Hermīne, Estere
Foto: Liena Trēde

Šogad Abavu netīrīs un arī laivu piestātnes nebūs

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 30. jūlijs 09:49

Jautā lasītājs: – Lasīju, ka Tukumā tīra Sloceni un arī laukos vairākas citas upes. Bet kā tad ar Abavu?! Sen taču bija solīts, ka tīrīs upi, pat ka izveidos laivu piestātni, taču vasara jau pāri pusei, un nekas nenotiek! 

Redakcija: Pēc tam, kad dabas aizsardzības plāna izstrādes ietvaros upe pērn tika apsekota – uzskaitīti biotopi un sastādīts ieteikumu saraksts to aizsardzībai, biedrība «Abavas ielejas attīstības centrs» sagatavoja projektu pieteikumu Vides aizsardzības fondam, lai pretendētu uz atbalstu Abavas tīrīšanai vietās, kur konstatēts viskuplākais aizaugumus. Savu akceptu jeb solījumu projektu līdzfinansēt solīja arī Kandavas novada dome, kas par to lēma jau domes sēdē martā. Tomēr, iespējams, sīvās konkurences dēļ, fonds šo projektu neatbalstīja, un līdz ar to šajā sezonā, visticamāk, nekāda upes tīrīšana vairs nenotiks. Tas arī nav tik vienkārši, jo, kā skaidro biedrības vadītāja Iveta Piese, līdzīgi kā ar koku ciršanu, arī šie darbi ir jāsaskaņo ar Vides pārvaldi, un ir noteikti konkrēti periodi, kad tos var veikt, piemēram, jūlijā. Bet, kā uzskata biedrības vadītāja, ja būs citas iespējas, varbūt kādā citā formā, atkal ieceri par Abavas tīrīšanu varētu aktualizēt un iesniegt kādā no projektu konkursiem.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 28. jūlija, numurā ŠEIT!

 Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. andris teica:

  Zini, labāk lai netīra…. Piemēram, tagad slocenē pat mazu grundulīti vairs neredzu, bet tīrīšana nemaz nav galā… Pirms tam tāādi sapali gozējās, pat 40cm, bet tagad tik puvekļu smaka un nevienas dzīvas zivs… 🙁

 2. MMM teica:

  Abava pedejo reizi bija tirita 50gados pagaiša simtgade. Tad isskatijas ka izrakts gravis. Ja zivis kadu laiku nebija,bet pectam saka paradities. Es te rakstu par to kas notika Vaskos jeb (KRIEVU IRLAVA) To es pats ir redzeis.Ta tad lai tik tir.

 3. andris teica:

  Neesmu pret tīrīšanu vispār, bet PRET tīrīšanu ar šādām metodēm un sekām! 😉 Arī projektiem ir jābūt sakarīgiem, nevis pagājušā gadsimta 50 gadu līmenī… 🙂

 4. andris teica:

  Zaļie šogad brīdina par nez kādu aizsargājamo augu izpēti šai rajonā, bet vienlaikus pieļauj visu zivju bojāeju… sviests kut kāds… @:

 5. āpsis teica:

  Palūdz Sevčukam,viņš savā vēlēšanu reklāmas uzrunā dikti jau rūpējas par Abavas krastiem.Pat skatu torņus posās celt un krastus iztīrīt,nu ir laiks no vārdiem pie darbiem!

 6. laivotājs teica:

  braucot pa Abavu pat nevar pamanīt, ka Kandava sākas, tik aizaudzis viss izskatās. Bērnības dienu peldvietas aizaugušas, ka neatpazīt!

 7. Bebrs teica:

  Jā,Kaspar -nāc taču man talkā,es jau cenšos to Abavu sakartot,bet,ja Tu piemestu to deputāta algu,ko sanem par nekā nedarīšanu,tad mēs par abiem daļiņu no Taviem solijumiem izpilditu!

 8. Kaspteinis Apakšbiksis teica:

  Un stums aiz vaigiem:)

Pasākumu kalendārs

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool