Pirmdiena, 2019. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands

Ēriks Lukmans – 100 dienas Tukuma domes priekšsēdētāja amatā (10)

Ir pagājušas 100 dienas, kopš Tukuma novada domi vada Ēriks Lukmans. Tāpēc uz sarunu viņu aicinājām vismaz triju iemeslu dēļ. Pirmkārt, par Tukuma novada pašvaldības vadītāju zinām ļoti maz, bijis pilsētas domes izpilddirektors un vairāk nekā vienu sasaukumu – Tukuma novada domes deputāts un domes priekšsēdētāja vietnieks.

Vēsturnieks Juris Celmiņš: “Pagātne veido nākotni” (8)

Piektdien, 6. februārī, vēsturniekam un sabiedriskajam darbiniekam, bijušajam Latvijas Izglītības un Zinātnes ministram Jurim Celmiņam aprit 65. Pirms apaļās jubilejas aicinājām viņu uz sarunu – pakavēties atmiņās un parunāt arī par šodienu.

Tukuma un Kandavas tūrisma informācijas centri – izstādē «Balttour 2015» 

No 6. līdz 8. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies gada lielākā tūrisma izstāde «Balttour 2015», kuras Kurzemes stendā «Kurzemes meistarstiķis» dzīvosies arī Tukuma un Kandavas Tūrisma informācijas centri ar dažādiem stiķiem – piedāvājumiem un informāciju.

Sadancošanās pasākums «Kopā jautrāk!» Zentenē /FOTO/ 

31. janvāra Zentenes kultūras namā norisinājās sadancošanās pasākums «Kopā jautrāk!», uz kuru aicināja Sēmes un Zentenes līnijdeju kolektīvs «BUMS».

Tukuma pilsēta paplašināsies uz Tumes pagasta rēķina (29)

Tukuma pievārtes iedzīvotājiem, kas dzīvo Tumes pagastā – Līdumā, Pārupē, Jumpravas ielas rajonā, «Liepkalnos», kā arī Tumes un Robežu ielas rajonā, izsūtītas vēstules ar ziņu par iespējamo Tumes ciema un Tukuma pilsētas robežu maiņu.

Tukumā joprojām trūkst bērnudārzu, piedāvā auklītes pakalpojumus (1)

Ko darīt, ja bērniņam jau pusotrs gads un mammai jāiet darbā, jo ar pabalstu, kas no pusotra gada ir padsmit eiro mēnesī, iztikt nevar, bet rindā uz bērnudārzu pārdesmit bērnu priekšā un tuvākā uzņemšana gaidāma vien vasarā?

Sākusies balsošana par «Sporta laureātu» (15)

Piektdien, 30. janvārī, sākas balsojums par «Tukuma novada Sporta laureāta 2014» nomināciju «Populārākais sportists» un «Populārākā sportiste». Balsojumam izvirzīti 45 pretendenti.

Tukuma novads jau septembrī var zaudēt skolu ar 200 audzēkņiem (11)

Šis gads izglītības jomā sācies ar pārmaiņu gaidām – 15. janvārī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti Izglītības un zinātnes ministrijas iesniegtie grozījumi noteikumos, kas nosaka kārtību, kā aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotācijas pedagogu algām.

Apsveikti Tukuma invalīdu sporta kluba biedri (1)

23. janvāra vakarā Tukuma Kultūras namā uz jaunā gada pirmo balli pulcējās invalīdu sporta kluba biedri, lai sveiktu biedrības labākos un veiksmīgākos sportistus, kā arī pavadītu jautru vakaru un no sirds izdejotos ”dzīvās” mūzikas pavadījumā.

Tukuma novadam būs jāsavelk jostas par 400 tūkstošiem eiro (16)

Aizvadītā gada nogalē jau rakstījām par pašvaldības prognozētajiem budžeta ieņēmumiem 2015. gadā, kuros tika ierēķināta arī Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) pārpilde 2014. gada beigās pusotra miljona eiro apmērā.

Tukuma novada dome atpērk pilsētas afišu stendus (14)

Pagājušā gada nogalē Tukuma novada domes īpašumā nonākuši 15 afišu stendi, kurus tā atpirkusi no SIA «Apo dizains». Dome stendus nopirkusi par to atlikušo vērtību – aptuveni 3500 eiro.

Bīstamākais “melnais punkts” Latvijā – Ventspils šosejas krustojums ar Jelgavas–Tukuma ceļu (14)

Valsts a/s «Latvijas Valsts ceļi» (LVC) sagatavojusi jaunu valsts autoceļu “melno punktu” karti. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, „melno punktu” skaits ir samazinājies un 2011.-2013. gadā uz valsts ceļiem ir konstatēti 58 “melnie punkti”.

Vai Tukuma novada domes priekšsēdētājam vajadzīgs otrs vietnieks? (26)

Kopš novembra, kad Tukuma novada domi sāka vadīt Ēriks Lukmans («Tukuma pilsētai un novadam»), domes priekšsēdētājam ir tikai viens vietnieks. No malas raugoties, tā pat šķita ļoti dabiska notikumu attīstības gaita… Divi vietnieki – Aivars Volfs un Indulis Zariņš – savulaik, novadu izveidojot, bija lielisks pagaidu risinājum

2014. gadā Tukuma novadā vecāki jaundzimušajiem devuši vārdus Andars, Eberhards, Enzo, Heisings, Eliss… (6)

Tukuma novada Dzimtsarakstu nodaļā meitenēm populārākais vārds bijis Marta (7), Emīlija (7), Gabriela (6), arī Dajana, Denīze, Lenija, Lueta, Gija. Savukārt zēniem – Ralfs (7), Jānis (7), Artūrs (5), bet īpašie vārdi pērn bijuši – Andars, Eberhards, Enzo, Heisings, Eliss.

No krastiem izgājusi arī Slocenes upe 

Trešdien un ceturtdien, 14. un 15. janvārī, strauji sāka kāpt ūdens līmenis Slocenē – gan Tumes pagasta Pārupē un Birztalas ielas rajonā, gan Pļavas ielā.

Pasākumu kalendārs

2019.04.22 | 11:00

Izstādes atklāšana Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Lieldienas Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Skrējiens Engures pagastā 

2019.04.22 | 12:00

Pasākums «Mēs Engurei» 

2019.04.22 | 13:00

Lieldienas Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool