Svētdiena, 2018. gada 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Iepriecina Kandavas jauno vieglatlētu panākumi (2)

Kopš janvāra vidus rit Latvijas ziemas čempionāts vieglatlētikā jauniešiem, kurā par čempioniem atsevišķās disciplīnās savā vecuma grupā kļuvuši Kandavas novada Bērnu jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi Raivis Garoza un Danute Nagle.

Satiksmes drošības konkursā piedalās kandavnieku rekordskaits 

31. janvārī K. Mīlenbaha vidusskolā notika konkursa «Gribu būt mobils» pusfināla sacensības. Neklātienes sacensības interneta vidē, kurās pavisam piedalījās 394 6. līdz 8. klašu Latvijas reģiona skolu komandas, aizsākās rudenī.

Kandavas novada muzejs rosina iedzīvotājus pētīt dzimtas vēsturi (6)

Rosinot Kandavas novada iedzīvotājus pievērsties savas dzimtas vēstures izpētei, novada muzejs rīko novada dzimtu vēstures pētījumu konkursu «Īstenā sakne».

Kandavā viesojās starptautiskās «Award» asociācijas direktore 

Lai klātienē tiktos un iepazītos ar aktīviem novada jauniešiem, pirmdien Kandavā viesojās Starptautiskās «Award» asociācijas EMAS (Eiropas, Vidusjūras un Arābu valstu) reģiona direktore Meleka Muderrisgila (Melek Muderrisgil).
Tik augsta ranga jauniešu starptautiskās kustības pārstāve Latvijā viesojās pirmoreiz.

Kandavniece Ieva Bunģe nosvinējusi 103. dzimšanas dienu (2)

25. janvārī savu 103. dzimšanas dienu sagaidīja Ieva Bunģe – gadiem visbagātākā mūža īpašniece visā Kandavas novadā.

Ko vēlētos redzēt kādreizējā Kandavas kinoteātra telpās? (21)

Sirmā senatnē, 19. gadsimta beigās, Kandavas ebreju kopiena pilsētā, tagad Lielā ielā 31, uzcēla sinagogu, ko II Pasaules kara laikā pārveidoja par vācu armijas garāžām, bet pēc kara – par graudu noliktavu.

Grenčos atceras barikāžu laiku /FOTO/ 

Grenči ir apdzīvota vieta Kandavas novada Zemītes pagastā. Pirms 21 gada Rīgā uz barikādēm par savu jauno, neatkarīgo valsti stāvēja pādesmit grenčenieku.

Pazūd ne tikai velonorādes, bet arī tūristu informācijas stendi… (6)

Pagājušā gada rudenī Abavas ielejas attīstības centrs (AIAC) sadarbībā ar Kandavas Tūristu informācijas centru īstenoja projektu, kā rezultātā Kandavas un tās tuvējās apkārtnes iepazīšanai tika izstrādāti četri maršruti tūristiem velobraucējiem. Vienā no maršrutiem, kas vedina iepazīt pilsētu un tās vēsturiskos objektus, tika izvietotas 19 ceļazīmes – velonorādes. Diemžēl pusotra mēneša laikā 14 no tām pazuda un AIAC izsludināja pazudušo zīmju meklēšanu.

Kandavas Amatniecības centrā var apgūt daudz prasmju (1)

Jau otro gadu Kandavas novada muzeja ēkas otrajā stāvs ir apdzīvots un tur valda rosība. Tiesa, te vairs nav īrnieku dzīvokļu kā pirms pārdesmit gadiem, bet savu mājvietu radis Kandavas Amatniecības centrs.

Kandavā izmaiņas ceļu satiksmē cauri Rūmenei (11)

Šogad pārmaiņas skars autobraucējus, kuru ceļš vedīs cauri Rūmenei. Šis ir pašvaldībai piederošs ceļš un šķērso Rūmenes muižas kompleksam pieguļošo zemes īpašumu.

Kandavā atkārtoti izsolīs īpašumus (1)

Aizvadītajā gadā Kandavas pašvaldībai ar īpašumu izsoli īpaši neveicās. Vairākkārtēju izsoļu rezultātā jauna īpašnieka rokās nonākusi vien Oksles muiža, bet saimnieku joprojām gaida Grenču skola Zemītē un trīs dzīvokļu māja Zantē.

Kandavā atklāj skulptūru zivīm (25)

6. janvāra pēcpusdienā, Kandavas tilta pakājē tika atklāts jauns vides objekts – bruģēti celiņi un soli, kas savijas ap akmens zivs tēlu, skulptūras autors – tēlnieks Ojārs Arvīds Feldbergs

Kandavā piešķirs 200 latu – par katru jaundzimušo (23)

Jautājums par demogrāfiskās situācijas uzlabošanu novadā tika ierosināts pagājušajā vasarā, kad, veicot pētījumus novadā, atklājās, ka 2010. gadā novada dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 46 jaundzimušie, kas ir trīs reizes mazāk, salīdzinot, piemēram, ar 1994. gadu.

Spriež par Kandavas novada ģērboni (62)

Ideja par Kandavas novada ģerboņa izveidošanu aizsākās aizvadītā gada maijā, kad Heraldikas komisijai tika iesniegts pirmais ģerboņa variants, proti, esošais pilsētas ģerbonis ar ozolzīlēm, kurš papildināts ar zelta malu, kuru izvērtējot, komisija norādīja, ka vēlamāk būtu izveidot pilnīgi jaunu novada ģerboni ar jauniem ģerboņa simboliem.

Zemītē jauna pārvaldniece (47)

Jaunais gads Zemītes pagastā sācies ar pārmaiņām pagasta pārvaldē, proti, pēc 20 pašvaldības darbā aizvadītiem darbīgiem gadiem, pensionāres statusu pilntiesīgi sasniegusi ilggadējā pagasta pārvaldniece Vilma Gržibovska. Tāpēc no šī gada 2. janvāra pagasta pārvaldnieces pienākumus veikt apņēmusies Rita Diduha, līdzšinējā ilggadējā pagasta bibliotēkas vadītāja (bibliotēkā nostrādājusi 33 gadus). Vairāk lasiet 5. janvāra laikrakstā.

Pasākumu kalendārs

2018.09.23 | 10:00

Miķeļdienas gadatirgus Jaunpilī 

2018.09.23 | 15:00

Kino Slampē 

2018.09.24 | 18:00

Vingrošana Kandavā 

2018.09.26 | 13:00

Seminārs par atkarībām Cērē 

2018.09.28 | 17:30

Lekcija par uzturu Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool