Pirmdiena, 2019. gada 21. janvāris
Agne, Agnese, Agnija

Pūrenieki nosvinējuši Daigones svētkus /FOTO/ (2)

29. jūlijā pūrenieki svinēja Daigones svētkus. Ierosme tiem nākusi no seniem rakstiem, kuros pagasta bibliotekāre Valda Dzelzkalēja uzgājusi, ka tieši šogad Daigones muižai aprit 505. gadi. Un tā jau pavasarī kultūras ļaudis bija nodomājuši, ka svētki notiks plašajā «Reinu» māju pagalmā.

Slampē un Smārdē noteikta Āfrikas cūku mēra karantīnas zona (43)

2. augustā Valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors ir izdevis rīkojumu par karantīnas zonas noteikšanu Tukuma novada Slampes pagastā un Engures novada Smārdes pagastā. Tas nozīmē, ka no cūku novietnēm karantīnas teritorijā aizliegts izvest dzīvas cūkas.

Slampē meža cūkām konstatēts Āfrikas cūku mēris (58)

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka Tukuma novada Slampes pagastā atrastajām trim beigtajām meža cūkām saņemto laboratorisko analīžu rezultāti apstiprina Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu.

Tukuma novada dome pateicas Latvijas olimpiādes medaļniekiem 

28. jūlijā, Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans aicināja uz pateicības pēcpusdienu novada medaļniekus – sportistus, kas mēneša sākumā Valmierā, Latvijas IV Olimpiādē, aizstāvēja sava novada godu un izcīnīja medaļas.

Pūrē būs jaunas telpas ģimenes ārstam, zobārstam un bibliotēkai (9)

Sākušies priekšdarbi, lai ēkas Pūre 18 pirmajā stāvā varētu ierīkot telpas vietējam veselības centram – feldšeru punktam un zobārstam, kā arī bibliotēkai.

Pūrē norisinājās sporta svētki /FOTO/ (1)

Pūres sporta svētki sestdien, 22. jūlijā, sākās jau pašā rīta agrumā ar makšķerēšanas sacensībām Abavā, kurās piedalījās trīs dalībnieki un visi tad arī sadalīja godalgotās vietas.

Par bērnudārzu rindām Tukumā (2)

Bērnudārzu rindas arvien ir sāpīgs temats tiem daudzajiem vecākiem, kuru bērniem vietas bērnudārzā nav. Par to, kāda ir situācija šobrīd un vai uz rudeni situācija būs cerīgāka, vaicājām novada Izglītības pārvaldes vadītājam Normundam Rečam un speciālistei Inesei Hmeļņickai.

”Melno” apli drīz sāks būvēt (14)

Pirmdien, 18. jūlijā, PA «Strabag&ACB» noslēdza līgumu ar a/s «Latvijas valsts ceļi» par pārbūves darbiem autoceļā A10 Rīga – Ventspils.

Jaunmoku pils 115. jubilejā atklāta Sarmas Upeslejas grāmata /FOTO/ 

Jaunmoku jubilejas pasākums ir aizvadīts. Plaši apmeklēti bija Sarmas Upeslejas grāmatas «Teiksma par Tukuma Katrīnu un rozi» atvēršanas svētki Meža muzejā. S. Upesleja nolēmusi pa grāmatas eksemplāram uzdāvināt katram Tukuma novada deputātam, lai tad, ja kāds pilsētas gudrajiem pajautā par Katrīnas leģendu, zina to atstāstīt.

«Lūgšanu brokastīs» Meierovica piemineklim saziedo 792 eiro /FOTO/ (1)

Piektdien, 15. jūlijā, Jaunmoku pilī norisinājās jau trešās «Lūgšanu brokastis», kurās līdz ar sarunām par kopienas vienotību šoreiz tika vākti ziedojumi pirmā Latvijas ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica pieminekļa izveidošanai.

Par skaistajām Tukuma rozēm joprojām rūpējas Daila un Bruno Trubiņi (4)

Tukums kopš seniem laikiem ir dēvēts par rožu pilsētu. Tās rozes bija slavenas visās citās Latvijas pilsētās. Tas tāpēc, ka jau no Latvijas brīvvalsts laikiem Tukumā bijušas pat vairākas dārzniecības. Arī okupācijas laikā izmēģinājumu paraugdārzniecība bija atpazīstama visā lielajā PSRS.

Kliģu ezermalā – veidojot savu Latvijas sajūtu 

Sestdien, 9. jūlijā, atpūtas kompleksā «Kliģi» norisinājās pirmais amatierteātru festivāls «Spēlēt prieks ezermalā 2016», kuru organizēja Lestenes tautas nama vadītāja Iveta Papendika.

Pūres pagastā svin svētkus /FOTO/ (1)

Sestdien, 9. jūlijā, Pūres pagastā sāka svinēt svētkus. Šogad tie iecerēti nedaudz citādākā veidolā, katram ciemam atvēlot īpašu svētku dienu un meklējot jaunas pasākumu norises vietas

Irlavas pagasta svētki /FOTO/ 

9. un 10. jūlijā Irlavas pagastā svinēja svētkus – ar koncertiem, sporta spēlēm un aktivitātēm bērniem.

Tukuma novadā, Tumes pagastā, Vecmokās visu nedēļu radoši darbojas apkaimes bērni 

7. jūlijā, devāmies ciemos uz Lazdu bibliotēku Vecmokās, kur visu nedēļu tuvākās apkaimes bērni radošajās darbnīcās veidoja dažādus dekorus.

Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool