Otrdiena, 2019. gada 19. februāris
Zane, Zuzanna

Mūžībā devusies dzejniece Astrīde Ivaska 

Mūžības ceļos devusies ASTRĪDE IVASKA (07.08.1926 – 24.03.2015). Viena no lielākajām mūsu laika latviešu dzejniecēm. Viņa sevī iemiesoja mūsu pirmās brīvvalsts cilvēku dziļo sirds un kultūras inteliģenci, rūpes par savu tautu, savas valsts likteni.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena Tukuma un Kandavas novados /FOTO/ 

Trešdein, 25. martā, Māras dienā, karogi plīvoja ar sēru lentām, pieminot tos, vairāk nekā 42 000 Latvijas pilsoņu, kuri pirms 66 gadiem, skarbajā 1949. gada 25. martā, netaisni, nepamatoti un vardarbīgi lopu vagonos tika izvesti uz Sibīriju.

Konkurss «Ko tu proti?» Irlavā 

Sestdien, 21. martā, Irlavas kultūras nama zālē pulcējās radošie un talantīgie Irlavas bērni, lai piedalītos konkursā «Ko, tu proti?», kas norisinājās jau otro gadu pēc kārtas.

Poļu draugi aicina viesos Tukuma mūziķus, motobraucējus un ēdiena gatavotājus 

Marta sākumā Tukumā viesojās Milēna Sakoviča (Milena Sakowicz) un Jakubs Vožņaks (Jakub Woźniak) no Polijas pilsētas Slupskas (Słupsk). Milēna un Jakubs ieradušies, lai aicinātu dalībpilsētu pārstāvjus viesos uz Šarlotes ieleju (Charlotta Valley) no 10. līdz 14. jūnijam, kad tur notiks 73. Baltijas Pilsētu savienības valdes tikšanās.

Slampeniekus satrauc parādnieki, apsaimniekošanas maksa un koģenerācijas stacija (11)

Otrdien, 17. martā, Slampes kultūras pilī notika gadskārtējā iedzīvotāju sapulce, kurā piedalījās un uz jautājumiem atbildēja Tukuma novada domes, sociālā un komunālā dienesta, valsts un pašvaldības policijas vadība un speciālisti. Tikšanos vadīja Slampes un Džūkstes pagastu pārvaldes vadītāja Dace Pole.

No 29. marta tiks mainīti teju visu maršrutu vilcienu kustības saraksti 

Akciju sabiedrība «Pasažieru vilciens» informē, ka, sākot no 29. marta, tiks mainīti gandrīz visu maršrutu dīzeļvilcienu un elektrovilcienu kustības saraksti (izņemot maršrutus Rīga-Jelgava un Rīga-Liepāja). Izmaiņas skar arī Rīga-Tukums vilcienu. Piedāvājam visu maršrutu vilcienu kustības sarakstus.

Noteikumus par jaunajiem gāzes baloniem sola atcelt (8)

Pirms pāris nedēļām jau rakstījām par to, ka pēc 31. marta iedzīvotājiem būs vajadzīgi jauna parauga gāzes baloni, un solījām pie šī jautājuma atgriezties tad, kad noliktais termiņš nāks tuvāk. Otrdien, 17. martā, sākām atkārtoti aptaujāt lauku veikalu saimniekus, lai uzzinātu, vai pēc 1. aprīļa pie viņu veikaliem būs plaukts ar gāzes baloniem un līdz ar to iespēja iedzīvotājiem tos iegādāties.

Latvijas leģionāru piemiņas diena Lestenes Brāļu kapos /FOTO/ (10)

Pirmdien, 16. martā, Latvijas leģionāru piemiņas dienā, Lestenes Brāļu kapos tika pieminēti dažādās kaujās kritušie Latvijas karavīri. Jau pusdienas laikā Brāļu kapos ļaudis pulcējās. Uz zināmiem un arī nezināmiem kara upuru kapu kopiņām sagūla ziedi.

Pašdarbības kolektīvi spēj, var un prot daudz /FOTO/ 

14. martā, Tumes kultūras namā notika ikgadējais sarīkojums «Ko prot pagastiņā?». Tajā piedalījās 14 dažādi kolektīvi no Tukuma, Jaunpils un Jelgavas novada, savukārt 15-ais – sarīkojuma iniciatores un vadītājas Lienes Bēniņas mūsdienu deju grupa «Demo» – sveica visus dalībniekus ar deju un gaisa bučām.

Slampē mēģina sadzīvot ar bebriem 

Tā par vietējos dīķos dzīvojošajiem bebriem, kas apgrauzuši pat patālas apkārtnes krūmus un kokus, saka SIA «Komunālserviss «TILDe»» Slampes iecirkņa vadītājs Jānis Ambrazēvičs. Viņš kopā ar iedzīvotājiem sācis nevardarbīgu pretošanos šiem dzīvniekiem, kurus manījis vien retais, bet kuru nedarbus redz visi.

Kā ģimenes atbalsta Tukuma novadā? (3)

Jau otro gadu Tukuma novadā pirmreizēji reģistrētajiem jaundzimušajiem piešķir vienreizēju pabalstu – 200 eiro. Novada domes klientu apkalpošanas centrā un arī sociālajā dienestā vecāki vienlaikus var deklarēt bērniņu, saņemt grāmatu «Mūsu bērns» un uzrakstīt iesniegumu par pabalstu.

Tukuma lidlaukā prezentē reaktīvo «Baltic Bees» lidmašīnu, kura nosaukta Raimonda Paula vārdā /FOTO/ (53)

Svētdien, 1. martā, Tukuma lidlauka teritorijā bāzētā «Baltic Bees» reaktīvo lidmašīnu pilotāžas komanda aicināja uz savas sestās lidmašīnas prezentāciju. Pēc tradīcijas katrai lidmašīnai tiek dots kāda slavena cilvēka vai nacionālā varoņa vārds.

Tukuma novadnieks izdot grāmatu «Ukraina. Dzīvība, nāve un iekšējā revolūcija» (9)

Piektdien, 27. februārī, Ķīpsalas izstāžu zālē Rīgā darbu sāk ikgadējā Latvijas Grāmatu izstāde. Iezīmīga bija arī Tukuma novadnieka Imanta Liepiņa nule kā izdotās dokumentālās grāmatas «Ukraina. Dzīvība, nāve un iekšējā revolūcija» atklāšana sestdien, 28. februārī.

Plāno remontēt Tukuma novada pagastu ceļus (6)

Sākti priekšdarbi, lai Tukuma novads varētu saņemt 3 miljonus eiro lauku ceļu sakārtošanai. Šī nauda domāta, lai atjaunotu grantēto ceļu segumus un līdz ar to mazinātu smagās tehnikas radītās sekas. Februāra sākumā finansējums šim mērķim Briselē apstiprināts un patlaban tiek izstrādāti Ministru kabineta noteikumi.

Durbes pils, atsakoties no Vāgūža, tiek pie katlumājas (5)

Trešdien, 25. februārī, ekspluatācijā tika nodota Durbes pils katlu māja. Tas ir pirmais objekts, kas rekonstruēts pēc tam, kad Tukuma novada domes deputāti pieņēma lēmumu atteikties no Vāgūža būvniecības, lai vispirms sakārtotu pils kompleksā esošās ēkas.

Pasākumu kalendārs

2019.02.27 | 11:00

Sacensības skolēniem Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool