Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Latvijas žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja Ivonna Plaude
Foto: Ieva Lūka

«NTZ» saņem Izcilības balvu, redaktore ievēlēta par LŽA valdes priekšsēdētāju

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 29. marts 18:48

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) biedru kopsapulcē 23. martā par asociācijas valdes priekšsēdētāju ievēlēta laikraksta «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» redaktore Ivonna Plaude.

Savukārt Agita Puķīte, Liena Trēde, Rūta Fjodorova un Ivonna Plaude saņēma LŽA «Izcilības balvu» kategorijā «Labākais veikums reģionos» par publikāciju un sižetu sēriju «No vēlēšanām līdz vēlēšanām». Balvai pieteiktajam darbam bija jābūt sabiedriski nozīmīgam un aktuālam, tādam, kas radījis sabiedrībā plašu rezonansi, ietekmējis procesus, tā veidotājs ievērojis labas žurnālistikas praksi, kā arī darbs atbilst Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas kodeksa principiem. Kandidātus balvai varēja izvirzīt mediju vadība, žurnālisti un LŽA biedri, bet balvai bija iespējams pieteikt arī darbus, kuru autori nav asociācijas biedri.

Šogad balvai pieteikto žurnālistu veikumu vērtēja LŽA žūrija: Kārlis Dagilis, Inga Spriņģe, Dace Krejere, Anita Brauna un Rita Ruduša.

Balvas pretendentus varēja pieteikt sešās nominācijās – ziņa/reportāža, apraksts, pētniecība/analītika, intervija, labākais darbs reģionālajos medijos, kā arī jaunajā kategorijā – kultūras žurnālistika.

Kategorijā «Ziņa/reportāža» apbalvojumu saņēma: Jānis Zvērs, TV3, «Humora komiteja» (ziņa par finansiālo atbalstu no rīdzinieku-nodokļu maksātāju naudas divām organizācijām – “Jautro asprātīgo klubs” un “Humora komiteja”).

Kategorijā «Apraksts» uzvarēja: Justīne Savitska, Aiga Pelane, Ģirts Bišs, Renārs Šteimanis, Inguna Ukenābele, Iveta Čigāne, Inga Ozola, Gunta Matisone, Didzis Videmanis, Edgars Neimanis, Rūdolfs Krieviņš, Voldemārs Oliņš, Marta Cerava, “Tēta projekts” (analītisks multimediāls projekts par migrācijas problēmu Latvijā).

Kategorijā “Analītika/pētniecība” uzvarēja: Vita Anstrate, Viktors Pupiks, Dace Krejere, Renārs Šteimanis, Zane Mače, Laura Dzērve, Zanda Ozola – Balode, “Aizliegtais paņēmiens”, LTV, Latvijas radio, LSM.LV, “Sistēmas bērni” (sižetu sērija par bērnu namiem Latvijā).

Kategorijā “Kultūras žurnālistika” uzvarēja: Osvalds Zebris, Nadīna Elekse, Natālija Šindikova, Nora Rieksta-Ķenģe, Edgars Dāvidsons, Karīna Sabecka, Maksims Ivanovs, Maija Kuzņecova, Žanete Zīlīte, Ingus Bērziņš, Konstantīns Kuzikovs, Delfi, “Vaidelote” (Kultūrvēsturisku lekciju cikls, kas stāsta par Latvijai nozīmīgiem brīžiem un personībām).

Speciālbalva – «IR», Nellijai Ločmelei un Jānim Domburam

Žūrija pasniedza arī speciālbalvu žurnālam “Ir” par tā dēvēto “Oligarhu sarunu” atspoguļošanu.

Papildus tika pasniegta īpaša “SSE Riga Media Centrs” balva “Gada redaktors”, ko saņēma žurnāla “Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele.

Godinot LU Sociālo zinātņu fakultātes dekānes Intas Brikšes piemiņu, tiks pasniegta viņas vārdā nosauktā balva par izcilu ieguldījumu žurnālistikā. To par atgriešanos žurnālistikā un sniegumu raidījumā “Delfi TV ar Jāni Domburu” saņēma Jānis Domburs.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool