Otrdiena, 2019. gada 19. februāris
Zane, Zuzanna

Sods par driftošanu Tukumā – līdz 250 €, bet par braukšanu uz viena riteņa sodīs pat velosipēdistus (44)

Par riepu izspolēšanu vai transportlīdzekļa vadīšanu driftā transportlīdzekļa vadītājam uzliek naudas sodu no 50 līdz 250 €, bet par braukšanu uz aizmugurējā vai priekšējā riteņa ar motociklu, mopēdu vai velosipēdu vadītājam nāksies šķirties no 20 līdz 200 €.

Dzirciema futbolistiem – 2. vieta 

Latvijas Speciālās Olimpiādes (LSO) futbola sacensību kalendārā īpaša bija trešdiena, 24. februāris, kad Olimpiskā sporta centra futbola hallē norisinājās apvienotās jeb «Unified» grupas turnīrs.

Turpmākajos septiņos gados iecerēts sakārtot vairākas Tukuma ielas (17)

Pašvaldības mājas lapā www.tukums.lv ievietoti pašvaldības galvenie plānošanas dokumenti, kuru vidū ir arī attīstības programma – vidēja termiņa plānošanas dokuments septiņiem gadiem, kurā izvirzītas prioritātes, uzdevumi un arī vīzijas. Ar a/s «Komforts» iecerēts projekts Parādes ielā Jauntukumā.

Tukumā būvēs jaunu šūšanas rūpnīcu, bet darbiniekus nevar atrast mūsu pašu «Sakta» (50)

Melnezera ielā uzņēmums SIA «Lindstrom Prodem» veidos jaunu šūšanas ražotni un līdz ar to būs vismaz 30 jaunas darba vietas, bet vienlaikus – arī liela konkurence. SIA «Lindstrom Prodem» pamatā nodarbinās tos 80 darbiniekus, kuri uzņēmumā strādā šobrīd, un sola nodarbināt vēl 30 cilvēku.

Septiņos gados sakārtos degradēto Tukuma teritoriju Lauktehnika-Tukums II (1)

Tukuma novada domes projekti saistīti ar degradēto teritoriju sakārtošanu zonā Lauktehnika-Tukums II – tur plānoti ieguldījumi teritorijā starp Kandavas un Stacijas ielu, ieskaitot jauna Stacijas ielas posma izbūvi, ar kuru plānots aptvert šīs ielas uzņēmējus

Deputāts Juris Šulcs: “Priekšlikums radies tehniskas kļūmes dēļ” (63)

Pagājušajā nedēļā lielākā šūmēšanās medijos bija saistīta ar Saeimas deputāta, tukumnieka Jura Šulca rosinājumu Saeimā mainīt deputātu kompensāciju sistēmu un maksāt viņiem arī kompensāciju par ceļā uz un no darba izmantotās personīgās automašīnas amortizāciju.

Tukuma muzejā atklāta izstāde «Ak, svētā Lestene» /FOTO/ 

Sestdien, 20. februārī, Tukuma muzejā tika atklāta izstāde «Ak, svētā Lestene!», kas stāsta par Lestenes baznīcu un tās unikālajiem kokgriezumiem, kā arī ar dokumentiem, fotogrāfijām un mākslinieka Jurģa Skulmes gleznām palīdz atskatīties 50 gadus un vēl senākā pagātnē.

Slampē ar Meteņiem sagaida… pavasari /FOTO/ (11)

Svētdien, 21. februārī, Slampē iedzīvotāji tika aicināti pie kultūras pils uz pavasara sagaidīšanas svētkiem – Meteņiem.

Pērnā enduro sezona novadniekiem noslēgusies ar zelta un sudraba medaļām 

Kā jau katru gadu ierasts, arī pagājušā gada nogalē ar svinīgu pasākumu, notika atskatīšanās uz aizvadīto enduro sporta sezonu un veiksmīgāko sportistu apbalvošana. Arī šogad tukumniekiem šajā motosporta disciplīnā augstākās vietas.

Godināti sportisti, ar kuriem Tukuma novads lepojies 2015. gadā /FOTO/ (24)

Piektdienas, 19. februāra, vakarā Tukuma novada domes konferenču zālē jau 18. reizi norisinājās «Sporta laureāts». Tajā sumināja sportistus, ar kuriem novads lepojies aizvadītajā, 2015., gadā.

Pēc 50 gadiem Tukuma muzejā – Lestenes baznīcas kokgriezumi 

Sestdien, 20. februārī, 12.00 Tukuma mākslas muzejā atklās izstādi «Ak, svētā Lestene!», kurā būs apskatāmi Lestenes baznīcas barokālie kokgriezumi, gleznas, fotogrāfijas, zīmējumi un dokumenti, kas atklās stāstu par uzdrīkstēšanos, cīņu, cerību un darbu Lestenes baznīcas iekārtas glābšanā un atjaunošanā.

Lapmežciemā bērni izdejojuši koncertu «Būšu liels» /FOTO/ (7)

Ceturtdien, 18. februārī, Lapmežciema tautas namā notika tradicionālā sadancošanās pirmsskolas, 1. un 2. klašu skolēniem «Būšu liels». Koncertē piedalījās mazie dancotāji no Tukuma, Jaunpils un Kandavas novada un arī no kaimiņpagastiem – Engures un Smārdes.

Aicina izmantot Tukuma novada pašvaldības sociālo atbalstu (14)

Kad Tukuma novada pašvaldības budžets ir apstiprināts, varam runāt par to, kādu atbalstu no pašvaldības Tukuma novada iedzīvotāji var saņemt sociālajā jomā. Pavisam sociālajai aizsardzībai budžetā paredzēti 2 737 176 €, kas ir par 100 000 € vairāk nekā pērn.

Policijai ātri jāreaģē un jābūt pieejamai (14)

Kā katru gadu iesākot, uz sarunu par pērn paveiktajiem darbiem un šī gada aktualitātēm aicinājām Tukuma policijas iecirkņa vadību. Sarunā piedalījās iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs, kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Sandris Stempers un kārtības policijas nodaļas priekšnieks Māris Trēde.

Tukuma Raiņa ģimnāzijā viesojas skolas absolvents Ģirts Rūda (11)

12. februārī Tukuma Raiņa ģimnāzijas vidusskolēni tikās un pusotru stundu runāja ar šīs skolas absolventu, mecenātu, zvērinātu advokātu un pasniedzēju Ģirtu Rūdu. Pareizāk – klausījās viņa stāstu par skolas gadiem, darba pieredzi un trim mācībām, ko līdzšinējās dzīves laikā viņš guvis.

Pasākumu kalendārs

2019.02.20 | 11:00

Izstāde Pūrē 

2019.02.22 | 10:30

Pasaku lasīšana Jaunsātu bibliotēkā 

2019.02.23 | 10:00

Debašu turnīrs Tukumā 

2019.02.23 | 10:00

Skaistumkopšanas nodarbība Lestenē 

2019.02.23 | 10:30

Deju kopmēģinājums Tumē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool