Oļegs, Vineta
Foto: Agita Puķīte, Agris Jansons, Baiba Reinsone

Kā Tukumā svētkus svinēja /FOTO/

Twitter
FaceBook
print
2019. gada 16. jūlijs 11:00

Svētkiem, un tā tas bija arī «Precību spēlēs 2019» šajā nedēļas nogalē, – no 11. līdz 14. jūlijam – ir daudz lielisku īpašību, piemēram, tie spēj iesaistīt, ievilināt, jā, pat no visa spēka ievilkt sevī tik ļoti, ka ir ļoti viegli zaudēt laika sajūtu, un četras dienas paiet kā viens mirklis.

Svētki nāk ar jaunām izstādēm

Svētku sestdiena, 13. jūlijs, sākās ar Balto orķestri, sadancošanu Tukuma ielās un ar tirgošanos (kopskaitā – 149 vietas), kā arī bērnu vokālās studijas «Varavīksne» koncertu, kas vienā mirklī piepildīja laukumu ar līdzjutējiem. Nākamie divi notikumi bija domāti izstāžu cienītājiem. Šī gada tēma, kuru Tukuma muzejs atainojis Pils tornī, ir Tukumā uzņemtās latviešu mākslas filmas: «Rita», «Cielaviņas armija», «Vella kalpi», «Ilgais ceļš kāpās», «Rīgas sargi», «Rūdolfa mantojums», «Nameja gredzens», «Ausma», «Tēvs nakts» un «1906». Izstādē apskatāmi filmu tērpi, filmēšanas piederumi un dažādi rekvizīti, kā arī ļoti daudz fotogrāfiju, kurā ne viens vien var sevi atpazīt. Apskatot fotogrāfijas, izstādes apmeklētāji atzina, ka lepojas ar to, cik daudz filmām tukumnieki bijuši noderīgi, bet vienlaikus secināja, ja reiz šodienas Tukumā 1941. gada ebreju geto varot nofilmēt bez papildu dekorācijām, esot jāvaicā – tas labi vai ne tik labi?! Savukārt tukumnieces Līvas Lielmanes veidotajā kāzu izstādē ar gruzīnu ansambļa «Imeri» dziedājumiem varēja justies kā baznīcā – atbilstoši šo svētku tēmai un, vienlaikus domājot par ko tik mūžīgu kā mīlestība.

Par desmit gadiem novadā

Pēc tam Brīvības laukuma skatuvi uz trim stundām savā ziņā pārņēma pagastu kolektīvi, parādot ne vien katra kolorītu, bet vienlaikus atzīmējot novada kopdarbības desmito gadskārtu. Pūres un Jaunsātu kolektīvi saulītē cēla stipras attiecības, kuras simbolizēja Ansis un Klaudija Kļečetņikovi, un kuplas ģimenes: Pūrē – Čerpinskus, bet Jaunsātos – Sprūdus. Slampe un Džūkste izrādīja īstenu cerēšanos ar moto «Pasakām vajag ticēt», bet Sēmes un Zentenes pagasts piedāvāja Pelēkā akmens un Senču ozola stāstus, aicinot ikvienu lūkot šīs puses skaistākās vietas. Tumes un Degoles sieviešu vokālais ansamblis «Kansoneta», palīdzot Lamiņu ansambļa meitenēm un solistam Nikam Freimanim, dziedāja dziesmas par mīlestību, saticību un veiksmīgu sadzīvošanu, bet Irlavas un Lestenes kolektīvi izrādīja «Īsu pamācību mīlēšanā». Viņuprāt, šīs pamācības atslēga slēpjoties veiksmīgās laulībās abu pagastļaužu vidū, ko apliecināja solists Renārs Austrums. Bet ne tikai ar dziedāšanu un dejošanu pārsteidza mūsu novada desmit pagasti – visi tie, kas izstaigāja kāzu piedāvājumu Pils ielā, varēja iepazīt dažādus pagastu mājražotājus, biedrību un pulciņu dalībniekus, kas piedāvāja gan saimniecībā, gan vēderam noderīgas lietas, kā arī paraugu, kā skaisti noformēties svētkiem. Turpat Pils ielā izrādījās arī Tukuma teātris un «Brīvā  versija» – ar ielu īsizrādēm, bet Brīvības laukumā aktīvākie svētku dalībnieki centās orientēties pilsētvidē.

Vairāk par svētkiem lasiet otrdienas, 13. jūlija, laikrakstā ŠEIT=>Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Anna teica:

  Vai tiešām neviens nepārlasa publicētos tekstus???
  Nepietiek, ka n-tās kļūdas ir tekstā, tagad jau nevar iztikt bez kļūdām arī virsrakstā…cik tālu vēl?
  Vai tas no žurnālistu vecuma atkarīgs???
  Pārkopēju:
  Kā Tukumā svētku svinēja /FOTO/

 2. Annai teica:

  Es gan tik daudz kļūdu nevarēju sameklēt! Virsrakstā – jā ,un vēl tas,ka Senču ozols un Pelēkais akmens jāraksta ar lielo burtu! Un Agita jau vēl nav nemaz tik veca!:)

 3. ... teica:

  Pietiekoši daudz jau atradi vienā rakstā!
  Ja nav veca, tad kāpēc tik daudz kļūdu???

 4. tukumniece teica:

  Pasākumi daudz, labāki un ne tik labi, bet ļoti žēl, ka no krievu ēras esam par daudz ielekuši tai angļu ērā. Žēl, ka mīlas pāris vairāk dziedāja citās mēlēs, kaut mums latviešiem ir daudz skaistu mīlestības dziesmu, žēl. Tieši tāpat “Rozītēs” aktrises tā aizrāvās ar svešām valodām,ka zuda viss latviskais.

 5. Tinte teica:

  Kultūras nama izstādē ieejot jutos kā kapličā.Pieklusinātas gaismas ,pieklusināta mūzika ,atvērtās tumšās lādes pēc zārkiem izskatijās. Zālē citus gadus ziedu kompozīcijas ,gaismiņas ,šogad nekā. Priekšpusē zālītē klāts uzkodu un šampanieša galds ,nez kam tas bij domāts?

 6. Leons Stiprais teica:

  NTZ ir spēcīgi un rūdīti fotogrāfi. Es neizturēju.
  Lai veiksme.Paldies.

 7. emma teica:

  Nu kā vienměr,viss slikti..nu tādi gaudulīgi ļautiņi,brauciet tak tur kur patīk pasākumi,iespějas ir lielas.

 8. juris teica:

  Labaakais kas bij sveetkos- lieluzvedums. Paarejais nebija lidz galam izdomaats. Izpalika ari sportiskaas aktivitaates

 9. juris teica:

  Ari svetdien beernu pasaakumi bija pabaali.Beernudaarzniekiem tur riktiigi nebija ko dariit. Darboshanos ar aamuru un urbi var tik skolas vecuma beerni. Arii sveetku izdevumu taame liekas paaraak liela. Par taadu naudu 140 000 var tris sveetkus noorganizeet. Aparatuuras iire un maakslinieku honoraari nav nemaz tik lieli. Ari lielkoncerta 1200 dalibnieku eedinaashanai bija tikai 3.50 katram dalibniekam. ARPAATS, ja KNABS uzzinaatu!

 10. zinātājs teica:

  To …
  Tāpēc jau ir tik daudz kļūdu, ka nav veca, un ir mācījusies Boloņas izglītības sistēmā, kurā pat izglītību ieguvušie skolotāji raksta ar kļūdām. Galvenais taču esot radošums un kaut kāda mistiskas kompetences (iespējams pareizi atslaucīties un nokratīt).

 11. turpmāk.. teica:

  Svētku sakarā ir jārunā par daudzām būtiskām lietam.
  Vai svētku organizatoriem šķiet,ka pārblīvējot centru ar tirgotavām var panākt svētku atmosfēru?Maldīgi,tika panākta viena vienīga burzma.
  Vai no tām lielām naudas summām nebija iespējams saorganizēt makslinieku grupu un kaut cik noformēt pilsētas
  centru?Tik pelēka,svētkiem nesaposta pilsēta nekur citur nav atrodama.Mazās svētku programmiņas ļoti aptuvenas,pie kam neprecīzas,jo daudzi pasākumi nemaz nenotika,nebija norādītas norises vietu adreses utt.Daudz paviršību un neloģikas.

 12. zinu teica:

  Tirgotāji bija kā kulaks uz acs….prieks par cilvēkiem, kas spēj radīt tik skaistas lietiņas…..Nagla visam, protams, bija gruzīni….Super!
  Gājiena tēma gan būtu jānomaina…..tas jau paliek neinteresanti….
  Vēl iesaku tiem, kas tik ļoti kritizē tiešām pieteikties palīgā organizēšanā- gan jau palīgi ir vajadzīgi un tad rakstīt negatīvos komentārus

 13. 000 teica:

  Nez kāpēc internetā nevar atrast izmaksu tāmi…

 14. zinu,,, teica:

  Neviens nevienu palīgā neņem un neņems, jo tad pašiem ies gar degunu lielās naudas summas!

 15. Lala teica:

  Nu cilvēkam jau tas ir izsenis-par visu tik norūgt!!! Nemāk jau novērtēt vairs neko,viss slikti! Viss ļoti slikti!!! Tik vai tie dirsēji kaut ko paši kaut vai niecīgu varētu uzrakstīt un saorganizēt?

 16. Lalai teica:

  Pati par sevi tik skaidri tikko uzrakstīji!!! Redzams, ka tik vien proti, ka rupjības rakstīt!

 17. O jā :) teica:

  Pilnībā pievienojos – “Labakais kas bij sveetkos- tikai lieluzvedums”
  Parejais pa lielam -galīgi nepārdomāts, garlaicīgs bez sportiskām aktivitāatēm.
  Domāju ja nav ideju ( jo atkārtot precību tēmu bija galīgi dumji ) svētkus varētu taisīt x 2 gados,lieki netērējot naudu, un tos kārtīgi saplānojot, ja nav ideju, tātad komanda jāmaina , nu galu galā aizbrauciet kaut vai uz Kuldīgu idejas palūkot !!!

 18. Tev - o- jā! teica:

  Precīzi uzrakstīji!

 19. kanekā teica:

  Beidziet ākstīties un piesaukt Kuldīgu.
  Ko kokrēti Jūs tur esat redzējuši?
  Visparastakie un vistradicionalākie koncerti.
  Vienīgi āra kafeijnīcas desmit reizes vairāk.Viss.

 20. kanekā... teica:

  Izklausās, ka reti apmeklē Kuldīgu!
  Tur VISS IR DAUDZ SKAISTĀK UN KVALITATĪVĀK!
  VISS!

 21. iraira teica:

  A man patika! Biju Kuldīga (2018), Ventspili (2018), lielāka drūzma, bet ne jau labākā kvalitāte. Tukumnieki,viesi, organizatori malači!

 22. To kanekā... teica:

  Ka tik ne ar, divus gadus atpakaļ kuldīdznieki un viesi paši sūdzējās par Kuldīgas svētkiem un priecājās par Tukumu un te pēkšņi kas savādāk kļuvis. Principā tas pats, tikai kuram kas vairāk patīk un iet pie sirds. Visiem tāpat neizdabāsi vienmēr un svētkus jau nu katru gadu ir jātaisa. A tiek kam viss nepatīk, ejiet un paši kaut ko izdomājiet un idejas izklāstiet un saņemiet honorārus, bet nekā … pašiem idejas nav un tikai to vien dara, kā te visu nopeļ … Tie kas dara vienmēr būs vainīgi, bet tie kas neko nedara vienmēr būs tie skaļākie bļāvēji …

 23. Jānis teica:

  Katram patīk vairāk tas, kas arī vairāk interesē! Un katrā pasākumā būs gan labais, gan ne tik labais!

 24. Kātad teica:

  Pilnīgi pievienojos – domai par – vajag un var labāk – Droši vien jau neviens nedomā ka Kuldīga ir panaceja, taču turp aizbraucot ir ļoti omulīga sajūta, nu kaut vai viņu jaukie pavasara un rudens gadatirgi ( kuru Tukumā vispār nav) Rīgas mega pavāru restorānu dienas ,Kuldīgas dzīres palūkojot jau pat programmu ir skaidrs , tur ir ko darīt !!
  un palūkojot apkārt novados – Rojā – pilnīgi jauna fantastiska koncertzāle,kā rezultātā pilns ar jaukiem kvalitatīviem koncertiem, Ventspils jauna koncertzāle – tas pats kaudze ar kvalitatīviem koncertiem utt.utt.Kas mums traucē kaut ko nebūt darīt lietas labā, kult.nama direktorus mainam – algu tie saņem, nekas nemainās .Skumji

 25. apmeklētāja teica:

  Ja tēma bija par precībām, tad vēlējos redzēt arī kaut ko no ziedu noformējumiem precībās-Kāzu pušķus,kāzu mašīnu dekorus un tml.
  Pierasts bija, ka Tukumā Rožu svētkos bija daudz ziedu, izstāde kult.namā,vārti-arkas izpušķotas-floristu konkursā,pat zirga pajūgs noformēts.

 26. .......katad teica:

  Rojas un Ventspils būves ir politiskie gājieni! Tur pie siles LZP. Ventspils – mirusi pilsēta, tur uzceļ koncertzāli 🙂
  Roja, arī LZP…. brīvdabas skatuvē, pēc divām sezonām vējš tikai uzstāsies.

 27. To .......katad teica:

  Nu ja nu ja , labāk jau kā Tukumā , nekas naf un niko arī nivajag , vējš jau tāpat svilpo visur kā Durbē , tā kult,namā pa šķirbām :):)
  Moška labāk politiskās spēlītes- vismaz pilsētas kk iegūst !!
  Te tāpat ir spēlītes ne pa jokam ,tik pilsēta neko…..

 28. Pipsis teica:

  Nav ko ņemt galvā tos kritizētājus. Tie katru gadu ir vieni un tie paši, apmēram 5 cilvēki, kuri netīšām bija nokļuvuši Kuldīgā, un iedomājušies, ka pabijuši Lasvegasā.

 29. Žagata teica:

  Lieliskākais baudījums -mākslinieku ieliņa un kora ” Maska ” koncerts.Paldies!

 30. Ance teica:

  Es tomer ari pevienojos viedoklim,diemžēl par vienigo baudamo ,nosleguma koncertu,pēdējais viss gauži žēli …

 31. Mikipele teica:

  Eilands nabadziņš līdz pusei pliks purinājās Pauzera pļavās kā pie elektrošoka pieslēgts.

 32. pipsim teica:

  Pipsis paliek pipsis – bez sava viedokļa…

 33. valdis teica:

  Kapec Tukuma tik reti notiek pasakumi vasara? Principa tikai pilsetas svetki un vis. Dobele, Saldu, Kuldiga, Talsos…. ik paris nedelu kautkas imteresants. Atbildigajam par kulturas norisem novada nopietni japadoma par savu atbilstibu amatam un ari kulturas namam japadoma. Laiks noorganizet diskusiju starp atbildigajam personam, iedzivotajiem, ideju autoriem un kopa lemt samilzusas problemas. Citur ir gadatirgi, tautas parazu svinibas-Mikeli, Martini, Blukja vilksana, festivali u.t.t. Ar ko Tukums sliktaks. Sauklis- uz Tukumu pec smukumu nekam neder. Pilseta ir peleciga, vides objekti nepardomati, ekas apdriskatas……..zel

 34. valdis teica:

  Tukums ir Imanta Ziedona pilseta, bet pasakumi veltiti vinjam notiek citu- piemeram Kuldigaa- kartupelju Ziedonis, un citur. Tukuma tik vien ka Mlkalna sastaditi kirshi, kuri nav mesloti pec stadishanas, tadi nikuligi. Un siena Katrinas laukuma, kas atgadina par Ziedoni.

 35. valdis teica:

  Avizes zurnalistiem vajadzetu paintereseties par shi gada pilsetas svetku tames izdevumiem, siki, pa detaljam. Man un maniem draugiem skiet aizdomiga taa lielsa summa, kas tika iztereta. 140 000. Par tadu summu var vairaakus svetkus noorganizet. Ir novadi, kam svetku budzets uz 3 dienam ir tikai 20 vai 25 000 un ir labi. Un avizes redakcija varetu ari noorganizet diskusiju par kulturas un atputas probleemaam novadaa. Kas gan cits to daris- ne dome, ne kulturas nams.

 36. MM teica:

  būtu forši redzēt tāmi. drīkst?

 37. Valdim cepums :) teica:

  Valdim cepums :)kaut arī gadi iet , kādi iedzīvotāji vismaz mēģina izteikt savas domas par totālākajām nekārtībām visās jomās Tukumā, taču , taču karavāna iet tālāk…nu varbūt tomēr kādreiz 🙂
  Tomēr parakstos ar visām četrām zem visa teiktā !!

 38. 000 teica:

  Pēc mana pieprasijuma Dace Lebeda teica: kad pēdējos maksājumus veiks, izmaksas tiks publiocētas arī NTZ

 39. valdis teica:

  Ja Dace Lebeda taa teica, ka izmaksas tiks publiceetas NTZ, tad luudzu detalizeeti, kuram SIA vai i.k. vai citam ir maksaats un par ko. Nevis kopaa aparatuuras iire tik, eedinaashana tik, viesu izmitinaashana tik u.t.t. Briidinaajums- tie, kas lika aparatuuru, gaismas, skatuves ir zinaami un arii vinju pakalpojumu izmaksas ir zinaamas, arii maakslinieku honoraari, kas uzstaajaas, ir zinaami. Ja kaadaa no piestaadiitaas taames ailiitee buus melots ( bet taa arii laikam buus), organizatorus gaida lielas nepatikhanas.

 40. valdis teica:

  Peedeejaa laikaa Tukumaa par pakalpojumiem konkursos vinnee vieni un tie pashi uznjeemumi- par asfalteshanu, celju laboshanu, elektrotikliem, celtniecibu u.t.t. Droshi vien taisa otkatus. Ne jau Rudais bija vienigais, ko piekjeera beernu daarza paarbuuves paarmaksaas. Ja parakaatos, atrastos veel, jo parasti taadaas lietaas dalaas. Arii sveetkos var padalities. ha ha ha
  Runaajot par uznjeemumu PIEJUURA, uznjeemigi ljaudis censas panaakt, lai iedzivotaaji maksaa vairaak par pakalpojumiem un sedz uznjeemumaa radushos iztruukumus. Vai niigais ir zinaams, tad luudzu- visu naudu piedziit no vinja un miers.

 41. Lala teica:

  Visur ir zaļāka zālīte un siltāka saulīte kur neēsam mēs!!!

 42. Anna - Valdim teica:

  Pilnīgi Jums piekrītu visos jautājumos!

 43. 100% teica:

  2019. gada 19. jūlijs 11:29

  Pievienojos – Valdim – cepums
  Par svētkiem, domāju viss skaidrs, nu tāda viduvējība jau sanāca .
  Un vispār ja tā palūkojas ir izveidojies pilnīgs apsurds- pilsēta kurai ir visas iespējas ,super tuvu visa veida ceļi, auto, dzelzceļš, supertuvu 2 veida jūrmalas 15 min mazā jūrmala Apšuciems utt., 30 min un lielā jūrmala Dubulti utt, kaudze ar ezeriem blakus utt.Pa lielam nav nekā – uzņēmumi jauni praktiski nerodas, kultūras nams nekāds – kultūras dzīve mīnus pilnīga 0, nav ne pirts, ne baseina, ezeri nekopti, utt.utt.Kas gan būs vēl pēc 10 gadiem, jo perspetīviem jauniem cilvēkiem ar mērķiem dzīve , te nekā nav, ne dzīvošanai ne kūltūrai, ne darbam.
  Skumji.

 44. valdis teica:

  Aicinu visus palasit shodienas 19.07.2019 NTZ Arnja Sablovska rakstu- TUKUMS KAPJ KALNAA. Nu kaa aamurs uz naglas. Viss precizi aprakstits par Tukuma probleemaam. Ir nekavejoties kautkas jadara lietas laba, citadi pamazaam mees grimstam. Jaunieshi muuk uz Rigu, uz citaam pilseetaam. Vislabaakais paligs buutu NTZ, kas savos rakstos atspoguljotu veicamos darbus, izkristalizeetu nebuushanas u.t.t.
  Mums nevajag jaunu brivibas laukumu, tas pa lielam ir daudzmaz normaals, bet jasakarto citas vietas pilseetaa, kas izskataas nekaa. Par to naudu labak uztaisit koncertzaali vai izstaazu zaali. Jonav vel UZ TUKUMU PEC SMUKUMA.

 45. valdis teica:

  Kad buuveeja jauno sporta halli pie Tukuma 3. pamatskolas, vareja 50 000 vismaz pielikt klaat pie izmaksaam uz piebuuveet klaat peldbaseinu, nieka 50 x 30 m vairaak un nbvienam nevajadzeetu suudzeeties, ka Tukumaa nav peldbaseina. Vienkaarsi, atbildiigaam personaam vajag pakustinaat smadzenes un domaat, kaa izdevigaak un lietderigaak visu apvienot!

 46. valdis teica:

  Ahodienas NTZ bija raksts par lieluzvedumu sveetkos, atbildeeja sabiedrisko attiecibu vadiitaaja novada domee. Vinja uz vairaakiem uzdotajiem jautaajumiem atbildeeja, ka to un to izveertees sveetku organizatoru darba grupaa. To vajadzeeja izveerteet pirms sveetkiem un nolikt visu pa plauktinjiem, kas un kaa, lai pec tam cilveeki nesuudzeetos par neizdevushies sveetkiem. Liekas, ka Tukuma kultuuras dzives vaditaaji un novada atbildiigaa par kultuuru un sportu neko nedara, kaa to raksta Arnis Sablovskis. Tad kapec tadi cilveki straadaa taados amatos? Ir jaaveic konkurs pienjemot darbaa, kaadas ir vinju viizijas naakotnee sanjemot algu darbaa. Lai nebuutu taa, kaa aprakstijis Arnis.

 47. Solveiga teica:

  Pievienojos100% un Valdim.Skumji, bet realitāte.
  Nākotnes perspektīvu labā- steidzami jārīkojas – iedzīvotāju aktivitātei un ieinteresētībai jākļūst dinamiskai un jūtamai.

 48. Mursite teica:

  Ak tu šausmas, šodienas laikrakstā izskanēja teksts ka svētkiem izlietoti aptuveni 140 tūkstoši eur,( tātad reāli vēl vairāk ) kosmoss, ja ņem vērā ka koncertus Pauzera pļavā utt. apmaksāja sponsori. Kur var tādu naudu izlietot ???? Ah kā tāda nauda būtu noderējusi baseinam ,kulturas namam utt.utt.Kas tas ir ka pašdvaldībā beņķus mainam , rezultātu kā nav tā nav !! tikai tukšas sevis slavināšanas ar to ko novadā paši cilvēki vai uzņēmēji saviem spēkiem paveikuši. Kad tas vienreiz beigsies…

 49. sermulis teica:

  kāpēc Tukumā nenotiek sporta pasākumi – vieglatlētikas sacensības, sporta spēles, riteņbraukšana!?

 50. :):):):):) teica:

  Ar tualetēm pilsētā svētku laikā gan bija slikti noorganizēts.

 51. Inita teica:

  Kāpēc nav tas un šitas?
  Tāpēc, ka Tukums – ļaužu klusums.

 52. valdis teica:

  Dzirdeeju, ka lieluzvedums izmaksaajis 40 000. Kuldigas sveetki 3 dienas 50 000, Sabiles viina sveetki 4 dienas 30 000. KAs lieluzvedumaa bija taads sevisks? Laikam aparatuura tika vesta no Austraalijas ar kugji.
  Shodienas NTZ atbildiiga par kultuuru un sportu mineeja, ka beernu pasaakumaa parkaa esot bijushi ljoti daudz cilveeku. Pats biju tur, nu vairaak par 100 kopaa ar vecaakiem tur nebija. un mineetaas piepuushamaas atrakcijas vietaa vajadzeeja divas, tad nebuutu probleemu. Un ZILAJOS BRIINUMOS nekaadi brinumi nebija. Lai izurbtu kluciitim caurumus, rindaa bij jaastaav 15 min., jo tikai divi urbji bija. un vispaar ar urbjiem pat 10 gadigiem beerniem riskanti ir dot. kur nu veel jaunaakiem.

  • Līna teica:

   Lieluzvedumā piedalijās novada dejotāji, koristi. Kur tie 40 tūkstoši??? Vai dejotājiem , dziedātājiem maksāja??? Ļoti neprofesionāls lieluzvedums. Galvenas lomas izpildītāji , īsti nesapratu ko nozīmēja tā viņu staigāšana un dīvaina smaidīšana. Varbūt režisore var izstāstīt uzveduma tēmu.

 53. Annemarija teica:

  Ja ir iespējams – Lūdzu aizbrauciet uz Kuldīgu šodien, rīt! Tad redzēsiet kā jāsvin pilsētas svētki!
  Mēs bijām vakar – gan Rumbas kvarteta koncertu noskatījāmies, gan izdejojāmies pie burvīgo Apvedceļa Vīru dziedātajām – spēlētajām dziesmām, gan, gan, gan…UN VISS PAR BRĪVU!!!
  Tur jūt gan Kuldīgas Domes vadības, gan darbinieku ieguldīto darbu!
  SIRDSSILTS PALDIES PAR TO!!!

 54. ... teica:

  Mīļie ļautiņi, jūs tak esat galīgi saspiedušies ar to savu Kuldīgu!!!
  Teikšu tā. Ar svētkiem, kā ar seksu – viss sākas galvā. Un šajā gadījumā izskatās, ka daļa Tukuma svētkus nogulējuši kā tādi baļķēni, gaidot, kad kāds atnāks un šas aplaimos. Kuldīga? Cita lieta – sveša miesa, tpfu, pilsēta:) Viss tiiiik forši!? Bet ir jau savādāk, ja brauc ar mērķi svinēties, kārtīgi atlaist, nevis tā kā Tukumā – gaida, ka kāds ar pakaļu mušas ķers vai citus brīnumus demonstrēs?
  P.S. Tas gan neatceļ faktu, ka svētku izmaksas Tukumā gan tādas nedaudz pārspīlētas izskatās…

 55. Tev ...Annemarija teica:

  Ja jau esi tik pārgudrs(a), tad ko baidies savu vārdu rakstīt???
  Aizbrauc vienreiz uz Kuldīgu un paskaties, tad runā!
  Ja pati(s) ej uz svētkiem atlaist- kā raksti, tad jau neko vairāk arī neredzi un nemāki saskatīt!
  Un ja tev viss tikai galvā, un ar redzi pašvaki, tad tā ir, kā ir!
  Bet nenoniecini tos cilvēkus, kuri brauc uz Kuldīgu un redz- tur domā par Cilvēkiem visās paaudzēs un bez milzīgiem izdevumiem pasākumu organizēšanai!

 56. Gunta teica:

  Gods kam gods kuldidzniekiem. super

 57. Kares teica:

  Jaunais talants….. Ups nezin dziesmai vārdus

 58. Lala teica:

  Nu biju izdaudzinātajā Kudīgā!!!Un lai teiktu ka tur viss tik perfekti un tik labi!? Nu nē!!! Tas pats teātris,tik citi aktieri…Bet nu šis ir tikai un vienīgi mans redzējums un viedoklis. Kateam savs kā sacīt jāsak…..

 59. Lala teica:

  Katram…(kļūdiņa)

 60. Lalai - Annemarija teica:

  Piekrītu, ka ne viss Tukumā bija slikti, un viss Kuldīgā – tikai labi!
  Tikai, manuprāt, Kuldīgā vairāk bija piedomāts pie katra pasākuma un par to – kam kurš pasākums vairāk būtu piemērots!
  Piemēram, pie Māras dīķa uzceltās teltis ar galdiem, ziediem, galdi pie skatuve apklāti ar skaistiem galdautiem, pufi kur apsēsties, un 2 skatuves, kur uz vienas no tām pa dienu piektdien spēlēja zaļumballi grupa Apvedceļš, kur visi dejoja – vairāk gan vidējas paaudzes cilvēki…utt., jā, visur skaistie dzīvie ziedi – apburoši!!!
  Varbūt vienīgi varētu pozitīvas idejas iegūt pilsētu svētku veidotāji vieni no otriem!
  Lai Visiem veicās!

 61. teica:

  Jā , viennozīmi jā ,Kuldīgā bija super,turīsti kaudzēm , utt.jā protams ka neiet runa par to ka Kuldīga ir kāda panaceja, tas viss ir tikai salīdzinājumā !!!diemžēl Tukumam kaut vai līdz Kuldīgas padarītajam jāaug vēl ilgi, gan jāpiebilst ar “pašreizējo galvu “nekur netiksim, kur esam tur arī tupesim …:)

 62. Tuk tuk teica:

  Diemzel- kadi pasakuma rikotaji, tadi svetki. Bez izdomas, bez idejam. Lielaka dala no svetku veidotaju komandas galigi garam. Vai tad Tukuma trukst radosu un domajosu cilveku?

 63. netaisiet teica:

  tos svētkus gadus 3,tad tie čīkstētāji aizvērsies vai atkal būs slikti,Bet Liene malacis

 64. >Kristaps teica:

  svētā govs

 65. to netaisiet! teica:

  Es pavisam nopietni domāju,ka Tukums varētu svētkus taisīt katru otro ,vai pat katru trešo gadu! Būtu vairāk laika sagatavoties un izdomāt kādas interesantas idejas! Ja kādam tukumniekam tik šausmīgi gribas tos pilsētas svētkus,tad lai tukšajos gados apceļo citu Latvijas pilsētu svētkus,lai paplašina savu redzesloku,varbūt gudrāki paliks!

 66. Tuk tuk teica:

  Liene ne ko jaunu nav izdomajusi sveykos, tik labakas grupas uzaicina, bet parejais viss jau citu izdomats un ir gadiem tradicijas.

 67. Lana teica:

  Kuldiga rulle

Pasākumu kalendārs

2019.08.17 | 9:30

Viesatu pagasta svētki 

2019.08.17 | 9:30

Sporta svētki Slampē 

2019.08.17 | 11:00

Kapu svētki Cērē 

2019.08.17 | 11:00

Veselības diena Lestenē 

2019.08.17 | 11:00

Svētki Abavniekos 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool