Trešdiena, 2019. gada 20. februāris
Smuidra, Vitauts, Smuidris

Top stends tūristiem 

Pirms nedēļas pie Kandavas pilskalna, stāvvietā, kur soliņi, tika uzsliets koka stends. Savukārt ģērbonis, kas rotāja Kandavas vārdu, izklātu no akmentiņiem – aizceļoja. Taču, tā kā vēl arvien stends stāv tukšs – atsaucoties iedzīvotāju jautājumiem, painteresējāmies, kādiem mērķiem tas galu galā paredzēts?

Ir ūdensvads salabots vai nav? (5)

Pirms pašiem Līgo svētkiem saņēmām vairākus zvanus no Zantes pagasta.

Pēc līgošanas sporto Zemītē 

Tiem, kas arī vasarā, atvaļinājumu laikā, nespēj sēdēt mierīgi klēpī rokas salikuši, kā arī visiem citiem, kam prasīties prasās pēc aktivitātes savā ikdienā – šis ir īstais laiks, jo Latvijas novados un pilsētās pilnā sparā rit sportā spēļu sezona. Šajā svētdienā – 27. jūnijā, Kandavas novadu sportam atkal iekustināja Zemītē, kur notika gadskārtējās pagasta atklātās sporta spēles.

Kadavas čempionāts futbolā 

Rīt sākas novada čempionāts futbolā, kurā kopumā piedalīsies astoņas komandas.

Par atkritumiem laukumā (6)

Kāda kandavas Ozolu ielas iedzīvotāja, jautājot visu tuvējo daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju vārdā, vēlējās uzzināt, kādēļ pie kurtuves atkal parādījušies atkritumi? Viņasprāt, tos te regulāri atstāj privātmāju iedzīvotāji, kas par atkritumu izvešanu tā arī galu galā nesamaksā. "Cik ilgi tas vēl turpināsies?!" kandavniece vēlējās uzzināt.

Kā Matkules aktieri nolīgoja (1)

Pašā Līgo vakarā ar īstu Līgo izrādi pašus matkulniekus, kā arī sabraukušos viesus iepriecināja vietējais amatieru teātris. Šoreiz – pirmizrāde lugai «Trīs košas dāmas» (Monika Zīle).

Ģenerāli Ludvigu Bolšteinu pieminot (1)

Vakar, 21. jūnijā, Matkules pagasta «Pūču dzirnavās», pateicoties māju saimnieka Emīla Edgara Vismaņa uzņēmīgumam, tika atzīmēta 70. gadadiena, kopš pirmās Latvijas brīvvalsts ģenerālis Ludvigs Bolšteins labprātīgi šķīrās no dzīves. Šādu galēju rīcību viņš izvēlējās, jo saprata, ka 1940. gadā Latvijas valsts, kuras celšanā taču arī viņš pats piedalījies…tiek sagrauta.

Kandavā piemin represijās cietušos (1)

Šodien novada represētie sadarbībā ar Kandavas muzeja darbiniekiem Komunistiskā genocīda upurus pieminēja pie akmens Kandavā, Kandavas stacijā, bet pēc tam devās uz Matkuli, kur atceres brīdis noslēdzās pie ugunskura Matkules parkā.

Divas skaistas jubilejas vienlaicīgi 

Sestdien Kandavā valdīja svētku noskaņa.Tā sagadījies, ka tieši šīs tūkštošgades desmito slieksni pārkāpjot, pusapaļas jubilejas izpildās gan Kandavas kultūras nama jauniešu deju kolektīvam – 25 gadu, gan Deju skolai – 15 gadu jubileja.

Olimpiskā diena pašiem mazākajiem 

Ceturtdien Valsts Kandavas lauksaimniecības tehnikuma stadionā atkal valdīja rosība, jo, kā ikkatru vasaru ievadot, te norisinājās Olimpiskā diena pašiem mazākajiem – pirmsskolas vecuma sportistiem. Ar Olimpiskās komitejas atbalstu šī sportiskā tradīcija Kandavā turpinās jau astoto gadu.

Vasaras skolas aktivitātes Cērē 

Kaut arī mācību gads tradicionāli ir beidzies un teju būs aizvadīts arī eksāmenu laiks, Cēres pamatskolas gaiteņus kopš jūnija pirmās dienas rītos joprojām piepilda jautras skolas bērnu čalas. Teju 1. līdz 8. klašu audzēkņi, rītos ar prieku ver skolas durvis, lai līdz pat agrai pēcpusdienai nodotos interesantām, praktiskām nodarbēm, kas padziļina mācību gada laikā iegūtās teorētiskās zināšanas.

Likteņdārzā zaļo kandavnieku stādītie ozoli 

Pagājušās nedēļas vidū Kandavas novada represēto biedrības pārstāvji devās uz Koknesi, kur ar visas tautas atbalstu uz salas Daugavas vidū top Likteņdārzs – kultūrvēsturiska piemiņas vieta 20. gadsimta totalitāro režīmu upuriem.

Policistu sporta sezonas noslēgums Kandavā (3)

Piektdien un sestdien Kandavā norisinās Iekšlietu Ministrijas sporta sezonas noslēguma sacensības, uz kurām, kā allaž, sportiskā noskaņojumā pulcējās dažādu struktūru policijas darbinieki no visiem Latvijas reģioniem.

Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncerts Kandavas novadā 

Šogad visas Latvijas skolas var rast iespēju darboties kādā no aktivitātēm, lai kopīgi sagaidītu X skolēnu Dziesmu un deju svētkus.

Cērē sporta svētki šogad notiek jau 19. reizi 

Reizē ar vasaru klāt arī laiks, kad novada pagastos notiek sporta svētki, kuros allaž pulcējas sportisti ne tikai no pašu pagasta un novada, bet arī no krietni attālākiem novadiem.

Pasākumu kalendārs

2019.02.20 | 11:00

Izstāde Pūrē 

2019.02.20 | 18:00

Iedzīvotāju sapulce Jauntukumā 

2019.02.20 | 19:00

Galda teniss Smārdē 

2019.02.20 | 19:30

Volejbols Pūrē 

2019.02.20 | 20:00

Volejbols Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool