Pirmdiena, 2019. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands
Kandavnieki Portugālē

Portugāle iedvesmo Kandavas domes delegāciju

Autors: Kandavas TIC vadītāja Ilze Dravniece
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 4. augusts 12:15

Kandavas novada domes delegācija no 25. līdz 29. jūlijam piedalījās Eiropas Lauku pašvaldību Hartas sanāksmē Portugālē (Samuelā). Sanāksmē piedalījās 242 dalībnieki no 24 valstīm.

Eiropas Lauku pašvaldību konferencē tika analizētas klimata pārmaiņas Portugālē, Eiropā un to ietekme uz lauku pašvaldībām. Lekcijas mijās ar prezentācijām, notika darbs grupās, dalībnieki dalījās iespaidos par redzēto Portugālē, kā arī pastāstīja par labajiem piemēriem un pieredzi šo jautājumu risināšanā savā valstī. Konferences dalībniekiem arī bija iespēja apmeklēt vienu no Portugāles ražošanas uzņēmumiem: «Vidrociclo» stikla otrreizējās pārstrādes kompleksu, papīra fabriku (Celbi), stikla rūpnīcu (Saint Gobain Mondego), papīra fabriku (Soporcel) vai sāls muzeju.

Eiropas Lauku pašvaldību dalībnieki tika uzņemti Soures pašvaldībā. Visi pasākuma dalībnieki dzīvoja viesmīlīgajās portugāļu ģimenēs, kas brīnišķīgi uzņēma delegācijas no Latvijas, Itālijas, Maltas, Čehijas, Spānijas, Kipras, Austrijas, Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Dānijas, Beļģijas u.c. valstīm. Latvijas delegācijas sastāvā Kandavu pārstāvēja Alfreds Ķieģelis, Leonārija Gudakovska, Iveta Grunte, Aivars Dainis Freimanis, Liene Šnikvalde, Ilze Dravniece, kā arī jaunieši – Gita Grunte, Toms Prodaņuks, Artūrs Sevčuks un Pēteris Puga.

Kandavas delegācijai bija iespēja prezentēt Latviju Nacionālajā vakarā, pārādot, kādi ēdieni, dzērieni un arī tērpi raksturīgi katrai valstij. Visas portugāļu viesģimenes arī bija īpaši gatavojušās Nacionālajam vakaram, lai spētu uzburt portugāļu ēdienu daudzveidību un lielisko kvalitāti.

Viesošanās Portugālē ļāva iepazīt portugāļu un citu valstu pārstāvju mentalitāti, folkloru, tradīcijas, apmeklēt ievērojamākās Portugāles vietas – Coimbras universitāti, Fatimu, dažādas baznīcas, cietokšņus un baudīt Atlantijas okeāna skaistumu. Atvadoties notika dievkalpojums Samuelas baznīcā, kur notika aizlūgums par visām valstīm. Vakarā bija pieņemšana Soures pašvaldībā un brīnišķīgs simfoniskais koncerts (Vila Nova de Ancos).

Šādas tikšanās iedvesmo turpmākajiem sadarbības projektiem.

2012. gada jūlijā šāds pasākums notika Kandavā, un bija patīkami, ka Portugālē Latviju un Kandavas delegāciju atpazina, kā arī slavēja, ka Kandavā esot bijis brīnišķīgs pasākums!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. ketere teica:

  Nu ja..Ķieģelim jau atpūta vajag.Kad tad vēl varēs šādi pa domes naudu braukāt!..

 2. Radinieks teica:

  Jā! Radu būšana sit augsto vilni!
  Ierēdņu bērni par pašvaldības līdzekļiem apceļo pasauli. Ka labos PSRS laikos! PSKP biedru bērni bez rindas par valsts naudu Artekā atpūtās.

 3. Oi oi oi teica:

  Kas var būt svarīgāks par klimata pārmaiņu ietekmi uz pašvaldībām analīzi un atpūtu pie Atlantijas okeāna! Sevišķi, ja par to nav jāmaksā no svas kabatas. Nu taču beidziet reiz ņirgāties par tiem, kas jums to naudiņu sapelnījuši. Pašu kļūstat smieklīgi tauas acīs.

  • boļševiks teica:

   Nevajag jau nu uzreiz tā izsamist, jo ceru, ka šie pasaules apceļotāji būs tur aizjūras ārēs sasmēlušies tādas pārcilvēciskas gudrības, ka, mājās pārbraukuši un atkal smagajā jūgā iejūgušies, viens un divi atrisinās itin visas aizvadītajos četros gados sastrādātās cūcības (ne aiz ļauna prāta, protams, bet vienkārši aiz prāta trūkuma).

 4. žagata teica:

  dārgie komentētāji ,lūdzu padomājiet pie sevis-ja Jūs tā varētu,Jūs nebrauktu?Jūs savējos nebīdītu? Padomājāt? Nu,kurš tagad gatavs akmeni sviest?

  • kikerigū teica:

   Nevērtē visus pēc sevis!

  • zinātājs teica:

   Nākamais komandējums esot plānots uz Ziemeļkoreju, lai tur apgūtu šamējo dižo pieredzi valsts pārvaldes demokratizācijā un savu vēlētāju smadzeņu skalošanā. Vēlēšanu laiks taču vairs nav aiz kalniem un šiem ērgļiem ir jādara viss, lai palikšanu pie siles būtu iespējams nodot mantojumā saviem esošajiem un vēl tikai nākošajās piecgadēs plānotajiem bērniem.

 5. Frīda teica:

  Ko Jūs ņemās! Kādam tak tur bij jābrauc, nebraukt vien, braukt cit!

 6. se teica:

  Ķirpičs atmodinājis tūrismu Kandavas domē. Kad bija priekšnieks to vien darīja ka visur vizinājās

 7. TO teica:

  Bumbieri – parazīti un … kas tie par zīmuļiem tur rēgojās?

Pasākumu kalendārs

2019.04.22 | 11:00

Izstādes atklāšana Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Lieldienas Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Skrējiens Engures pagastā 

2019.04.22 | 12:00

Pasākums «Mēs Engurei» 

2019.04.22 | 13:00

Lieldienas Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool