Hermīne, Estere
Ralfs Birķis, Guntis Rībens, Liene Zērvēna, Inta Kaminska un Anita Belousa
Foto: Jānis Vītols

Pirmie deputātu saraksta iesniedzēji Tukumā – «Nacionālā apvienība» /papildināts ar kandidātu sarakstu/

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 12. aprīlis 11:36

Nacionālās Apvienības kandidātu saraksts pašvaldību vēlēšanām Tukuma novadā: Ralfs Birķis, ārsts; Inguta Meņģe, LLU studente; Arnis Upmanis, namu apsaimniekošanas biedrības «Saules nami 38» valdes priekšsēdētājs; Nauris Kristians Sēlis, Tukuma Raiņa ģimnāzijas 12. klases skolēns; Uldis Svilpe, Valsts Zemes dienesta speciālists; Arnis Logins, Tukuma Invalīdu biedrības vadītājs; Jānis Mozgirs, uzņēmējs.

Šodien, 12. aprīlī, sākās un līdz 22. aprīlim turpināsies deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana šā gada 1. jūnija pašvaldību vēlēšanām. Deputātu kandidātu sarakstus pašvaldību vēlēšanām pieņems republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisijas. Pavisam deputātu kandidātu sarakstus varēs iesniegt 119 pašvaldībās – 9 republikas pilsētās un 110 novados.

Pašvaldību vēlēšanām kandidātu sarakstus var iesniegt reģistrētas partijas, reģistrētas partiju apvienības, kā arī vairākas partijas kopīgi, apvienību nereģistrējot. 39 novados, kur iedzīvotāju skaits vēlēšanu izsludināšanas dienā bija mazāks par 5000, kandidātu sarakstus var iesniegt arī vēlētāju apvienības.

Tiesības kandidēt pašvaldību vēlēšanās ir balsstiesīgajiem Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri ir reģistrēti Latvijas vēlētāju reģistrā un kuri vēlēšanu dienā būs vismaz 18 gadus veci.

Katrs vēlētājs drīkst kandidēt tikai vienas domes vēlēšanās kādā no pašvaldībām, kur viņam kandidātu saraksta iesniegšanas dienā bez pārtraukuma ir bijusi reģistrēta dzīvesvieta vismaz pēdējos 10 mēnešus, kurā viņš kā darba ņēmējs vai pašnodarbinātais ir nostrādājis vismaz pēdējos četrus mēnešus vai kur viņam pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Piesakot kandidātu sarakstu vēlēšanām, jāiesniedz 4000 zīmju priekšvēlēšanu programma, kā arī jānorāda dažādas ziņas par sarakstā iekļautajiem deputātu kandidātiem, piemēram, kandidātu izglītība, darba vieta, amati biedrībās, nodibinājumos, pašnovērtējums par latviešu valodas prasmi u. c. Par katru sarakstu jāiemaksā drošības nauda. Atbilstoši iedzīvotāju skaitam pašvaldībā drošības naudas apmērs var būt 90, 110, 130 vai 150 lati. Drošības nauda par kandidātu sarakstu Rīgas Domes vēlēšanās ir 600 lati. Ja kandidātu saraksts vēlēšanās iegūst vismaz vienu deputāta vietu, drošības nauda tiek atmaksāta. Savukārt, ja sarakstam vēlēšanās neveicas, vēlēšanu komisija drošības naudu ieskaita pašvaldības budžetā.

Atšķirībā no Saeimas vēlēšanām pašvaldību vēlēšanās deputātu kandidātu saraksti netiek numurēti. Šajās vēlēšanās vairs nebūs spēkā arī nosacījums vēlēšanu zīmes iecirkņos sakārtot sarakstu pieņemšanas secībā. To, kā sagrupēt vēlēšanu zīmes izsniegšanai vēlētājiem, līdzīgi kā Saeimas vēlēšanās, noteiks izloze.

Pavisam 1.jūnija pašvaldību vēlēšanās ir jāievēl 1618 deputāti. 39 pašvaldībās būs jāievēl 9 deputāti, četrās pašvaldībās – 13 deputāti, 60 pašvaldībās – 15 deputāti, 15 pašvaldībās – 17 deputāti, bet Rīgas Domē – 60 deputāti.

Tukuma novada domes vēlēšanām 12. aprīļa rītā kā pirmie sarakstu iesniedza Nacionālā apvienība. Iesniedzējs bija Ralfs Birķis.

Ar pašvaldību vēlēšanu komisiju adresēm un darba laikiem kandidātu sarakstu iesniegšanai iespējams iepazīties ŠEIT!

Birkas:


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Iedzīvotājs teica:

  Vēlētos iepazīties ar nacionāļu sarakstu.

 2. Aiva teica:

  Lai veicas Nacionālai apvienībai! Pilnīgi noteikti esmu par viņiem!

 3. Tukumnieks teica:

  Labi, ka Nacionālā apvienība atkal ir ar mums. Noteikti esmu par viņiem!

 4. humoreska teica:

  nu, un kāpēc NA kandidātu nodarbošanās, vārdi un uzvārdi nav minēti kā tas bij ar Šulca partiju? Skat. rakstu: Partija «Tukuma pilsētai un novadam» pirmā izveido kandidātu sarakstu

 5. juris teica:

  pilnīgi tukšs saraksts….skumji

 6. ass teica:

  students ,skolnieks,invalīdu priekšnieks,pilnīgs vāks kam uzticēt Tukumu ,tagad vismaz kautkas notiek,Svilpe tas kautko sajēdz pārējie pilnīgi garām

  • tukumniece teica:

   Es visu laiku domāju, ka Tukums uzticas kvalitātei nevis kvantitātei. Prieks, ka ir cilvēki, kas respektē jauniešu- studentu, skolnieku viedokli.

 7. Tukumnieks teica:

  Beidzot var cerēt uz parmaiņām šai stagnējošajā domē!!!

 8. peka teica:

  ass,ceru, ka esi parsteidzies ar saviem spriedumiem, konkreti par INVALIDU PRIEKSNIEKU,ja, tomer ne, tad deretu pasam padomat, ka vari but pats invalids un, ka tad bus…bus vien jagriezas pie ta pasa nonievata, nebus neerti?
  esmu par jaunajiem un Nacionalo Apvienibu, lai veicas!

 9. viedoklis teica:

  To 12. klases puiku par Domes priekšsēdētāju, būs super.
  ja nopietni-skumji, ja var piedāvāt ko tādu.

 10. Doma teica:

  Izskatās, ka nupat tiek piedāvāts jauns skats un problēmu risinājums. Domāju, ka nekļūdīšos balsojot par šo sarakstu.

Pasākumu kalendārs

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool