Marija, Marika, Marina
Nekustamais īpašums «Aizrūmene» Kandavas novada Kandavas pagastā
Foto: Jānis Vītols

Nebrīdinot iedzīvotājus, Kandavas dome pārdevusi «Aizrūmenes» zemi

Twitter
FaceBook
print
2013. gada 2. decembris 07:11

Jautā lasītājs: dažas no ģimenēm Draudzības ielā Kandavas novada Rūmenē dzīvo kopš 1956. gada: ”Vai pašvaldība zemi pārdevusi Rūmenes muižas īpašniekam izsolē vai bez tās? Vai tā drīkstēja darīt, iedzīvotājus nebrīdinot? Cik aizsargāti tagad varam justies un vai nepaliksim bez  mājām, kad te izbūvēs apvedceļu, jo šīs mājas faktiski ir bezsaimnieka un nevienam nepieder?”

Kandavas novada domes Nekustamo īpašumu nodaļas vadītāja Sandra Bērziņa: 2012. gada 30. augusta sēdē deputāti nolēma šo nekustamo īpašumu atsavināt, to pārdodot izsolē. Saskaņā ar 2013. gada 26. novembrī notikušās publiskās izsoles, kurā varēja piedalīties jebkurš interesents, rezultātiem Kandavas novada dome tā paša gada 20. decembrī pārdeva nekustamo īpašumu SIA «Hotel Bergs».

– Tātad zemes izsole tika izsludināta, bet – vai māju iedzīvotāji par to nebija jābrīdina?

– Nekustamā īpašuma «Aizrūmene» izsole tika rīkota saskaņā ar Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā nostiprinātajām normām – informācija par izsoli tika publicēta laikrakstos «Tukuma Ziņotājs», «Latvijas Avīze» un «Latvijas Vēstnesis», kā arī Kandavas novada mājas lapā www.kandava.lv. Pašvaldība, īpašumu reģistrējot Zemesgrāmatā, nostiprināja šai zemei arī apgrūtinājumus, tai skaitā zemes īpašniekam nepiederošās būves, par ko ir informēts arī jaunais īpašnieks. Pašvaldība nevar reģistrēt tai nepiederošas būves, jo savus īpašumus normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā reģistrē tikai to īpašnieki vai to pilnvarotās personas.

Vairāk lasiet piektdienas, 29. novembra, laikrakstā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. sviesc teica:

    pat izsoles gadījumā pirmpirkuma tiesība bija ēku īpašniekiem.

  2. + teica:

    Tagad zemes īpašnieks uzliks vājprāta nomu, visi savāks savas panckas un aiztīsies, bet ēkas nošķūrēs… Kandava atkal rullē!

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool