Ceturtdiena, 2018. gada 15. novembris
Undīne, Leopolds, Unda

Agronomi no visas Kurzemes tiekas Pūrē /FOTO/ (1)

Reizi gadā notiek agronomu tikšanās kultūrvēsturiskajos novados. Kurzemes novada agronomu saietos piedalās pārstāvji no Tukuma Talsiem, Ventspils, Kuldīgas, Liepājas un Saldus bijušajiem rajoniem.

Modes deju studija «Demo» – Lietuvā 

Nedēļas nogalē Paņevežā, Lietuvā, norisinājās mūsdienu deju festivāls «EuroDances 2016», kurš pulcēja ap 3000 dejotāju. Divu simtu sagatavoto priekšnesumu vidū arī Tukuma modes deju studiju «Demo» un «Tipu-tapu» dejotāju izdejotie.

Sods par driftošanu Tukumā – līdz 250 €, bet par braukšanu uz viena riteņa sodīs pat velosipēdistus (44)

Par riepu izspolēšanu vai transportlīdzekļa vadīšanu driftā transportlīdzekļa vadītājam uzliek naudas sodu no 50 līdz 250 €, bet par braukšanu uz aizmugurējā vai priekšējā riteņa ar motociklu, mopēdu vai velosipēdu vadītājam nāksies šķirties no 20 līdz 200 €.

Dzirciema futbolistiem – 2. vieta 

Latvijas Speciālās Olimpiādes (LSO) futbola sacensību kalendārā īpaša bija trešdiena, 24. februāris, kad Olimpiskā sporta centra futbola hallē norisinājās apvienotās jeb «Unified» grupas turnīrs.

Turpmākajos septiņos gados iecerēts sakārtot vairākas Tukuma ielas (17)

Pašvaldības mājas lapā www.tukums.lv ievietoti pašvaldības galvenie plānošanas dokumenti, kuru vidū ir arī attīstības programma – vidēja termiņa plānošanas dokuments septiņiem gadiem, kurā izvirzītas prioritātes, uzdevumi un arī vīzijas. Ar a/s «Komforts» iecerēts projekts Parādes ielā Jauntukumā.

Tukumā būvēs jaunu šūšanas rūpnīcu, bet darbiniekus nevar atrast mūsu pašu «Sakta» (50)

Melnezera ielā uzņēmums SIA «Lindstrom Prodem» veidos jaunu šūšanas ražotni un līdz ar to būs vismaz 30 jaunas darba vietas, bet vienlaikus – arī liela konkurence. SIA «Lindstrom Prodem» pamatā nodarbinās tos 80 darbiniekus, kuri uzņēmumā strādā šobrīd, un sola nodarbināt vēl 30 cilvēku.

Septiņos gados sakārtos degradēto Tukuma teritoriju Lauktehnika-Tukums II (1)

Tukuma novada domes projekti saistīti ar degradēto teritoriju sakārtošanu zonā Lauktehnika-Tukums II – tur plānoti ieguldījumi teritorijā starp Kandavas un Stacijas ielu, ieskaitot jauna Stacijas ielas posma izbūvi, ar kuru plānots aptvert šīs ielas uzņēmējus

Deputāts Juris Šulcs: “Priekšlikums radies tehniskas kļūmes dēļ” (59)

Pagājušajā nedēļā lielākā šūmēšanās medijos bija saistīta ar Saeimas deputāta, tukumnieka Jura Šulca rosinājumu Saeimā mainīt deputātu kompensāciju sistēmu un maksāt viņiem arī kompensāciju par ceļā uz un no darba izmantotās personīgās automašīnas amortizāciju.

Jaunpilī tiekas ar aviokompānijas «SmartLynx» viceprezidentu, novadnieku Aigaru Jakovelu 

Viena nedēļa februārī Jaunpils vidusskolā jau tradicionāli tiek veltīta dažādām profesijām. Aktivitātes ir visdažādākās, bet viena no nozīmīgākajām – viesu uzņemšana, jo šai laikā skolas jauniešiem ir iespēja satikt un klātienē iztaujāt dažādu profesiju pārstāvjus.

Pirmajos pētniecības rezultātos nekonstatē «Dogo» barības vainu suņu saslimšanā (25)

Pēdējā pusotra gada laikā apstiprināti 130 gadījumi, kad suņiem konstatēta saslimšana ar suņu barības vada dilatāciju vai megaesophagus. Slimība neiet mazumā, ka mēnesī vidēji tiek reģistrēti astoņi jauni gadījumi un joprojām nav izdevies noteikt suņu saslimstības cēloņus.

Tukuma muzejā atklāta izstāde «Ak, svētā Lestene» /FOTO/ 

Sestdien, 20. februārī, Tukuma muzejā tika atklāta izstāde «Ak, svētā Lestene!», kas stāsta par Lestenes baznīcu un tās unikālajiem kokgriezumiem, kā arī ar dokumentiem, fotogrāfijām un mākslinieka Jurģa Skulmes gleznām palīdz atskatīties 50 gadus un vēl senākā pagātnē.

Slampē ar Meteņiem sagaida… pavasari /FOTO/ (11)

Svētdien, 21. februārī, Slampē iedzīvotāji tika aicināti pie kultūras pils uz pavasara sagaidīšanas svētkiem – Meteņiem.

Apšuciema ceļa malā nocirtīs vairāk nekā 2000 koku (12)

Kad pagājušā gada novembrī VAS «Latvijas valsts ceļi» (LVC) izsludināja iepirkumu valsts reģionālā autoceļa P128 Sloka-Talsi (24,48. km – 32,02. km) pārbūvei, nevienam pat prātā nenāca, ka ilgi gaidītais ceļa remonts līdzi nesīs vairāk nekā 2000 koku nociršanu…

Pērnā enduro sezona novadniekiem noslēgusies ar zelta un sudraba medaļām 

Kā jau katru gadu ierasts, arī pagājušā gada nogalē ar svinīgu pasākumu, notika atskatīšanās uz aizvadīto enduro sporta sezonu un veiksmīgāko sportistu apbalvošana. Arī šogad tukumniekiem šajā motosporta disciplīnā augstākās vietas.

Godināti sportisti, ar kuriem Tukuma novads lepojies 2015. gadā /FOTO/ (24)

Piektdienas, 19. februāra, vakarā Tukuma novada domes konferenču zālē jau 18. reizi norisinājās «Sporta laureāts». Tajā sumināja sportistus, ar kuriem novads lepojies aizvadītajā, 2015., gadā.

Pasākumu kalendārs

2018.11.15 | 13:00

Lasījumi Jaunpils bibliotēkā 

2018.11.15 | 14:00

Dārzkopju cildināšana Jaunpilī 

2018.11.15 | 17:00

Meierovica pieminekļa atklāšana Tukumā 

2018.11.15 | 20:00

Basketbols Lapmežciemā 

2018.11.16 | 12:30

Valsts svētu koncerts Cērē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool