Sestdiena, 2019. gada 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Lieldienās – volejbols bez atpūtas divos laukumos, trīs stundas (1)

4. aprīlī Irlavas sporta namā pulcējās piecas volejbola komandas, lai situ ne tikai olas, bet arī sistu volejbola bumbu. «Lieldienu kausā» uzvaru izcīnīja Tumes pagasta komanda (12 punkti), kas ar 2:0 uzvarēja visas pārējās komandas

Irlavas Lieldienās dažādas darbošanās 

Aizvadītajās Lieldienās, neskatoties uz diezgan vēso un lietaino laiku, Irlavā notika vairāki pasākumi, kuros bija iespēja lieliski pavadīt brīvo laiku. Zaļajā ceturtdienā dienas centrā pulcējās bērni, kuri gatavoja Lieldienu dekorus, cepa ābolu plātsmaizi un gatavoja gaļas salātus.

Lieldienas Tukuma, Kandavas un Engures novadā /FOTO/ 

Lieldienas aizvadītas. Kādas tās bijušas, piedāvājam mūsu foto izlasē no svētku pasākumiem Tukuma novadā (Zentenē, Bisniekos, Slampē), Kandavas novada Cērē un Engures novadā (Smārdes Vēju dārzā un Šlokenbekā).

Bērnu rīts «Ceļojums uz Āfriku» Slampē /FOTO/ (2)

Slampes pirmsskolas izglītības iestādes «Pienenīte» skolotājas ir čaklas dažādu izglītojošu kursu apmeklētājas. Kursos gūtās zināšanas tiek liktas lietā, un tā pēc kārtējiem kursiem vidējās grupas skolotājas Skaidrīte un Dzintra ierosināja sagatavot un novadīt bērnu rītu «Ceļojums uz Āfriku».

Lielākie jaunumi Džūkstē – koģenerācijas stacija un vēja parks (3)

Ceturtdien, 19. martā, Džūkstes kultūras namā notika iedzīvotāju sapulce, kuru vadīja Slampes un Džūkstes pagastu pārvaldes vadītāja Dace Pole; tajā piedalījās un uz jautājumiem atbildēja Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans un Teritoriālās attīstības komitejas priekšsēdētājs Indulis Zariņš, Valsts policijas Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs…

Kur «Satikt savu meistaru» mūsu novados? (1)

Šīs nedēļas nogalē, no 27. līdz 29. martam, visā Latvijā jau septīto gadu pēc kārtas norisināsies tradicionālo prasmju diena. Tajā šo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus. Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

Tukumā iespējams bez maksas veikt HIV, vīrushepatīta B, C un sifilisa eksprestestus (4)

Tukuma patversmē joprojām ikvienam, kam ir bažas par veselību (ne tikai tiem, kam ir problēmas ar alkoholu, narkotikām vai citām atkarībām), ir iespēja veikt eksprestestus, lai izslēgtu iespējamo inficēšanos ar HIV, hepatītu un citām saslimšanās, kā arī apmainīt šļirces.

Mūžībā devusies dzejniece Astrīde Ivaska 

Mūžības ceļos devusies ASTRĪDE IVASKA (07.08.1926 – 24.03.2015). Viena no lielākajām mūsu laika latviešu dzejniecēm. Viņa sevī iemiesoja mūsu pirmās brīvvalsts cilvēku dziļo sirds un kultūras inteliģenci, rūpes par savu tautu, savas valsts likteni.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena Tukuma un Kandavas novados /FOTO/ 

Trešdein, 25. martā, Māras dienā, karogi plīvoja ar sēru lentām, pieminot tos, vairāk nekā 42 000 Latvijas pilsoņu, kuri pirms 66 gadiem, skarbajā 1949. gada 25. martā, netaisni, nepamatoti un vardarbīgi lopu vagonos tika izvesti uz Sibīriju.

Konkurss «Ko tu proti?» Irlavā 

Sestdien, 21. martā, Irlavas kultūras nama zālē pulcējās radošie un talantīgie Irlavas bērni, lai piedalītos konkursā «Ko, tu proti?», kas norisinājās jau otro gadu pēc kārtas.

Poļu draugi aicina viesos Tukuma mūziķus, motobraucējus un ēdiena gatavotājus 

Marta sākumā Tukumā viesojās Milēna Sakoviča (Milena Sakowicz) un Jakubs Vožņaks (Jakub Woźniak) no Polijas pilsētas Slupskas (Słupsk). Milēna un Jakubs ieradušies, lai aicinātu dalībpilsētu pārstāvjus viesos uz Šarlotes ieleju (Charlotta Valley) no 10. līdz 14. jūnijam, kad tur notiks 73. Baltijas Pilsētu savienības valdes tikšanās.

Slampeniekus satrauc parādnieki, apsaimniekošanas maksa un koģenerācijas stacija (11)

Otrdien, 17. martā, Slampes kultūras pilī notika gadskārtējā iedzīvotāju sapulce, kurā piedalījās un uz jautājumiem atbildēja Tukuma novada domes, sociālā un komunālā dienesta, valsts un pašvaldības policijas vadība un speciālisti. Tikšanos vadīja Slampes un Džūkstes pagastu pārvaldes vadītāja Dace Pole.

No 29. marta tiks mainīti teju visu maršrutu vilcienu kustības saraksti 

Akciju sabiedrība «Pasažieru vilciens» informē, ka, sākot no 29. marta, tiks mainīti gandrīz visu maršrutu dīzeļvilcienu un elektrovilcienu kustības saraksti (izņemot maršrutus Rīga-Jelgava un Rīga-Liepāja). Izmaiņas skar arī Rīga-Tukums vilcienu. Piedāvājam visu maršrutu vilcienu kustības sarakstus.

Noteikumus par jaunajiem gāzes baloniem sola atcelt (8)

Pirms pāris nedēļām jau rakstījām par to, ka pēc 31. marta iedzīvotājiem būs vajadzīgi jauna parauga gāzes baloni, un solījām pie šī jautājuma atgriezties tad, kad noliktais termiņš nāks tuvāk. Otrdien, 17. martā, sākām atkārtoti aptaujāt lauku veikalu saimniekus, lai uzzinātu, vai pēc 1. aprīļa pie viņu veikaliem būs plaukts ar gāzes baloniem un līdz ar to iespēja iedzīvotājiem tos iegādāties.

Latvijas leģionāru piemiņas diena Lestenes Brāļu kapos /FOTO/ (10)

Pirmdien, 16. martā, Latvijas leģionāru piemiņas dienā, Lestenes Brāļu kapos tika pieminēti dažādās kaujās kritušie Latvijas karavīri. Jau pusdienas laikā Brāļu kapos ļaudis pulcējās. Uz zināmiem un arī nezināmiem kara upuru kapu kopiņām sagūla ziedi.

Pasākumu kalendārs

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

2019.04.20 | 12:00

Daiļslidošana Tukumā 

2019.04.20 | 12:00

Lieldienas Džūkstes pasaku muzejā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool