Meldra, Meldris, Melisa
Foto: Liena Trēde

Pārbaudīta ūdens kvalitāte divos iecienītos Kandavas avotiņos

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 12. janvāris 19:29

Vēl pagājušā gada nogalē paņemti paraugi divās iecienītākajās ūdens ņemšanas vietās Kandavā – no avotiņiem Kūrorta un Lielajā ielā. Pārbaudes rezultāti liecina, ka dzeramā ūdens kvalitāte atbilst visām normām un piesārņojums avotos nav konstatēs.

Veikt pārbaudes rosinājuši pilsētas seniori, turklāt pēdējo gadu laikā šādas pārbaudes tiešām arī nebija veiktas. Turpmāk ūdens kvalitāti avotiņos, iespējams, varētu pārbaudīt regulāri, tomēr ne biežāk kā reizi gadā vai pusgadā. Tas – veicamo pārbaužu izmaksu dēļ.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. jautājums? teica:

  Tā arī nesapratu kurš no šiem avotiņiem vislabāk der “dzimtenītes” normalizēšanai līdz baudāmam stiprumam.

 2. analīze teica:

  Šīs pazemes ūdens analīzes ir nemainīgas, kontrolēt vajag, bet reti.Galvenās ir bakterioloģiskās analīzes, lai noskaidrotu vai nav virsūdeņu piesārņojums, jo avots uznāk virszemē un pazūd zem zemes, ieplūst kādā mitrākā vietā un atkal pazūd, tas ir piesārņojuma ceļš un šīs analīzes ir ļoti svarīgas, jo mēs paši esam tomēr nekārtīgi, kārtojam savas dabiskās vajadzības kur pagadās, sunīšus arī vedam pastaigās, kaķīši iet kur grib utt.Publicētas bija tikai pazemes ūdens analīzes. Ja iespējams, gribētos arī tās otrās.Uzziņai:

  Dzeramā ūdens kvalitāti nosaka 2017.gada 14.novembra Ministru kabineta noteikumi Nr. 671 „Dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma un kvalitātes prasības, monitoringa un kontroles kārtība” (stājas spēkā 17.11.2017.). Noteikumi attiecas uz virszemes un pazemes ūdeni, kas neapstrādātā veidā vai pēc speciālas sagatavošanas paredzēts patēriņam cilvēku uzturā, uztura pagatavošanai, izmantošanai mājsaimniecībā, tirdzniecībai, kā arī izmantošanai pārtikas ražošanā – apstrādē, pārstrādē, konservēšanā – neatkarīgi no piegādes veida – pa ūdensvadu, cisternās vai fasējumā:

  pH
  elektrovadītspēja
  garša
  smarža
  duļķainība
  krāsainība
  amonija joni, NH4
  koliformu baktērijas Escherichia coli

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool