Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Kandavas novadā 2012. gadā vairāk dzimuši nekā miruši (2)

Kandavas novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas Veltas Dronkas apkopotā aizvadītā gada statistika vēsta par pozitīvām izmaiņām, salīdzinājumā ar iepriekšējo atskaites periodu. Īpaši tas attiecināms uz demogrāfisko situāciju. Šogad novadā reģistrēti 85 dzimušie: (47 zēni; 38 meitenes; 2011. gadā 57 – 31 zēns, 26 meitenes).

Barikāžu laika atceres ugunskurs Grenčos (10)

Pagājuši 22 gadi kopš 1991. gada janvāra, kad Latvijas neatkarību nosargāt uz Rīgu devās tūkstoši savas valsts aizstāvji. Šīs Rīgā pavadītās dienas iezīmēja skaidru patriotisma apliecinošu lappusi mūsu vēsturē un kalendārā 20. janvāris tika nodēvēts par barikāžu aizstāvju atceres dienu.

Mākslas galerijā «Durvis» izstāde «Sveicināti manā pasaulē» 

26. janvārī 12.00 Mākslas galerijā «Durvis» Tukumā – Jurģa Muska izstādes «Sveicināti manā pasaulē» atklāšana, kurā būs apskatāmas gleznas un skulptūrveidojumi, kas attēlo dažādas ikdienas tēmas un situācijas, kā arī mākslinieka brīvās fantāzijas lidojumu.

Dzintars Laivenieks: “Labam meža saimniekam jādomā vismaz divus gadus uz priekšu” 

Meža darbinieki gatavojas nozares gada balvas «Zelta čiekurs» pasniegšanai. Balvai nominācijā «Par ilgstspējīgu saimniekošanu» izvirzīti divi mūspuses meža īpašnieki – Dzintars Laivenieks un Viesturs Valdis Dreimanis no Kandavas novada. Ar V. V. Dreimani jau esam laikraksta slejās runājuši. Nu kārta sarunai ar Dzintaru Laivenieku.

Kandavas Depo tornī būs pulkstenis (8)

Depo-Tirgus-Vecpilsētas laukums atrodas Kandavas centrā un tiek uzskatīts par vienu no pilsētas vēsturiskā centra galvenajām sastāvdaļām. Lai atjaunotu mazpilsētas vēsturisko centru, pašvaldība iecerējusi rekonstruēt Depo torni, tajā ierīkojot laikrādi.

Tradicionālie «Ziemassvētki Kandavā» – šogad citādāki /FOTO/ (15)

Šogad Kandavā Ziemassvētki bija citādi, nekā iepriekšējos gadus tālab, ka šogad aktivitātes norisinās daudzviet pilsētā – Promenādē, Amatnieku centrā, mākslas galerijā – vietās, kas atklātas un darbu uzsākušas nesenā pagātnē.

Cērē tapis piparkūku ciemats 

Cēres pagastmājā var aplūkot piparkūku kompozīciju, ko pagatavojusi cēreniece Sanita Aļehnoviča, kura ir pagastā pazīstama piparkūku cepšanas lietpratēja.

Džūkstē un Kandavā no kupenām izvelk auto ar maziem bērniem 

Kandavas novada Zantes pagastā sniegā bija iestidzis pasažieru mikroautobuss, kurā brauca bērni, un divas kravas automašīnas. Tukuma novada Džūkstes pagastā glābēji no kupenām izvilka vieglās automašīnas, kurās atradās mazi bērni

Zantē viesojas labie Rūķi no Gotlandes 

Piektdien, 14. decembrī Zantes pagastā valdīja svētku noskaņa, jo – ar Ziemassvētku dāvanām ieradās labais Rūķis no Gotlandes – Oskars Pettersens, ko Zantes ģimenes krīžu centra vadītāja Aija Švāne, Ziemassvētkos tiekoties, dēvē par balto eņģeli.

Kandavas zinošākie sākumskolas bērni ir… (7)

Novembrī visu Kandavas novada skolu 1. līdz 4. klašu audzēkņu vidū norisinājās konkurss «Kas? Kur? Kad?», kurā piedalījās 136 audzēkņi. 6. novembrī notika konkursa noslēguma pasākums, kurā piedalījās 36 skolēni.

Suminātas Kandavas novada stiprās ģimenes /VIDEO/ (1)

30. novembrī svētkus svinēja Kandavas novada stiprās ģimenes zemnieku ballē. Šoreiz sumināmo vidū tās, kuras kopdzīvē pavadījušas vairāk nekā 30 gadus.

Atjauno Kandavas vecpilsētu /VIDEO/ (1)

Pagājušajā gadā Kandavas vecpilsētā tika izbūvēta promenāde, bet šogad atjaunota deviņpadsmitajā gadsimtā būvēta dzīvojamā ēka. Ar Eiropas fondu finansiālu atbalstu iecerēts sakārtot vēl vairākus objektus vecpilsētā. Ieplānot, kad tas notiks, gan neesot iespējams, jo pie pašreizējās kārtības nav zināms, kad un kāds konkurss tiks izsludināts.

Kandavas internātvidusskolas audzēkņi viesojās sociālās aprūpes centrā «Ķīši» (1)

Lai radītu prieku un Adventes laika noskaņu, pulciņš Kandavas internātvidusskolas audzēkņu apciemoja sociālās aprūpes centra «Ķīši» iemītniekus.

Par apgaismojumu Kandavā (3)

Kālab vakarā pēc 17.00 Abavas ielā nav apgaismojuma? Kā lai droši pārvietojas pa Pūzurgravas ielu, ja tur tagad gājēju celiņš ir, bet apgaismojuma nav? Pēc kādiem kritērijiem vadoties, pilsētā gaismu ieslēdz un izslēdz.

Noskaidroti Kandavas novada čempioni galda tenisā un šautriņu mešanā (1)

19. novembrī K. Mīlenbaha vidusskolas sporta zālē norisinājās novada atklātie čempionāti galda tenisā un šautriņu mešanā. Abus organizēja sporta klubs «Kandava».

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool