Trešdiena, 2019. gada 20. marts
Made, Irbe

Mūžībā aizgājis mākslas zinātnieks, leģionārs Arturs Vaidziņš 

Mūžībā aizgājis mākslas zinātnieks, filologs, pedagogs un muzejnieks Arturs Vaidziņš. Viņš bija spilgta personība, mākslas cilvēks ar neierobežotu fantāzijas lidojumu un drosmi iestāties par patiesām vērtībām. Tukumā viņš ienāca 1962. gadā, kad kļuva par Tukuma muzeja (toreiz – Tukuma mākslas un novadpētniecības muzejs) zinātnisko līdzstrādnieku.

Ne pa jokam, ne pa īstam – 1. aprīlis Sēmes sākumskolā (2)

Sēmes sākumskola uzziedēja ne tikai ar jaukām puķēm logos, bet arī ar jautrām izdarībām. Bērni centās izjokot pieaugušos, bet klauns mēģināja ieņemt sporta skolotājas vietu.

Kandavas tehnikumam uzdāvina jaunu kartingu /FOTO/ (7)

6. aprīlī Kandavas valsts lauksaimniecības tehnikumam bija liela diena – skolai, kur puiši (pa retam – arī meitenes) apgūst arī darbošanos ar dzelžiem, tika dāvināts jauns sporta kartings. Ja viss izdosies, to lietā jeb trasē likt jaunveidotajai skolas komandai, kuras vadības grožus uzņēmies direktora vietnieks Kaspars Ševčuks, būs iespēja jau maija otrajā pusē.

Volejbols vieno Tukuma pašvaldības 7. sporta spēļu komandas 

Lieliskā, sirsnīgā, draudzīgā atmosfērā 2. aprīlī Irlavas sporta hallē valdīja sportiskais volejbola gars – Pašvaldību 7. sporta spēļu finālsacensības, kurās piedalījās 10 vīriešu un 6 sieviešu komandas!

Koru konkursā «Tauriņu balsis» Tukumā /FOTO/ (6)

7. aprīlī Tukuma 2. pamatskolā notika Tukuma, Engures un Jaunpils novada skolu 1.-4. klašu koru konkurss «Tauriņu balsis».

Tukuma un Engures novadā viesojas aizsardzības ministrs Bergmanis /FOTO/ 

Piektdien, 8. aprīlī, Engures un Tukuma novadā viesojās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Rītapusē viņš iepazinās ar lidlauku «Jurmala Airport» Engures novadā un pēc tam Melnezera ielā 3 apskatīja Tukuma Sporta skolas, jaunsargu un zemessargu telpas un tikās ar šo jomu pārstāvjiem.

Lestenes Brāļu kapos gulda 239 karavīrus /FOTO/ (14)

7. aprīlī, jau no agra rīta, bez svinīgām runām un ažiotāžas Lestenes Brāļu kapos sākās leģionāru pārapbedīšana – Latvijas zemē tika guldīti 236 pērn no Pleskavas apgabala atvestie un vēl trīs Latvijā uzietie latviešu leģionāri.

Vai videonovērošana apturēs Ķesterciema apļa zāliena izbraukātājus? (13)

Jautā lasītājs: – Ķesterciema lokveida krustojumā regulāri trako autovadītāji. Viņi brauc pāri aplim, izbrauc zālienu un apstādījumus. Tur jau bija uzlikts arī uzraksts, ka nedrīkst bojāt apstādījumus, bet to jau tie braucēji neņem vērā. Varbūt tur ir jāuzmūrē ķieģeļu apmale?

Tukumā un Sēmē debesīs novērots nezināms objekts (10)

Saņēmām Māra Rozenberga foto ar neatpazīstamiem objektiem debesīs, kas tika uzņemti svētdien, 4. aprīlī, Tukumā no 00.30 līdz 01.00. Objekts atradies pie Lielajiem Greizajiem ratiem. Neko tādu iepriekš pieredzējušais fotogrāfs neesot novērojis.

Rakstniekam Ernestam Birzniekam-Upītim – 145 (1)

6. aprīlī aprit 145 gadi, kopš dzimis Tukuma novadnieks, rakstnieks un mecenāts Ernests Birznieks-Upītis (1871 – 1960), kura rakstītajos stāstos lasītājs var iepazīt Tukuma un Dzirciema apkārtni. Par godu izcilā novadnieka jubilejai 6. aprīlī 9.00 viņa vārdā nosauktajā skolā būs svinīgs sarīkojums

«Satiec savu meistaru» Tukuma novadā /FOTO/ 

1. aprīlī Slampes kultūras pilī projekta «Satiec savu meistaru» ietvaros atklāja lietišķās mākslas pulciņa izstādi, 2. aprīlī Tukuma audēju darbnīcā notika mezglošanas nodarbība, bet 3. aprīlī Pūres kultūras namā bija iespēja uzzināt, kā mājās tiek cepta maize un pīrāgi.

Plieņciema apkārtnē notiks NBS apmācības, iespējama trokšņošana 

5. aprīlī no 14.00 līdz 20.00 Plieņciema apkārtnē notiks Nacionālo Bruņoto Spēku (NBS) Speciālo uzdevumu vienības karavīru apmācības. Apmācības ir saskaņotas Engures novada pašvaldībā.

Tukumā atklāts vienotais klientu apkalpošanas centrs (6)

1. aprīlī Tukuma novada domē Talsu ielā 4 atvērts vienotais valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centrs. Ēkā sastopami ne vien pašvaldības speciālisti, bet arī vairāku valsts iestāžu darbinieki. Diemžēl šeit būs sastopami tikai trīs valsts iestāžu pārstāvji.

Tukuma «Klasīte» – viena no pagājušā gada labākajām izrādēm (16)

Ir noslēgušās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates «Gada izrādes 2015» reģionu skates, kurās piedalījās 74 Latvijas amatierteātru iestudējumi. Tās vērtēja žurnāla «Teātra vēstnesis» galvenā redaktore, teātru kritiķe Ieva Rodiņa, teātru kritiķe Zane Radzobe, režisors Mārtiņā Eihe, režisors Arnis Ozols, režisors Juris Jonelis un dramaturgs Jānis Jurkāns.

Suņu masveida saslimšanas cēloni varētu noskaidrot pētījumā, bet… (4)

Jau rakstījām, ka daudzi (divos gados ap 200 slimo un mirušo) Latvijas suņi saslimuši ar barības vada dilatāciju jeb paplašināšanos. No vienas puses, tiek apgalvots, ka vainīga ir a/s «Tukuma straume» ražotā barība «Dogo», no otras puses, uzņēmums aizrāda, ka viņu ražotne un produkcija saņēmusi visas vajadzīgās atļaujas un sertifikātus.

Pasākumu kalendārs

2019.03.20 | 8:50

Atklātā stunda Tukumā 

2019.03.20 | 13:00

Kino Cērē 

2019.03.20 | 17:00

Dūceņu gatavošana Kandavā 

2019.03.20 | 18:00

«Atvērto durvju» diena Lapmežciema pamatskolā 

2019.03.20 | 19:00

Galda teniss Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool