Trešdiena, 2018. gada 14. novembris
Fricis, Vikentijs, Vincents

Sēmē uz ceļa apgāžas fūre ar kūdras kravu (7)

Trešdien, 7. oktobrī, ap 13.00 Sēmes pagastā, netālu no pagrieziena uz Tukumu, autobraucējus pārsteidza šāds skats – uz sāniem apgāzusies fūre ar kūdras kravu.

Tukuma dzīvnieku patversme oktobrī /FOTO/ 

Ja kādam liekas, ka ar suni, kurš sver tik vien kā 2 kg, nebūs nekādu problēmu un raižu, gribu pateikt, ka tā nebūt nav! Mazie sunīši ir skaļi un rejīgi. Ja jūsu kaimiņi ir ļoti cimperlīgi, tad ziniet – būs zvans uz policiju un sūdzība, ka sunītis rej, īpaši, kad jūsu nav mājās!

Degolē demontē un aizber bīstamus rezervuārus (1)

Pavisam nesen, braucot cauri «Vienībai» Degolē, pamanījām autokrānu un pulciņu vīru, kas darbojās pie pārseguma bloku demontāžas īpatnējai bedrei. Šī esot bijusi 200 m³ ietilpīga betonēta ugunsdzēsības ūdens tvertne, kas savu mūžu jau nokalpojusi un kļuvusi pat bīstama.

Miķeļu dzejas diena Sēmes skoliņā (1)

Sācies jaunais mācību gads un katrs septembris nāk ar jaunām idejām, iespējām un iedvesmas stāstiem. Septembris ir īss, bet paveikt gribas tik daudz!

Tumes pagasta Daibes apkārtnē pazudis kucēns 

Tukuma novada Tumes pagastā, Daibes apkārtnē 25. septembrī pazudis mazs (divus mēnešus vecs), melns suņu puika (pūkains, ar baltiem lāsumiem). Iespējams, aizklaiņojis kopā ar kādu kaimiņa lielo suni.

Slocenes upes ūdens zivīm nav labvēlīgs (6)

24. septembrī Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta «BIOR» vecākā eksperte Ingrīda Egle noņēma ūdens analīzes piecās vietās Slocenes upē – grāvī, kas izvada ūdeņus no uzņēmuma «Tukuma Straume», pie a/s «Tukuma piens», pie ķīmiskās tīrītavas Durbes ielā, Tīles strautā Tīles ielā un Slocenes upē zem Tīles izvada.

Zentenē aizvadīti Desmitie teātra svētki /FOTO/ 

Sestdien, 26. septembrī, Zentenes kultūras namā norisinājās desmitais amatierteātru festivāls «Zentenes rudens». Tas bija pirmais lielākais pasākums šovasar izremontētajās kultūras nama telpās.

Mūsu brīvprātīgie ugunsdzēsēji kļūst par «Brašajiem ugunsdzēsējiem» /FOTO/ (1)

Piektdien, 25. septembrī, pļavā pretī Jelgavas pilij, Lielupes krastā, norisinājās starptautiskas sacensības ugunsdzēsības sportā «Brašais ugunsdzēsējs», kur spēkiem mērojās 38 komandas no visas Latvijas un Lietuvas. Sacensībās dalībnieki sacentās četrās grupās – VUGD struktūrvienību, brīvprātīgo ugunsdzēsēju, jauniešu un sieviešu grupa.

Slovākijā kalnos gājušas bojā divas novadnieces (16)

Slovākijā naktī no sestdienas, 26. septembra, uz svētdienu, 27. septembri, Tatros gājušas bojā divas sievietes no Latvijas, Tukuma novada Tumes pagasta iedzīvotājas, kuras, visticamāk, nosalušas.

Saulgriežu svinēšana Pastariņa muzejā /FOTO/ (2)

Trešdien, 23. septembrī, Pastariņa muzejs aicināja piedalīties rudens Saulgriežu svinēšanā. Aicinājumam atsaucās Pūres mazpulcēni, kas vāca ābolu ražu, meklēja jumīti un iepazinās ar muzeja izstādēm.

Tumē izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks (1)

Tukuma novada Tumē naktī uz piektdienu, 25. septembrī, izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, aizdegoties kādai saimniecības ēkai, pavēstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Riteņbraucējs Oskars Gailišs izcīna 3. vietu Eiropas kausa posmā 

Latvijas parariteņbraucējs Oskars Gailišs nedēļas nogalē, 19. un 20. septembrī, Serbijas galvaspilsētā Belgradā piedalījās Eiropas kausa posma sacensībās šosejas riteņbraukšanā. Šīs sacensībās atkal bija vienas no atlases sacensībām uz Riodežaneiro paraolimpiādi 2016. gadā.

Aicina palīdzēt ģimenei Lestenē, kurai zibens izpostīja saimniecību (13)

«Atmodu» saimniecība Tukuma novada Lestenes pagastā jau otro reizi cietusi ugunsgrēkā, un ģimenes eksistence šobrīd ir apdraudēta. Māra un Jānis Amatnieki Lestenes pagastā dzīvo jau kopš 18 gadu vecuma, kad apprecējās un nodibināja saimniecību.

Tukuma, Engures un Jaunpils novada sporta olimpiāde vieglatlētikā /FOTO/ (1)

Otrdien, 22. septembrī, Tukuma sporta skolas stadionā Lauktehnikā norisinājās ikgadējā Tukuma, Engures un Jaunpils novada sporta olimpiāde vieglatlētikā C un D vecuma grupām.

Tukuma novada iedzīvotāji bez maksas var nodot lapas (2)

Līdz pat 15. novembrim sagrābtās koku lapas bez maksas Tukuma novada iedzīvotāji var nodot SIA «Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrībā «Piejūra»» Tukumā, Dienvidu ielā 1.

Pasākumu kalendārs

2018.11.14 | 13:00

Vēstures lekcija «Pils tornī» Tukumā 

2018.11.14 | 14:00

Kino Kandavā 

2018.11.14 | 14:30

Lasītāju klubiņš Jaunpilī 

2018.11.14 | 19:30

Voljebols Smārde 

2018.11.14 | 20:00

Volejbols Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool