Piektdiena, 2018. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Kandavā vēl ārkārtas situācijas nav (3)

Dzirdot par citviet reģionos pasludināto ārkārtas situāciju elektroenerģijas padeves pārtraukumu, aizputināto un neizbraucamo ceļu, sabojāto namu jumtu dēļ, tirda nemiers – kas notiks, ja sniegs snigs bagātīgi joprojām un putenis tuvākajās dienās atkal pieņemsies spēkā? Vai skolēni uz skolu tiks, vai piena savācējmašīna līdz zemnieku sētām nokļūs?

Kandavas kapos nošķūrē sniegu, bukšus un kapu kopiņas? (23)

Gada nogalē, 29. decembrī, uzklausījām cienījamas mūsu lasītājas sašutumu par notiekošo Jaunkandvas kapsētā: "Aizbrauciet paskatīties kāds vandālisms tur notiek, celiņus starp kapu kopiņu rindām ar ekskavatoru sāk šķūrēt… Ja tas būtu saudzīgi, prātīgi, ar apdomu darīts, tad vēl nekas, bet tagad mūžzaļie apstādījumi sapostīti, vietām nolauzti, kāda kapa ārējā apmale no vietas izsista, bet sniegs no uzkalniņa lejā sastumts lielā grēdā. Tā vien liekās, ka tur apakšā varētu būt kapu kopiņas. Vai tad tā var kapos, svētvietā uzvesties?! Kur tāds trakums redzēts – un kam par to jāatbild?"

Kandavā darbojas Ziemas diennakts dežurants (4)

Ceļu uzturētājiem spraiga un saspringta bijusi gan aizvadītā gada nogale, gan šī gada sākums. Rūpes par Kandavas novada ceļiem jau vairākus gadus uzņēmusies SIA «Kandavas ceļi», tāpēc uzņēmuma vadītājs Ivars Marašinskis atzīst, ka tik daudz sniega gada nogalē ilgi nav pieredzēts: "Jau decembrī esam pārsnieguši visus paredzētos darba apjomus sniega attīrīšanā un izvešanā no Kandavas […]

Kāpēc pēc svētku salūta Kandavā neiededza gaismu? (15)

Ar šādu neizpratnes pilnu jautājumu iesākās Jaunais gads daudziem pilsētas un novada ļaudīm, kuri gadu miju sagaidīja Kandavas centrā un kam mājup vajadzēja doties pa tumsu. Labi vēl, ka visapkārt bija balts sniegs. Vairākkārtējus zvanus par tumsu pilsētā svētku naktī saņēmām arī no mūsu lasītājiem šī gada pirmajā darba dienā.

Ziemassvētku gaismiņās staro Kandava 

Svētdien, kad Ziemassvētku jampadracis Vecpilsētas laukumā jau bija pieklusis, cilvēku rosība radošajās darbnīcās pierimusi un pilsēta sāka tērpties vakara krēslā, ielās no jauna uzplauka ļaužu kustība, jo reizē ar tumsas iestāšanos, Ziemassvētku gaismiņās iemirdzējās pilsēta.

Izaicinājuma kausa izcīņa basketbolā Kandavā 

23. decembrī Kandavas Sporta hallē, turpinot pirms diviem gadiem aizsākto tradīciju, norisinājās šī gada noslēguma izaicinājuma kausa izcīņa basketbolā, kur spēkiem mērojās sporta interesentu vidū pazīstamas divu paaudžu basketbolistu komandas – «Vecā gvarde» un «Zelta puisēni».

Ziemassvētki Kandavā /FOTO/ 

Svētdien, kad kalendārs vēstīja par Otrajiem Ziemassvētkus, tos svētīja arī Kandavā. Svētku noskaņu pilsētā radīja tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš ar amatnieku un zemnieku piedāvājumiem, ar piparkūkām, karstvīnu un citām vēderam un acīm tīkamām lietām.

Tradicionāli un tomēr mazliet citādi būs Ziemassvētki Kandavā (7)

Pasākums «Ziemassvētki Kandavā» kļuvuši par mazpilsētā iecienītu Ziemassvētku tradīciju, kurā sev tīkamu atpūtu vai radošu nodarbi var rast ikviens un jebkurš – kandavnieks, novadā dzīvojošais vai viesis visas dienas garumā.

Kā nepakrītot iekļūt Kandavas poliklīnikā? (2)

“Tuvojas Ziemassvētki un šis nav īsti piemērots laiks, lai sūdzētos par nebūšanām, bet šoreiz nevaru arī klusēt, jo šī bēda skar ne tikai mani, bet daudzus cilvēkus, kuri iet uz poliklīniku. Vēl jo vairāk tāpēc, ka uz poliklīniku jau iet tie, kuri sasirguši, un viņiem bez paklupšanas šai iestādē ieiet ir vēl sarežģītāk nekā jebkuram citam. Nedēļas sākumā gāju un pati pakritu. Nezinu, kam tas ir jādara, bet kaut kas tomēr ir jādara, lai situāciju uzlabotu un cilvēks normāli varētu iekļūt poliklīnikā. Arī par margām nav īsti padomāts. Tās izbūvētas pie sienas, bet – kur lai pieturas, tos atlikušos soļus sperot līdz durvīm? Negribu rāties un bārties, bet negribu arī pakrist un iedzīvoties arī vēl citās ar veselību saistītās problēmās, tāpat kā nenovēlu to nevienam citam. Domāju, ka līdzīgā situācijā ir nonācis ne viens vien, kurš gājis uz Kandavas poliklīniku." Tā savu bēdu mums uzticēja ilggadēja mūsu lasītāja.

Tiekas Kandavas bibliotēkas čaklākie grāmatu draugi 

Par neatņemamu gada nogales tradīciju kļuvusi Kandavas pilsētas bibliotēkas lasītāju klubiņa tikšanās Adventes laikā.

Kandavā svētku egle izgaismojās vakar (1)

Depo laukumā savu vietu ceturtdien ieņēma stalta, kupla zaļsvārce, kuru šogad pilsētai sarūpēja SIA «Kandavas namsaimnieks». Ceturtdien laukumā ap egli rosījās SIA «Elektroinstalators Kandavā» meistari, egles zaros kārtojot daudzkrāsainus rotājumus un baltu gaismiņu virtenes.

Arī Zemītes centrā spoži iemirdzējusies eglīte 

Kad šīs nedēļas piektā diena jau gāja uz vakara pusi, Zemītē īsta rosība tikai sākās, jo tieši šajā dienā visi še gaidīja brīdi , kad pagasta centrā iedegsies svētku egle. Bet līdz tam zemītniekus gaidīja ne viens vien pārsteigums!

Matkulē iededz svētku egli 

Pirmā novadā iemirdzējās svētku eglīte Matkules pagasta centrā ceturtdienas pēcpusdienā. Turklāt matkulnieki ir vienreizēja iespēja ik gadu nepostīt dabu, bet Ziemassvētkus svētīt pie īstas, dzīvas egles, kura aug turpat vien, pagasta centrā, pusceļā starp pagastmāju un kultūras namu, un ik gadu pieņemas kā kuplumā, tā garumā.

Kandavas Kooperatīvajai krājaizdevu sabiedrībai gads noslēgsies ar peļņu 

Nākamā gada 19. jūlijā Kandavas novada Kooperatīvā krājaizdevu sabiedrība (KKKS) svinēs 10 gadu jubileju. Šo gadu laikā biedrība izaugusi no 20 līdz 514 biedriem. Arī kapitāls no sākotnējiem 2000 izaudzis līdz 150 000 latu.

Kandavā Sirds kabinetā iespējams pārbaudīt veselību 

Kopš 8. februāra Kandavā, Sociālās palīdzības dienesta ēkā, darbojas Sirds veselības kabinets, kurā pacientus pieņem māsiņa Inita Pumpure. Četras reizes nedēļā, tostarp arī katra mēneša pirmajā un otrajā ceturtdienā, viņa konsultē cilvēkus, kuriem rūp sava veselība.

Pasākumu kalendārs

2018.09.21 | 9:30

Olimpiskā diena Kandavā 

2018.09.21 | 10:00

«Olimpiskā diena» Tukumā 

2018.09.21 | 13:00

Izrāde «Dželsamīno melu zemē» Tukumā 

2018.09.21 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2018.09.21 | 17:30

Lekcija par veselīgu uzturu Zemītē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool