Otrdiena, 2018. gada 20. novembris
Anda, Andīna

«Lūgšanu brokastīs» Meierovica piemineklim saziedo 792 eiro /FOTO/ (1)

Piektdien, 15. jūlijā, Jaunmoku pilī norisinājās jau trešās «Lūgšanu brokastis», kurās līdz ar sarunām par kopienas vienotību šoreiz tika vākti ziedojumi pirmā Latvijas ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica pieminekļa izveidošanai.

Par skaistajām Tukuma rozēm joprojām rūpējas Daila un Bruno Trubiņi (4)

Tukums kopš seniem laikiem ir dēvēts par rožu pilsētu. Tās rozes bija slavenas visās citās Latvijas pilsētās. Tas tāpēc, ka jau no Latvijas brīvvalsts laikiem Tukumā bijušas pat vairākas dārzniecības. Arī okupācijas laikā izmēģinājumu paraugdārzniecība bija atpazīstama visā lielajā PSRS.

Kliģu ezermalā – veidojot savu Latvijas sajūtu 

Sestdien, 9. jūlijā, atpūtas kompleksā «Kliģi» norisinājās pirmais amatierteātru festivāls «Spēlēt prieks ezermalā 2016», kuru organizēja Lestenes tautas nama vadītāja Iveta Papendika.

Pūres pagastā svin svētkus /FOTO/ (1)

Sestdien, 9. jūlijā, Pūres pagastā sāka svinēt svētkus. Šogad tie iecerēti nedaudz citādākā veidolā, katram ciemam atvēlot īpašu svētku dienu un meklējot jaunas pasākumu norises vietas

Irlavas pagasta svētki /FOTO/ 

9. un 10. jūlijā Irlavas pagastā svinēja svētkus – ar koncertiem, sporta spēlēm un aktivitātēm bērniem.

Kopš zivju noslāpšanas Šlokenbekas ezerā pagājis gads (6)

7. jūlijā, aprit tieši gads, kopš Šlokenbekas Dzirnavu ezerā tika konstatēts piesārņojums, kura dēļ bojā aizgāja teju visas ezera zivis

Tukuma novadā, Tumes pagastā, Vecmokās visu nedēļu radoši darbojas apkaimes bērni 

7. jūlijā, devāmies ciemos uz Lazdu bibliotēku Vecmokās, kur visu nedēļu tuvākās apkaimes bērni radošajās darbnīcās veidoja dažādus dekorus.

Engures jaunajā kapsētā sola salabot ūdenspumpi 

– 28. jūnijā biju Engures jaunajā kapsētā. Gribēju piepumpēt vienu spaini ūdens. Bet, lai to izdarītu, saskaitīju, ka man pumpja svira bija jānospiež tieši 100 reizes. Vecam cilvēkam tā nav joka lieta. Vai tiešām to pumpi nevar vienreiz salabot?

SIA «Lubeko» savā samniecībā izmanto platformu zemeņu lasīšanai (7)

Šopavasar Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra agronoms un dārzkopības speciālists Māris Narvils savās lekcijās ieteica lauku saimniekiem, kuri audzē dārzeņus un zemenes, izmantot speciālas platformas

Jaunpilī apguva, kā un ar ko mūsu senči krāsojuši dziju /FOTO/ 

Iepriekšējā nedēļas nogalē Jaunpils pusē sievas apguva, kā un ar ko mūsu senči krāsojuši dziju. Pasākumu jeb semināru bija rosinājusi un organizēja Jaunpils audēju biedrība «Dzīpars». Atsaucība bijusi necerēta liela.

Velobrauciens uz «Indāniem» 

30. jūnija pievakarē visus aktīvos velo braucējus kopā aicināja brauciens uz zemnieku saimniecības «Indāni», kopskaitā 51 dalībnieks

Atrasts Abragciemā pazudušais puisītis /papildināts/ (8)

Svētdien, 3. jūlijā, ap 19.30 Engures novada Engures pagasta kempingā “Abragciema Baloži” puisītis uz brīdi atstāts rotaļājamies ar citiem bērniem smilškastē, kamēr bērna mamma devās nomazgāt traukus. Kad māte atgriezās pēc bērna, tas vairs nebija atrodams

Tukuma novada Izglītības pārvalde skolām izsniegusi centralizēto eksāmenu sertifikātus 

30. jūnijā Tukuma novada Izglītības pārvalde aicināja pie sevis Tukuma, Engures un Jaunpils skolu direktorus, lai izsniegtu centralizēto eksāmenu sertifikātus. Savukārt direktori pēc tam steidza uz savām skolām, kur viņus jau gaidīja 12. klašu beidzēji, kam vienlaikus ar sertifikātu jāsaņem arī vidējās izglītības dokuments.

Edgars Jēčs – no Zemītes pamatskolas līdz Emori universitātei Atlantā (10)

Kad 2004. gadā Tukuma Raiņa ģimnāzijas 12. klases absolvents Edgars Jēčs no pasaules olimpiādes bioloģijā un ķīmijā atveda bronzas medaļas, viņš bija neziņā, kur iesniegt dokumentus – Latvijas Universitātē vai Rīgas Tehniskajā universitātē, lai gan līdz izšķirošajam mirklim bija palikusi tikai diena.

Gustava Zemgala akmens – Džūkstes Piemiņas parkā 

Pagājušajā nedēļā no «Brātiņu» mājām uz jaunu vietu Džūkstes Piemiņas parkā pārvests Valsts prezidentam Gustavam Zemgalam uzliktais Piemiņas akmens.

Pasākumu kalendārs

2018.11.23 | 20:00

Zemnieku un uzņēmēju balle Valdeķos 

2018.11.24 | 15:00

Tikšanās ar māksliniecēm «Durvīs» 

2018.11.24 | 16:00

Senioru balle Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool