Oļegs, Vineta
Attēlam ir ilustratīva nozīme
Foto: fakti.lv

Vēlas vienlīdzību braukšanas maksas sadalījumā skolēniem Kandavas novadā

Twitter
FaceBook
print
2015. gada 18. maijs 12:27

Jautā lasītājs:– Esmu no Matkules. Meita mācās 5. klasē Kandavā. Neesmu sapratusi skolēnu transporta sistēmu. Sešus bērnus uz Matkuli ved ar lielo, 45-vietīgo autobusu un tāpat ved atpakaļ, bet pēc 15 minūtēm nāk autobuss, kas ved Mūzikas skolas bērnus… Tāpat no rīta iet K. Mīlenbaha vidusskolas buss, bet tie bērni, kas brauc uz internātvidusskolu, maksā…!? Vai nevar iekārtot tā, ka braukšanas maksa tiek segta visiem skolēniem – arī tiem, kas brauc uz tehnikumu?

Atbild Kandavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Silvija Tiltiņa: “– Tehnikumam ir savs finansējums, taču ar to sadarbojamies. Ir tā, ka tehnikuma autobuss paņem mūsu bērnus un mēs – tehnikuma audzēkņus. Sadarbība notiek, taču iespaidot tehnikumu nedrīkstam, jo tā ir valsts finansēta iestāde. Bet, runājot par maršrutiem: katra skola ir izstrādājusi savu maršrutu, kas ir saskaņots. K. Mīlenbaha skolas pārvadājumus veic SIA «Tukuma auto», un tā tikai no malas šķiet, ka visu var samiksēt kopā. Šis ir pirmais gads, kad to mēģinām darīt. No sākuma mēģinājām kaut ko salikt kopā, taču tas ir ļoti grūti, jo katram ir savs laiks un maršruts, taču pirmo reizi dzirdu, ka 45-vietīgais autobuss brauc speciāli uz Matkuli. Tas ir Matkules autobuss, kas ienāk Kandavā un pēc tam brauc atpakaļ – tas nav skolēnu autobuss.

Runājot par samaksu – savulaik, kad Matkules skolā runājām par reorganizāciju, noskaidrojām, ka uz internātvidusskolu brauc trīs skolēni. Ar pārvadātāju ir noslēgts līgums un nekas nav jāmaksā! Varbūt kāds kaut ko nav sapratis – tas jānoskaidro!…”Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. a teica:

  Arī nākamgad tiem Matkules bērniem, kuri mācīsies Internātvidusskolā, nebūs jāmaksā.

 2. vecmeita teica:

  Mīļie Matkulnieki vai Jūs vēl neesat sapratuši- kādā valstī mēs dzīvojam.Kliedzam nav naudas,nabadzība valda visapkārt,bet tādu sīkumu kā saskaņot 2 skolās laikus ,lai bērnus var vest ar vienu transportu uz skolu un atpakaļ,gan dižajai skolu valdei stundas laikā būtu sakātojams jautājums.Tur spēkus šķiež citos virzienos,bet tur kur vajag… lūk parādās kuriozi. Vēlēsim veiksmi un sadarbību skolām ar skolu valdi un gaidīsim reālus darbus un saprātīgu rīcību.

  • Vecpuisis teica:

   Piekritīšu variantam, ka jebkura situācija ir atrisināma. Bet! Ir viens liels BET! Pieņemsim, ka ir izstrādāts skolēnu maršruts, bērni tagad (cik nu to ir un kur to ir) tiek “savākti” no malu malām, jo valstī ir politika-nauda seko skolēnam. Un tad rodas situācija, ka tas bērns, kurš maršrutā dzīvo vis tālāk autobusā iekāpj pirmais, un diez vai tas bus īsi pirms astoņiem, jo jāņem vērā laika apstākļi un ceļu stāvoklis utt. un vakarā, pec mācībām, šis pirmais bērns mājas nokļūst pēdējais… tā lūk ir problēma. Tas, ka braukšanai ir j;abut bez maksas-tur nav ko daudz runāt un spriest. Tam tā ir jābūt. Bet šī maršrutu izstrāde “loģistika” ir viena varena problēma, kas nav tik vienkārši risināma. Jo es kā vec;aks nevēlos lai mans bērns iekāpj skolas autobusā plkst. sešos un vakarā sešo no tā izkāpj….

 3. aija33 teica:

  ir tāda situācija mēs dzīvojam kandavā manu bērnu ar ved tukuma autobus uz skolu kaut tai paša laika brauc tie skolēnu autobuss,uz vidusskolu.nesaprotu ko viņi šķiro tos bērnus kas ar ko brauks.tam jau ir tie skolas autobusi orandžie domāti

Pasākumu kalendārs

2019.08.17 | 9:30

Viesatu pagasta svētki 

2019.08.17 | 9:30

Sporta svētki Slampē 

2019.08.17 | 11:00

Kapu svētki Cērē 

2019.08.17 | 11:00

Veselības diena Lestenē 

2019.08.17 | 11:00

Svētki Abavniekos 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool