Asja, Asnate, Dāgs

Atjauno karā kritušo piemiņas vietu

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 29. novembris 07:00

23. novembrī tika pabeigti rekonstrukcijas darbi padomju karavīru kapsētā «Ezeriņi», kas atrodas Tukuma novada Irlavas pagastā, gandrīz pie robežas ar Jaunpils novadu. Darbus ekspluatācijā pieņēma Krievijas vēstniecības un Brāļu kapu komitejas pārstāvji, kā arī Irlavas un Lestenes pagastu pārvaldes vadītājs Vilnis Janševskis.

 

Kapos šoruden veikti pamatīgi pārbūves darbi – nozāģētas vecās un bojātās egles, atstātas vien lielās liepas, izveidots jauns bruģēts celiņš, labiekārtota apkārtne, savukārt pavasarī te iesēs zāli. Uzņēmuma «Rotas» vadītājs Rihards Sležis, kas kā uzņēmuma «Selvas» apakšuzņēmējs veica lielāko daļu darbu kapu sakārtošanā, skaidroja, ka katru gadu tiek sakārtotas kādas trīs četras piemiņas vietas: “Drīzumā plānoti darbi Sēmes pagastā, kur pie baznīcas atrodas gan padomju, gan Latvijas armijas karavīru kapi, un šīs piemiņas vietas atjaunošana notiks sadarbībā ar pašvaldību.” Vēstniecības otrais sekretārs Mihails Jakuševs atzina, ka šajā vietā darbs ir paveikts labi un ar pienācīgu cieņu. Viņš arī novērtēja to, ka Latvijā atdod godu kritušajiem karavīriem un ka šīs piemiņas vietas tiek koptas, kā arī solīja šo darbu piemiņas vietu atjaunošanā turpināt, piemēram, tiek plānoti darbi Jaunpils novadā.

 

Vairāk lasiet otrdienas, 27. novembra, laikraksta numurā =>Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Natālija teica:

  Liels paldies Jums!!!

 2. MMM teica:

  Un kritusiem reiz muza slava

 3. NT teica:

  Patīkami redzēt, ka neskatoties uz saspringumu, kas šobrīd ir redzams Lavijas un Krievijas attiecībās, mēs spējam saglabāt cilvēcīgumu un izrādīt cieņu kritušajiem.

  Paldies!

 4. secinājums teica:

  Prieks, ka Latvijā un Tukumā notiek arī kas labs!

 5. Wecais teica:

  Vai Krievijā latviešu leģonāru kapi arī tiks sakopti?

 6. Tāmnieks/luterānis teica:

  Gluži mans jautājums!
  Lācplēša irdeņa kavalieru kapi aizauguši, mežabrālu kapi nezināmi, bet “atbrīvotāju” kapus frizierējam un priecājamies. Kā izsakās lielās Krievijas mazais pundurītis – jārīkojas zerkaļno! To nevajadzētu aizmirst, un, iespējams, tad arī latviešu karavīru kapi Krievijā tiktu kaut cik uzturēti.

 7. Tukums2 teica:

  Liels Paldies.

 8. boļševiks teica:

  Tāmnieks/luterānis
  Parasti cilvēki nekad neaizmirst to karavīru kapus, kuri ir atdevuši savas dzīvības par taisnīgu lietu. Secinājumus, lūdzu, izdariet paši. Ja vien, protams, šķēršļus pareizu secinājumu izdarīšanai neliek nacionālā aprobežotība.

 9. Tāmnieks/luterānis teica:

  Un kāda tad bija tā taisnīgā lieta!? Boļševiku terors, izvešanas, čekas ārdīšanās, rusifikācija, tagad kremļa pundurīša noziedzīgā bruņošanās, svešu zemju iekarošana, starptautisko likumu un līgumu neievērošana, krievu pasaules meklēšana vietās, kur tā nekad nav bijusi u.t.t. – vai tas ir tas par ko ar boļševikuem cīnījās mūsu vecāki (arī es drusku pieliku savu bērna rociņu)?

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool