Otrdiena, 2019. gada 26. marts
Eiženija, Ženija

Tas nebija vienkārši… (1)

No 14. līdz 17.martam Latvijas reģionos norisinājās konkursa «Smārts. Spēle tiem, kas mācās» pusfināls, kurā prasmīgi savas zināšanas pierādīja un Kurzemi konkursā pārstāvēt izpelnījās Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas 12. a klases komanda.

Muzikāls pavasara sveiciens Kandavas novada pansijas iemītniekiem 

Ceturtdien novada pansijas iemītniekus ar muzikālu pavasara sveicienu iepriecināja jauniešu centra «Nagla» aktīvisti. Paši sirmgalvji vēlāk izteicās, ka tas nudien bija patīkams, turklāt negaidīts pārsteigums, jo visbiežāk bērnu un jauniešu koncerti notiek, Ziemassvētkus gaidot, dažreiz arī Lieldienās, bet šoreiz – īsa ziņa "Būsim, iepriecināsim!" un, rau, klāt jau ir!

Vai Antra Alksne vairs Kandavā nestrādās? (14)

Pārlapojot reģionālā laikraksta «Zemgales Ziņa»s ziņu portālu, nonācām līdz informācijai par to, ka Jelgavas novada pašvaldība atkārtotā konkursā no desmit pretendentiem izraudzījusi atbilstošāko kandidātu jaunizveidotā novada apvienotā komunālo pakalpojumu uzņēmuma vadītāja amatam. Un tā ir Antra Alksne, kas, kā mums zināms, joprojām ir SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi» vadītāja un valdes locekle, kas šobrīd atrodas bērniņa kopšanas atvaļinājumā.

Cērē karjerus izmanto, naudu iekasē, bet kārtīga ceļa – nav 

Aizvadītajā nedēļā turpinājās Kandavas novada pašvaldības amatpersonu tikšanās ar novada iedzīvotājiem. Mēs piedalījāmies Cēres pagasta iedzīvotāju sapulcē. Kaut arī tikšanās laiks bija nolikts pašā darba dienas vidū, Cēres pamatskolas zālē bija sapulcējušies vairāki desmiti pagastā dzīvojošo ļaužu, kas uz kopējā iedzīvotāju skaita (pagastā dzīvo ap 600 iedzīvotāju) bija visnotaļ pozitīvs aktivitātes rādītājs. Pašvaldību pārstāvēja domes priekšsēdētājs Rolands Bārenis, viņa vietniece Leonārija Gudakovska un SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi» pārstāvis Edgars Makovskis.

Pašvaldības amatpersonas tiekas ar novada iedzīvotājiem Zantē (10)

Kopš Kandavas novada pagastos vairs nepastāv iedzīvotāju konsultatīvās padomes, vismaz reizi ceturksnī tiek plānotas domes amatpersonu tikšanās ar iedzīvotājiem pilsētā un novada pagastos. Zantē šāda sapulce šogad notika pirmo reizi, iepriekšējā tikšanās ar iedzīvotājiem rīkota pērnā gada oktobrī.

Mākslas skolu zīmēšanas konkurss Kandavā 

23. martā Kandavas Mākslas skolā norisinājās Kurzemes reģiona profesionālās ievirzes mākslas skolu zīmēšanas konkurss, kurā piedalījās 65 audzēkņi no 19 Mākslas skolām. Kandavas Mākslas skolu konkursā pārstāvēja trīs audzēkņi: Rūta Liepa, Marta Kreicberga un Linda Krauze.

Represēto atceres pasākums Kandavā (1)

Ir pagājuši 62 gadi kopš tās skaudrās 25. marta dienas, kad vairāk nekā 42 000 nevainīgu cilvēku tika vardarbīgi sadzīti 1 974 lopu vagonos un, sliežu ceļiem smagi dunot, izvesti svešumā – tālu aiz dzimtās Latvija robežām. Bez apsolījuma kādreiz atgriezties…

Kandavā mācās iepazīt, izzināt un sargāt dabu 

Aizvadītā nedēļa Kandavas internātvidusskolā bija veltīta dabas zinībām. Lai mācību stundā skolēni iegūtu iespējami plašāku informāciju par dabu, skolēnus papildus izglītot bija aicināti pazīstami dabas pazinēji un tās pētnieki.

Kandavā par mata tiesu izglābjas no ugunsnelaimes 

Svētdien, 20. martā, plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka naktī uz svētdienu izcēlies ugunsgrēks kādā divstāvu dzīvojamā mājā Kandavā un no ēkas evakuēti astoņi cilvēki. Ziņa vēstīja, ka ugunsgrēks izcēlies apkures katla bojājuma dēļ, kas izraisījis starpsienas degšanu septiņu kvadrātmetru platībā. Glābēji informāciju par ugunsgrēku saņēmuši 1.20, savukārt 3.16 tas ticis lokalizēts, bet 4.00 pilnībā likvidēts. Cilvēki ugunsnelaimē neesot cietuši.

Ko izdarījis «Kandavas namsaimnieks»? (69)

Aizvadītā mēneša domes sēdē vairākums deputātu nolēma atcelt Daini Rozenfeldu no Kandavas novada SIA «Kandavas namsaimnieks» valdes locekļa amata. Par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju tika iecelta Sanita Irbe.

Vai apvienos Kandavas Mākslas un Mūzikas skolu? (26)

Vai tiesa, ka dome gatavojas apvienot Mākslas un Mūzikas skolas Kandavā? Tāds minējums esot izskanējis pensionāru sapulcē. Kāpēc mēs, skolotāji, skolas kolektīvā par to nekā nezinām? Vai pirms šāda informācija nonāk publiskā telpā tas vispirms nebūtu jādara zināms kolektīvam? – šādu jautājumu iedzīvotāju sapulcē domes vadībai uzdeva kāda skolas skolotāja. Pašvaldības vadītājs R. Bārenis plašāk par to nediskutēja, vien apstiprināja, ka šobrīd pašvaldība izvērtē abu skolu apvienošanas lietderību.

KIVS divpadsmitie iepriecina skatītājus ar pašu sagatavotu uzvedumu (3)

Šodien Kandavas kultūras nama lielajā zālē skatītājiem bija lieliska iespēja aptuveni stundu pavadīt kopā Punktiņu un Antonu – diviem brīnišķīgiem jauniešiem, Ēriha Kestnera pazīstamā darba «Punktiņa un Antons» galvenajiem varoņiem un viņu līdzcilvēkiem. Lomās drosmīgi iejutās Kandavas internātvidusskolas 12. klases audzēkņi, bet režisores pienākumus uzņēmās šīs klases audzinātāja – Kornēlija Lāce.

Kandavā varēja ielūkoties sievietes pasaulē /FOTO/ (3)

Sievietes pasaule – krāšņa un daudzveidīga, noslēpumaina un neizdibināma, patiesa un izsapņota – visām viena un katrai sava. Nelielu ieskatu tajā varēja gūt ikviens, kurš sestdien, 12. martā, pabija Kandavā un iegriezās kultūras namā.

Kandavas Novada skolu teātru un literāro uzvedumu skate (4)

Ceturtdien Kandavas internātvidusskolā notika novada skolu teātru un literāro uzvedumu skate, kurā pavisam piedalījās seši kolektīvi no internātvidusskolas, K. Mīlenbaha vidusskolas, Matkules sākumskolas, Zantes un Zemītes pamatskolas. Turklāt no Zemītes pamatskolas skatē startēja pat divi kolektīvi, kurus vada Ērodeja Kirillova. Žūrijas lomā iejutās kultūras darbinieki – novada izglītības pārvaldes vadītāja Ziedīte Začeste, viņas vietniece Iveta Grunte un galerijas «Vējspārns» vadītāja Ilzīte Grinberga.

Jauno solistu a capella dziedāšanas konkurss Kandavā 

Otrdien Kandavas internātvidusskolas aktu zālē valdīja neierastāka noskaņa – to piepildīja skanīgas tautasdziesmas novada skolu audzēkņu izpildījumā. Jauno solistu a capella dziedāšanas konkursā, kas pie mums notiek pirmo gadu, piedalījās 26 dalībnieki no visām septiņām Kandavas novada skolām.

Pasākumu kalendārs

2019.03.26 | 10:00

Kino Zemītē 

2019.03.26 | 10:00

Izrāde bērniem Kandavā 

2019.03.26 | 11:00

Zumba senioriem Kandavā 

2019.03.26 | 15:00

«Digitālo prasmju nedēļa» Jaunpilī 

2019.03.26 | 16:00

Konsultatīvās padomes sēde Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool