Marija, Marika, Marina

Galerijā «Vējspārns» – jauna izstāde 

No 8. aprīļa Kandavā, gleznu galerijā «Vējspārns», skatāma mūsu pašu Kandavas mākslinieku Astrīdas un Toma Šliseru darbu izstāde.

Balle atcelta 

Sestdien, 12. aprīlī, 21.00 Kandavas kultūras namā paredzētais atpūtas vakars ir atcelts!

Par koncertu Zvejnieku svētkos grasās iekasēt naudu 

Līdz šim Zvejnieku svētkos Engures pašvaldība maksājusi lielas summas viesmāksliniekiem, kas sniedz koncertus. Tie apmeklētājiem bijuši bez maksas. Engures pagasta padomes deputāte Jolante Kraukle sēdē 20. martā ierosināja par koncertu tomēr ņemt nelielu naudas summu, lai uzkrātu līdzekļus kultūras pasākumiem pagastā. "Kad mēs braucam uz kādu koncertu Rīgā vai Tukumā, mums jāmaksā diezgan liela nauda. Zvejnieksvētkos savukārt ir daudz iebraucēju Engurē.

Andris Biezbārdis – daudzpusīgs mākslinieks ar apbrīnas vērtu un neizsīkstošu enerģiju 

Visu martu Kandavā, galerijā «Vējspārns», bija aplūkojama mākslinieka Andra Biezbārža (Talsi) darbu izstāde. Savukārt tikties ar mākslinieku varēja 2. aprīlī. Ņemot vērā, ka šis gads galerijā veltīts jauniešiem, arī šoreiz tikšanās ar mākslinieku vienlaikus bija lieliska un pamācoša mākslas stunda Valsts Kandavas lauksaimniecības tehnikuma viesnīcu servisa 1. kursa audzēkņiem. Kopā ar viņiem bija skolotāja Antra Butāne, kura allaž centusies jauniešus pietuvināt mākslas pasaulei.

Kandavnieku aktivitāte nav apsīkusi 

10. aprīlī beigsies parakstu vākšanas process, lai ierosinātu grozījumus Latvija Republikas Satversmē. Tātad, lai paustu savu nostāju, atlikušas vien dažas dienas. Novadā ir četri parakstu vākšanas punkti. Kā liecina katru nedēļu apkopotie vēlēšanu komisijas dati, novada ļaužu aktivitāte nav apsīkusi; tieši pretēji, tuvojoties parakstu vākšanas beigu termiņam, cilvēku aktivitāte pieaug. Mūsu uzrunātais kandavnieks Edvīna kungs allaž bijis aktīvs un arī tagad uzskata, – jāmet pie malas iesīkstējušais uzskats, ka nav jēgas rīcībai, un jāiet balsot par Satversmes grozījumu ierosināšanu, ar savu parakstu jāizsaka savs viedoklis, sava nostāja.

Lapmežciemā nosaka degvielas patēriņa limitu dienestu vadītājiem 

Ņemot vērā iesniegtās ceļazīmes, Lapmežciema novada domes deputāti kārtējā sēdē 18. martā noteica degvielas patēriņa vajadzību sociālā dienesta vadītājam – 50 litri mēnesī; pašvaldības uzņēmuma «Krants» vadītāja automašīnai AUDI FJ-6254 (sašķidrinātai gāzei – 90 l mēnesī) un VW GOLF (benzīnam – 20 l mēnesī).

Par detālplānojumiem objektiem Engures pagastā 

Engures pagasta padomes deputāti kārtējā sēdē 20. martā izskatīja vairākus darba kārtības jautājumus par detālplānojumiem dažādiem objektiem.

Matkulē spriež par rotaļu laukumu un ceļiem 

Jau rakstījām, ka reizi mēnesī, ceturtdienā pirms domes pastāvīgo komiteju sēdēm Kandavas novada pagastos notiek konsultatīvo padomju sēdes, kurās kopā sanāk pagastu padomju locekļi, lai kopā ar domes priekšsēdētāju A. Ķieģeli, novada zemnieku konsultanti L. Gudakovsku un Komunālā uzņēmuma vadītāju A. Vilkaušu apspriestu pagasta sasāpējušākos jautājumus. Par to, kas jauns Valdeķos, Cērē un Zemītē, jau rakstījām, šoreiz – par aktualitātēm Matkulē.

Kandavā policija ir uz pēdām nedarbjiem (4)

Uzklausījuši kādas kandavnieces sašutumu par dīvainajiem vērojumiem Skolas kalnā, devāmies lūkot, kas tad īsti tur atgadījies. Izejot cauri velvei un tālāk turpinot ceļu pa gājēju taciņu, kas ved Skolas kalnā uz slimnīcu un Ozolājiem, skatiens apstājās pie dīvainiem baltiem laukumiem kalna pakājē. Iztālēm raugoties, tie atgādina nenokusuša sniega plankumus un rada neizpratni – kāpēc šajā ieplakā, piesaulītē būtu sakrājies tik daudz sniega? Ejot tuvāk, atklājās skaudra patiesība – tas nav sniegs, bet baltas porolona sloksnes…

Lapmežciemā atļauj uzsākt publisko apspriešanu un apstiprina projektus 

Lapmežciema novada domes deputāti kārtējā sēdē 18. martā atļāva uzsākt būvniecības ieceres publisko apspriešanu: * dzīvojamās mājas rekonstrukcijai īpašumā Upes ielā 13; * dzīvojamās mājas un ceļa jaunbūvei īpašumā «Ūsiņi»; * dzīvojamās mājas un saimniecības ēku renovācijai īpašumā «Ievas»; * dzīvojamās mājas un saimniecības ēkas jaunbūvei īpašumā «Vaivari»; * dzīvojamās mājas un saimniecības ēkas jaunbūvei […]

Zemes lietu izskatīšana Engures pagasta padomes sēdē 

20. martā kārtējā Engures pagasta padomes sēdē deputāti izskatīja vairākus jautājumus, kas skar zemes lietas.

Gruntsūdens Lapmežciemā ceļas nevīžīgu zemes īpašnieku dēļ 

Lapmežciema novada domes deputāts Normunds Velps kārtējā dommes sēdē 18. martā informēja kolēģus, ka saņemtas sūdzības par gruntsūdens līmeņa celšanos. Ir zināms, kuri zemes gabalu īpašnieki netīra īpašumam piegulošo teritoriju. Novadam ir izstrādāti saistošie noteikumi par dzīvojamo, sabiedrisko, ražošanas ēku un citu būvju uzturēšanu un sabiedrisko kārtību, un tie paredz, ka nekustamajam īpašumam piegulošās teritorijas aiz īpašuma robežām ir jāapsaimnieko. Iedzīvotāji lūdz saukt pie kārtības tos, kuru īpašumā notekas ir aizaugušas – tādas vietas varētu būt trīs vai četras. Ja tās iztīrīs, tad arī ūdens līmenis zemes gabalos noregulētos.

Cērē spriež par ceļiem un uguns dzēšanu 

Jau rakstījām, ka reizi mēnesī, ceturtdienā pirms domes pastāvīgo komiteju sēdēm Kandavas novada pagastos notiek konsultatīvo padomju sēdes, kurās kopā sanāk pagastu padomju locekļi, lai kopā ar domes priekšsēdētāju A. Ķieģeli, novada zemnieku konsultanti L. Gudakovsku un Komunālā uzņēmuma vadītāju A. Vilkaušu apspriestu pagasta sasāpējušākos jautājumus. Par to, kas jauns Valdeķos un Zemītē, jau rakstījām, šoreiz – par aktualitātēm Cērē.

Neparastās Joku dienas stundas (1)

Jau izsenis 1. aprīli dēvē par Joku jeb Smieklu dienu. Galvenais šajā dienā – jokus uztvert ar sapratni, neturot ļaunu prātu. Radīt mazliet atšķirīgāku par citām šo dienu bija iecerējis arī radošais Kandavas internātvidusskolas skolotāju kolektīvs. Idejas autore bija mūzikas skolotāja Inta Pakalns-Paleja. Un viss izdevās, proti, Joku dienā pirmā stunda visā skolā notika neparastā, neikdienišķā, bet tajā pat laikā ļoti, ļoti saistošā un interesantā gaisotnē. Un audzēkņi sākumā pat nenojauta, kādi joki gaidāmi! Skolotājas Mārītes Laures aicināti, arī mēs – žurnālisti – pabijām skolā un visā piedalījāmies.

Engures deputāti atceļ dažus iepriekšējo sēžu lēmumus 

20. martā kārtējā sēdē Engures pašvaldības deputātiem nācās atcelt dažus iepriekšējos lēmumus – lai izpildītu likuma prasības.

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool