Pašvaldības amatpersonas tiekas ar novada iedzīvotājiem Zantē

Kopš Kandavas novada pagastos vairs nepastāv iedzīvotāju konsultatīvās padomes, vismaz reizi ceturksnī tiek plānotas domes amatpersonu tikšanās ar iedzīvotājiem pilsētā un novada pagastos. Zantē šāda sapulce šogad notika pirmo reizi, iepriekšējā tikšanās ar iedzīvotājiem rīkota pērnā gada oktobrī.

Kopš Kandavas novada pagastos vairs nepastāv iedzīvotāju konsultatīvās padomes, vismaz reizi ceturksnī tiek plānotas domes amatpersonu tikšanās ar iedzīvotājiem pilsētā un novada pagastos. Zantē šāda sapulce šogad notika pirmo reizi, iepriekšējā tikšanās ar iedzīvotājiem rīkota pērnā gada oktobrī.

Sapulcē piedalījās domes priekšsēdētājs Rolands Bārenis, viņa vietniece Leonārija Gudakovska un pārstāvji no pašvaldības SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi» un SIA «Kandavas namsaimnieks».

Šis tas pa junam?

Uz tikšanos kultūras nama mazajā zālē bija sanākuši aptuveni trīsdesmit iedzīvotāji. Sapulci iesāka R. Bārenis:

Vai esat apmierināti ar pagasta pārvaldnieka darbu?

– Esam, esam, tikai vēlētos, lai viņam būtu lielāka vara, lielāka teikšana – skanēja no zāles.

R. Bārenis:

– Šogad esam piešķīruši vietējai varai pagastos lielākas pilnvaras. Izdarījām tā, ka noteiktu summu no kopējā budžeta novirzījām katram pagastam atsevišķi, ar kuru pagasta vadība var rīkoties pēc saviem ieskatiem. Ja nemācēs saimniekot, iztērēs vairāk, nākošajā gadā nedabūs neko! Ja pierādīs sevi kā prasmīgu saimnieku, līdzekļi būs arī turpmāk.

Malkas jautājums – joprojām topā

R. Bārenis:

– To vien šai laikā esam dzirdējuši, ka nav malkas, nav malkas, nav malkas. Tagad ārā kļūst siltāks un, kā redzat, malka mums ir. Tā pamazām atkal krājas. Darīsim tā, lai līdz augustam malka tiktu sagatavota visai sezonai, lai nenonāktu atkal situācijā, kad kaut kur no kaut kurienes būtu jāgrābj, jāved zaļa malka, ogles pakaiši jeb kaut kas tamlīdzīgs.

Jānis Kālis, Zantes pagasta pārvaldnieks:

– Tagad sāpīgākais ir apkures tarifs. Tas joprojām ir kā "karsts kartupelis". «Kandavas namsaimnieka» iepriekšējā vadība kompromisos un īpašās diskusijās neielaidās, tāpēc lieta nonākusi tiktāl, ka iedzīvotāji bija ļoti neapmierināti, ka netika nodrošināti dzīvokļos vajadzīgie 18°C. Pakalpojuma kvalitāte nebija, bet maksa tika prasīta.

Cik ilgā laikā mums samaksās par piegādāto malku? Cik malka tagad maksā?

J. Čupriks, SIA «Kandavas namsaimnieks» valdes loceklis:

– Aptuveni mēneša laikā. Tikai turpmāk vairs nepietiks ar pieņemšanas – nodošanas aktu vien un naudas saņemšanu, jo malkas piegādātājam ienākumi ir jādeklarē. Malkas tirgus cenas aug, pieaug degvielas cena. «Latvijas valsts meži» ir lielākie piegādātāji. Ja viņiem maksā Ls 16 m³, tad tāda pat cena mums jāmaksā arī jums.

Maksājiet man 15 latus un pārējo atrēķiniet par dzīvokli.

R. Bārenis:

– Tā jūs darīt varat, visu uzskaitīt un izrēķināt, bet ienākumi par malku jums tik un tā būs jādeklarē. Tā skaidri un gaiši norādīja auditors – piegādāt malku varat, bet no ienākumiem sava daļa nodoklī jums jāmaksā arī valstij. Un vēl mēs gribētu, lai jūs mums darītu zināmu iespējami drīzākā laikā, cik daudz malkas plānojat piegādāt. Lai varam plānot, cik malkas būs jāiegādājas no «Latvijas Valsts mežiem».

Par malkas piegādi jāslēdz līgums? Kur to var izdarīt, vai tikai Kandavā?

R. Bārenis:

– Nāciet pie pārvaldnieka, sakārtojiet dokumentus, un pašiem obligāti nav jābrauc uz Kandavu, to izdarīs pagasta pārvaldes vadītājs. Gribēju painformēt, ka «Latvijas Valsts meži» atļauj vākt mežā kritušo malku. Tikai jāizņem atļauja pie vietējā mežziņa un, ja grib zāģēt, ir jābūt apliecībai, ka varat darboties ar zāģi. Privātie savām vajadzībām droši var šo iespēju izmantot. Atļauja par iespēju iet mežā vākt kritalas nemaksā neko, bet apliecinājumiem to darīt ir jābūt obligāti.

Solījumi, padarītie un vēl nepadarītie darbi

R. Bārenis:

– Esam iesaistījušies projektā, un vienā no Zantes pagasta mājām tiks veikti siltināšanas darbi, mainīti logi, jumts. Projekts par jūsu kultūras nama jumta nomaiņu diemžēl netika apstiprināts, bet mēģināsim meklēt iespēju, lai to šajā vasarā sakārtotu. Te, mazajā zālē, ir silts, bet, kad ieejam lielajā, zinām, ka ir ļoti auksts…

Par ceļiem runājot, pietiekami daudz un neatlaidīgi esmu vēris durvis Satiksmes ministrijā, lai panāktu, ka ceļš uz Zanti tiktu asfaltēts. Apsolīts man ir. Tas varētu piepildīties, ja paliks nauda pāri no izsludinātajiem projektiem. Tad asfaltēts tiktu ceļš no Kandavas līdz Brocēniem. Konkrētu atbildi – jā, tā tiešām būs, es saņēmis vēl neesmu. Viena daļa ceļa virzienā no Tukuma šovasar tiks noasfaltēta (aizsāktais Tukuma – Kuldīgas ceļš). Cik ilgi to ceļu taisīs, precīzi nezinu, bet domāju, ka šogad līdz Zemītei tas būs.

Vai SIA «Kandavas ceļi» ir ar kādu no jums vienojies par sniega šķūrēšanu ziemas laikā? Vai ir tāds piedāvājums bijis? Arī Matkulē to pārrunājām, ka vajadzētu vienoties par ceļu šķūrēšanu ar jums, vietējiem. Tā būtu ekonomiskāk. «Kandavas ceļiem» izdevīgāk būtu apmaksāt jūsu sniegto pakalpojumu, nevis dzīt traktoru uz šejieni un atpakaļ. Par to ir jāpadomā.

– Šogad vairs līgumi netika slēgti. Iepriekš noslēdza, bet piedāvājums nāca reti pamatā – tā sakot, bišķiņ tikai vajag.

L. Gudakovska:

– «Kandavas ceļi» uzvarēja konkursā par šī pakalpojuma sniegšanu visā novadā, un visā novadā ceļus uztur jau trešo gadu.

– Bet vai lētākais vienmēr ir labākais variants? Viņš brauc no Kandavas stumt par Ls 3,60, bet to tepat uz vietas es varu izdarīt par 3 latiem. Bet lētāks un labāks ir Kandavas pakalpojums?

Kā ar ūdens kvalitāti, skaitītājiem – vai tie ir ierīkoti?

J. Kālis:

– Visi darbi ūdensapgādes nodrošināšanā daudzmaz ir beigušies, un iedzīvotāji pievadus līdz mājai ir ietaisījuši. Ūdens kvalitāte pēc jaunās trases ievilkšanas ir jūtami uzlabojusies – tas ir pat dzerams!

V. Uss:

– Ekonomija ir krietni jūtama. Ja pēdējā ceturksnī pirms skaitītāju uzstādīšanas tērēja ap 6000 kubu, tad tagad – nepilnus trīs.

J. Kālis:

– Varbūt pilnīgi visās mājās ūdens uzlabojums nav tik labs, jo ir vietas, kur vēl ir vecās ūdensapgādes caurules. Kur tās nomainītas, uzlikti skaitītāji, situācija ir pilnīgi cita, un iedzīvotāji ir ļoti apmierināti.

Joprojām nav skaidrības māju apsaimniekošanā

R. Bārenis:

– Cik tālu esat tikuši jautājumā par daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanu? Pēc mūsu informācijas «Kandavas namsaimnieks» nodarbojas ar labdarību, sponsorējot Zantes iedzīvotājus. Jūs patērējat gan siltumu, gan enerģiju, gan pakalpojumu, bet par apkalpošanu neviens nekādu naudu nemaksā. Tā ir?

– Kas pēc jūsu teiktā ietilpst apkalpošanā?

J. Čupriks:

– Cik es zinu, «Kandavas namsaimnieks» jūsu mājas neapsaimnieko. Mājām vispār nav apsaimniekotāja. Bija rudenī priekšlikums veidot māju apsaimniekotāju biedrības. Ja paši iedzīvotāji nevēlas uzņemties daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanu, to, protams, jāuzņemas «Kandavas namsaimniekam».

R. Bārenis:

– Jums tiek dota izvēle – apsaimniekot pašiem vai nē. Ja jūs to nedarīsiet, būsim spiesti to pārņemt mēs, pašvaldība. Pa vasaru šis jautājums ir jāatrisina. Kopš pagājušā gada rudens likumdošana nosaka, ka daudzdzīvokļu mājām jābūt apsaimniekotājiem. Izveidojiet biedrību un uzņemieties rūpes par savas mājas apsaimniekošanu. Vāciet maksu par pakalpojumiem, veidojiet uzkrājumu, kopīgi domājiet, kur ieguldīt, ko uzlabot. Paši būsiet saimnieki, nebūs iemesla rāt mūs par neizdarībām.

Mēs Skolas ielas 9. namā saimniekojam divus gadus paši, atbilstoši kopsapulces lēmumam. Šobrīd esam nolēmuši dibināt biedrību, lai iesaistītos Eiropas projektā. Mums namā ir trīs pašvaldības dzīvokļi, kas līdzfinansēs tos?

R. Bārenis:

– Sniedziet domē iesniegumu, izskatīsim, vēlams pēc iespējas ātrāk. Mēs atbalstīsim.

Cilvēki, kuri dzīvo šajos trīs dzīvokļos, «Namsaimniekam» maksā īri, kam īsti dzīvokļi pieder?

– Dzīvokļi «Namsaimniekam» nepieder, tie tikai nodoti apsaimniekošanā.

Bet ko «Namsaimnieks» īsti dara, ko sniedz pretim, saņemot īres naudu?

J. Čupriks:

– Tā kā es biju darbu vadītājs Kandavā, par Zanti nevarēšu precīzi komentēt. Cik zinu, jums ir vislētākā apkure un vislētākie dzīvokļi, ne kā Kandavā. Summas ir ļoti minimālas, un tās varētu tikt novirzītas grāmatvedības lietu sakārtošanai.

L. Gudakovska:

– «Kandavas namsaimnieka» jaunieceltā valdes priekšsēdētāja Sanita Irbe pašlaik brauc un iepazīstas ar uzņēmuma veicamajām funkcijām pagastos, tā kā drīzumā viņa būs arī pie jums, tad varēsiet iztaujāt viņu un visu noskaidrot. Tas tiks izdarīts līdz 15. aprīlim

Vai veikta vecās, ekspluatācijai nederīgās gāzes iekārtas likvidēšana Skolas ielā?

J. Kālis:

– Konsultējos ar gāzes iekārtu speciālistiem un, kā izrādās, tik vienkārši nemaz to izdarīt nav. Lieta tāda, ka iekārtu nedrīkst ne griezt, ne dedzināt, ne kā citādi iznīcināt, jo jebkura iejaukšanās var būt sprādzienbīstama. Pašu spēkiem to likvidēt nevaram.

Tad iznāk, ka dzīvojam bezmaz blakus bumbai?… Ko darīsim ar veco ūdenstorni?

J. Kālis:

– Eksperti secināja, ka bīstams tas nav, sabrukt nevar, var stāvēt vēl vismaz 300 gadus.

Kā ar brīvprātīgo ugunsdzēsēju vienības transporta uzturēšanu?

J. Kālis:

– Runāju ar izpilddirektoru par kādu nebūt finansiālo atbalstu, bet saņēmu atbildi, ka naudas nav. Skatījos, ka ugunsdrošībai budžetā paredzēti līdzekļi, varbūt kādu nelielu summu varētu sadalīt arī mums, pagastiem, kur šie brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējumi joprojām darbojas un pastāv?

S. Tiltiņa:

– Pareizāk būtu, kā darīja kādreiz, – finansējumu sadalīt nevis uz ugunsdzēsēju mašīnām, bet gan uz ejošām mašīnām. Zantes aktīvā glābēju komanda, pateicoties formējuma nenogurstošajam līderim Aivars Fībigam, vienmēr bijusi vislabākajā kārtībā, tāpēc nauda mašīnas uzturēšanai noteikti būtu jāatrod.

R. Bārenis:

– Pagājušajā gadā runājām – varbūt veidot savu, Kandavas novada ugunsdzēsēju biedrību? Kā domājat jūs? Jūs esat aktīvi, Matkulē arī.

A. Fībigs:

– Domāju, ka nekas nav jāmaina. Esam zem Tukuma joprojām. Kāda nozīme celt ko jaunu?! Brīvprātīgajiem nekādu finansējumu tāpat nedod.

Ūdens rezervuārs bez vāka jau labu laiku stāv pagasta centrā. Kam tas vāks jātaisa?

R. Bārenis:

– Pašvaldībai. Paši te dzīvojat, paši redzat, kāds nepieciešams. Lai līdz nākošās nedēļas piektdienai vāks būtu salabots!

Kāda ir jūsu attieksme pret jaunām ražotnēm, darba vietām?

R. Bārenis:

– Pozitīva. Ja kāds nāks un gribēs strādāt, atbalstīsim jebkuras investīcijas, bet tikai, ja tās ir samērīgas ar to, ko viņš šeit ieguldīs. Nevar tā – atnākt, nopirkt un pēc tam – atvainojiet! Man vairāk nekas neinteresē.

Vai nevar noorganizēt kādu autobusu vakaros no Kandavas uz Zanti?

R. Bārenis:

– Nevarēsim palīdzēt. Tas ir autopārvadātāju ziņā, tā ir viņu nauda, viņu bizness.

Neesmu vēl saņēmusi paziņojumu par mazdārziņa izmantošanas zemes nodokli. Varbūt vienā jaukā dienā man pateiks – neesi maksājusi, dārziņu ņemam nos ?

L. Gudakovska:

– Nodokļu inspektore A. Žakaite šajās dienās vēl gatavo maksājumu paziņojumus. Pārrēķinu dēļ šogad šī procedūra ir ieilgusi, tāpēc 1. ceturkšņa nodokļa maksājuma termiņš tiks pagarināts līdz 15. aprīlim.

Vai firma «Akva» strādā Kandavas novadā? Kā ar to sazināties? Es gribētu kaut kādu papīru pretim par to, ka viņi ievilka man ūdensvadu. Man to ūdensvadu nevajadzēja. Biju spiesta viņu piedāvājumu izmantot, jo man pasacīja – vai nu 250 lati par pievilkšanu, vai arī atslēgsim jums ūdeni. Vai tas bijis likumīgi? Turklāt nauda bija vajadzīga steidzami – pusastoņos no rīta. Un es neesmu vienīgā, kam tika pieprasīta nauda ar draudiem atslēgt ūdeni.

R. Bārenis:

– Tātad – jums ir pievilktas ūdens caurules un jūs par šo darbu no firmas «Akva» nesaņēmāt čeku? Šantāžai – būs nauda- būs ūdens, nebūs nauda, atslēgs ūdeni, es gan negribētu piekrist. Bet noskaidrosim un darīsim jums zināmu.

Kā iedzīvotāji varēs šogad izmantot sporta laukumu? Vai tas būs pieejam visiem?

J. Kālis:

– Ir sācis darboties sporta organizators pagastā. Gaidu viņu ar sezonas darba plānu un iecerēm.

Lietderīgi būtu pamainīt ielu apgaismojuma laiku gada tumšajā laikā? Tas deg diezgan vēlu vakaros, bet vajadzētu labāk agrāk to ieslēgt rīta stundās un vakaros ātrāk jau izslēgt. Varbūt no rīta ieslēgt 5,30, vakarā izslēgt 23,00. Dažkārt vakaros gaisma ieslēdzas pāragri.

Komentāri

  1. Alksne Bārenim "sakārtoja "ūdenssaimniecības projektus, lai tas var pa pasauli bez bēdu vizināties, nu vairs nav vajadzīga, tādēļ meklē, kur siltāks. Kandavas komunālie drīz sāks smaku laist, ceru, ka tad visus, kas to palaida, sasēdinās, kur pienākas.

  2. Pašlaik SIA KKP faktiski vada Ervīns Ruņģis. Kur konkurss? Kā viņš tika pie šī amata? Vai tikai atslēgas vārds nav "jūrnieki"? Gribētos lai Rolis šo pakomentē. Piedodiet NTZ ka tēma pacelta nevietā. Papētiet šo jautājumu

  3. Atkal mīļajiem kandavniekiem būs par ko cepties. Neviens jums nav labs. Tak ejiet paši strādājiet, startējiet uz vakantajiem amatiem. Bet nē, labāk sēdēt un klukstēt. Visus jūs norejiet….nu kā tādi traki suņi.

  4. Vai tad ir , bija un kādreiz būs vakanti amati? Nav jau uz ko startēt, jo konkursu tak nav…visi tiek salikti tāpat….

  5. Iepriekš uz KKP valdes priekšsēdētāja amatu bija konkurss izsludināts, uz referenta amatu KKP arī bija konkurss izsludināts, sludina vakances ( protams ne vienmēr) vajag tomēr arī kādreiz pameklēt. Un patiesībā nav jau Kandavā to kandidātu, nav Kandavā cilvēki ar atbilstošu izglītību. Un tiem kandavniekiem, kuriem ir atbilstoša izglītība dome nespēj piedāvāt adekvātu atalgojumu, tāpēc viņi ir tur, kur viņi ir.

  6. Ir Kandavā cilvēki ar atbilstošām un pietiekami labām izglītībām, bet tie jau Bārenim nav labi. Labāki protams ir svešinieki,savējie! Tiem gan tiek maksāts, kur vajag un kur nevajagUn ar tiem konkursiem jau sen nav viss kārtībā! Tā ,lūk ir Kandavā! Nesaprotu, ko tie deputāti guļ?

  7. Paši jau tos guļošos deputātus ievēliiet, jau kuro sasaukumu. Vieni un tie paši krēslus deldē.
    Un kur tad ir tie cilvēki ar labiem diplomiem un atbilstošām zināšanām? Vai tad Ķieģeļa un Daiņa valdīšanas laikā ir bijis kas savādāk?
    Kandavai nav savu speciālistu un nebūs ilgi.

  8. order viagra online cheap buy generic viagra online mastercard – viagra online india

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *