Rozālija, Roze

Vecmokās noslēdzies Kārļa Ķezbera pasaku konkurss 

Ceturtdien, 30. aprīlī, Vecmokās pie Lazdu bibliotēkas – pie rakstniekam Kārlim Ķezberam veltītās piemiņas zīmes, kuru īpašu padara kokā grieztais kaķītis Brencītis, – tika sveikti Tumes vidusskolas labākie un čaklākie pasaku rakstītāji.

Drosmīgākie un izturīgākie svētdien piedalīsies «Stipro skrējienā» 

Svētdien, 3. maijā, vairāk nekā četri tūkstoši cilvēku jau septīto reizi piedalīsies Baltijā vienīgajā masu izturības skrējienā «Stipro skrējiens». Pēdējos gados «Stipro skrējiens» kļuvis par vienu no populārākajiem tautas sporta notikumiem un tas, kā ierasts, notiek maija sākumā, kad stiprie cilvēki varētu netradicionālā veidā atzīmē Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienas svētkus.

Par Tukuma ēdienu izvēlēts veltnītis ķiršu mērcē (4)

Dodoties uz citu pilsētu vai pat valsti, ceļotājiem vienmēr ir interese par vietējiem ēdieniem un ražojumiem. Tāpat savā darbā Tukuma tūrisma informācijas centrā bieži saskaramies ar jautājumiem – kur var garšīgi paēst, kur var nobaudīt vietējo, Jums raksturīgo ēdienu? Līdz šim varējām ieteikt garšīgo Rožu kokteili, bet kā tad ar ēdienu?

Lielā talka Tukuma, Kandavas un Engures novados /FOTO/ (1)

Kāda bijusi aizvadītā šī gada talka, skatiet mūsu žurnālistu un fotogrāfu veikumā.

Vai Zemgales vidusskolas zālē ir īsts vai tikai pagaidu jumts? (2)

Meklējām atbildes uz jautājumiem – vai Zemgales vidusskolas zālē ir īsts vai tikai pagaidu jumts, vai tas noturēs šobrīd būvējamo griestu konstrukcijas un vēl iespējamo sniegu, kā arī – kā būvniecībā un ekspluatācijā uzvedīsies ekspertu atklātās neatbilstības…

Par zobiem zinošākie bērni mācās Tukuma 3. pamatskolā (1)

Otrdien, 14. aprīlī, Tukuma kultūras namā norisinājās viktorīna 5. klašu skolēniem «Esi gudrs – būsi vesels!», kurā piedalījās 15 komandas.

Ģimnāzijā notikusi 5. – 9. klašu, zēnu un jaukto koru starpskate /FOTO/ 

Vakar, 16. aprīlī, Tukuma Raiņa ģimnāzijā notika 5.-9. klašu, zēnu un jaukto koru starpskate, kurā piedalījās un savus spēkus pirms lielās skates pārbaudīja dziedātāji no Tukuma, Engures un Jaunpils novada. Katram korim bija jādzied trīs dziesmas – viena obligātā – Jūlija Rozīša un Lauras Polences «Stāvēju, dziedāju» un divas pēc izlozes.

Putnu dienas Jaunmokās 

Arī šogad Jaunmoku pils muzejs aicināja uz Putnu dienu pasākumu. Putnu draugi un interesenti no Kandavas internātvisdusskolas 8.klases, Pūres bērnudārza un Zemītes pamatskolas bija ieradušies, lai tiktos ar ornitologiem Dmitriju Boiko un Kārli Milleru.

Lesteni apmeklē piecu valstu lauksaimniecības ministri (4)

15. un 16. aprīlī Rīgā notiek starptautiskā konference «Lauku un lauksaimniecības konsultāciju sistēmas: labākā prakse un pieredze sadarbībai Austrumu partnerībā». Konferencē analizēs piemērus, cik efektīvi strādā lauksaimniecības konsultāciju sistēma un apspriedīs Eiropas Savienības un Austrumu partnerības valstu sadarbības iespējas.

VIII amatierteātru festivāls «Smējiens» – Pūrē /FOTO/ 

Sestdien, 11. aprīlī, Pūres kultūras namā notika jau astotais amatierteātu festivāls «Smējiens», kuru organizē režisore Ligita Balode un kurā piedalījās deviņi teātri – «Dailes» no Penkules, Brocēnu teātris, Lestenes «Dzērvenīte», Vītiņu «Mežrozīte», Līvbērzes teātris, Pūres «Lai iet!», Īles «Tonis», Jaunlutriņu teātris un Valdemārpils teātris.

Slampes amatierteātrim «Spārni» pirmizrāde – par dzīvi 

4. aprīlī uz pirmizrādi – Andra Niedzviedža lugas «Jūras gaiss» iestudējumu – aicināja Slampes amatierteātris «Spārni». «Jūras gaiss» ir izrāde par dzīvi – par zvejnieku Vili, viņa ģimeni, par vecumu, kas reiz pienāk, un ilgām pēc jūras, bet, galvenais, tā ir izrāde par to, kas dzīvē interesants.

Lieldienās – volejbols bez atpūtas divos laukumos, trīs stundas (1)

4. aprīlī Irlavas sporta namā pulcējās piecas volejbola komandas, lai situ ne tikai olas, bet arī sistu volejbola bumbu. «Lieldienu kausā» uzvaru izcīnīja Tumes pagasta komanda (12 punkti), kas ar 2:0 uzvarēja visas pārējās komandas

Irlavas Lieldienās dažādas darbošanās 

Aizvadītajās Lieldienās, neskatoties uz diezgan vēso un lietaino laiku, Irlavā notika vairāki pasākumi, kuros bija iespēja lieliski pavadīt brīvo laiku. Zaļajā ceturtdienā dienas centrā pulcējās bērni, kuri gatavoja Lieldienu dekorus, cepa ābolu plātsmaizi un gatavoja gaļas salātus.

Lieldienas Tukuma, Kandavas un Engures novadā /FOTO/ 

Lieldienas aizvadītas. Kādas tās bijušas, piedāvājam mūsu foto izlasē no svētku pasākumiem Tukuma novadā (Zentenē, Bisniekos, Slampē), Kandavas novada Cērē un Engures novadā (Smārdes Vēju dārzā un Šlokenbekā).

Bērnu rīts «Ceļojums uz Āfriku» Slampē /FOTO/ (2)

Slampes pirmsskolas izglītības iestādes «Pienenīte» skolotājas ir čaklas dažādu izglītojošu kursu apmeklētājas. Kursos gūtās zināšanas tiek liktas lietā, un tā pēc kārtējiem kursiem vidējās grupas skolotājas Skaidrīte un Dzintra ierosināja sagatavot un novadīt bērnu rītu «Ceļojums uz Āfriku».

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool