Piektdiena, 2019. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija
«Skyforger» un Agris Dzenis
Foto: Ivonna Plaude

Latvijas Kara muzejā atvērta vēsturnieka Dzeņa jaunākā grāmata

Autors:
Twitter
FaceBook
print
2016. gada 18. aprīlis 15:00

14. aprīlī Latvijas Kara muzeja konferenču zālē pulcējās ap 100 cilvēku, lai kā pirmie varētu iepazīties ar vēsturnieka, kandavnieka Agra Dzeņa jaunāko grāmatu «Prūši karā ar likteni».

Vēsturnieks par prūšu tautas likteni esot ieinteresējies jau pagājušā gadsimta 80.-gados, kad bijis Kenigsbergā (Kaļiņingradā) un redzējis, ka turienes iedzīvotāji ir bez saknēm zemē, kurā dzīvo. Vēlāk jau saskāries ar dzejnieka Pētera Brūvera no senprūšu valodas atdzejoto dzeju, bet punktu pielikusi tikšanās ar Latvijas folkmetāla grupu «Skyforger», kad vēsturnieks puišus konsultējis pirms diska «Senprūsija» ieskaņošanas. Arī ir A.  Dzeņa otrā grāmata, vispirms bijis «Kuršu Ķoniņi», bet iecerēta jau nākošā – par Vidzemes labiešiemKomentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. kaunies, merkel mērkaķel ! teica:

  tie kandavas sērkociņrociņu īpašnieki bija Karalaučos nevis vācu nacisteļu okupētajā Kēnigsbergā , ko mēs, brašie latvji, kopa ar krievim un citām bij. PSRS Vtautām atbrīvojām..pie viena arī ebrējeļus paglābām no vācu nacisteļu zemcilvēkiem, tie tos mēdza ievietot iestādēs, kur cilvēki ienāca pa vārtiem, bet izgāja pa skursteni..kaunies, merkel !…

  • Jāpis teica:

   Ko lāb šņauc, dur un pīpā?

  • Cukurs-Zuckerman teica:

   Kas to būtu domājis ,ka ,ieejot tanī skurstenī, var tik labu mantu dabūt.
   Citi mokās ar šaibām , špricēm, acetoniem un sēnēm ,bet izrādās ,ka ir vēl labāks veids ,vajag pasēdēt skurstenī un ”gļuki” nāk pa skursteni laukā.Izcili!!!

  • kaunies arī tu, Rotšildmēslu kranci ! teica:

   lūk, muļķa vankšķis šņukurmans laikam par izsmēķa galu, vecu Golf 1 modeli un erzacšnaba glāzi laiza vācu naciku epigoņu apakšbikses…fūūū, kranci, kaunies !

 2. Kārlis teica:

  kas šitie par gaudenajiem nīkoņiem te bildē? Ko šitioe dar’ un peln’ ? Vai tāpat kā izraēlā bomži ļauj sev par šekeli bārdā ieslapināt?

 3. novadnieks teica:

  Visiem komentētājiem!
  Jums laikam smadzenes tik tālu atmiekšķētas, ka vairs nesaprotat, ko un kāpēc rakstāt.
  Kāds šim sarakstītajam komentāru murgojumam sakars ar vēsturnieka Agra Dzeņa grāmatas iznākšanu?!
  Jūs pat gramatiski pareizi neprotat komentārus uzrakstīt un domu noformulēt. Anonīmi ķengāties, tas taču ir tik vienkārši!!

 4. dr.hist. teica:

  sakars ir, – Dzeņu agra dumības saskricelētās nav ne par matu labākaqs par komentiem…tikai komenti ir par velti, bet agrucis grib kādu grasi priekš šnapsta..tāpēc līdīs visos caurumos.

 5. Lasītājs teica:

  Nez no kuras fermas tādi tipi izlīduši, iespējams lopkopējiem vajadzētu zināt, ka uz kara muzeju jānāk normālā paskatā! Bet ko nu no lopkopēja prasīsi…ķoniņ ferma paliek tikai ferma

 6. novadnieks teica:

  Ar saviem cūcīgajiem komentāriem iespējams sabojāt jebkuru labu pasākumu un notikumu. Par ko tas liecina?! Par zemu izglītības, kultūras un intelekta līmeni. Tāds tas arī ir lielākajai daļai šo anonīmo komentāru autoru. Grāmatas autora devumu ir novērtējuši vēstures jomā kompetenti cilvēki un viņa vērtību nevar samazināt stulbi komentāri internetā!

 7. Latvis teica:

  Liels paldies Agrim Dzenim par šo vērtīgo grāmatu.

 8. Zumzis teica:

  Agri, sakiet lūdzu, kur Jūsu grāmatu var iegādāties?

  • Agris Dzenis teica:

   Pateicos par atzinību un interesi! Veikalos grāmatas cena ir par kādiem 100% augstāka nekā 30 EUR pie izdevēja. Labāk sazināties ar izdevēju – biedrības “Domas Spēks” priekšsēdētāju Lieni Apini un vienoties par tiešo iegādāšanos. Es negribu viņas telefona numuru ievietot publiskajā vidē, tādēļ iesaku ar viņu sazināties caur Lienes Apines profilu “Draugos” vai “Facebook”ā.

 9. Arī novadnieks teica:

  Kārtējo reizi pārliecinos par ne visai augsto Agra Dzeņa intelektu. Sākumā nodomāju, varētu būt interesanta grāmata, bet izlasot A.Dzeņa komentārus, sapratu ka tomēr jau laikam nē.

 10. Kate teica:

  Nu vienkārši skumji, Kandavnieki,ka pie Jums dzīvo tik neizglītoti,skaudīgi ,truli daži kurzemnieki. Visu, kas parādās jauns, noniecina,spriežot pēc komentāriem,cilvēciņi ar zemu inteliģences līmeni.Nesaprotu,kāpēc savs trulums jāparāda visai Latvijai? Tāds negatīvs iespaids veidojas par Kandavniekiem,vai skolu arī pie Jums kāds apmeklē?
  Paldies Dzeņa kungam,par interesanto un ļoti noderīgo grāmatu.Lai veicās arī turpmāk.Tiem ,kas cilvēku vērtē pēc apģērba,iesaku uzlikt cepuri sev galvā un tad noņemt, palūkoties, kas Jums zem tās cepures ir? galva ,vai pelevmaiss?

 11. lopkopis teica:

  Bet es tā arī nesapratu,”jaunākā vēsturnieka grāmata”vai arī “vēsturnieka jaunākā grāmata”?

  • lopkopis teica:

   Es sapratu,ka šo avīzi kūrē latv.val korifejas,Guntas Janovnas, mīļākā audzēkne IVONNA

   • zinu teica:

    Gunta nebija viņas skolotāja, bet, salīdzinot ar domas milžiem šajā diskusijā, vienalga izskatās, ka ko vairāk par ”pieklājīgajiem”, ”iecietīgajiem”, ”taktiskajiem” un visādi citādi ”inteliģentajiem” komentētājiem iemācījusies ir.

 12. 29.04. grāmatas mustenes ķūniņi kandavā, vecajā bankā teica:

  Laipni aicināti, vēlams ierasties lopkokpjiem Mustene, Valdeķi, Zaļāji. Kurš ieradīsies lopkopja tērpā grāmata par brīvu, tiešām WC noder formāts!

 13. Gāgānu kari teica:

  29.04. Kandavas vecajā bankā (tipa radošā mājā) Būs ķūniņu un gāgānu kari, uzvedums, piedalās autors:)

 14. Nauda šlipsei neiznāca teica:

  Paldies Ķieģelim kurš uzvalkā atnāca, bet es grāmatas autors nākamreiz nākšu apenēs:)

 15. Liene teica:

  Ak dies! Nu i komentāriņi… Tāpēc mēs esam kur esam, jo latvietis tak latvietim latvietis. Vēēē…
  Grāmata izcila! Protams, jāpiebilst, ka par to spriest var tikai tie, kas māk lasīt un to dara regulāri – ne tikai izburto cenu zīmes veikalā…

 16. Jautājums NTZ? teica:

  Kapēc kandavas ziņas atvēl 2 LPP 18.gs. vācu baroniem kas mums ar tiem (izņemot vēsturnieku) kopīgs? Kur ir Kandavas aktualiātes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pasākumu kalendārs

2019.04.19 | 10:00

Dievkalpojums Kandavā 

2019.04.19 | 11:00

Krusta ceļš Kandavā 

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool