Meldra, Meldris, Melisa

Zantes jaunieši piedalās «lasīšanas rallijā»

Twitter
FaceBook
print
2012. gada 10. augusts 08:15

Lai ieinteresētu un rosinātu skolēnus lasīt grāmatas, maijā tika dots starts «lasīšanas rallijam», aicinot tajā piedalīties 1.-12. klašu skolēnus no visas Latvijas…

Lasīšanas rallijā viena izlasītā grāmatas lappuse atbilst vienam kilometram. Izaicinājumam sākotnēji bija gatavi 10 apņēmīgi skolēni – Zantes bibliotēkas lasītāji, bet pirmo testa braucienu izturēja tikai divi – māsas Kitija un Ksenija Kuzņecovas.
Iepriekš, jūnija nogalē, pirms atvaļinājuma tiekoties, Zantes pagasta bibliotēkas vadītāja Daiga Neiciniece aicināja lasītājus jūlijā tomēr neaizmirst par grāmatām – lasīt tās, skaitīt izlasītās lappuses un visiem čaklajiem augustā doties kopīgā vietējā testa braucienā ar velosipēdiem uz vienu no pagasta teritorijā esošajiem tūrisma objektiem – Maitiķu avotiem.
Un lūk, trešdien, 8. augusta rītā pie Zantes bibliotēkas čaloja jaunie grāmatu draugi, potenciālie brauciena pretendenti: Gusts Beseris, Niks Brīveris, Daina un Monta Krūmiņas, Mārcis un Paula Neicinieki, Kristers Sermulis, Kristaps Rorbahs, Amanda un Laura Beseres. Māsas Kuzņecovas – lielā rallija testa brauciena dalībnieces gan šoreiz uz tikšanos ierasties nevarēja. D. Neiciniece par centību un grāmatai atvēlēto laiku uzteica ikkatru lasītāju. Jaunākajam no šī pulka – Gustam Beserim tieši šodien, 10. augustā paliek 7 gadi. Viņam aizraujošs šķitis iepazīšanās stāsts par Leduslācēnu Illi. Bet jūlija mēneša uzvarētāja godā sumināja Kristapu Rorbahu, kurš, iepazīstot Hariju Poteru, pieveicis visvairāk – 653 kilometrus.
Izbraukumā rallija dalībnieki gan nolēma doties 14.augustā, pa ceļam iepazīstot arī citas interesantas vietas – Krastkalnu strautu, Dziru dzirnavas, Venteru pilskalnu un skatu torni Amulas krastā. Brauciena laikā D. Neiciniece iecerējusi ne vienu vien pārsteigumu saviem ceļotājiem: "Būs pieturas , kurās dalībniekiem būs jāatpazīst izlasīto grāmatu fragmenti un varoņi. Atpūtas brīžos apgūsim sava pagasta ģeogrāfiju, vietvārdus un vēsturiskās teikas par Zanti, kuras man ļoti patīk izstāstīt atkal un atkal." atklāj bibliotekāre.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Labi teica:

    Lai labs laiks un lai Dieva svētība ar jums , čaklie lasītāji un Daiga! Lai raisās valodiņa,iepazīstat savu pagastu un – mīliet to!

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool