Otrdiena, 2018. gada 13. novembris
Jevgēņija, Jevgēņijs, Eižens

Kāpēc virs Tukuma zemu lido lidmašīna? (29)

Jautā lasītājs: – Piektdien, 14. novembrī, virs Tukuma visu dienu zemu lidinās lidmašīna. Tā nav tā saucamā, kāda no mums jau pazīstamajām bitēm, bet gan pavisam citāda. Tāda kā pasažieru, bet mazāka.

Dzirciemā nozagts suns! (4)

Naktī uz 29. oktobri Tukuma novada Sēmes pagasta Dzirciemā no sētas nozagta laikas šķirnes kucīte – atsaucas uz vārdu BETA. Ap kaklu – sarkana siksniņa ar žetonu (Nr. Z18). Sunene ir sterilizēta.

Tukuma novada domes jaunais priekšsēdētājs – Ēriks Lukmans (15)

Trešdien, 5. novembrī, bija nozīmīga Tukuma novada domes ārkārtas sēde, kurā tika izskatīti deviņi darba kārtības jautājumi, tostarp viens par nākamā deputāta stāšanos 12. Saeimā ievēlēta līdzšinēja pašvaldības vadītāja Jura Šulca vietā un vēl viens – par Tukuma novada domes priekšsēdētāja ievēlēšanu.

Tukums sagaidījis savus elektromobiļus /FOTO/ (37)

Piektdien, 31. oktobrī, pie Tukuma novada domes ēkas Talsu ielā 4 pieripoja divi balti «VolksWagen Up!» elektromobiļi. Abas automašīnas domātas darbam pilsētā un tuvējā apkārtnē – ar vienu brauks Tukuma novada sociālā dienesta darbinieki, ar otru – ainavu arhitekte Maija Fogele.

Valentijai Emburei piešķirts Atzinības krusta apbalvojums (11)

Latvijas Republikas Ordeņu kapituls 23. oktobrī nolēma par nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Atzinības krusta V šķiras apbalvojumu Tukuma novada pašvaldības kapitālsabiedrības «Irlavas Sarkanā Krusta slimnīca» ilggadējai direktorei, ārstei internistei Valentijai Emburei.

Kooperatīvs «Augļu nams» Pūrē atklāj jaunu un modernu glabātuvi 

21. oktobrī Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība «Augļu nams» Pūrē izrādīja savu jaunuzcelto augļu noliktavu, ko šajās dienās nodod ekspluatācijā. Uz svinīgo pasākumu ar piemiņas dāvanām bija ieradušies gan kooperatīva biedri, gan celtnieki, pašvaldības un kultūras darbinieki, Lauku Atbalsta dienesta pārstāvji un citi labvēļi.

Zenteniecei Olgai Kenigsbergai – 100! Apsveicam! 

Piektdien, 24. oktobrī, zenteniece Olga Kenigsberga svinēja savu 100. dzimšanas dienu. Kopā ar viņu – meita Ženija, vedekla Rasma, mazmeitas Lilita, Ilze, mazdēls Andris, mazmazbērni Edmunds un Līva, draugi, kaimiņi un pagastļaudis.

Atrasts Spirgus muižas leģendārais piemineklis /FOTO, VIDEO/ (3)

Teika stāsta, ka Spirgus baronam reiz nogrimusi pils. Tajā vietā, kur pils nogrimusi, esot uzcelts stabs ar uzrakstiem. Kad kāds spēšot izlasīt to, kas uz staba rakstīts, pils celšoties augšā.

Tukumā noticis pirmais kamermūzikas festivāls /FOTO/ (1)

«Rudens krāsas mūzikā» izskanējis. Muzikālo saietu rosināja un rīkoja Tukuma Mūzikas skolas skolotāji. Piedalījās jaunie mūziķi no Auces, Tukuma, Ozolnieku un Salgales Mūzikas skolām, Jelgavas Mūzikas vidusskolas, Engures un Iecavas Mūzikas un mākslas skolām.

Sēmē atklāj kopienu centru (3)

Sēmes pagasts ir jau ceturtais Tukuma novadā (aiz Slampes, Pūres un Irlavas), kur bērniem un pieaugušajiem būs iespēja darboties un izglītoties īpaši tam izveidotās telpās. Vietā, kur reiz saimniekoja veikals, tās atklāja 23. oktobrī.

Visticamāk, jaunais Tukuma novada domes priekšsēdētājs būs Ēriks Lukmans (26)

Otrdienas, 21. oktobra, vakarā notika partijas «Tukuma pilsētai un novadam» valdes sēdē, kurā, kā pēc 12. Saeimas vēlēšanām solīja Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs, viņa vietniekam Ērikam Lukmanam bija jāpasaka, vai viņš ir gatavs pieņemt partijas aicinājumu kļūt par jauno domes priekšsēdētāju.

Tukuma novada skolēni apgūst pirmo medicīnisko palīdzību /FOTO/ 

Piektdienas, 17. oktobra, pēcpusdienā Latvijas Sarkanā Krusta Tukuma komitejas telpās notika pirmās palīdzības izglītojoši informatīva stafete, kurā piedalījās Tukuma 2. pamatskolas, Pūres pamatskolas, Tukuma 3. pamatskolas un Tukuma un vakara neklātienes vidusskolas skolēnu komandas.

Likteņdārzā iestādīts Tukuma novada ozoliņš (8)

Trešdien, 15. oktobrī, Tukuma represēto kluba «Atauga» dalībnieki kopā ar novada domes priekšsēdētāju Juri Šulcu Kokneses Likteņdārzā iestādīja ozoliņu, veltot to Tukuma novada represētajiem iedzīvotājiem.

Pastariņa muzejā notiek arheoloģiskie izrakumi (1)

Pastariņa muzejā uzsākti arheoloģiskie izrakumi ar mērķi uziet senās rijas pamatus, kas «Bisnieku» sētā atradusies līdz 19. gadsimta beigām vai 20. gadsimta sākumam.

Jaunsargu «Vīru spēles» – godinot Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus /FOTO/ (2)

Jaunsargu «Vīru spēles» notika sestdien, 11. oktobrī, pie mums Tukuma novadā – kinopilsētā «Cinevilla» un tās apkaimē. Spēlēs piedalījās jaunsargi no 21 Latvijas jaunsargu vienības, kā arī jaunsargi no Lietuvas un Igaunijas.

Pasākumu kalendārs

2018.11.13 | 12:30

Lasījumi Jaunpils bibliotēkā 

2018.11.13 | 17:30

Koncerts Engures Mākslas un mūzikas skolā 

2018.11.13 | 18:00

Svētku koncerts Tukumā 

2018.11.14 | 13:00

Vēstures lekcija «Pils tornī» Tukumā 

2018.11.14 | 14:00

Kino Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool