Meldra, Meldris, Melisa

«Jauniešu diena 2010» Cērē (2)

Sestdien Cēre bija ļaužu pārpilna, jo tieši te, mazākajā Kandavas novada pagastā, norisinājās Jaunapustuliskās baznīcas rīkots starptautisks pasākums – jeb «Jauniešu diena 2010» Cērē. Ceļu uz Latviju un satikšanās vietu – Cēri bija mērojuši vairāk kā astoņi demsiti šīs nometnes dalībnieku no Lietuvas, desmit no Kaļiņingradas, no Latvijas un Vācijas, – kopumā ap 200 dalībnieku. Viņu vidū, protams, arī pats šo apgabalu galvenais Apustulis, Jaunapustuliskās baznīcas prezidents Valters Šors no Vestfālenes Vācijā, kura aprūpē atrodas arī Latvija, tostarp Cēre.

Kultūras dzīve Kandavā solās būt (11)

1.jūlijā jaunizveidotās Kandavas novada kultūras pārvaldes vadītājas amatā stājās Ziedīte Žačeste, enerģiska un mērķtiecīga kultūras darbiniece no kaimiņu – Talsu novada, ar pieredzi visdažādākajos, ar kultūras darbu un vadību saistītos amatos. Lai uzzinātu, kā jaunās pārvaldes vadītājai aizritējis šis pusotrs mēnesis, kā viņa iejutusies savā jaunajā amatā, kas Kandavas kultūras “lauciņā" jau paveikts un kas iecerēts, šī mēneša lietainākajā dienā norunājām tikšanos.

Leļļu svētki Kandavas mazturīgo pirmklasnieku atbalstam 

Jaunatnes darbinieku asociācija «Zelta tilts» sadarbībā ar Baltijas autorleļļu un rotaļlietu meistaru ģildi sarūpējuši īstus Leļļu svētkus, kas aizsākās ceturtdien, 19. septembrī, Vecrīgā, kur mākslas salonā «Figaro Art» atklāja unikālu leļļu izstādi, kas būs apskatāma līdz pat 12. septembrim. Izstādē ar saviem darbiem piedalīsies vairāk nekā 20 profesionāli leļļu meistari no Baltijas valstīm un Krievijas, kā arī 12 topošie leļļu mākslinieki. Leļļu svētku laikā plānoti vairāki pasākumi, kas tiek rīkoti labdarības akcijas «Skolas soma» ietvaros ar mērķi piesaistīt ziedojumus un palīdzēt uzsākt skolas gaitas Kandavas mazturīgo ģimeņu pirmklasniekiem.

Būs vai nebūs jāmaksā par iebraukšanu Kandavā un Abavas senlejā? 

No 26. aprīļa līdz 31. jūlijam novadā tika izsludināta publiskā apspriešana par iebraukšanas maksas noteikšanu Kandavas pilsētā un Abavas senlejā.

Iespēja nopelnīt pašiem (14)

Turpmāko divu nedēļu laikā Kandavā un tās apkārtnē būs novērojami darbīgi jaunieši, kas lielākoties rūpēsies tieši par pilsētas sakoptību.

Rit reorganizācija Matkules pamatskolā 

Jaunais mācību gads Matkules pamatskolā šogad iesāksies savādāk nekā iepriekšējie, jo skolas zvans uz pirmo stundu pēc šī brīža prognozēm pulcinās tikai 25 sākumskolas jeb 1. līdz 4. klašu skolēnus.

Čehijas Republikas vēstniecības kultūras atašejs atklāj izstādi Kandavā 

Ceturtdien Kandavas novada muzejā atklāja līdz šim mūsu mazpilsētā vēl nebijušu izstādi, kas atspoguļo leģendas par Čehijas pilīm un cietokšņiem.

Pēc pieredzes no Lietuvas 

Divas dienas Kandavā pabija Jonišķu novada delegācija no Lietuvas. Tā kā teritoriālā reforma – gluži tāpat kā pie mums – norit arī kaimiņvalstī Lietuvā, 13 jaunizveidotā Jonišķu novada pārstāvjiem bija interesanti iepazīt mūsu pašvaldības dzīvi pēc novada paplašināšanas.

Īpašums uzliek pienākumus un atbildību (5)

Pēc publikācijas par šī gada Kandavas novada sakoptāko sētu izvērtēšanu, lasītāji mūs mudināja ne vien cildināt sakoptās vietas, bet pavērties tepat apkārt un atspoguļot arī nekārtības un nesakoptību, kas visiem redzama un saimniekam godu nedara.Sazinoties ar pašvaldības policijas priekšnieci Ailonu Dārznieci, noskaidrojām, ka apkārtējās vides nesakoptības un nesakārtotības problēma šobrīd ir īpaši aktuāla, tāpēc arī daudz tiek strādāts, lai to risinātu. Atsaucoties A. Dārznieces aicinājumam, otrdien devāmies lūkot, kuras ir novada nesakoptās vietas.

«Kā es māku , tā es dziedu, nāc manī klausīties!» Kandavā 

Svētdien, Kandavas sirmo ozolu ieskauto brīvdabas estrādi pieskandināja mūzika un dziedātāju skaņās balsis – te norisinājās gadskārtējais dziesmu konkurss «Kā es māku , tā es dziedu, nāc manī klausīties!» Jāatzīst, ka šogad drosmīgo dziedātāju bija īpaši kupls pulks un turpat 600 klausītāju uzmanību divarpus stundu garumā piesaistīja 31 dziedošais talantu. Dziedātāju vidū atpazinām gan iepriekšējos konkursos manītas sejas, gan redzējām jaunus dziesmu izpildītājus.

Rit vērienīgais ūdensprojekts Kandavā 

Maijā SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi» (KKP) pilsētā sāka īstenot lielā ūdenssaimniecības projekta pirmo posmu, kas šobrīd rit pilnā sparā. Projekta kopējās izmaksas – Ls 3 184 001,08 no kura SIA «Kandavas komunālo pakalpojumu» līdzfinansējums ir Ls 82 000, kā arī vēl PVN maksājums.

Peldvieta – atkritumu izmešanas vieta?! (8)

Kandavā ir peldvieta, kur pēc pēc tam, kad tur pabijuši un atpūtušies cilvēki, paliek izmētāti atkritumu kalni un stikla lauskas. Ejot ar bērniem uz peldvietu, vispirms krastā jāsavāc citu atstātie stikli un atkritumi, lai bērni tajos nesavainotos. To darām regulāri, bet cik ilgi tas tā turpināsies?! Vai tiešām ir tik grūti aiz sevis atstāt tīru peldvietas apkārtni? Vērsāmies pašvaldības policijā, kur ieteica sazināties ar Kandavas apsaimniekotāju, lai uzstāda atkritumu tvertni, bet tas jau nebūs risinājums, ja cilvēki paši nekļūs apzinīgāki! – tā savu sašutumu par atkritumiem piemētātu peldvietu pie Abavas pauž kāda mūsu lasītāja.

Kāpēc neziņo par Kapu svētkiem? (8)

Gan pirmdien, gan otrdien uz redakciju zvanīja satraukti lasītāji un vaicāja, kāpēc laikrakstā nav varējuši izlasīt sludinājumus par Kapu svētkiem. Par to, ka nav ziņu par Kapu svētkiem novadā, jau pagājušajā nedēļā žēlojās lasītāji Kandavā.

Bērnudārzs «Zīļuks» atkal atvērts 

Priecīgas par atkalredzēšanos ar grupas biedriem, audzinātājām un auklītēm, šorīt pilsētas bērnudārzu «Zīļuks» pieskandināja jautras bērnu balstiņas.

Top projekti satiksmes drošības uzlabošanai Kandavas novadā 

Atsaucoties Satiksmes ministrijas izsludinātajam projektu konkursam, paveras iespēja uzlabot satiksmes drošību daudzviet pilsētā un arī Matkules centra ielā.

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool