Vilki, aitas un modernās dejas

Svētdienas, 10. augusta, pievakarē Kandavas «Ozolāju» estrādē pulcējās skanīgākā novada konkursa «Kā es māku – tā es dziedu. Nāc manī klausīties!» skatītāji un kuplais dalībnieku pulks. Jau tradicionāli šie dziedāšanas svētki kāpj pāri Kandavas novada robežām, un arī šoreiz tuvāko un tālāko apkārtni palīdzēja piedziedāt konkursa dalībnieki no Irlavas, Matkules, Viesatām, Zantes, Degoles, Rendas, Tukuma, Dundagas un pat no Rīgas.

Svētdienas, 10. augusta, pievakarē Kandavas «Ozolāju» estrādē pulcējās skanīgākā novada konkursa «Kā es māku – tā es dziedu. Nāc manī klausīties!» skatītāji un kuplais dalībnieku pulks. Jau tradicionāli šie dziedāšanas svētki kāpj pāri Kandavas novada robežām, un arī šoreiz tuvāko un tālāko apkārtni palīdzēja piedziedāt konkursa dalībnieki no Irlavas, Matkules, Viesatām, Zantes, Degoles, Rendas, Tukuma, Dundagas un pat no Rīgas.

Bez ierobežojumiem

Šogad novada vokālās sacensības notika jau septīto gadu pēc kārtas un, lai arī visas 2500 skatītāju vietas estrādē netika aizpildītas, tomēr jauno dziedoņu atbalstītāju un vienkārši skatītāju bija diezgan daudz. Katrā gadījumā – bija gan, kas plaukstas sparīgi sit, gan līdzi dzied un ritmā līgojas! Konkursa dalībnieku kopskaits – 31 dziedātājs, un šoreiz tika atcelti citus gadus piekoptie ierobežojumi, tāpēc pasākumā piedalīties un pretendēt uz kādu augstu vietu varēja arī iepriekšējo konkursu laureāti. Arī dalībnieku vecums nekādi netika ierobežots, un sevi apliecināt varēja gan jauns, gan vecs. Mazākajam dziedātājam šoreiz bija vien 10 gadu, vecākajam – 74, bet savā starpā tie nekonkurēja, jo dalībnieki tika dalīti divās vecuma grupās – pirms un pēc 18. Daudzi konkursanti par savu dziesmu bija izvēlējušies kādu sirdi plosošu balādi, tomēr netrūka arī tādu, kas uzdrošinājās uzstāties ar kādu atsperīgu popdziesmu vai pat ko roķīgu. Visas tik dažādās dalībnieku muzikālās ieceres palīdzēja īstenot grupa «Cold Flame».

Ne tikai dziedāšana, bet arī šovs

Lai arī konkursa galvenais uzstādījums ir apzināt skanīgākās balsis, tomēr bija dalībnieki, kas neaizmirsa arī par savu skatuvisko tēlu. Visatraktīvākais šoreiz izrādījās Gvido Bērziņš no Cēres, kas, izpildot Raimonda Paula dziesmu, sarīkoja ko līdzīgu teātra izrādei ar vilkiem, laupītājiem un mazām, blondām aitiņām. Netika aizmirsts arī par dziesmām pieskaņotiem tērpiem, piemēram, kandavniece Marta Kraukle, izpildot čigānu tautasdziesmu «Romare», ritmā plivināja ugunīgus svārkus, bet Irlavas «Lieliskais četrinieks» puišus centās savaldzināt ar pavisam tautisku ietērpu. Mārcis Bresme no Zemītes, atbilstoši «Nepareizajai dziesmai», centās iespaidot konkursa žūriju ar "nepareizā" skolēna tēlu.

Savukārt žūrijā šoreiz darbojās un pareizās (vai, kāda cita prāt, ne tik pareizās) atzīmes dalībniekiem dalīja Agnese Reinsone (kādreizējā šī konkursa laureāte), Ina Jēkabsone, Gerda Zeberiņa, Vineta Iglesija Alvaresa un Kandavas jaunā vokāliste, konkursa «Jaunā zvaigzne» uzvarētāja – Arta Jēkabsone. Darbs žūrijā gan nebija no tiem vieglākajiem, jo izvērtēt, kura no skanīgajām balsīm ir visskanīgākā un kura no konkursa dziesmām – vislabāk izpildītā, bija sarežģīti, ja ne neiespējami. Un to apliecināja arī blīvie konkursa rezultāti.

Uzvar kaislīga deja

Tomēr konkurss ir konkurss tieši tādēļ, ka tajā tiek noteikti uzvarētāji. Kandavas novada domes Atzinības rakstus, kā arī grupas «Cold Flame» jaunos albumus savā īpašumā ieguva visi dziedātāji: Liene Treikale, Laima Liepiņa, Dita Vēvere, Ketija Morāne, Danuta Nagle, Maruta Kraukle, Gvido Bērziņš, Anete Ābolkalna, Dita Immermane, Madara Kārņupa un Madara Jansone, Eka Svarkovska, Aiga Dūniņa, Inga un Meisija Maļinovskas, Alda Jāne, Dainis Krauklis, «Lieliskais četrinieks», Madara Rutka no Viesatām, Ivars Ēdolfs, Kārlis Ķēniņš, Kitija Ausekle, Juris Alksniņš, Evita Bērziņa, Svetlana Zēberga, Kristīne Ļiņēviča, Līva Immermane. Bet mazliet lielāku atzinību un arī vērtīgas balvas šoreiz konkursā «Kā es māku – tā es dziedu. Nāca manī klausīties» ieguva: Mārcis Bresme no Zantes, kandavniece Laima Bērziņa un Eka Svarkovska no Tukuma, kas savā vecuma grupā tika visaugstāk novērtēta. Savukārt jau pilngadīgo konkurencē 3. vieta – Kārlim Ķēniņam no Cēres jeb vecākajam konkursa dalībniekam, bet, kaut arī ar žūrijas visaugstāko iespējamo vērtējumu, tikai 2. vietā – Madara Rutka no Viesatām. Savukārt pirmā – Evita Bērziņa, kas skatītājus un acīmredzot arī vērtētājus savaldzināja ar kaislīgu «Vienas vasaras» deju.

Komentāri

  1. Patiesībā arī Evita Bērziņa, tāpat kā Madara Rutka iegva maksimālo punktu skaitu un žūrijai bija jāizšķiras starp abām konkursantēm.

  2. Mazo konkursantu saraksts arī neprecīzs, jo Mārcis Bresme konkursā neieguva nevienu godalgotu vietu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *