Sestdiena, 2019. gada 23. marts
Mirdza, Žanete, Žanna

Kandavā notikušas aršanas sacensības /FOTO/ 

24. oktobrī Kandavas lauksaimniecības tehnikumā norisinājās Tehnikas diena, kurā piedalījās Kandavas tehnikuma un Cīravas profesionāli tehniskās vidusskolas audzēkņi – topošie lauksaimniecības tehnikas speciālisti un viņu skolotāji.

Kandavas novada ģerbonis godināts Ģerboņu svētkos Melngalvju namā /VIDEO/ (3)

Ceturtdien, 24. oktobrī, Melngalvju namā notika Ģerboņu svētki, kuros ģerboņi tika pasniegti Kandavas un Krimuldas novadam, kā arī Stāmerienas, Rembates, Tomes un Sventes pagastam. 2011. gada 25. oktobrī Valsts prezidents Andris Bērziņš iedibināja šo tradīciju, kuras laikā notiek novadu un pagastu ģerboņu svinīgā pasniegšana.

Zantenieks Mārtiņš Poškus nominēts «Sējējs 2013» balvai 

Konkursam «Sējējs 2013» nominācijā «Rītdienas sējējs – mazpulka dalībnieks» izvirzīts zantenieks, Kandavas lauksaimniecības tehnikuma audzēknis Mārtiņš Poškus. Pretendentus šai konkursa nominācijai varēja izvirzīt, ja viņš darbojies mazpulkos ne mazāk kā piecus gadus, saņēmis biedrības nomināciju «Augsim Latvijai» un īstenojis vismaz četrus projektus.

«Labo darbu nedēļā» iesaistījušies 25 886 cilvēki 

21. oktobrī visā Latvijā noslēdzās akcija «Labo darbu nedēļa», kuru 5. gadu pēc kārtas organizēja labdarības organizācija «Palīdzēsim.lv» un HK «Dinamo Rīga». Ja 2012. gada «Labo darbu nedēļā» tika apkopoti 6030 labie darbi, tad šogad – jau 12 645 labie darbi, katrs veikts ar īpašu rūpību un mīlestību.

Zantes pamatskola – vislabākā «Labo darbu nedēļā» /FOTO/ (4)

Pagājušajā – Labo darbu nedēļā – visā Latvijā ļaudis, arī skolu bērni daudz labu darbiņu pastrādāja. Organizācijas «Palīdzēsim.lv» labo darbu aicinājumam atsaucās 244 skolas no dažādiem Latvijas reģioniem, kā arī Rīgas un citu lielo pilsētu skolām. Un gala beigās izrādījās – Zantes pamatskolas skolēni, skolotāji bija vislabākie.

Klaiņojoši suņi Kandavā saplosa kazu un āzi (6)

Pagājušās ceturtdienas rītā, 10. oktobrī, kādu kandavnieci viņas sētā sagaidīja pavisam nepatīkams pārsteigums. Ieminot pēdas uzrušinātajās dobēs, te, visticamāk, plosījies kāds savā vaļā palaists kaimiņu suns, kurš šajā negaidītājā apciemojuma reizē nav saudzējis kundzes lopiņus.

Sniegsim atbalstu kārtīgai un centīgai ģimenei no Kandavas (5)

Latvijā ir vairāk nekā 150 000 trūcīgu iedzīvotāju, tostarp arī daudzbērnu ģimenes. Daudzi, kas nonākuši trūkumā dažādu iemeslu dēļ, mēģina cīnīties, lai savu situāciju uzlabotu. Viņi tāpat kā katrs no mums ir sapņojuši par ģimeni, bērniem un ticējuši, ka, cītīgi strādājot, spēs nodrošināt savu un mīļoto dzīvi.

Pieteikti pirmie apkures sezonas negadījumi 

ASV un Kanādā nedēļa no 6. līdz 12. oktobrim ir starptautiskā ugunsdrošības nedēļa, vakar, 9. oktobrī atzīmējot ugunsdrošības dienu. Savukārt līdz ar apkures sezonas sākumu apdrošināšanas sabiedrība «Balta» aicina iedzīvotājus laikus parūpēties par mājokļu dūmvadu un apkures sistēmu ugunsdrošību.

Tukumā atklās Lindas Romanovskas keramikas izstādi 

5. oktobrī 13.00 galerijā «Durvis» (Tukums, Brīvības laukums 21) keramiķes, Kandavas mākslas galerijas vadītājas Lindas Romanovskas izstādes «Slāpētā keramika podos un bildēs» atklāšana. Šī ir L. Romanovskas pirmā personālizstāde, kurā māksliniece sevi piesaka kā keramiķe.

Gastronomiskās izpriecas «Ņammīgie krājumi» Zemītē 

Pirms Miķeļiem, 27. septembrī, Kandavas novada Zemītes bibliotēkā norisinājās gadskārtējās gastronomiskās izpriecas – pasākums «Ņammīgie krājumi». Pasākums rudens ražas laikā kopā aicina čaklākās un izdomas bagātākās pagasta saimnieces.

Dzejas dienas Vānes skolā 

Nu jau tradicionāli, tāpat kā visā Latvijā, septembris mūsu skolā ir Dzejas un ziedu dienu mēnesis. Šogad tas bija dzejnieka Ojāra Vācieša zīmē, jo novembrī viņam apritētu 80. dzimšanas diena. Klašu kolektīvi Dzejas dienām gatavojās divu nedēļu garumā, saņemot un izpildot dažādus uzdevumus.

Kandavas Radiorūpnīcai – 50 /FOTO/ (1)

Pagājušo sestdien, 21. septembrī, bijušās Kandavas radiorūpnīcas darbinieki svinēja uzņēmuma pusgadsimta jubileju. Rūpnīcas vairs nav. Pa daļām privatizēja. Izputināja. Darbinieki vēl daudzi dzīvi, uz strīpas. Rūpnīcā viņu jaunība pagāja. Viņos dzirkstelīte vēl dzīva.

Bērni darbu iemācās strādājot (1)

Pašās vasaras beigās un nupat septembrī Dzirciema internātskolas 7. klases skolēni kopā ar skolotāju Mudīti Neimani brauca ciemos pie savu klasesbiedru Gata un Lāsmas audžuvecākiem Evitas Bērziņas, Aivara Rožinska un Ligitas un Ēvalda Pīterniekiem Cēres pagasta «Brančos».

Nespējot izturēt emocionālo vardarbību, atlūgumu uzrakstījis Kandavas izpilddirektors Guntis Gelpers (7)

Trešdienas, 18. septembra, Kandavas novada domes Finanšu plānošanas un novada attīstības komitejas sēdes protokola darba kārtībā bija iekļauts jautājums par Kandavas novada domes izpilddirektora Gunta Gelpera atbrīvošanu no ieņemamā amata no šī gada 27. septembra.

Vai Kandavas komunālajai saimniecībai pienācis bankrots? (9)

9. septembrī, saņēmis auditorfirmas «BPG Baltic Inspekcija AMJ» SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi» (KKP) un SIA «Kandavas namsaimnieks» (KN) veikto revīziju ziņojumu, novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts 10. septembrī 15.00 sasauca domes ārkārtas sēdi.

Pasākumu kalendārs

2019.03.23 | 11:00

Hokejs Tukumā 

2019.03.23 | 11:00

Aktīvās atpūtas stunda bērniem Kandavā 

2019.03.23 | 12:00

Deju koncerts-skate Slampē 

2019.03.23 | 12:00

Galda spēles Valdeķos 

2019.03.23 | 12:00

Kino Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool