Marianna, Ginters, Guntra
Foto: Tukuma Mūzikas skola

«Lai skan akordeons» Tukuma Mūzikas skolā

Autors: Tukuma MS direktore Ligita Zemniece
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 26. februāris 12:31

Piektdien, 20. februārī, Tukuma Mūzikas skolu pieskandināja Tukuma Mūzikas skolas, Tukuma 2. pamatskolas un Kandavas Mākslas un mūzikas skolas akordeonisti.

Par jauku tradīciju kļuvusi ilggadējā akordeonspēles skolotāju Daigas Akmanes-Moricas-Okmanes, Ingrīdas Čarbartes, Dzintras Lindes un Daigas Zariņas sadarbība un kopīga koncerta rīkošana kādā no trim skolām.

Tukuma Mūzikas skolas zāle, kā vienmēr, pārpildīta, klausītāju rindās vecāki un vecvecāki, draugi. Šajos akordeona mūzikas koncertos piedalās visi akordeona klases audzēkņi, jo festivāla mērķis ir veicināt un iedrošināt katru audzēkni uzstāties publikas priekšā. Arī šoreiz vairākiem pirmklasniekiem tas bija pirmais lielais koncerts. Daudzajiem solo priekšnesumiem sekoja dueti un ansambļu uzstāšanās. Tukuma 2. pamatskolas akordeonistu ansamblis, papildināts ar ģitāru un bungām, spēlēja populāro mūziku, arī publika aplaudēja līdzi ritmā. Skolotāja I. Čarbarta atzina, ka vecāko klašu audzēkņiem labāk tīk ansambļa muzicēšana, nekā solo spēle.

Arī Tukuma Mūzikas skolas ansamblī spēlē vecāko klašu audzēkņi, ansambļa koncertmeistare Ināra Vičmane. Jau šonedēļ – 27. februārī – ansamblis piedalīsies Zemgales reģiona mūzikas skolu ansambļu festivālā Dobelē.

Kuplākais akordeonistu pulks bija no Kandavas Mākslas un mūzikas skolas.

2. līdz 7. klašu akordeonistu orķestri vada skolotāja D. Zariņa, tajā iesaistīti gandrīz visi skolas akordeona klases audzēkņi.

Skolotājas D. Lindes audzēkņi Kārlis Kristaps Šteinbergs un Betija Čākure ir lieliski gan kā solisti, gan arī kā akordeonu duets. Viņu priekšnesums ļoti sajūsmināja klausītājus ar savu izteiksmīgo muzicēšanu.

Jau marta mēnesī Limbažos notiks XIII Starptautiskais akordeonistu festivāls un tā ietvaros norisināsies V Starptautiskais mūzikas skolu akordeonistu-ansambļu (Dueti un Trio) konkurss. Uz konkursu dosies arī Kandavas Mākslas un mūzikas skolas duets K. K. Šteinbergs un B. Čākure, pedagogs D. Linde. Lai duetam veicas konkursā Limbažos!Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool