Ceturtdiena, 2019. gada 17. janvāris
Tenis, Dravis

Raini arī Kandavas novadā meklējot 

Rosinot jauniešus meklēt piederību savai pilsētai un mudinot interesēties par latviešu literatūru, tika izsludināts fotokonkurss, kura galvenais uzdevums bija atspoguļot klasiķu vārdā nosauktās ielas savā dzīvesvietā. Izcilā klasiķa Raiņa vārdā savulaik tika nodēvētas ielas daudzviet Latvijā, tostarp arī Kandavā.

Labdarības koncerts Kandavas luterāņu baznīcā (1)

Ar vēlmi palīdzēt piepildīt mazās Martas un viņas ģimenes vislielāko sapni – lai meitene varētu staigāt, sestdien Kandavā, luterāņu baznīcā, izskanēja labdarības koncerts.

Ar darbu un dalību projektā uzlabo vidi un dzīvi 

Nīderlandes fonda līdzekļus dažādiem mērķiem Latvijas iedzīvotāji sāka izmantot jau pirms pieciem gadiem. Šogad projektu konkursā «Sabiedrība ar dvēseli 2011» iesaistījās arī biedrība «Kandavas partnerība», kurā ietilpst gan visi Kandavas novadā esošie pagasti, gan arī Irlavas, Pūres un Sēmes pagasti no Tukuma novada.

Kandavā notiek Ziemeļkurzemes folkloras kolektīvu skate (1)

Gatavojoties starptautiskajam folkloras festivālam «Baltica 2012», kurš notiks nākošgad no 5. līdz 10. jūlijam, Latvijas reģionos notiek folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu skates.

Uz Eiropu pēc pieredzes (2)

Izmantojot Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas piedāvātās iespējas, oktobra vidū plašāku pieredzi ārvalstīs devās gūt novada Izglītības pārvaldes projektu vadītāja Solvita Viļuma un Zantes pamatskolas direktore Kristīne Elksnīte.

Donoru diena Kandavā (2)

Ceturtdien, 24. novembrī no 10.00 līdz 13.00, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) organizē asins donoru dienu Kandavas Sociālās palīdzības centrā, Kandavā, Jelgavas ielā 4A.

Kandavā piešķir «Goda pilsoņa» titulu (20)

Par septiņiem Kandavas novada ļaudīm – Signi Ezeriņu, Pēteri Briedi, Arti Vītiņu, Lailu Henzeli, Dzidru Jansoni, Ilzi Oliņu un Jāni Tabūnu, kuri ar savu darbu un darbošanos dažādās dzīves jomās veicinājuši novada izaugsmi un atpazīstamību jau vēstījām iepriekš. Viņi ir Kandavas novada lepnums, kuru ieguldījums novada labā ir novērtēts, Latvijas Republikas 93. dzimšanas dienā pasniedzot Kandavas novada Goda rakstu. Vienam no apbalvojamo pulka ik gadu tiek piešķirts arī novada «Goda pilsoņa» tituls.

Kandavas internātvidusskolas audzēkņi rīko svecīšu gājienu (1)

Tuvojošos valsts svētku noskaņu pilsētā radīja Kandavas internātvidusskolas audzēkņu kopīgais svecīšu gājiens, kurā viss plašais skolas kolektīvs piedalījās otrdien, pēc dievkalpojuma luterāņu baznīcā.

Kandavā atklāj promenādi (45)

Kandavā, pilsētas vēsturiskajā centrā – laukumā aiz Mūzikas skolas atklāja promenādi.Lielākā daļa šīs teritorijas līdz šim bija purvaina, pazemes avotiem klāta, bet tagad labiekārtota un pārtapusi par plašu un pievilcīgu atpūtas vietu gan pašiem kandavniekiem, gan pilsētas viesiem.

Kandavā svin Latvijas Zemessardzes 20. gadadienu (3)

1991. gadā izveidojās Latvijas Zemessardze, kurā kā viena no pirmajām iesaistījās Kandavas rota. «Gods sargāt Latviju!» – tā skanēja zvērests, kuru pirms divdesmit gadiem un trim dienām (1991. gada 10. novembrī) Lāčplēša dienas priekšvakarā Kandavas vecpilsētas centra laukumā svinīgi deva 73 jaunizveidotās Zemessardzes 42. bataljona Kandavas rotas zemessargi. Tobrīd Kandavas rota bija vienīgā, kurai bija vienots formastērps un savs karogs ar tajā izšūdinātu rotas devīzi.

Lāčplēša dienu ieskandina zēnu kori 

Ar latviešu tautasdziesmu «Pūt, vējiņi!» Lāčplēša dienas pasākumu Kandavas kultūras namā svinīgi ieskandināja pieci braši zēnu kori no Kandavas, Ventspils, Tukuma un Talsiem.

Zantē sevi apliecina Lāčplēšu jaunā maiņa 

Lai pārliecinātos, kā aug Lāčplēšu jaunā maiņa, šoreiz devāmies uz Zanti, kur pamatskolas kolektīvs sadarbībā ar Kurzemes cietokšņa muzeju rīkoja Lāčplēša dienai veltītu militāru stafeti.

Zemītes dejotājas svin gada jubileju 

Ozolzīles ir arī Kandavas novada simbols. Arī Zemītē, jau gadu rūpīgi lolotas, apņēmīgi saknes un asnus dzen pašiem savas «Ozolzīles» – pirms gada 13. oktobrī pirmoreiz Zemītes Tautas namā kopā sanāca pulciņš šarmantu kundžu, ko vienoja kopīgs mērķis – ļauties mūzikas burvībai un dejot.

Kandavas novadā gatavojas Mārtiņdienai 

Ievērojot senču paražas un ticējumus, 10. novembrī atzīmē Mārtiņdienu. Šis ir laiks, kad lauku darbi apdarīti, kad dienas kļuvušas jūtami īsas, bet vakari – klusi un gari. Dabā ir iestājies miera periods. Mārtiņi ir kā vidusposms starp rudeni un ziemu.

Matkules amatierteātrim – 15 (3)

Matkules amatierteātra kolektīvs sestdien svinēja savu 15. dzimšanas dienu. Svinības izvērtās par nudien grandiozu, plaši jo plaši apmeklētu pasākumu, par neatkārtojumu emocionālo baudījumu ikvienam apmeklētājam.

Pasākumu kalendārs

2019.01.17 | 13:00

Foto izstādes atklāšana Lapmežciemā 

2019.01.18 | 15:00

«Zaļā pēcpusdiena» Kandavā 

2019.01.18 | 17:00

Interešu klubiņa pasākums Irlavā 

2019.01.18 | 17:00

Leļļu teātris Lestenē 

2019.01.18 | 18:00

Florbols Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool