Ceturtdiena, 2019. gada 17. janvāris
Tenis, Dravis

Kandavā atklāj skulptūru zivīm (25)

6. janvāra pēcpusdienā, Kandavas tilta pakājē tika atklāts jauns vides objekts – bruģēti celiņi un soli, kas savijas ap akmens zivs tēlu, skulptūras autors – tēlnieks Ojārs Arvīds Feldbergs

Kandavā piešķirs 200 latu – par katru jaundzimušo (23)

Jautājums par demogrāfiskās situācijas uzlabošanu novadā tika ierosināts pagājušajā vasarā, kad, veicot pētījumus novadā, atklājās, ka 2010. gadā novada dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 46 jaundzimušie, kas ir trīs reizes mazāk, salīdzinot, piemēram, ar 1994. gadu.

Spriež par Kandavas novada ģērboni (62)

Ideja par Kandavas novada ģerboņa izveidošanu aizsākās aizvadītā gada maijā, kad Heraldikas komisijai tika iesniegts pirmais ģerboņa variants, proti, esošais pilsētas ģerbonis ar ozolzīlēm, kurš papildināts ar zelta malu, kuru izvērtējot, komisija norādīja, ka vēlamāk būtu izveidot pilnīgi jaunu novada ģerboni ar jauniem ģerboņa simboliem.

Zemītē jauna pārvaldniece (47)

Jaunais gads Zemītes pagastā sācies ar pārmaiņām pagasta pārvaldē, proti, pēc 20 pašvaldības darbā aizvadītiem darbīgiem gadiem, pensionāres statusu pilntiesīgi sasniegusi ilggadējā pagasta pārvaldniece Vilma Gržibovska. Tāpēc no šī gada 2. janvāra pagasta pārvaldnieces pienākumus veikt apņēmusies Rita Diduha, līdzšinējā ilggadējā pagasta bibliotēkas vadītāja (bibliotēkā nostrādājusi 33 gadus). Vairāk lasiet 5. janvāra laikrakstā.

Kandavā grib siltināt daudzdzīvokļu namus (32)

SIA «M un V» valdes priekšsēdētājs Guntis Meiers, kurš ir arī namu apsaimniekotājs, domē vērsās ar ierosinājumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām Kūrorta ielā 3, 5, un 7 izstrādāt siltināšanas projektus, kā arī piedāvāja projektu šo trīs namu jumta stāvu izbūvei.

Piešķir stipendijas daudzbērnu ģimenēm (1)

Dienu pirms Ziemassvētku vakara, 23. decembrī, Rīgā, vēsturiskajā Benjamiņu namā, 14 stipras daudzbērnu ģimenes no visas Latvijas saņēma Amerikas Latviešu apvienības stipendijas, to vidū bija arī sešas daudzbērnu ģimenes no Kandavas novada: Šteinbergu un Dzeņu ģimenes no Kandavas, Strazdiņu ģimene no Kandavas pagasta, Raginsku ģimene no Cēres, Ošenieku ģimene no Zemītes un Sadohu ģimene no Zantes pagasta.

Ziemassvētki Kandavā (3)

Skaņi un krāšņi otros Ziemassvētkus šodien sagaidīja Kandavā. Tieši dienas vidū vienlaikus sākās pasākumi daudzviet pilsētā.

Svētku koncerts Matkulē (2)

Ceturtās Adventes svētdienā Matkulē notika brīnišķīgs svētku koncerts, kuru pēc savas ierosmes bija sagatavojušas četras bijušās Matkules skolas audzēknes un popgrupas «Pīlādzītis» dziedātājas – Aiga Dūniņa, Maija Smilga, Egīna un Nadīna Šenbergas.

Izmaksu kāpums – par pusotru miljonu! (25)

Vasarā, kad tika izsludināts konkurss lielā ūdenssaimniecības projekta otrās kārtas īstenošanai, augusta domes sēdē deputāti nolēma sniegt galvojumu SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi» (KKP) Ls 446 447,68 apmērā.

Zantē – viesi no Gotlandes 

Piektdien Zantē valdīja īsta svētku noskaņa visas dienas garumā – ciemos bija ieradušies zantenieku labdari no Gotlandes – Oskars Pettersens, Laila Helgrena, Ljugarnas Lauvu kluba pārstāvji.

Kandavas Mākslas skolā rit audzēkņu pirmā pusgada darbu skate 

No 13. līdz 19. decembrim Kandavas Mākslas skolā rit audzēkņu pirmā pusgada darbu skate, kuru šogad, 1. septembrī doto apsolījumu pildot, izvērtēt palīgos pedagogiem dodas skolēnu vidū pazīstamais un cieņu ieguvušais "inspektors» Pelēns (Rita Diduha).

Piparkūku mājiņu izstāde Cērē (6)

Kopš 12. decembra, verojot Cēres pagasta pārvaldes durvis, pārņem nepārprotams Ziemassvētku tuvums – smaržo piparkūkas un skatam paveras piparkūku mājiņu izstāde. Septiņu dažādu gardu un baudāmu izstādes eksponātu autore ir cēriniece Sanita Alehnoviča, trīs bērnu māmiņa, kas ikdienā strādā Cēres pamatskolas ēdnīcā.

Sumina Kandavas novada rosīgākos uzņēmējus un zemniekus (1)

Decembra sākumā Valdeķu kultūras namā notika ikgadējā Ražas svētku balle, kurā gan sumināja novada rosīgākos uzņēmējus, gan uzteica darbīgākos novada zemniekus.

Kandavai veltīta vitrāža (1)

Visu novembri un vēl šonedēļ Kandavas muzejā bija aplūkojamas mākslinieku Eilas Vikmanes un Oleksija Krasnova daudzveidīgas un krāšņas vitrāžas, ko lieliski papildināja un muzeja ekspozīciju zālē šim laikam atbilstošu noskaņu iedvesa Miervalža Zibens metālkalumi – pārsvarā daudzveidīgi svečturi.

Apbalvo par kvalitatīvu darbu sabiedrības labā (2)

Šis – 2011. gads Eiropas valstīs tika izsludināts kā Brīvprātīgā darba gads, dodot jauniešiem iespēju savu laiku, prasmes un zināšanas veltīt, lai sniegtu palīdzīgu roku tiem, kam tas tiešām visvairāk nepieciešams. Brīvprātīgā darba gadam tuvojoties izskaņai, Izglītības un Zinātnes ministrija (IZM) rosināja sabiedrību balvai pieteikt aktīvākos brīvprātīgos.

Pasākumu kalendārs

2019.01.17 | 13:00

Foto izstādes atklāšana Lapmežciemā 

2019.01.18 | 15:00

«Zaļā pēcpusdiena» Kandavā 

2019.01.18 | 17:00

Interešu klubiņa pasākums Irlavā 

2019.01.18 | 17:00

Leļļu teātris Lestenē 

2019.01.18 | 18:00

Florbols Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool