Aleksejs, Aleksis, Alekss
Daiga lepojas ar melno, skaisto un ļoti graciozo ‘Frīzes’ šķirnes zirgu Donu, kā to saucot saimnieki, bet oficiālais rikšotāja vārds ir Dons Diabolo (tulkojumā Velna kungs). Šīs šķirnes zirgi pie mums ieceļojuši no Nīderlandes vai Vācijas
Foto: Rūta Fjodorova

Kā zirga gads iesācies Džūkstes zirgaudzētavā «Skudru staļļi»

Twitter
FaceBook
print
2014. gada 7. janvāris 12:35

Tā kā 2014. gads ir zirga gads, tad arī mēs piedāvājam tikšanos ar zirgkopības entuziastiem Daigu Podēnu un Ignatu Lahu no Džūkstes pagasta. Brīnišķīgi, ka Daiga un Ignats spējuši realizēt dzīvē savu sapni par zirgiem, kas tik daudziem bērnībā izsapņots un dažādu iemeslu dēļ tā arī palicis tikai sapnis.

Ignats dzimis un audzis Džūkstē. Bērnība pagāja līdzdarbojoties vecākiem, kuri strādāja kolhozā. Tolaik bērniem uzticēja siena vālošanu ar zirga vilktu grābekli. (Šķiet, – ja tagad kādam pusaudzim vajadzētu braukt ar zirga grābekli pa pļavu, tad gan jau atrastos ierēdņi, kas saskatītu bērnu tiesību, darba aizsardzības normatīvu un, kas gan zina, vēl kādus pārkāpumus! – Red.) Ignats atceras, ka tolaik kolhozā «Dzintarzeme» bijis daudz zirgu – kolhozā bijušas trīs brigādes un katrā zirgu ferma. 60. gados pirmais darbs bērniem esot bijis ravēšana, pēc tam – siena grābšana ar zirgiem. Zirgi bijuši arī kā transporta līdzeklis līdz brīdim, kad parādījās pirmās GAZ-51 automašīnas.

Taču, kad pienācis laiks iegūt profesiju, viņš iestājās toreizējā Rīgas Politehniskajā institūtā (tagad Rīgas Tehniskā universitātē) un apguva radiotehniķa specialitāti. Taču viņu pierunāja kolhozā strādāt celtniecībā. Juku  laikā, kad kolhozi savu pastāvēšanu beidza, Ignats dāvanā saņēma zirgu – Margusu. Pēc kāda laiciņa viņš pats iegādājās jaunu, tikko no mātes atšķirtu ķēvīti Famu. Tad vajadzēja domāt par zirgu apmācību. Tā kā pašam iemaņu šai jomā nebija, uzaicināja speciālisti Daigu Podēnu no Tērvetes.

Vairāk lasiet otrdienas, 7. janvāra, laikrakstā ŠEIT!Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool