Trešdiena, 2019. gada 20. februāris
Smuidra, Vitauts, Smuidris

Tukuma novads jau septembrī var zaudēt skolu ar 200 audzēkņiem (11)

Šis gads izglītības jomā sācies ar pārmaiņu gaidām – 15. janvārī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti Izglītības un zinātnes ministrijas iesniegtie grozījumi noteikumos, kas nosaka kārtību, kā aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotācijas pedagogu algām.

Apsveikti Tukuma invalīdu sporta kluba biedri (1)

23. janvāra vakarā Tukuma Kultūras namā uz jaunā gada pirmo balli pulcējās invalīdu sporta kluba biedri, lai sveiktu biedrības labākos un veiksmīgākos sportistus, kā arī pavadītu jautru vakaru un no sirds izdejotos ”dzīvās” mūzikas pavadījumā.

Tukuma novadam būs jāsavelk jostas par 400 tūkstošiem eiro (16)

Aizvadītā gada nogalē jau rakstījām par pašvaldības prognozētajiem budžeta ieņēmumiem 2015. gadā, kuros tika ierēķināta arī Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) pārpilde 2014. gada beigās pusotra miljona eiro apmērā.

Tukuma novada dome atpērk pilsētas afišu stendus (14)

Pagājušā gada nogalē Tukuma novada domes īpašumā nonākuši 15 afišu stendi, kurus tā atpirkusi no SIA «Apo dizains». Dome stendus nopirkusi par to atlikušo vērtību – aptuveni 3500 eiro.

Bīstamākais “melnais punkts” Latvijā – Ventspils šosejas krustojums ar Jelgavas–Tukuma ceļu (14)

Valsts a/s «Latvijas Valsts ceļi» (LVC) sagatavojusi jaunu valsts autoceļu “melno punktu” karti. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, „melno punktu” skaits ir samazinājies un 2011.-2013. gadā uz valsts ceļiem ir konstatēti 58 “melnie punkti”.

Vai Tukuma novada domes priekšsēdētājam vajadzīgs otrs vietnieks? (26)

Kopš novembra, kad Tukuma novada domi sāka vadīt Ēriks Lukmans («Tukuma pilsētai un novadam»), domes priekšsēdētājam ir tikai viens vietnieks. No malas raugoties, tā pat šķita ļoti dabiska notikumu attīstības gaita… Divi vietnieki – Aivars Volfs un Indulis Zariņš – savulaik, novadu izveidojot, bija lielisks pagaidu risinājum

2014. gadā Tukuma novadā vecāki jaundzimušajiem devuši vārdus Andars, Eberhards, Enzo, Heisings, Eliss… (6)

Tukuma novada Dzimtsarakstu nodaļā meitenēm populārākais vārds bijis Marta (7), Emīlija (7), Gabriela (6), arī Dajana, Denīze, Lenija, Lueta, Gija. Savukārt zēniem – Ralfs (7), Jānis (7), Artūrs (5), bet īpašie vārdi pērn bijuši – Andars, Eberhards, Enzo, Heisings, Eliss.

No krastiem izgājusi arī Slocenes upe 

Trešdien un ceturtdien, 14. un 15. janvārī, strauji sāka kāpt ūdens līmenis Slocenē – gan Tumes pagasta Pārupē un Birztalas ielas rajonā, gan Pļavas ielā.

Tukuma pusē svinēs Vispasaules sniega dienu 

Šogad sniega kārta Tukuma pusē ir noturīga tikai slēpošanas trasēs «Milzkalns» un «Zviedru cepure», taču sniega trūkums neliedz atzīmēt Pasaules sniega dienu.

Tukuma Dzīvnieku patversme janvārī /FOTO/ (7)

Vairums cilvēku Jaunajā gadā apņemas ieviest savā dzīvē kādas pozitīvas pārmaiņas, piemēram, nekavēt darba sākumu, vairāk iepriecināt citus, mazāk dusmoties par niekiem, tomēr daļa tukumnieku ir aizmirsusi Jaunajā gadā apņemšanos – pienācīgi rūpēties par savu mājdzīvnieku, nepamest un meklēt, ja tas ir pazudis…

Tukuma dome sveic novadniekus Pateicības dienā /FOTO/ (2)

Ikgadējā Pateicības dienā, uz kuru Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans aicināja 9. janvārī, vislabākos vārdus no ieteicējiem un ziedus no apsveicējiem saņēma: Irlavas pagasta sētniece Izolde Borisenko un sporta dzīves atbalstītājs Mārcis Krūmiņš.

Vecākajai Tukuma novada iedzīvotājai Jūlijai Zemļickai – 103 (5)

Pirmdien, 5. janvārī, kad savu 103. dzimšanas dienu svinēja Jūlija Zemļicka, viesi no Tukuma novada domes, sociālā dienesta, Tukuma pensionāru biedrības un «Neatkarīgajām Tukuma Ziņām» viņas mājas varēja justies kā savējie – šī bija jau ceturtā dzimšanas diena, kad pie jubilāres satiekas gan radi, gan “oficiālie” ciemiņi.

Palīdzi saimniekiem atrast svētkos noklīdušos suņus 

4. janvārī Jauntukuma un Durbes apkārtē pazudusi liela auguma melna suņu dāma. Ja kādam ir zināma suņa atrašanās vieta, vai kāds ir to redzējis, lūdzam zvanīt pa tālr. 26885916.

Tukuma lidostas darbības paplašināšana neesot pieļaujama (109)

Pērnā gada nogalē Vides pārraudzības valsts birojs (VPVB) atzinis par nepieļaujamu plānoto Tukuma lidostas darbības paplašināšanu, liecina informācija biroja interneta mājas lapā.

Irlavā izspēlēts Ziemassvētku kauss volejbolā (1)

Tradicionāli otrajos Ziemassvētkos Irlavas sporta namā pulcējas volejbolisti, lai satiktos un atrādītu savu varēšanu sportiskajā meistarībā. Šoreiz sacensībām pieteicās četras komandas.

Pasākumu kalendārs

2019.02.20 | 11:00

Izstāde Pūrē 

2019.02.20 | 18:00

Iedzīvotāju sapulce Jauntukumā 

2019.02.20 | 19:00

Galda teniss Smārdē 

2019.02.20 | 19:30

Volejbols Pūrē 

2019.02.20 | 20:00

Volejbols Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool