Sestdiena, 2019. gada 23. februāris
Haralds, Almants

Kandavā atklāj promenādi (45)

Kandavā, pilsētas vēsturiskajā centrā – laukumā aiz Mūzikas skolas atklāja promenādi.Lielākā daļa šīs teritorijas līdz šim bija purvaina, pazemes avotiem klāta, bet tagad labiekārtota un pārtapusi par plašu un pievilcīgu atpūtas vietu gan pašiem kandavniekiem, gan pilsētas viesiem.

Kandavā svin Latvijas Zemessardzes 20. gadadienu (3)

1991. gadā izveidojās Latvijas Zemessardze, kurā kā viena no pirmajām iesaistījās Kandavas rota. «Gods sargāt Latviju!» – tā skanēja zvērests, kuru pirms divdesmit gadiem un trim dienām (1991. gada 10. novembrī) Lāčplēša dienas priekšvakarā Kandavas vecpilsētas centra laukumā svinīgi deva 73 jaunizveidotās Zemessardzes 42. bataljona Kandavas rotas zemessargi. Tobrīd Kandavas rota bija vienīgā, kurai bija vienots formastērps un savs karogs ar tajā izšūdinātu rotas devīzi.

Lāčplēša dienu ieskandina zēnu kori 

Ar latviešu tautasdziesmu «Pūt, vējiņi!» Lāčplēša dienas pasākumu Kandavas kultūras namā svinīgi ieskandināja pieci braši zēnu kori no Kandavas, Ventspils, Tukuma un Talsiem.

Zantē sevi apliecina Lāčplēšu jaunā maiņa 

Lai pārliecinātos, kā aug Lāčplēšu jaunā maiņa, šoreiz devāmies uz Zanti, kur pamatskolas kolektīvs sadarbībā ar Kurzemes cietokšņa muzeju rīkoja Lāčplēša dienai veltītu militāru stafeti.

Zemītes dejotājas svin gada jubileju 

Ozolzīles ir arī Kandavas novada simbols. Arī Zemītē, jau gadu rūpīgi lolotas, apņēmīgi saknes un asnus dzen pašiem savas «Ozolzīles» – pirms gada 13. oktobrī pirmoreiz Zemītes Tautas namā kopā sanāca pulciņš šarmantu kundžu, ko vienoja kopīgs mērķis – ļauties mūzikas burvībai un dejot.

Kandavas novadā gatavojas Mārtiņdienai 

Ievērojot senču paražas un ticējumus, 10. novembrī atzīmē Mārtiņdienu. Šis ir laiks, kad lauku darbi apdarīti, kad dienas kļuvušas jūtami īsas, bet vakari – klusi un gari. Dabā ir iestājies miera periods. Mārtiņi ir kā vidusposms starp rudeni un ziemu.

Matkules amatierteātrim – 15 (3)

Matkules amatierteātra kolektīvs sestdien svinēja savu 15. dzimšanas dienu. Svinības izvērtās par nudien grandiozu, plaši jo plaši apmeklētu pasākumu, par neatkārtojumu emocionālo baudījumu ikvienam apmeklētājam.

Kāpēc veic lieku darbu? (8)

– Nesaprotu, kāpēc pirms pāris nedēļām Rūmenes ielā gar malu nobēra melnzemi un iesēja zālīti, bet tagad klāt atkal transports, meistari un melnzemi ar visu iesēto zālīti rok nost, ber mašīnā un ved prom, bet noraktās melnzemes vietā ber granti. Kāpēc tā? Iepriekš taču gar ielas malu bija zaļa zālīte?

Kandavā būs jauna – Teteriņu – iela 

Ņemot vērā kadastra reģistru un kadastra kartes informāciju, Daigones ielā nekustamajiem īpašumiem Nr. 14A un 18 ir kopēja robeža. Reāli dabā starp abiem zemes gabaliem ir ceļš, kas ved gan uz Jaunkandavas kapsētu, gan kafejnīcu pie Teteriņu ezera. Izpētot situāciju, teritorijas plānotāja Gunta Pērkone saskatījusi nepieciešamību izveidot šeit ielu, un, ņemot vērā, ka tā ved […]

Kandavā notiek rudenim raksturīgās lapu talkas (2)

Lapu grābšanas talkas kļuvušas par rudenim raksturīgu tradīciju, kuru gadu no gada ievēro uzņēmuma «Kandavas ceļi» kolektīvs.

Kandavā svin otros Kafijas un Tējas svētkus /FOTO/ (4)

Kafijas un Tējas svētku tradīcija Kandavā aizsākās pirms gada, iegūstot gana plašu apmeklētāju interesi. Turklāt Kandavā viesiem ir iespējams nobaudīt, izgaršot un novērtēt Kandavas ozolzīļu kafiju. Īpaša vērība šajos svētkos tiek pievērsta arī Latvijā audzētiem un ražotiem produktiem Kā sacīja novada kultūras centra vadītāja Ziedīte Začeste – Uzzināt, nobaudīt, iepazīt, iemīlēt – tie ir daži no atslēgas vārdiem, kas raksturo šo svētku ideju.

Kandavā krustojumu pārveido par apli (3)

Ideja par lokveida transporta kustības ieviešanu Skolas-Ķiršu-Talsu-Rūmenes ielu krustojumā jeb, tautas valodā izsakoties, internātskolas krustojumā radās vismaz pirms trīs gadiem, bet toreiz, izanalizējot visus par un pret, pie vienota lēmuma varas vīri un sievas nenonāca.

Zemītes «Saulītes» lietus vairs nebiedē (6)

Septembrī uzklausījām mūsu lasītājas, Zemītes pagasta iedzīvotājas Intas Ivzānes bēdu stāstu par to, ka tuvojas atkal rudens un mājā, Zemītes pagasta «Saulītēs», kur viņas ģimenei pirms vairākiem gadiem pēc ugunsgrēka Kaļķu krogā tika ierādīts dzīvoklis, rombveida šīfera jumts savu laiku nokalpojis un pēc stiprākām lietavām dzīvokļa griestos redzamas mitruma pēdas.

Vānes pamatskolā viesojas pārstāvji no ārzemju skolām 

Mūžizglītības projekta «Comenius» ietvaros, lai popularizētu tautu tradīcijas («My folks of folks file»), līdz ar četrām citu valstu skolām, iesaistījusies arī Vānes pamatskolu.

Ak, šī jaukā lauku dzīve! 

Tiešī tā nodēvēta Baibas Jukevicas joku luga divos cēlienos, ko nenogurstošās Zemītes pagasta kultūras darbinieces, režisores Ērodejas Kirillovas vadībā uz skatuves tēlos iedzīvinājis Zemītes amatierteātra kolektīvs.

Pasākumu kalendārs

2019.02.23 | 10:00

Debašu turnīrs Tukumā 

2019.02.23 | 10:00

Skaistumkopšanas nodarbība Lestenē 

2019.02.23 | 10:30

Deju kopmēģinājums Tumē 

2019.02.23 | 13:00

Multiplikācijas filma Tukumā 

2019.02.23 | 13:00

Sporta pēcpusdiena Zemītē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool