Rozālija, Roze

Juris Šulcs par Saeimā pavadīto gadu, jauno budžetu un valdības maiņu (41)

Ir pagājis gads, kopš Saeimā darbojas bijušais Tukuma novada domes priekšsēdētājs, tagad 12. Saeimas deputāts Juris Šulcs, kurš tieši pirms nedēļas kopā ar Saeimas vairākumu nobalsojot par nākamā gada budžetu.

Džūkstē atklāj Imanta Tālivalža Bunkša grāmatu /FOTO/ (1)

Piektdien, 4. decembrī, Džūkstes pasaku muzejā atvēra Imanta Tālivalža Bunkša grāmatu «Ar saknēm savā zemē».

Slocenes, Kalnupes un Džūkstes upēs gaidāmi lieli rekonstrukcijas darbi (2)

Valsts SIA «Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi» novembra sākumā bija izsludinājusi iepirkumu valsts nozīmes ūdensnotekas – Slocenes upes – atjaunošanas būvprojekta izstrādei. Konkurss jau ir noslēdzies un projektēšanas darbus veiks SIA «Firma L4».

Tukuma tēlotājmākslas studija piecu gadu jubileju svin Slampē /FOTO/ 

Svētdien, 29. novembrī, Slampes kultūras pilī tika atklāta izstāde, kas bija Tukuma tēlotājmākslas studijas piecu gadu jubilejas pasākums. Izstādē satikās Ingas Brīniņas vadītās studijas un Šņežanas Tišleres apvienoto vizuālās mākslas pedagogu darbi.

Vandāļu “varoņdarbi” estrādē (17)

Sestdien saņēmām aculiecinieka foto. Kādam mieru nebija devis sols Durbes estrādē, kurš ir ne tikai salauzts, bet sabojāta arī betona kāja.

Skolotāji streikoja, lielākajā daļā skolu skolēnu nebija (10)

Šodien, 27. novembrī, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības rosinātā streika dienā, kā jau iepriekš bija izsludināts, skolotāji bija savās darba vietās, savukārt skolēniem un pirmsskolas bērniem bija lūgts palikt mājās.

Slampē ielas pārdēvētas par ceļiem, bet galvenā iela Džūkstē pārsaukta par… bulvāri (13)

Par Slampes ielu nosaukumiem saņēmts aizrādījums no Valsts zemes dienesta, kas norādīja – ja ir ielu nosaukums, tad daudzdzīvokļu mājām jābūt numerētām, taču, tā kā slampenieki nevēlējās šķirties no māju nosaukumiem, tad pašvaldības iniciatīva bija vārds “ceļš”.

Latvijas Banka pirmo reizi monētu prezentē ārpus Rīgas – pie mums Džūkstē /FOTO/ (4)

24. novembrī Džūkstes Pasaku muzejā notika līdz šim Latvijā nebijis pasākums – Latvijas Bankas izdotās kolekcijas monētas «Pasaku monēta I. Pieci kaķi» iznākšanai veltīta prezentācija.

Lestenieki Bondari: “Mēs noteikti atgriezīsimies no Anglijas” (3)

Guntis Bondars ir pēdējais Lestenes pagasta padomes priekšsēdētājs (no 2007. līdz 2009. gadam). Šobrīd viņš ar savu ģimeni dzīvo un strādā Lielbritānijā. Kā jau daudzi. Arī no Lestenes daudzi. Satiku viņu kopā ar kundzi Gunitu Bondari brīdī, kad viņi uz īsu brīdi bija Latvijā ciemos.

Latviju svētkos sveic arī Džūkste /FOTO/ 

17. novembrī Džūkstes kultūras namā pulcējās pagastļaudis, lai svinētu Latvijas valsts 97. dzimšanas dienu. Šo svētku programmā bija gan Tukuma mūzikas skolas pedagogu trio «Noskaņa» koncerts un pašu jauktā vokālā ansambļa uzstāšanās.

Slampē izskanējis pasākums «Manai Latvijai» /FOTO/ 

Otrdien, 17. novembrī, Slampes kultūras pilī notika svētkiem veltītais pasākums «Manai Latvijai», kurā sveica pagastam svarīgus cilvēkus. Svētkos piedalījās pagasta amatiermākslas kolektīvi, deju kolektīvs «Austris» un kvintets «Dzirkstošais piecinieks» no Rīgas.

Pēc 50 gadiem Lestenes baznīcā atgriežas altāris /FOTO/ 

Pirmdien, 16. novembrī, pēc vairāk nekā 50 gadu prombūtnes, Lestenes baznīcā atgriezās altāris vai, pareizāk, tā saglabātā daļa. To atveda no Rundāles pils muzeja un oficiāli nodeva draudzes rīcībā.

Džūkstes zemnieku saimniecībai «Geidas» – Ārstu biedrības balva (5)

Ceturtdien, 12. novembrī, Džūkstes pagasta zemnieku saimniecību «Geidas» apmeklēja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis. Viņi saimniekiem Gundegai un Oskaram Jēkabsoniem pasniedza Latvijas Ārstu biedrības apbalvojumu.

Pulkveža Oskara Kalpaka 10. piemiņas kausa izcīņa enduro /FOTO/ (6)

Neskatoties uz to, ka meteorologi ziņoja – Latvijai tuvojas vētra, pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas 10. kausa izciņā enduro Irlavas pagasta «Bišpēteros» bija plaši apmeklēta.

Notverts izbēgušais Ozolpils muižas strauss /papildināts/ (15)

Kā noskaidrojām ceturtdien, 12. novembrī, – strauss ticis notverts pēcpusdienā, šaujot ar miega ampulu. Diemžēl putns pēc vairākām stundām nepamodās un devās uz labākiem medību laukiem.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool