Otrdiena, 2019. gada 18. jūnijs
Madis, Alberts

Slampeniece Mairita Trēgere – viena no īstākajām latvju saimniecēm (9)

Jau otro sezonu Latvijas televīzijas vajadzībām tiek filmēts raidījums «Īstas latvju saimnieces». Skatītāji to varēs vērot jau šonedēļ, bet mēs – «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» žurnālisti – vienu no raidījuma filmēšanas epizodēm vērojām, kad filmēšanas grupa viesojās Slampē pie Mairitas Trēgeres.

Slidena ceļa dēļ Džūkstē skolēnu autobuss iebrauc grāvī (8)

Trešdienas, 27. janvāra, rītā uzzinājām, ka slidenā ceļa dēļ grāvī ieslīdējis skolēnu autobuss, kas vedis bērnus no Lestenes pagasta uz Džūkstes pamatskolu. Tā kā negadījums noticis nelielu gabalu pirms Džūkstes, 20 bērni uz skolu aizgājuši kājām.

Notikusi tradicionālā zemledus makšķerēšana Bišpēteros /FOTO/ (1)

Burvīgā ziemas dienā Bišpēteru ūdenskrātuvē Irlavas pagastā tradicionālās zemledus makšķerēšanas sacensības šoreiz pulcēja dalībnieku rekordskaitu – 36 copmaņi 17. janvāri izvēlējās pavadīt uz ledus, sacenšoties veiklībā un izdomā izvilināt kādu zivtiņu virs ledus.

Tukuma dzīvnieku patversmē uzcelta jauna, silta kaķu māja /FOTO, VIDEO/ (1)

“Beidzot mūs kāds ir pamanījis,” priecājoties par Tukuma dzīvnieku patversmē valdošo rosību, atzina Simona Grundule, kad 23. janvārī labdarības iniciatīva «LabieDarbi.lv» kopā ar brīvprātīgajiem uzcēla jaunu, apsildāmu māju kaķiem.

Engurē izskanējis «Trakās kazas» koncerts /FOTO/ 

22. janvārī Engures vidusskolā un kultūras namā notika gadskārtējie dejotāju svētki un kopā sanākšana «Trakā kaza». Koncertā piedalījās: Tukuma «Luste», Engures «Ungurs» un 7. līdz 9. klašu deju kolektīvs, Tukuma «Pastariņi» un «Palāsītes».

Vispasaules sniega diena Irlavā 

16. janvārī Vispasaules sniega dienā, Irlavā tika organizēts pasākums bērniem un viņu vecākiem ar devīzi «Skaistā, baltā dienā, nāc pie ziemas ciemā!»

Vienotā klientu apkalpošanas centra izveidei Tukumā piešķirti 42 tūkstoši eiro (9)

Tukuma novada domē sācies remonts, lai līdz 1. aprīlim ēkas 1. stāvā varētu ierīkot vienoto klientu apkalpošanas centru, kura izveidei valsts 2015. gadā piešķīrusi 42 000 eiro.

Tukuma lidlaukā drīkst nosēsties līdz pat 120 tonnas smaga lidmašīna (46)

13. janvārī Tukumā un 18. janvārī Smārdē notika sabiedriskās apspriešanas sapulces, kurās tika vērtēta SIA «Sky Port» (līdz 22.10.2015 – SIA «Tukums Airport») ietekme uz vidi, ko varētu radīt lidlauka SIA «Sky Port» vēlme paplašināt darbību.

Zinātniskais ķīmijas un fizikas teātris «Laboratorium» Slampē /FOTO/ 

Lai iepazīstinātu bērnus ar ķīmiskiem eksperimentiem, Zemgales vidusskolā viedojās zinātniskais teātris «Laboratorium» jeb divi aizrautīgi ”ķīmijas profesori” – skolotājs Mārtiņš Gulbis un aktieris Vladislavs Šavlovskis.

Tukuma novada Pateicības diena /FOTO/ (1)

Piektdien, 15. janvārī, Tukuma kultūras namā notika jau tradicionālā Pateicības diena, kurā novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans teica paldies uzņēmējiem un aktīviem novada iedzīvotājiem, kas ar savu darbu atbalstījuši pašvaldību un tās cilvēkus.

Tukumnieku radītie koka velosipēdi – pasaulē plašajā /FOTO/ (10)

Par tukumnieci Kitiju Gaili (25) un viņas draugu Rinaldu Grauzi (26) savulaik esam jau rakstījuši. Toreiz Kitija piedalījās riteņbraukšanas sacensībās, savukārt par viņas velosipēda tehnisko stāvokli atbildīgs bija Rinalds. Abi jaunie cilvēki turpina darboties kopā, vien nu jau paši izgatavojot velosipēdus – no koka.

Kādas ir Tukuma un Engures novada skolotāju algas? (42)

Jau tad, kad skolotāji pērn gatavojās streikam, ne viens vien lasītājs interesējās, vai tiešām skolotāji saņem tik mazas algas, kā publiski izskanējis, 420 eiro mēnesī un no šīs summas trešdaļu vēl samaksā nodokļos.

Vai skolēni turpmāk ēdienu meklēs veikalos? (29)

Tā kā kopš šī, 2016. gada, 1. janvāra, krietni sarucis to produktu klāsts, ko ēdinātājs drīkst piedāvāt izglītības un valsts aprūpes iestādēs, devāmies noskaidrot, kas mainījies skolas bufetēs un ko par to domā paši skolēni.

Latvijas ceļu “melnākā punkta” pārbūvei – trīs piedāvājumi (21)

6. janvārī VAS «Latvijas valsts ceļi» tika atvērti konkursa «Autoceļa A10 Rīga-Ventspils posma 57,76. – 68,6. km segas pārbūve» piedāvājumi. Šī konkursa ietvaros tiks rekonstruēta Ventspils šoseja 10 km garumā.

2015. gadā vecāki Tukumā jaundzimušajiem devuši vārdus Šeldija, Peitone, Kāleps, Lucifers, Treviss… (28)

2015. gads noslēdzies. Par to, kāds tas bijis Tukuma novada Dzimtsarakstu nodaļā, kurā tiek izdarīti visi cilvēka mūžā svarīgākie civilstāvokļa aktu ieraksti – dzimšanas, laulību un miršanas – runājām ar nodaļas vadītāju Smaidu Kokinu.

Pasākumu kalendārs

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.21 | 19:00

Teātris Cērē 

2019.06.21 | 19:00

Skriešana Kandavā 

2019.06.22 | 10:00

Pludmales volejbols Kandavā 

2019.06.22 | 11:00

Plenēra izstādes Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool