Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Kandava un tās cilvēki latviešu kino vēsturē 

27. martā, ko kopš 1961. gada dēvē par Starptautisko teātra dienu, Kandavas novada muzejā atklāja kino veltītu izstādi «Kandavas apkaimes kino stāsti». Muzeja darbinieces Ināra Znotiņa un Sarma Anģēna iepazīstināja ar teātra pirmsākumiem un kino vēsturi Eiropā, Latvijā un Kandavā.

Kandavas novadā Lieldienas svin! /FOTO/ (2)

Lai arī Lieldienu zaķim pa sniedziņu šogad bija jācilpo, kopējo svētku noskaņu, olu krāsošanas, meklēšanas, ripināšanas un visbeidzot arī ēšanas prieku tas nevienam nespēja sabojāt.

Vai Kandava var aizņemties naudu «Ozolāju» rekonstrukcijai? (30)

Lai tiktu skaidrībā, vai Kandavas novada dome ir spējīga uzņemties papildu saistības un par vairāk nekā Ls 400 000 rekonstruēt «Ozolāju» estrādi, domes deputāti februāra beigās bija aicinājuši par šo jautājumu izbraukuma sēdē Kandavā lemt Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomi.

Dievkalpojumi Lieldienās 

Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīcā dievkalpojumi Lieldienu nedēļā: Zaļajā Ceturtdienā, 28. martā, 18.00, Lielajā Piektdienā, 29. martā, 18.00, Lieldienu naktī, 30. martā, 22.00; Lieldienu rītā, 31. martā, 7.00 un 11.00. 29. martā 20.00 Draudzes namā būs meditācija, lūgšanu nakts. Visi dievkalpojumi ar Svēto vakarēdienu.

Apstiprināts Kandavas novada ģerbonis (23)

21. martā Valsts Heraldikas komisijā tika apstiprināts Kandavas novada ģerbonis – sarkanā laukā melns mežakuilis ar 6 zelta čužu ziediem zem tā. Ideju konkursu par novada ģerboņa skiču izveidi izsludināja 2010. gadā.

Lasītāji aktīvi piesaka bibliotekārus „gaismas nesēja” balvai 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība arī šogad izsludināja konkursu bibliotekāriem «Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs». Balvai pieteikti 49 entuziasma pilni, darbīgi un pašaizliedzīgi bibliotekāri no visas Latvijas.

Kandavas sinagogas pagātne un nākotne (8)

Kandavas novada domē ir radusies iecere atjaunot ilgstoši neizmantoto Kandavas sinagogas ēku un ierīkot tajā pilsētas bibliotēku. Šāds ēkas izmantošanas veids mūsdienās ir visatbilstošākais sinagogas vēsturiskajām funkcijām, jo sinagoga ivritā tika dēvēta arī par «Mācības namu», kurā ebreji studēja grāmatās uzrakstītos savas tautas likumus.

Jauna automaģistrāle Rīga-Ventspils un apvedceļš Pūrē, iespējams, pēc 12 gadiem (11)

Lai uzlabotu satiksmi un tās drošību, nākotnē – ap 2025. gadu – iecerēts veikt vērienīgus autoceļa Rīga-Venspils rekonstrukcijas darbus 46,7 km garumā, posmā no Ķemeru līdz Kandavas pagriezienam. Autoceļa posms līdz Ķemeru pagriezienam jau ir izpētīts.

Linda Romanovska – sieviete-keramiķe 

Pirms tūrisma sezonas karstākā perioda turpinām iepazīstināt ar jaunajiem tūrisma uzņēmējiem Tukuma pusē. Šoreiz tikāmies ar mākslinieci un tostarp Kandavas mākslas galerijas vadītāju Lindu Romanovsku. Kandavā viņa ir ienācēja, taču jau novērtēta.

Sudraba skalpelis par mūža ieguldījumu veterinārmedicīnā – Indrai Znotiņai (1)

16. martā Mežotnes pilī Bauskas pusē norisinājās Latvijas Veterinārārstu biedrības gadskārtējā konference, kurā profesionālo balvu – Sudraba skalpeli – par mūža ieguldījumu savā profesijā reizē ar vēl sešiem kolēģiem no visas Latvijas saņēma Kandavas novadā praktizējoša veterinārārste Indra Znotiņa

«Pavardam» Kandavas tehnikumā – 28 gadi (4)

14. martā Kandavas tehnikumā (PIKC Kandavas valsts lauksaimniecības tehnikums) bija svētki – notika ikgadējais, trīs specialitāšu esošo audzēkņu un absolventu pasākums «Pavards». Šo tradīciju aizsāka ēdienu gatavošanas speciālisti pirms 28 gadiem.

Valdeķu bibliotēka jaunās telpās 

Šo gadu Valdeķu iedzīvotāji uzsāka ar gaidītām pārmaiņām, proti, vietējā bibliotēka ieguva jaunas, plašas telpas. Bibliotēka ir vieta pagastos, kur ikdienā kādu vietējo iedzīvotāju sastapt var vienmēr.

Kandavā – ielūkoties Sievietes pasaulē /FOTO/ (2)

Sestdien, 9. martā, Kandavas kultūras nams pārtapa par noslēpumainu sievietes pasauli. Te gaidītas bija, ne tikai sievietes, arī mīļotie vīri, vīrieši, pāri, ģimenes – visi, kas šo pavasara sestdienu bija iecerējuši pavadīt sievišķīga šarma un dailes varā.

Jauniešu centrā «Nagla» – romantisks veltījums sievietēm (1)

8. marts ar tulpēm, narcisēm un citu ziedu daudzveidību, sievietei liek justies īpašāk kā citkārt. Tieši šāda noskaņa piektdien valdīja Kandavas jauniešu centrā «Nagla». Sievietes, kuru ikdiena saistās ar izglītību, gaidīja pārsteigums.

Vējš un putenis Matkulē izveido lielas sniegabumbas 

Svētdien, 3. martā, vējam bija iepaticies pablēņoties Matkules pusē, zemnieku saimniecībā «Dziras», kur kopš 90. gadu sākuma saimnieko Arta un Valdis Leimaņi.

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool