Rozālija, Roze
Foto: Agita Puķīte

Apkures problēmu Slampē atrisināšot tikai māju siltināšana

Twitter
FaceBook
print
2016. gada 2. februāris 15:28

26. janvārī Slampes kultūras pilī notika iedzīvotāju sapulce, kurā tika pārrunāti ar siltumapgādi saistīti jautājumi. Jau pagājušā gada nogalē un šīgada sākumā slampenieki cēla trauksmi par to, ka par apkuri daudzdzīvokļu mājās ir jāmaksā daudz, tajā pašā laikā daudzos dzīvokļos siltuma tikpat kā nav vai arī tā ir tik daudz, ka dienu un nakti jātur vaļā logi.

Iedzīvotāju sapulcē runāja SIA «Komunālserviss TILDe» direktors Aldis Siliņš un Slampes iecirkņa vadītājs Jānis Ambrazēvičs.

2015. gada pavasarī Slampē tika mainīta apkures maksas tarifa aprēķināšanas metodika, lai ievērotu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas ieteikumu: “Lai arī Slampes tarifu šī komisija neregulē un to apstiprina pašvaldība, mums bija svarīgi rēķināt to atbilstoši normatīvajiem aktiem un reālajām izmaksām. Vecais tarifs, ko apstiprināja 2011. gadā, bija 1,48 eiro par m², un šādu naudas summu iedzīvotāji maksāja konstanti visu apkures sezonu, taču jaunā metodika paredz norēķināties par apkuri pēc skaitītāja – pēc reāli tīklā nodotajām megavatstundām. Un maksa par vienu MWh ir noteikta 57,94 eiro bez PVN. Šis tarifs veidojas no 40 eiro, ko maksājam par vienas MWh iepirkšanu SIA «Tukums REN», kas patlaban apsaimnieko katlumāju un būvē jauno koģenerācijas staciju, kā arī no pārvades un sadales tarifa – 17,94 eiro/MWh. Un vēl, lai iegūtu reālo maksu par MWh, kāda iedzīvotājiem ir jāmaksā, vēl jāpieliek klāt PVN – 12% iedzīvotājiem un 21% uzņēmumiem.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 2. februāra, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. ak teica:

    bet kāpēc šeit nav nekādu komentāru?

  2. Antiņš teica:

    Neviens nav teicis ka no janvara meneša samaksa par apkuri pieags,varbut labak kurinas.

  3. Jā..... teica:

    Cilvēku (siltumenerģijas rēķinu maksātāju) sejās lasāma nolemtība.:(Ambrazēvičs -jā zināms,ka shēmotājs, tas arī redzams 3 šajā bildē. Nu un tālāk kas?! Kāda jēga siltināt blokmājas par astronomiskām summām,ja pati blokmāja jau ir fiziski novecojusi?Blokmājas garantijas un kalpošanas laiks ir beidzies.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool