Pirmdiena, 2018. gada 24. septembris
Agris, Agrita

Kandavā krustojumu pārveido par apli (3)

Ideja par lokveida transporta kustības ieviešanu Skolas-Ķiršu-Talsu-Rūmenes ielu krustojumā jeb, tautas valodā izsakoties, internātskolas krustojumā radās vismaz pirms trīs gadiem, bet toreiz, izanalizējot visus par un pret, pie vienota lēmuma varas vīri un sievas nenonāca.

Zemītes «Saulītes» lietus vairs nebiedē (6)

Septembrī uzklausījām mūsu lasītājas, Zemītes pagasta iedzīvotājas Intas Ivzānes bēdu stāstu par to, ka tuvojas atkal rudens un mājā, Zemītes pagasta «Saulītēs», kur viņas ģimenei pirms vairākiem gadiem pēc ugunsgrēka Kaļķu krogā tika ierādīts dzīvoklis, rombveida šīfera jumts savu laiku nokalpojis un pēc stiprākām lietavām dzīvokļa griestos redzamas mitruma pēdas.

Vānes pamatskolā viesojas pārstāvji no ārzemju skolām 

Mūžizglītības projekta «Comenius» ietvaros, lai popularizētu tautu tradīcijas («My folks of folks file»), līdz ar četrām citu valstu skolām, iesaistījusies arī Vānes pamatskolu.

Ak, šī jaukā lauku dzīve! 

Tiešī tā nodēvēta Baibas Jukevicas joku luga divos cēlienos, ko nenogurstošās Zemītes pagasta kultūras darbinieces, režisores Ērodejas Kirillovas vadībā uz skatuves tēlos iedzīvinājis Zemītes amatierteātra kolektīvs.

Uzsāk kampaņu pret vardarbību 

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību vardarbībai, īpaši seksuālai vardarbībai pret bērniem, oktobra sākumā tika uzsākta un līdz 24. novembrim ilgs kampaņa «Sliktais pieskāriens». 

Skolai Matkulē – 132 gadi (1)

Pirms 132 gadiem darbu uzsāka Matkules skola. "Toreiz, 1879. gada 15. oktobrī, skolas durvis vēra 102 skolēni, kurus mācīt gatavi bija divi skolotāji. Stundas visiem notika vienā telpā, skolēni rakstīja uz grifeļtāfelītēm, bet skolotājs – uz krāsns," tā stāsta vēstures lappuses.

Kandavā beidzas ūdensprojekta pirmā kārta, otra – sākas (1)

Pagājušajā gadā iesākās tolaik ilgi gaidītā Kandavas ūdenssaimniecības attīstības projekta 1. kārta un nu tā iegājusi jau finiša taisnē.

«Zīļukam» – pašiem savs sporta centriņš (6)

Šodien 10. oktobrī, lielākā vai mazākā mērā projektā iesaistītu personu lokā tika atklāta renovētā bērnudārza «Zīļuks» sporta zālīte, kurā turpmāk gan bērni, gan viņu vecāki varēs aktīvi pavadīt savu brīvo laiku.

Olimpiskā diena Kandavas novadā (3)

Piektdien, 30. septembrī, līdzīgi kā daudzās vietās Latvijā, arī Kandavas novadā bija Olimpiskā diena. Pasākums notika Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas sporta laukumos un Kandavas sporta hallē. Sacensībās piedalījās skolēni un skolotāji no sešām novada skolām.

Miķeļdienu svinēšana Kandavas novadā 

Kaut ikgadējais tradicionālais novada Miķeļdienas tirgus norisinājās jau iepriekšējās nedēļas nogalē, īstā ražas svētku diena jeb 29. septembris Kandavas novadā arī nepalika bez ievērības. Ar rudens veltēm dižojās, dziesmas skandēja, rotaļās gāja un, kā īsteni Miķeļdienā pienākas – tirgojās, arī pagastu skolās.

Kandavas kausa orientēšanās sportā ieguvēji noskaidroti (1)

Saulainā 26. septembra pēcpusdienā notika orientēšanās sacensību «Kandavas kauss 2011» 2. posms. Tajās piedalījās 43 dalībnieki no Kandavas, Talsu un Dundagas novadiem (pirmais posms notika 17. maijā).

Kāpēc neizved atkritumus? (9)

Redakcijā saņēmām lūgumu vairāku Kandavas iedzīvotāju vārdā, noskaidrot, kādēļ šķiroto atkritumu urnas jeb, tā sauktie, zvani, kas atrodas Sabiles ielas 8. un 10. ēkas sētās, nav izvest jau vairāk nekā mēnesi. Kaut tuvējo māju iedzīvotāji, kuri savus atkritumus nogādā tieši šajā adresē, arī paši bija mēģinājuši skaidrot lietas būtību pie atkritumu apsaimniekotāja SIA «Piejūra», kā pārliecinājāmies, vismaz šīs nedēļas vidū vēl nekas būtiski nebija mainījies un maisiņi ar šķirotajiem atkritumiem te turpināja krāties.

Dzejas dienas Kandavas muzejā (1)

Kā pasākuma atklāšanā minēja muzeja krājumu glabātāja Ināra Znotiņa, gribot negribot dzejas dienas Kandavas muzejā tradicionāli ik gadu tiekot atzīmētas īsi pēc tam, kad dzejdari tikuši godināti visā pārējā Latvijā. Tomēr, kā secināja klātesošie, dzejai taču nav tāds viens – "īstais laiks", un nekad nevar zināt, kurš mirklis tos, kuri sevī šos nepieciešamību atklājuši, atkal liks redzēto un sajusto pierakstīt. 

Kandavnieki Miķeļdienu gaida un tirgojas (2)

Miķelis vairs nav tālu. Laiciņš šodien, 25. septembrī, bija labu labais un kandavnieki nosprieda, – kālab gaidīt. Svētīs visu dedēļu cauri. Šoruden Kandavā Miķeli pirmorez godā cēla skvēriņā Bruņinieku pilskalna pakājē. Te plašums, Abaviņa ar tepat līdzās līkločo. Ertāka arī piekļūšana nekā centrā. Dienas agrumā andele un lustes vaļā gāja. Umurkumurs bija. Teātris, danči un vēl vis kaut kas.
Vairāk bildes skatiet galerijā.

Kandavā iekopj atpūtas vietu (7)

Iedzīvotāju grupa «Muzeja draugi un kaimiņi», iesaistoties biedrības «Kandavas partnerība» un Nīderlandes fonda (KNHM) izsludinātajā projektu konkursā «Sabiedrība ar dvēseli», muzeja dārza teritorijā izveidojusi atpūtas un pasākumu vietu «Pie pavarda».

Pasākumu kalendārs

2018.09.24 | 18:00

Vingrošana Kandavā 

2018.09.26 | 13:00

Seminārs par atkarībām Cērē 

2018.09.28 | 17:30

Lekcija par uzturu Kandavā 

2018.09.28 | 18:30

«Rats» sezonas atklāšana Jaunpilī 

2018.10.03 | 18:00

Seminārs smēķēšanas atmešanai Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool