Sestdiena, 2018. gada 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Uz Eiropu pēc pieredzes (2)

Izmantojot Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas piedāvātās iespējas, oktobra vidū plašāku pieredzi ārvalstīs devās gūt novada Izglītības pārvaldes projektu vadītāja Solvita Viļuma un Zantes pamatskolas direktore Kristīne Elksnīte.

Donoru diena Kandavā (2)

Ceturtdien, 24. novembrī no 10.00 līdz 13.00, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) organizē asins donoru dienu Kandavas Sociālās palīdzības centrā, Kandavā, Jelgavas ielā 4A.

Kandavā piešķir «Goda pilsoņa» titulu (20)

Par septiņiem Kandavas novada ļaudīm – Signi Ezeriņu, Pēteri Briedi, Arti Vītiņu, Lailu Henzeli, Dzidru Jansoni, Ilzi Oliņu un Jāni Tabūnu, kuri ar savu darbu un darbošanos dažādās dzīves jomās veicinājuši novada izaugsmi un atpazīstamību jau vēstījām iepriekš. Viņi ir Kandavas novada lepnums, kuru ieguldījums novada labā ir novērtēts, Latvijas Republikas 93. dzimšanas dienā pasniedzot Kandavas novada Goda rakstu. Vienam no apbalvojamo pulka ik gadu tiek piešķirts arī novada «Goda pilsoņa» tituls.

Kandavas internātvidusskolas audzēkņi rīko svecīšu gājienu (1)

Tuvojošos valsts svētku noskaņu pilsētā radīja Kandavas internātvidusskolas audzēkņu kopīgais svecīšu gājiens, kurā viss plašais skolas kolektīvs piedalījās otrdien, pēc dievkalpojuma luterāņu baznīcā.

Kandavā atklāj promenādi (45)

Kandavā, pilsētas vēsturiskajā centrā – laukumā aiz Mūzikas skolas atklāja promenādi.Lielākā daļa šīs teritorijas līdz šim bija purvaina, pazemes avotiem klāta, bet tagad labiekārtota un pārtapusi par plašu un pievilcīgu atpūtas vietu gan pašiem kandavniekiem, gan pilsētas viesiem.

Kandavā svin Latvijas Zemessardzes 20. gadadienu (3)

1991. gadā izveidojās Latvijas Zemessardze, kurā kā viena no pirmajām iesaistījās Kandavas rota. «Gods sargāt Latviju!» – tā skanēja zvērests, kuru pirms divdesmit gadiem un trim dienām (1991. gada 10. novembrī) Lāčplēša dienas priekšvakarā Kandavas vecpilsētas centra laukumā svinīgi deva 73 jaunizveidotās Zemessardzes 42. bataljona Kandavas rotas zemessargi. Tobrīd Kandavas rota bija vienīgā, kurai bija vienots formastērps un savs karogs ar tajā izšūdinātu rotas devīzi.

Lāčplēša dienu ieskandina zēnu kori 

Ar latviešu tautasdziesmu «Pūt, vējiņi!» Lāčplēša dienas pasākumu Kandavas kultūras namā svinīgi ieskandināja pieci braši zēnu kori no Kandavas, Ventspils, Tukuma un Talsiem.

Zantē sevi apliecina Lāčplēšu jaunā maiņa 

Lai pārliecinātos, kā aug Lāčplēšu jaunā maiņa, šoreiz devāmies uz Zanti, kur pamatskolas kolektīvs sadarbībā ar Kurzemes cietokšņa muzeju rīkoja Lāčplēša dienai veltītu militāru stafeti.

Zemītes dejotājas svin gada jubileju 

Ozolzīles ir arī Kandavas novada simbols. Arī Zemītē, jau gadu rūpīgi lolotas, apņēmīgi saknes un asnus dzen pašiem savas «Ozolzīles» – pirms gada 13. oktobrī pirmoreiz Zemītes Tautas namā kopā sanāca pulciņš šarmantu kundžu, ko vienoja kopīgs mērķis – ļauties mūzikas burvībai un dejot.

Kandavas novadā gatavojas Mārtiņdienai 

Ievērojot senču paražas un ticējumus, 10. novembrī atzīmē Mārtiņdienu. Šis ir laiks, kad lauku darbi apdarīti, kad dienas kļuvušas jūtami īsas, bet vakari – klusi un gari. Dabā ir iestājies miera periods. Mārtiņi ir kā vidusposms starp rudeni un ziemu.

Matkules amatierteātrim – 15 (3)

Matkules amatierteātra kolektīvs sestdien svinēja savu 15. dzimšanas dienu. Svinības izvērtās par nudien grandiozu, plaši jo plaši apmeklētu pasākumu, par neatkārtojumu emocionālo baudījumu ikvienam apmeklētājam.

Kāpēc veic lieku darbu? (8)

– Nesaprotu, kāpēc pirms pāris nedēļām Rūmenes ielā gar malu nobēra melnzemi un iesēja zālīti, bet tagad klāt atkal transports, meistari un melnzemi ar visu iesēto zālīti rok nost, ber mašīnā un ved prom, bet noraktās melnzemes vietā ber granti. Kāpēc tā? Iepriekš taču gar ielas malu bija zaļa zālīte?

Kandavā būs jauna – Teteriņu – iela 

Ņemot vērā kadastra reģistru un kadastra kartes informāciju, Daigones ielā nekustamajiem īpašumiem Nr. 14A un 18 ir kopēja robeža. Reāli dabā starp abiem zemes gabaliem ir ceļš, kas ved gan uz Jaunkandavas kapsētu, gan kafejnīcu pie Teteriņu ezera. Izpētot situāciju, teritorijas plānotāja Gunta Pērkone saskatījusi nepieciešamību izveidot šeit ielu, un, ņemot vērā, ka tā ved […]

Kandavā notiek rudenim raksturīgās lapu talkas (2)

Lapu grābšanas talkas kļuvušas par rudenim raksturīgu tradīciju, kuru gadu no gada ievēro uzņēmuma «Kandavas ceļi» kolektīvs.

Kandavā svin otros Kafijas un Tējas svētkus /FOTO/ (4)

Kafijas un Tējas svētku tradīcija Kandavā aizsākās pirms gada, iegūstot gana plašu apmeklētāju interesi. Turklāt Kandavā viesiem ir iespējams nobaudīt, izgaršot un novērtēt Kandavas ozolzīļu kafiju. Īpaša vērība šajos svētkos tiek pievērsta arī Latvijā audzētiem un ražotiem produktiem Kā sacīja novada kultūras centra vadītāja Ziedīte Začeste – Uzzināt, nobaudīt, iepazīt, iemīlēt – tie ir daži no atslēgas vārdiem, kas raksturo šo svētku ideju.

Pasākumu kalendārs

2018.09.22 | 10:00

Sporta diena Tukumā 

2018.09.22 | 10:00

Sporta festivāls Jaunpilī 

2018.09.22 | 13:00

Izstādes atklāšana Slampē 

2018.09.22 | 13:00

Izstādes atklāšana Tukumā 

2018.09.22 | 13:00

Folkloras kopas jubileja Viesatās 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool