Piektdiena, 2018. gada 16. novembris
Glorija, Banga

Piemin robežsardzes ģenerāli Ludvigu Bolšteinu (1)

Jau kopš Latvijas valsts atjaunošanas ģenerāļa Ludviga Bolšteina piemiņa tiek godināta arī Matkules pagasta «Pūcēs». Visus šos 26 gadus allaž klātesoša ir Latvijas robežsardze un, protams, māju saimnieks Edgars Vismanis, kurš ģenerāli, kas «Pūcēs» mēdzis pavadīt savas vasaras, arī savā bērnībā saticis. Vienīgi atmiņu stāsti, kā pats atzīsts, vairs gan tik raiti nevedoties.

Levestē domā par labiekārtošanu 

Arī Jaunpils novada Levestē notikusi gadskārtējās iedzīvotāju sapulce, kur novada domes vadība un darbinieki atskaitījās par padarīto, pastāstīja par aktualitātēm un atbildēja uz iedzīvotāju jautājumiem. Levestniekiem lielākoties jautājumi bija par apkārtnes un dzīvojamo māju labiekārtošanu.

Tukuma novada sociālās aprūpes dalībnieki un darbinieki pirmie ielīgo Jāņus /FOTO/ 

15. jūnijā Tukuma novada pašvaldības sociālās aprūpes iestāžu dalībnieki un darbinieki satikās Durbes estrādē un ielīgoja Jāņus – parādīja, ko labu un interesantu katrā iestādē tās ļaudis ir iemācījušies.

Pūrenieki nodibina biedrību, lai varētu nosiltināt daudzdzīvokļu māju (9)

Līdz šim Tukuma novadā daudzdzīvokļu māju siltināšanas programmā par Eiropas līdzekļiem sadarbībā ar apsaimniekotāju SIA «Tukuma nami» iesaistījās tikai viena māja – Spartaka ielā 16A Tukumā. Savukārt vēl divu citu māju – Lauku ielā 2 un Meža ielā 7 – iedzīvotāji piekrita tam, ka tiek palielināta apsaimniekošanas maksa un SIA «Tukuma nami» kreditēja ēkas siltināšanu. Tukumnieku iesākto turpina daudzdzīvokļu mājas «Pūre 22» iedzīvotāji.

Baznīcu naktī piedalījās piecas Tukuma rajona baznīcas /FOTO/ (3)

10. jūnija vakarā baznīcas visā Latvijā vēra savas durvis, lai ikvienam būtu iespēja iepazīties ar to draudzēm, piedalīties lūgšanās, dievkalpojumos un klausīties mūziku. Bijušā Tukuma rajona teritorijā Baznīcu nakts pasākumos piedalījās pieci dievnami: Kandavas, Engures, Jaunpils, Sātu un Lestenes evaņģēliski luteriskā baznīca.

Vānes pamatskolai – 80 /FOTO/ 

Vānes pamatskolas salidojuma svinības 11. jūnijā bija īpaši poētiskas. Labu vārdu un vēlējumu, to kopsaucējs viens – turēties vēl vismaz 80 gadus un palaist pasaulē ne tikai mācītus, bet arī krietnus cilvēkus!

Represijās cietušos pieminot /papildināts FOTO/ (16)

14. jūnijā Tukumā, represēto iedzīvotāju piemiņas vietā pie dzelzceļa stacijas «Tukums II», kā jau daudzus gadus, šajā dienā pulcējās ļaudis, lai atcerētos un neaizmirstu padomju režīma nodarīto mūsu tautai. Pasākumu organizēja Tukuma kultūras nams, uzrunu teica novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans.

Jurģu iedzīvotāji satraucas par kārtību ciemā 

Jaunpils novadā aizvadītas iedzīvotāju sapulces Jurģos, Levestē un Saules ciemā. Pirms ķerties klāt jautājumu uzklausīšanai par darāmajiem un vēl tikai iecerētajiem darbiem, katrā sapulcē bija aicināti pastāstīt domes darbinieki.

Latvijas ceļu “melnākā punkta” konkurss noslēdzies, konkurenti pārsūdz rezultātu (27)

3. jūnijā Valsts Iepirkumu uzraudzības birojā notikusi virzība ilgi gaidītajā Jelgavas-Tukuma-Rīga-Ventspils ceļa “apļa lietā”. Konkurss ceļa A10 Rīga-Ventspils posma 57,76. – 68,6. km (no Ozolpils līdz Lauktehnikas aplim) rekonstrukcijai un rotācijas apļa izveidošanai tika izsludināts pagājušā gada 26. oktobrī, savukārt triju pretendentu iesniegtos piedāvājumus «Latvijas valsts ceļi» sāka vērtēt 6. janvārī.

Kandavā sākušās ikgadējās Iekšlietu ministrijas sporta spēles /FOTO/ (9)

Piektdien, 10. jūnijā, Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikuma teritorijā sākušās ikgadējās Iekšlietu ministrijas sporta sezonas noslēguma sacensības, kas turpināsies arī sestdien– 11. jūnijā. Spītējot lietum, vējam un aukstumam, stadionā notika mērošanās spēkiem tādās disciplīnā kā futbols, volejbols, basketbola metieni un auto stumšanā.

Ārlietu ministrs Tukumā sola atbalstu pieminekļa izveidei Z. A. Meierovicam (13)

8. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs darba vizītes ietvaros apmeklēja Tukuma novadu, lai tiktos ar Tukuma novada domes vadību, pašvaldības administrācijas pārstāvjiem un Tukuma novada eksportējošiem uzņēmējiem. Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja Tukuma novada domes starptautiskās sadarbības jautājumus, sadarbību ar diasporu.

Bērnu svētki Slampes pagasta Ozolnieku ciemā /FOTO/ 

5. jūnijā Slampes pagasta Ozolnieku ciematā ģimenes ar bērniem tika aicinātas uz biedrības «Mēs – Ozolnieku ciemam» organizēto Bērnu dienas pasākumu, kurā arī tika piedāvāta Džūkstes pasaku muzeja programma «Pasakas ceļa somā».

Kandavā skatītājus pulcē motokross /FOTO/ (1)

5. jūnijā Kandavas mototrasē norisinājās «Bosch Superkauss» posms, kurā tiks noskaidroti «Eco Baltia Vide» Lielās balvas ieguvēji piecās motociklu klasēs un komandu ieskaitē. Un šīs sacensība, lai justu līdzi mūspuses sportistiem vai vienkārši piedzīvoto motokrosu, apmeklēja gana liels skatītāju, līdzjutēju pulks.

Bīstamā vieta uz ceļa Bieļas-Kaive operatīvi sakārtota 

Jautā lasītājs: – Ceļa posmā Bieļas-Kaive tika veikta ceļa greiderēšana un ceļa malu nostumšana – noplēšana (ceļu līkumos). Ceļš šobrīd nogreiderēts gana labi, kaut gan grants segumu ceļam noteikti vajadzētu papildināt. Lieki minēt, cik vasarā ekskursantu izmanto šo ceļu (tai skaitā ārzemnieku), lai apmeklētu Senču ozolu.

Jaunpilī sumina novada audzēkņus un padagogus 

Svinīgā pieņemšana un apbalvošanas ceremonija notika 30. maijā Jaunpils pils laulību zālē. Apbalvojumu, sarkanu rozi, kā arī foto mirkli pasākumā saņēma Rūta Alise Vaivare (skolotājas V.Rubīna, M. Grīnfelde), Jana Dakša (V. Rubīna, I. Dakša), Paula Valaine (I. Dakša), Kalvis Rautseps (G. Kāle), Anna Krista Dakša (G. Kāle, I. Inkina)…

Pasākumu kalendārs

2018.11.16 | 12:30

Valsts svētu koncerts Cērē 

2018.11.16 | 17:00

Valsts svētki Lestenē 

2018.11.16 | 17:00

Valsts svētki Jaunsāti 

2018.11.16 | 17:00

«Savējo» koncerts Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca 

2018.11.16 | 18:00

Kolektīva «Sadancis» jubileja Vānē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool