Marija, Marika, Marina
Foto: Baiba Reinsone

Valdeķos visvairāk gaida attīrīšanas iekārtu rekonstrukciju

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 5. februāris 14:21

Valdeķos 18. janvārī norisinājās Kandavas novada iedzīvotāju sapulču cikla pēdējā sanākšana. Iesākumā izpilddirektors Egīls Dude vēstīja iedzīvotājiem, kas plānots šajā un kas izdarīts pērnajā gadā.

Ieskatoties padarīto darbu sadaļā, lielākie līdzekļi ieguldīti «Aizdzires skolā», kas esot arī ciemata sociālā dzīvojamā māja. Tur pārbūvētas krāsnis, plītis, sakārtoti iekšējie ūdensvadi, pamazām mēģinot uzlabot un labiekārtot iekštelpas. Kopējā summa, kas ieguldīta, nepilni 5 000 eiro. Savukārt šajā gadā deputāti esot apsvēruši domu šīs mājas kanalizāciju pieslēgt kopējai kanalizācijas novadīšanas sistēmai. Jo, ja ar ūdens piegādi esot viss kārtībā, tad ar sausajām tualetēm vēl ir jācīnās. Esot izpētīts, ka zem ceļa kanalizācijas vads ir, to pat nevajadzēšot atjaunot, lielākais darbs tikai esot pierakties pie mājas.

Ar komunālās saimniecības darbu iepazīstināja Pēteris Krampītis. Viņš pastāstīja, ka Valdeķos apsaimniekojot tikai «Aizdzires skolu». Tāpat sniedzot arī ūdens apgādes un kanalizācijas pakalpojumus. Šī brīža problēma – attīrīšanas iekārtas – un tuvākajā laikā plānots izstrādāt tehnisko projektu, lai varētu novērtēt, vai esot spējīgi atjaunošanu apmaksāt. Valdeķos uzstādīti arī ūdens atdzelžošanas filtri, bet neesot nomainītas ūdens apgādes caurules. Līdz ar to tas varētu būt iemesls sliktākai ūdens kvalitātei. Pagājušā gadā Valdeķiem sniegti pakalpojumi par 8 200 €, bet parāds uz 1. janvāri esot 4 022 €. «Aizdzires skolas» neapmaksātie rēķini vien ir 1414 €…

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 3. februāra, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Platas acis teica:

  Visvairāk pārsteidz, ka neatīrīti ūdeņi tek grāvītī, pēc tam upītē, tad lielākā upītē un tad jūrā – un tā gadiem. Pašvaldība zin, deputāti zin (gadiem vieni un tie paši), amatpersonas zin – bet neko nedara, gaida, tikai ko? Tas viss notiek Abavas senlejā, dabas aizsargājamā teritorijā! Ko darīt ar šiem zinīšiem un neko nedarītājiem? Sajūta tāda, ka vajadzētu patriekt no amatiem ko nespēj veikt!Cilvēks parastais ir apliets ar mēsliem.

 2. Hmm teica:

  Vai tad tāda Aizdzires skola pastāv?

 3. Andis teica:

  Kā tad ar tiem mēslu bedru izvešanas tarifiem tur, Valdeķos? Arī tādas pašas maksas iedzīvotāji spiesti maksāt kā Tukumā? Šķidro atkritumu apsaimniekošana klibo!!!

 4. Uno teica:

  Kas tā par blondīni, kas visās bildēs rēgojas, kad Kandavas bonzas rīko tikšanās ar vienkāršo tautu par mēslu izvešanas problēmām?

 5. zupers teica:

  Kandavas novada dome neprot apsaimniekot kakšus! Tas ir redzams. No sasaukuma uz sasaukuma šī nemākulība turpinās!!

 6. Churis teica:

  Visur tā sū.u tēma paliek aktuāla! Laucinieki saturieties- līdz 2020.g. kad stāsies spēkā eiropas direktīva visiem būs jābūt bioattīrīšana vai pieslēgums pie centralizētā vai trešais varēsiet maksāt pa 150 – 200 eur mēnesī par jūsu mēsliņu evakuāciju viss atkarīgs no vietas kur atrodas īpašums. Tas veicinās jaunbūvju nenodošanu ekspluatācijā kam arī jau laiku atpakaļ ir izdomāts paaugstināt īpašuma nodokli – vienīgais jāpierāda, ka kāds mitinās nenodotā ēkā, ja pretī gudra galva tad tādus pieņēmumus ļoti vnk apstrīdēt var!

  • Krišs teica:

   es izmantošu jau praksē pārbaudītu paņēmienu ar kakšu kompostēšanu; bēršu atkritumu konteinerā; Sia Eco Baltija jau tā mums plēš desmit ādas par izvešanu!

  • Jēzups teica:

   lūk, tādiem ļaudīm ar tik gaišu prātu, kā Churim,vajadzētu sēdēt domē un konsultēt iedzīvotājus par mēslu evakuācijas jautājumiem. Lai iedzīvotāji var apstrīdēt visus nepamatotos uzrēķinus par jaunbūvēm un atejām.

 7. Kandavas vēlais viesis teica:

  Vienkārši žēl tos lauku cilvēciņus, tās sirmās lauku tantiņas lakatiņos, kas tur redzamas tajās bildēs.. sanākušas, lai paklausītos jaunas ziņas no kosmosa aģentūras – “Kandavas novada dome”, lai noklausītos, ka planētu mijiedarbības dēļ viņām neizbēgami izmaksas pieaugs par sūdu izvešanu, ka ūdens atdzelžošana ir neizmērojami dārgs prieks, ka tik nenozīmīgam cilvēku skaitam tādu projektu uzsākt ir nerentabli un neiespējami, un tāpēc viņām tas nepienākas, ka tie 5 tūkstoši eur ieguldījums par ūdensvada pārbūvi sociālajā mājā jau tā bijusi ziedošanās no novada pārvaldnieku puses šīs apdzīvotās vietas dēļ, ka Aizdzires skolai ir sniegti un sniegti pakalpojumi, bet tā nav jaudājusi samaksāt .. par to tantiņām tiek skaidrots, ka tāpēc novada dome nevar, …. ka tāpēc nav bijis veikts plānotais, iecerētais,… ka tāpēc nav vērts………

 8. tomēr kaut kas ir darīts teica:

  Bet ir veikts izpētes darbs un zem ceļa ir ATKLĀTS kanalizācijas vads, un to pat nevajadzēšot atjaunot… būs tikai jāveic pierakšanās darbi!

 9. valdeķis teica:

  Kandavnieki ir humora cienītāji

 10. Maksis teica:

  Atliek vien novēlēt to, ko kāds viedais ir teicis – lai kungiem pietiek spēka piepildīt dāmu vēlmes, un tad viss nostāsies savās vietās! Un būs miers ne tikai Talsos, Kandavā un Tukumā.

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool