Meldra, Meldris, Melisa

Rolands Bārenis pašvaldību vēlēšanās nekandidēs (124)

Lasītājs jautā: – Vai taisnība, ka pašreizējais Kandavas domes priekšsēdis, zaļzemnieku partijas pārstāvis, nemaz vēlēšanās nestartēs? Un kurš tad tagad būs šī saraksta līderis? – redakcijai telefoniski jautāja vairāki zantenieki.

Cērē no debesīm nokrīt ledus gabals spaiņa lielumā (2)

Pirms nedēļas, 4. aprīlī, ap 13.00 šādam brīnumam par aculieciniekiem Cēres pagasta centrā kļuva vietējie iedzīvotāji Inga un Māris un vēl daži skolas bērni, kuri tobrīd atradās iepretim skolai parkā ierīkotajā bērnu rotaļu laukumā.

Kandavā lāpa “avārijas” bedrītes (22)

4. aprīlī SIA «Kandavas ceļi» remontbrigādi sastapām strādājam pie pilsētā vienīgā luksofora – Lielās un Abavas ielu krustojumā. Brigādes vadītājs Edgars Stepiņš teica, ka viņi jau Kandavas ielās otro dienu strādājot no 6.30.

Kandava un tās cilvēki latviešu kino vēsturē 

27. martā, ko kopš 1961. gada dēvē par Starptautisko teātra dienu, Kandavas novada muzejā atklāja kino veltītu izstādi «Kandavas apkaimes kino stāsti». Muzeja darbinieces Ināra Znotiņa un Sarma Anģēna iepazīstināja ar teātra pirmsākumiem un kino vēsturi Eiropā, Latvijā un Kandavā.

Kandavas novadā Lieldienas svin! /FOTO/ (2)

Lai arī Lieldienu zaķim pa sniedziņu šogad bija jācilpo, kopējo svētku noskaņu, olu krāsošanas, meklēšanas, ripināšanas un visbeidzot arī ēšanas prieku tas nevienam nespēja sabojāt.

Vai Kandava var aizņemties naudu «Ozolāju» rekonstrukcijai? (30)

Lai tiktu skaidrībā, vai Kandavas novada dome ir spējīga uzņemties papildu saistības un par vairāk nekā Ls 400 000 rekonstruēt «Ozolāju» estrādi, domes deputāti februāra beigās bija aicinājuši par šo jautājumu izbraukuma sēdē Kandavā lemt Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomi.

Dievkalpojumi Lieldienās 

Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīcā dievkalpojumi Lieldienu nedēļā: Zaļajā Ceturtdienā, 28. martā, 18.00, Lielajā Piektdienā, 29. martā, 18.00, Lieldienu naktī, 30. martā, 22.00; Lieldienu rītā, 31. martā, 7.00 un 11.00. 29. martā 20.00 Draudzes namā būs meditācija, lūgšanu nakts. Visi dievkalpojumi ar Svēto vakarēdienu.

Apstiprināts Kandavas novada ģerbonis (23)

21. martā Valsts Heraldikas komisijā tika apstiprināts Kandavas novada ģerbonis – sarkanā laukā melns mežakuilis ar 6 zelta čužu ziediem zem tā. Ideju konkursu par novada ģerboņa skiču izveidi izsludināja 2010. gadā.

Lasītāji aktīvi piesaka bibliotekārus „gaismas nesēja” balvai 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība arī šogad izsludināja konkursu bibliotekāriem «Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs». Balvai pieteikti 49 entuziasma pilni, darbīgi un pašaizliedzīgi bibliotekāri no visas Latvijas.

Kandavas sinagogas pagātne un nākotne (8)

Kandavas novada domē ir radusies iecere atjaunot ilgstoši neizmantoto Kandavas sinagogas ēku un ierīkot tajā pilsētas bibliotēku. Šāds ēkas izmantošanas veids mūsdienās ir visatbilstošākais sinagogas vēsturiskajām funkcijām, jo sinagoga ivritā tika dēvēta arī par «Mācības namu», kurā ebreji studēja grāmatās uzrakstītos savas tautas likumus.

Jauna automaģistrāle Rīga-Ventspils un apvedceļš Pūrē, iespējams, pēc 12 gadiem (11)

Lai uzlabotu satiksmi un tās drošību, nākotnē – ap 2025. gadu – iecerēts veikt vērienīgus autoceļa Rīga-Venspils rekonstrukcijas darbus 46,7 km garumā, posmā no Ķemeru līdz Kandavas pagriezienam. Autoceļa posms līdz Ķemeru pagriezienam jau ir izpētīts.

Linda Romanovska – sieviete-keramiķe 

Pirms tūrisma sezonas karstākā perioda turpinām iepazīstināt ar jaunajiem tūrisma uzņēmējiem Tukuma pusē. Šoreiz tikāmies ar mākslinieci un tostarp Kandavas mākslas galerijas vadītāju Lindu Romanovsku. Kandavā viņa ir ienācēja, taču jau novērtēta.

Sudraba skalpelis par mūža ieguldījumu veterinārmedicīnā – Indrai Znotiņai (1)

16. martā Mežotnes pilī Bauskas pusē norisinājās Latvijas Veterinārārstu biedrības gadskārtējā konference, kurā profesionālo balvu – Sudraba skalpeli – par mūža ieguldījumu savā profesijā reizē ar vēl sešiem kolēģiem no visas Latvijas saņēma Kandavas novadā praktizējoša veterinārārste Indra Znotiņa

«Pavardam» Kandavas tehnikumā – 28 gadi (4)

14. martā Kandavas tehnikumā (PIKC Kandavas valsts lauksaimniecības tehnikums) bija svētki – notika ikgadējais, trīs specialitāšu esošo audzēkņu un absolventu pasākums «Pavards». Šo tradīciju aizsāka ēdienu gatavošanas speciālisti pirms 28 gadiem.

Valdeķu bibliotēka jaunās telpās 

Šo gadu Valdeķu iedzīvotāji uzsāka ar gaidītām pārmaiņām, proti, vietējā bibliotēka ieguva jaunas, plašas telpas. Bibliotēka ir vieta pagastos, kur ikdienā kādu vietējo iedzīvotāju sastapt var vienmēr.

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool