Piektdiena, 2018. gada 16. novembris
Glorija, Banga

Darbu sācis Tukuma novada diennakts dispečerdienests (12)

No 1. februāra Tukuma novads papildinājies ar jaunu dienestu jeb četriem jauniem darbiniekiem novada pašvaldības policijā, kuru uzdevums ir palīdzēt iedzīvotājiem atrisināt dažādas problēmas.

Apkures problēmu Slampē atrisināšot tikai māju siltināšana (3)

26. janvārī Slampes kultūras pilī notika iedzīvotāju sapulce, kurā tika pārrunāti ar siltumapgādi saistīti jautājumi. Jau pagājušā gada nogalē un šīgada sākumā slampenieki cēla trauksmi par to, ka par apkuri daudzdzīvokļu mājās ir jāmaksā daudz.

Kas Tukuma novadā mainīsies turpmāko septiņu gadu laikā? (5)

Lai jaunajā plānošanas periodā Tukuma novads spētu iesaistīties visās tajās programmās vai aktivitātēs, kas pašvaldībām būs pieejamas par Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, ir izstrādāti un apstiprināti galvenie attīstības plānošanas dokumenti, tostarp novada attīstības programma.

Slampeniece Mairita Trēgere – viena no īstākajām latvju saimniecēm (9)

Jau otro sezonu Latvijas televīzijas vajadzībām tiek filmēts raidījums «Īstas latvju saimnieces». Skatītāji to varēs vērot jau šonedēļ, bet mēs – «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» žurnālisti – vienu no raidījuma filmēšanas epizodēm vērojām, kad filmēšanas grupa viesojās Slampē pie Mairitas Trēgeres.

Slidena ceļa dēļ Džūkstē skolēnu autobuss iebrauc grāvī (8)

Trešdienas, 27. janvāra, rītā uzzinājām, ka slidenā ceļa dēļ grāvī ieslīdējis skolēnu autobuss, kas vedis bērnus no Lestenes pagasta uz Džūkstes pamatskolu. Tā kā negadījums noticis nelielu gabalu pirms Džūkstes, 20 bērni uz skolu aizgājuši kājām.

Notikusi tradicionālā zemledus makšķerēšana Bišpēteros /FOTO/ (1)

Burvīgā ziemas dienā Bišpēteru ūdenskrātuvē Irlavas pagastā tradicionālās zemledus makšķerēšanas sacensības šoreiz pulcēja dalībnieku rekordskaitu – 36 copmaņi 17. janvāri izvēlējās pavadīt uz ledus, sacenšoties veiklībā un izdomā izvilināt kādu zivtiņu virs ledus.

Tukuma dzīvnieku patversmē uzcelta jauna, silta kaķu māja /FOTO, VIDEO/ (1)

“Beidzot mūs kāds ir pamanījis,” priecājoties par Tukuma dzīvnieku patversmē valdošo rosību, atzina Simona Grundule, kad 23. janvārī labdarības iniciatīva «LabieDarbi.lv» kopā ar brīvprātīgajiem uzcēla jaunu, apsildāmu māju kaķiem.

Engurē izskanējis «Trakās kazas» koncerts /FOTO/ 

22. janvārī Engures vidusskolā un kultūras namā notika gadskārtējie dejotāju svētki un kopā sanākšana «Trakā kaza». Koncertā piedalījās: Tukuma «Luste», Engures «Ungurs» un 7. līdz 9. klašu deju kolektīvs, Tukuma «Pastariņi» un «Palāsītes».

Vispasaules sniega diena Irlavā 

16. janvārī Vispasaules sniega dienā, Irlavā tika organizēts pasākums bērniem un viņu vecākiem ar devīzi «Skaistā, baltā dienā, nāc pie ziemas ciemā!»

Vienotā klientu apkalpošanas centra izveidei Tukumā piešķirti 42 tūkstoši eiro (9)

Tukuma novada domē sācies remonts, lai līdz 1. aprīlim ēkas 1. stāvā varētu ierīkot vienoto klientu apkalpošanas centru, kura izveidei valsts 2015. gadā piešķīrusi 42 000 eiro.

Tukuma lidlaukā drīkst nosēsties līdz pat 120 tonnas smaga lidmašīna (46)

13. janvārī Tukumā un 18. janvārī Smārdē notika sabiedriskās apspriešanas sapulces, kurās tika vērtēta SIA «Sky Port» (līdz 22.10.2015 – SIA «Tukums Airport») ietekme uz vidi, ko varētu radīt lidlauka SIA «Sky Port» vēlme paplašināt darbību.

Zinātniskais ķīmijas un fizikas teātris «Laboratorium» Slampē /FOTO/ 

Lai iepazīstinātu bērnus ar ķīmiskiem eksperimentiem, Zemgales vidusskolā viedojās zinātniskais teātris «Laboratorium» jeb divi aizrautīgi ”ķīmijas profesori” – skolotājs Mārtiņš Gulbis un aktieris Vladislavs Šavlovskis.

Tukuma novada Pateicības diena /FOTO/ (1)

Piektdien, 15. janvārī, Tukuma kultūras namā notika jau tradicionālā Pateicības diena, kurā novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans teica paldies uzņēmējiem un aktīviem novada iedzīvotājiem, kas ar savu darbu atbalstījuši pašvaldību un tās cilvēkus.

Tukumnieku radītie koka velosipēdi – pasaulē plašajā /FOTO/ (10)

Par tukumnieci Kitiju Gaili (25) un viņas draugu Rinaldu Grauzi (26) savulaik esam jau rakstījuši. Toreiz Kitija piedalījās riteņbraukšanas sacensībās, savukārt par viņas velosipēda tehnisko stāvokli atbildīgs bija Rinalds. Abi jaunie cilvēki turpina darboties kopā, vien nu jau paši izgatavojot velosipēdus – no koka.

Kādas ir Tukuma un Engures novada skolotāju algas? (42)

Jau tad, kad skolotāji pērn gatavojās streikam, ne viens vien lasītājs interesējās, vai tiešām skolotāji saņem tik mazas algas, kā publiski izskanējis, 420 eiro mēnesī un no šīs summas trešdaļu vēl samaksā nodokļos.

Pasākumu kalendārs

2018.11.16 | 12:30

Valsts svētu koncerts Cērē 

2018.11.16 | 17:00

Valsts svētki Lestenē 

2018.11.16 | 17:00

Valsts svētki Jaunsāti 

2018.11.16 | 17:00

«Savējo» koncerts Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca 

2018.11.16 | 18:00

Kolektīva «Sadancis» jubileja Vānē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool