Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

Noslēgušās skolēnu pārgājienu dienas Abavas senlejā

Autors: Laura Markusa
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 26. oktobris 15:59

15. oktobrī atpūtas kompleksā «Plosti» sapulcējās skolēnu Pārgājiena dienu dalībnieki. Kaut arī piedalīties tika aicināti 5. līdz 7. klašu skolēni no Kandavas, Talsu, Kuldīgas un Ventspils novada, tie, kuru skolas atrodas Abavas senlejas dabas parkā vai tuvu tam, vislielākā atsaucība bija no Kandavas novada skolām.

Pārgājiena dienu noslēgums sākās ar Abavas ielejas attīstības centra vadītājas Ivetas Pieses uzrunu un pateicību visiem aktīvajiem dalībniekiem – Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas 6.a klasei (audzinātāja Seila Šenberga) un Kandavas internātvidusskolas 6.b klasei (audzinātāja Kornēlija Lāce, palīdzēja Dzintra Mellakaula un Līga Pūķe). Pasākumā piedalījās arī Vānes pamatskolas 5. klases (audzinātāja Ilze Kalnarāja) un 6. klases (audzinātāja Modra Rēvalde) skolēni. Noslēguma pasākumam bija pieteikušās un ilgi tika gaidītas arī Zemītes un Zantes pamatskolu komandas, bet diemžēl…

Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas 6.a klase un Kandavas internātvidusskolas 6.b klase iepazīstināja klātesošos ar savu pārgājienu maršrutiem un pa ceļam redzēto. Nenoliedzami pierādījās, ka Abavas senlejas galvenās vērtības ir skaistā daba. Skolēni bija paviesojušies gan Buses pilskalnā, gan Mācitājmuižas apkārtnē un gājuši pa taku uz Vecajiem ozolājiem. Bērni bija redzējuši gan dzīvniekus, gan dabu, gan arī atklājuši vietas, kurās līdz šim nebija viesojušies.

Jāpiebilst, ka maršrutā un tā atspoguļojumā bija jāiekļauj dažādi elementi – gaiss, ūdens, akmens, augs, dzīvnieks, dziesma, atradums; un visi bija paveikuši uzdevumu godam. Klasēm šis bija pirmais šāda veida pasākums, tomēr bērnu entuziasms bijis liels. Šādi pārgājieni dabā tiks turpināti, lai iepazītu un redzētu vēl daudz jauna Abavas senlejā.

Prezentāciju sagatavošanā savu palīdzīgo roku bija pielikušas arī skolotājas, un par to viņām lielais paldies. Skolotāja loma ikvienas personības veidošanās laikā ir nozīmīga – tiek apgūtas prasmes vides labiekārtošanā, kā orientēties dabā, skatīties, ieraudzīt un dzirdēt skaisto.

Pēc prezentācijām sekoja komandu stafetes piecās disciplīnās, kurās bērniem bija jāsavāc pēc iespējas vairāk punktu. Katrai disciplīnai tika atvēlēts noteikts laiks. Futbols, bumbiņu mešana, šķīvīša sviešana, skriešana lielajos zābakos un skaitļu meklēšana – aktīvā atpūta dabā bērniem radīja īpašu prieku.

Pēc komandu disciplīnām bērnus sagaidīja silta zupa un visi tika pie gardiem kliņģeriem.

Skolēnu Pārgājienu dienu mērķis bija veidot skolēnu izpratni par bioloģisko daudzveidību Abavas senlejas dabas parkā, veicināt iemaņu un prasmju veidošanos aktīvai atpūtai dabā. Projektu «Ej droši dabā!» finansē Latvijas Vides aizsardzības fonds, Kandavas novada dome un Abavas ielejas attīstības centrs.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.24 | 18:00

Pikniks pie Bruņinieku pilskalna 

2019.07.24 | 19:00

Volejbols Irlavā 

2019.07.24 | 19:00

Futbols Kandavā 

2019.07.25 | 18:30

Skriešana pie Melnezera 

2019.07.25 | 18:30

Volejbols Smārdē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool