Otrdiena, 2018. gada 13. novembris
Jevgēņija, Jevgēņijs, Eižens

Vai Tukuma novada domes priekšsēdētājam vajadzīgs otrs vietnieks? (26)

Kopš novembra, kad Tukuma novada domi sāka vadīt Ēriks Lukmans («Tukuma pilsētai un novadam»), domes priekšsēdētājam ir tikai viens vietnieks. No malas raugoties, tā pat šķita ļoti dabiska notikumu attīstības gaita… Divi vietnieki – Aivars Volfs un Indulis Zariņš – savulaik, novadu izveidojot, bija lielisks pagaidu risinājum

2014. gadā Tukuma novadā vecāki jaundzimušajiem devuši vārdus Andars, Eberhards, Enzo, Heisings, Eliss… (6)

Tukuma novada Dzimtsarakstu nodaļā meitenēm populārākais vārds bijis Marta (7), Emīlija (7), Gabriela (6), arī Dajana, Denīze, Lenija, Lueta, Gija. Savukārt zēniem – Ralfs (7), Jānis (7), Artūrs (5), bet īpašie vārdi pērn bijuši – Andars, Eberhards, Enzo, Heisings, Eliss.

No krastiem izgājusi arī Slocenes upe 

Trešdien un ceturtdien, 14. un 15. janvārī, strauji sāka kāpt ūdens līmenis Slocenē – gan Tumes pagasta Pārupē un Birztalas ielas rajonā, gan Pļavas ielā.

Tukuma pusē svinēs Vispasaules sniega dienu 

Šogad sniega kārta Tukuma pusē ir noturīga tikai slēpošanas trasēs «Milzkalns» un «Zviedru cepure», taču sniega trūkums neliedz atzīmēt Pasaules sniega dienu.

Tukuma Dzīvnieku patversme janvārī /FOTO/ (7)

Vairums cilvēku Jaunajā gadā apņemas ieviest savā dzīvē kādas pozitīvas pārmaiņas, piemēram, nekavēt darba sākumu, vairāk iepriecināt citus, mazāk dusmoties par niekiem, tomēr daļa tukumnieku ir aizmirsusi Jaunajā gadā apņemšanos – pienācīgi rūpēties par savu mājdzīvnieku, nepamest un meklēt, ja tas ir pazudis…

Tukuma dome sveic novadniekus Pateicības dienā /FOTO/ (2)

Ikgadējā Pateicības dienā, uz kuru Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans aicināja 9. janvārī, vislabākos vārdus no ieteicējiem un ziedus no apsveicējiem saņēma: Irlavas pagasta sētniece Izolde Borisenko un sporta dzīves atbalstītājs Mārcis Krūmiņš.

Vecākajai Tukuma novada iedzīvotājai Jūlijai Zemļickai – 103 (5)

Pirmdien, 5. janvārī, kad savu 103. dzimšanas dienu svinēja Jūlija Zemļicka, viesi no Tukuma novada domes, sociālā dienesta, Tukuma pensionāru biedrības un «Neatkarīgajām Tukuma Ziņām» viņas mājas varēja justies kā savējie – šī bija jau ceturtā dzimšanas diena, kad pie jubilāres satiekas gan radi, gan “oficiālie” ciemiņi.

Palīdzi saimniekiem atrast svētkos noklīdušos suņus 

4. janvārī Jauntukuma un Durbes apkārtē pazudusi liela auguma melna suņu dāma. Ja kādam ir zināma suņa atrašanās vieta, vai kāds ir to redzējis, lūdzam zvanīt pa tālr. 26885916.

Tukuma lidostas darbības paplašināšana neesot pieļaujama (109)

Pērnā gada nogalē Vides pārraudzības valsts birojs (VPVB) atzinis par nepieļaujamu plānoto Tukuma lidostas darbības paplašināšanu, liecina informācija biroja interneta mājas lapā.

Irlavā izspēlēts Ziemassvētku kauss volejbolā (1)

Tradicionāli otrajos Ziemassvētkos Irlavas sporta namā pulcējas volejbolisti, lai satiktos un atrādītu savu varēšanu sportiskajā meistarībā. Šoreiz sacensībām pieteicās četras komandas.

Redakcijā Tukuma dzīvnieku patversmei saziedoti 415 eiro 

Pirmdien, 22. decembrī, redakcijas ļaudis veda uz Tukuma dzīvnieku patversmi redakcijas dāvanu kastītē mūsu lasītāju saziedoto naudiņu. Atverot kastīti un saskaitot, izrādījās, ka šogad iedzīvotāji bez mājām un mīļiem draugiem palikušajiem dzīvnieciņiem redakcijā saziedojuši EUR 415.

Sēmē iztrādīts uzvedums «Āzīša Baltēna ceļojums uz Ziemassvētku brīnumu» (1)

Tā varētu nosaukt uzvedumu «Āzīša Baltēna ceļojums uz Ziemassvētku brīnumu», kas 13. decembrī tika izrādīts Zentenes kultūras namā. Brīnums tas bija tāpēc, ka vētras dienā Zentene plašajā apkaimē bija teju vai vienīgā vieta, kur bija elektrība.

Topošajā piemiņas laukumā Slampē uzstāda Akmeni /FOTO/ (5)

Trešdien, 17. decembrī, policijas bākuguņu pavadībā Slampes pagastā ieradās Akmens. To veda milzīga platforma, kam sekoja vēl neredzēta izmēra celtnis, kā arī virkne mašīnu, gluži kā goda eskorts.

Sagaidi ceturto Adventi Tukuma pusē (1)

Tuvojoties Ziemassvētkiem, ikvienā ģimenē tiek domāts par Ziemassvētku dāvanām, ar ko iepriecināt savus mīļos. Taču vislabākā dāvana Ziemassvētkos ir citam sniegtā mīlestība, mūsu labie darbi, sasniegumi, kuri iepriecina otru cilvēku.

Tapis ātrās palīdzības kalendārs ar bērnu zīmējumiem (1)

Noslēdzoties konkursam «Ātrā palīdzība bērna acīm» Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā tapis īpašs 2015.gada sienas kalendārs ar bērnu zīmējumiem, kas atspoguļo ātrās palīdzības mediķu darbu.

Pasākumu kalendārs

2018.11.13 | 12:30

Lasījumi Jaunpils bibliotēkā 

2018.11.13 | 17:30

Koncerts Engures Mākslas un mūzikas skolā 

2018.11.13 | 18:00

Svētku koncerts Tukumā 

2018.11.23 | 20:00

Zemnieku un uzņēmēju balle Valdeķos 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool