Tukuma novada domes deputāts un domes priekšsēdētāja vietnieks.

Vēsturnieks Juris Celmiņš: “Pagātne veido nākotni” (8)

Piektdien, 6. februārī, vēsturniekam un sabiedriskajam darbiniekam, bijušajam Latvijas Izglītības un Zinātnes ministram Jurim Celmiņam aprit 65. Pirms apaļās jubilejas aicinājām viņu uz sarunu – pakavēties atmiņās un parunāt arī par šodienu.

Tukuma un Kandavas tūrisma informācijas centri – izstādē «Balttour 2015» 

No 6. līdz 8. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies gada lielākā tūrisma izstāde «Balttour 2015», kuras Kurzemes stendā «Kurzemes meistarstiķis» dzīvosies arī Tukuma un Kandavas Tūrisma informācijas centri ar dažādiem stiķiem – piedāvājumiem un informāciju.

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool