Valgudis, Ralfs, Vitālijs

Pieņem ekspluatācijā Zemgales vidusskolas aktu zāli (15)

19. jūnijā Tukuma novada domes komisija pieņēma ekspluatācijā jaunuzcelto Zemgales vidusskolas aktu zāli.

Pludmales volejbols Irlavā 

10. jūnijā Irlavas sporta nama atpūtas teritorijā notika 2. kārtas sacensības pludmales volejbolā. Arī šoreiz dalībnieku skaits sasniedza maksimālo 30 komandu robežu.

Velokross «Mammadaba» Irlavā /FOTO/ 

Irlavā notika velokrosa «Mammadabas takās» 1. kārta. Velokrosā piedalījās 68 dalībnieki, kur jaunākais dalībnieks Ralfs Orbidāns (Nr.58) bija tika vienu gadu un septiņus mēnešus vecais.

Diženajam džūksteniekam Kārlim Straubergam – 125 

Svētdien, 14. jūnijā, Džūkstes pasaku muzejā pagasta ļaudis kopā ar tuviniekiem atcerējās vienu no slavenajiem džūksteniekiem Kārli Straubergu (1890 – 1962), izglītības ministru, skolotāju, pasniedzēju, Latvijas Universitātes filoloģijas un filozofijas fakultātes dekānu, Folkloras krātuves vadītāju, kurš pasaulē nācis pirms 125 gadiem.

Slampē atklāj pieminekli «Zelta josta» /FOTO/ (5)

Svētdien, visas tautas sēru dienā – 14. jūnijā, Slampes ciemata centrā pulcējās ļaudis, lai piedalītos piemiņas vietas un pieminekļa «Zelta josta» atklāšanā. Tepat no Slampes nākušais, 12 tonnas smagais akmens ir apjozts ar nerūsējoša tērauda zeltā tonētu jostu jeb gredzenu, kurā, izmantojot lāzergriezuma tehniku, ierakstīti visu simts Slampes represēto iedzīvotāju vārdi.

Kādreizējo kolhoznieku saiets 

Sestdienas, 6. jūnija, pusdienlaikā Džūkstes pasaku muzeja pagalmā satikās jaunāki un vecāki ļaudis, lai atcerētos nemaz ne tik senos kolhoza laikus. Tas bija jau astotais šāds pasākums, kam tika dots vasaras sākumam neierasts nosaukums «Apkūlības», bet tā nu pēc lauku darbu aprites un pasākumu skaita iekritis…

Sporta spēles Degolē /FOTO/ 

Ideālos laika apstākļos sestdien, 6. jūnijā, Degolē, Vienības centra Putnu dārzā, risinājās sporta svētki, kuros piedalījās piecas komandas: «Vienības jaunieši», «Draugi», «LLT puikas», «Zvaigznāji» un «Tume». Kaut arī bija 25°C karstums, ik pa laikam sportistus veldzēja vēja brāzmas un sacensības risinājās draudzīgā, sportiskā atmosfērā. Par trīskārtējiem sporta svētku čempioniem volejbolā, minifutbolā un virves vilkšanā kļuva «Zvaigznāju» […]

Tīreļu purvā pazūd līgavainis (10)

7. jūnijā 7.00 policijā paziņots, ka 3.00 naktī Tīreļu purvā, Ķemeru nacionālā parka teritorijā, laipu apskates objektā vecpuišu ballītes laikā pazudis 1984. gadā dzimis līgavainis.

Sēmes pagastā nelegāli izcērt kokus (6)

3. jūnijā ceļa posmā no Sēmes tautas nama līdz «Bukiem» nevienu zāģētāju nesastapām, taču grūti bija nepamanīt koku celmus un daudzās zaru kaudzes līkumainā ceļa malā, turklāt bez jebkādām brīdinājuma zīmēm.

Praviņu skolai – 130 /FOTO/ (1)

Kaut skolas vairs Praviņās nav, gandrīz simts cilvēku, kas sevi uzskata par šai vietai piederīgiem, sestdien, 30. maijā, sanāca kopā, lai satiktos ar klasesbiedriem un skolotājiem. Pasākumu izloloja un sarīkoja skolotāji Ārija Vertulaite, Sandra Daņiļeviča, Ojārs Vītoliņš un Aira Bogdanova.

Pūrē pašiem savi dziesmu un deju svētki (1)

Piektdienas, 29. maija, pievakarē Pūres stadionā pulcējās dažāda vecuma bērni – dziedātāji un dejotāji no Pūres un Jaunsātiem, lai piedalītos skolēnu dziesmu un deju svētku ieskaņas koncertā, ko tikpat labi varēja nosaukt arī par abu pagastu svētkiem.

5. jūnijā Sātos, Kandavā un Engurē – Baznīcu nakts (1)

Piektdien, 5. jūnijā, visā Latijā notiks Baznīcu nakts. Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas kristīgo draudžu baznīcās notiek vasaras sākumā, jūnijā. Tas ir laiks, kad baznīcā ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības.

Pēdējā maija nedēļas nogale Tukuma un Kandavas pusē (4)

Maija pēdējā nedēļas nogalē uz mūsu pusi aicināti visi, kam patīk svinēt svētkus, skatīt dažādu mākslinieku sniegumu un piedalīties vai just līdzi sporta aktivitātēs. Jau piektdien, 29. maijā, no 13.00 Kandavā sāks svinēt novada svētkus «Lustīga Dzīvošana», kuru tēma šogad «Nāc un esi savējais!»

Paveikti energoefektivitātes darbi Džūkstes bērnudārza ēkā (2)

Ceturtdien, 28. maijā, svinīgi tiks novērtēti energoefektivitātes darbi Džūkstes pamatskolas pirmsskolas izglītības ēkā. Tagadējo izskatu tai ļāva iegūt siltināšanas projekts, kurš šī gada paša sākumā projekts saņēma Klimata pārmaiņa finanšu instrumenta programmas atbalstu.

Irlavas dziesmu un deju festivālā – 300 dalībnieku 

Aizvadītajā piektdienā, 22. maijā, Irlavas Studentkalna estrādē pulcējās bērnu un jauniešu kolektīvi, lai piedalītos ikgadējā festivālā «Dziesmu un deju lietus Irlavā». Šogad pasākums notika jau 16 gadu un pulcēja 278 dalībniekus no apkārtējiem pagastiem un Tukuma pilsētas.

Pasākumu kalendārs

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool