Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna
Tukuma novada sociālā dienesta vadītāja Ina Balgalve
Foto: Agita Puķīte

Aicina izmantot Tukuma novada pašvaldības sociālo atbalstu

Twitter
FaceBook
print
2016. gada 18. februāris 15:55

Kad Tukuma novada pašvaldības budžets ir apstiprināts, varam runāt par to, kādu atbalstu no pašvaldības Tukuma novada iedzīvotāji var saņemt sociālajā jomā. Pavisam sociālajai aizsardzībai budžetā paredzēti 2 737 176 €, kas ir par 100 000 € vairāk, taču šajā summā iekļauts gan reāls atbalsts iedzīvotājiem, gan sociālajā jomā strādājošo algas un citi izdevumi. Kā stāstīja Tukuma novada sociālā dienesta vadītāja Ina Balgalve, šogad pašvaldība turpina iesāktās iniciatīvas un ir noteikusi arī jaunus atbalsta veidus.

– Viens no pašvaldības atbalsta veidiem ir dzīvokļa pabalsts, kas, zinot augstās apkures izmaksas, varētu būt ļoti pieprasīts. 

– Jā. Šo pabalstu mēs piešķiram sešus mēnešus gadā, un tiesības to saņemt ir ģimenei vai atsevišķi dzīvojošai personai, ja tai piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statuss. Ir nosacījums, ka jābūt deklarētai dzīves vietai vai arī ar īres līgumu jāpamato, ka cilvēks šai vietā dzīvo. Mēs aicinām šo atbalsta veidu izmantot, īpaši ziemā, kad ir lielas apkures maksas. Paaugstinoties minimālajai algai, palielinājās to cilvēku loks, kas var pretendēt uz maznodrošinātās personas statusu. Trūcīga persona ir tā, kuras ienākumi pēdējos trīs mēnešus nepārsniedz 128,06 €, bet maznodrošināta – kuras ienākumi ir 60% no minimālās algas jeb 222 € uz personu.

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 18. februāra, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. secinājums teica:

  Vecos laikos, kad kaut kādi tikumi vēl bija cieņā, vecim, kurš bija pastrādājis varas darbus pie sievietes, bija tā vismaz jāapprec. Ņemot šo pieredzi vērā, uzskatu, ka režīmam, kurš ir iedzinis tautu totālā nabadzībā un gara tumsībā, ir jānodrošina tai pilna pansija mūža garumā.

 2. hmm teica:

  Paldies, nevajag. Palīdziet tai daudzbērnu ģimenei atrast normālas mājas, ne tās, kas Talsu ielā..

 3. andris teica:

  Jūs ko! Šitie visi var pagaidīt, tagad jāsāk krāt Tukuma kauna pleķim šulcam priekš ikdienas tēriņiem…

  • mierpilsoniitis teica:

   andri negribu aizstaaveet nevienu,bet noteikti zinu ka to vinjam no kanceles lika biidiit vienotiiba,par kuru daudzi tukumnieki veeleeja.varbuut pat tu.
   taa ir politika un neko nepadariisi,jauninjaiem taapat kaa krievu armijaa vis uz saviem pleciem

   • Ha, ha, ha teica:

    Smiekli nāk!!!
    Tas jau nu noteikti ir tas, kurš pildīs citu pavēles…ha, ha!!!
    Kā vienmēr – domāja un domā tikai par sevi, savu labumu un viss!!!
    Pārējie pie…

 4. Anna teica:

  Par šulcu tikai labu šajā avīzē – sliktos komentarus tūlīt izdzēsīs!!!
  Roka roku mazgā….

 5. vērotāja teica:

  Kā Jūs nesaprotat,Ivonna,nedrīkst par Šulcu un domniekiem
  rakstīt ko sliktu.Šulcu neviens turpmak neievēlēs un viņš atgriezīsies Tukumā,kur vieta kā “Tukumam un novadam“ vadītājam būs mūžīgi mūžos.Viņš atgriezīsies Tukumā ,bet Ivonnai būs jāaiziet.Viņa jau tagad dzīvo bailēs par katru vārdu.NTZ NEDRĪKST aiztikt Domi,tas ir jāsaprot.

 6. sassas teica:

  smuks foto, kur tad slota…

  • novērotaja teica:

   tas par to «slotu« – tas riktigi vietā … Tik ņirdzīgs ģīmis to ar apliecina – «nu kas ir nabadziņi – nāciet lūdzaties – un tad es jums vēl parādīšu savu varēšanu un gribēšanu jums ko piešķirt«

   • boļševiks teica:

    Un piešķirts tiks visžēlīgi tikai tik daudz, lai lūdzējs nenosprāgtu badā. Un tas tiks darīts, piedaloties mēdīju pārstāvjiem, kuriem šis cikvēktiesību paraugdemonstrējums būs plaši jāatspoguļo visos iespējamos un pat neiespējamos saziņas līdzekļos! Un neviens par to neiebildīs, jo arī šamajiem eksemplāriem gribas ēst vieglu maizi.

   • nevērotāja? teica:

    Tu jūties vesela?

 7. Vinnis teica:

  Un ko darīt cilvēkam kam bankā kredītsaistības par mājokli? (Jautājums vietā jo neesmu viens tāds eksemplārs Tukumā) Samaksā godīgi kredītu- pie kam ne jau mazu summu un komun . maksājumus un dzīvo par ko gribi. Un ienākumi uz 1 personu ir 230 eiro? Kur ir godīgums? VAI TAD NAV IZŅĒMUMU VARIANTI???
  Lūdzu atbildēt .

Pasākumu kalendārs

2019.07.24 | 18:00

Pikniks pie Bruņinieku pilskalna 

2019.07.24 | 19:00

Volejbols Irlavā 

2019.07.24 | 19:00

Futbols Kandavā 

2019.07.25 | 18:30

Skriešana pie Melnezera 

2019.07.25 | 18:30

Volejbols Smārdē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool